Autor Wątek: Z punktu widzenia Wiślaka  (Przeczytany 6225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Kibole wygrali wojnę z klubem - Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 27, 2014, 08:39:27 »
Mimo wszystko wolałbym, żeby Wisła została w rękach Cupiała, bo jest jak jest, ale jestem pewny, że klub nie zbankrutuje niczym Polonia. Nowy właściciel zawsze równa się zagadka. No, ale zobaczymy.
Elegancko to wszystko przedstawiłeś, ale ja już to wcześniej widziałem. Zgadnij, dzięki komu  ;)
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: Kibole wygrali wojnę z klubem - Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 27, 2014, 09:03:08 »
Mimo wszystko wolałbym, żeby Wisła została w rękach Cupiała, bo jest jak jest, ale jestem pewny, że klub nie zbankrutuje niczym Polonia. Nowy właściciel zawsze równa się zagadka. No, ale zobaczymy.
Elegancko to wszystko przedstawiłeś, ale ja już to wcześniej widziałem. Zgadnij, dzięki komu  ;)

Pewnie gdzieś to na weszło! było napisane :D

Nie zbankrutuje? Cupiał sam powoli bankrutuje i to jest jego problem. W ciągu paru lat stracił 35% majątku (z 1.6 mld na 900 mln). Poza tym ten człowiek nie zna się na piłce, nie ma cierpliwości aby zainwestować w to co naprawdę potrzebne zamiast budować drużynę na raz.

Jeśli przyjście Gaszyńskiego okaże się prawdą - profesjonalisty znającego się na swojej pracy jak mało kto w klubach Ekstraklasy - to nie zdziwi mnie sprzedaż Wisły, bo nie uznałbym tego jako zbieg okoliczności tylko stwierdziłbym, że to pierwszy ruch Włodarskiego - bardzo dobry zresztą. Teraz oczekuję tylko na przyjście dyrektora sportowego, który uporządkuje scouting i zajmie się szkoleniem aby wreszcie drużyna stanęła na nogi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2014, 09:11:36 wysłana przez Letischoo »
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Kibole wygrali wojnę z klubem - Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 27, 2014, 09:41:57 »
No wiesz, jak po prostu jestem przyzwyczajony, że Wisła to Tele-fonika  :)
Szkoda, że tylko we dwóch sobie komentujemy.  :-\
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: Kibole wygrali wojnę z klubem - Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 27, 2014, 10:24:13 »
No wiesz, jak po prostu jestem przyzwyczajony, że Wisła to Tele-fonika  :)
Szkoda, że tylko we dwóch sobie komentujemy.  :-\

No szkoda, szkoda...

No właśnie "przyzwyczajenie", ludzie boją się zmian i nowości nawet jak jest źle, a takich po prostu trzeba jeśli chcemy się rozwijać. W Legii dziwiono się, że przychodzi Berg podczas gdy JU był na najlepszej drodze do obrony mistrzostwa. Wiśle potrzeba świeżości, nowego - długoterminowego pomysłu, który ustabilizuje finanse i przyniesie sukces nie już tylko za 5-10 lat.
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline Bartekeuro

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Rozstawienie Legii i krótko o Ruchu - Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 28, 2014, 19:54:06 »
Kubań Krasnodar 3-0 Real Sociedad juz 2 zostaly
   


Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: Rozstawienie Legii i krótko o Ruchu - Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 28, 2014, 19:56:27 »
Kubań Krasnodar 3-0 Real Sociedad juz 2 zostaly

Apollon wygrał 4-1.
Asteras prowadzi 1-0 więc MTA potrzebuje 4 bramek właśnie.
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline Raffael

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 10.11.2011r.
Odp: Rozstawienie Legii i krótko o Ruchu - Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 28, 2014, 20:24:30 »
Cytuj
Już za 3 godziny swój bój o fazę grupową LE zacznie Chorzowski Ruch. Faworytem meczu nie są, lecz nie byli nim też w starciu z Aalborgiem.

Z Esbjergiem grali w III rundzie ;)

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: Rozstawienie Legii i krótko o Ruchu - Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 28, 2014, 20:25:55 »
Z Esbjergiem grali w III rundzie ;)


ojj wielkie dzięki:) Aalborg odpadł przecież w LM z Apoelem, dałbym Ci piwo ale na chrome mi się nie wyświetla ;P

widać, że ktoś to czyta i widzi co czyta, to miłe :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2014, 20:28:30 wysłana przez Letischoo »
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: Rozstawienie Legii i krótko o Ruchu - Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 29, 2014, 11:03:08 »


Spoiler for Hiden:
Już za 3 godziny swój bój o fazę grupową LE zacznie Chorzowski Ruch. Faworytem meczu nie są, lecz nie byli nim też w starciu z Esbjerg. Mecz rozegrany zostanie na neutralnym terenie w Kijowie dzięki czemu Ruch czekała droga krótsza o niemal 500 km co dało 1/3 trasy. Oczywiście nie można twierdzić, że to daje Ruchowi przewagę ale na pewno nie przeszkadza. Metalist boryka się z wieloma problemami, zawodnicy uciekają a sytuacja na Ukrainie jest jaka jest, nie przekreślam szans Ruchu, ale będzie to niespodzianka jeśli uda im się awansować.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W przypadku Legii nie będę skupiał się na ich szansach na awans ponieważ przy grze z ostatnich meczów ciężko mieć obawy o awans warszawskiej drużyny. Skupię się na ważnej kwestii rozstawienia w fazie grupowej, albowiem Legia ma względne szansę na losowanie nie z 4. a 3. koszyka co jeszcze w przypadku drużyn z Polski nigdy się nie zdarzyło. Co musi się stać? 3 z drużyn o wyższym współczynniku musiałyby odpaść z drużynami o niższym współczynniku. Wystarczyłyby zaledwie 2 drużyny ale... Celtic przegrał swój dwumecz i trafił do 2 koszyka - Maribor byłby za Legią w 4 koszyku.

Astra Girigu - Olympique Lyon 2-1
M. Tel-Aviv - Asteras Tripolis 0-2
Rapid Wiedeń - HJK Helsinki 1-2
PAOK Saloniki - Zimbru Kiszyniów (Chisinau) 0-1

Lokomotiv Moskwa - Apollon Limassol 1-1
Sparta Praga - Zwolle 1-1
Metalist Charków - Ruch Chorzów 0-0

Kubań Krasnodar - Real Sociedad 0-1
Nefeci Baku - Partizan Belgrad 2-3

3 z 9 meczów aby dostać rozstawienie. Brzmi to bardzo prosto a na papierze... jak widać Legia ma jednak duże szanse aby w 3 koszyku się znaleźć. Już przed meczem Legii powinniśmy wiedzieć co dalej ponieważ 6 z tych meczów zaczyna się przed godziną 19 więc zakończą się do 20:30.





Ruch zakończył swoją przygodę z Ligą Europejską dość nieprzyjemny sposób. Apetyt rósł w miarę jedzenia po czym - mimo słabszej gry od Ukraińców - jest ogrmony niedosyt z braku awansu. Od początku meczu widać było jak bardzo Ruch nastawia się na grę z kontry, ale póki Metalist miał siły to ten nie miał prawa stworzyć groźnej akcji. Gdy zaś Ruchowi zabrakło sił wymowną była sytuacja gdy ruszył kontrą 3v4 i Starzyński obrócił się z piłką na 40 metrze przed bramką Metalista i podał do...  własnych obrońców. Niestety brakło siły fizycznej. Niemal wszyscy zawodnicy zagrali w minimum 10 meczach w  ciągu ostatnich 40 dni i to było widać pod koniec meczu. Dogranie dogrywki bez straty bramki graniczyło z cudem a tak naprawdę Ruch stracił bramkę po sytuacji, w której sędzia sam nie był pewny jak się zachować.


<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?action=login">LOGOWANIE</a>


Karny ewidentny i co do tego nie mam wątpliwości. Dziwie się, że zawodnik wrócił po takim ciosie na boisko.


Kocian stworzył coś z niczego i to trzeba mu oddać. Pytanie tylko czy jak za Tarasiewicza nie będzie to drużyna jednego sezonu - początek ligi Ruch miał słaby. Bilans 1-2-3 nie wróży dobrze, ale pozytywem może być to, że te 5 punktów ugrał właśnie w ostatnich 3 meczach.


Ruch w tym roku zrobił wynik ponad stan. Wielu ekspertów mimo rozstawienia, nie liczyło nawet na pokonanie FC Vaduz a co dopiero doprowadzenie do dogrywki w fazie play-off. Drużynie Kociana należy się za to ogromny szacunek i brawa za sukces jakim niewątpliwie jest dla tej drużyny gra na takim poziomie.


-----------------------------------------------------------------------------------


Legia wykonała to co miała do wykonania. Pewne zwycięstwo 2-0 i awans do Ligi Europejskiej. Czy to zwycięstwo było pewne? Tak, Legia ani przez chwilę nie musiała się martwić o to czy awansuje, jednak powinna podziękować szczęściu i napastnikom Aktobe, że wynik to 2-0, a nie 2-1 albo 2-2. Niewątpliwym jest, że Legia zdominowała kazachów ale po raz kolejny brakło konsekwencji w skuteczności.


Oprawa Legii... budzi mieszane uczucia. Solidna, z dużą ilością pirotechniki, starannie wykonana ale... Legia chyba sama prosi się o solidną karę. Teoretycznie UEFA ma pretekst aby wyrzucić Legię z pucharów ale to raczej jest niemożliwe. Byłoby to zbyt wielkim skandalem za zbyt małą winę (w tym przypadku są widełki w taryfikatorze) - co innego gdyby raca wylądowała na murawie ale tak sięnie stało. Jeśli kara w ogóle nastąpi to zapewne będzie nią solidny cios po kieszeni i zamknięcie Żylety bądź całego stadionu na 1 lub 2 mecze fazy grupowej.


Dla wyjaśnienia: UEFA stosuje 3-stopniowy wymiar kar.
1. to kara finansowa + zamknięcie części stadionu.
2. to kara finansowa + zamknięcie całego stadionu.
3. stopień stanowi karę w postaci zamknięcia całego stadionu na kilka meczów, walkower lub wykluczenie z pucharów na określoną liczbę lat (jak Wisła gdy w 98 roku został rzucony nóż w Dino Baggio)
Legia dzięki kibicom przeszła już w ostanim roku przez pierwsze 2 stopnie kar więc nie wykluczone, że tym razem UEFA zastosuje karę z 3. poziomu taryfikatora.


Trochę o losowaniu. Podział na koszyki dzięki REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Spoiler for Hiden:
Sevilla FC                        ESP     71,042
FC Internazionale Milano          ITA     95,387
Tottenham Hotspur FC              ENG     75,949
PSV Eindhoven                     NED     64,862
SSC Napoli                        ITA     61,387
Dynamo Kijów                      UKR     56,193
Villarreal CF                     ESP     53,542
ACF Fiorentina                    ITA     49,387
FC Salzburg                       AUT     46,185
Metalist Charków                  UKR     45,693
LOSC Lille                        FRA     45,300
FC København                      DEN     45,260
------------------------------------------------
Steaua Bukareszt                  ROU     39,451
Royal Standard de Liège           BEL     38,260
PAÓK                              GRE     37,720
Celtic FC                         SCO     36,813
Beşiktaş JK                       TUR     34,340
VfL Wolfsburg                     GER     32,328
Club Brugge KV                    BEL     32,260
Dnipro Dniepropietrowsk           UKR     32,193
Trabzonspor Kulübü                TUR     31,340
Panathinaïkós AÓ                  GRE     30,220
AC Sparta Praga                   CZE     28,870
VfL Borussia Mönchengladbach 1900 GER     25,328
------------------------------------------------
Everton FC                        ENG     24,949
BSC Young Boys Berno              SUI     24,145
NK Dinamo                         CRO     23,925
FC Zürich                         SUI     18,645
GD Estoril-Praia                  POR     15,459
LEGIA WARSZAWA                    POL     15,275
FK Partizan                       SRB     14,825
Torino FC                         ITA     13,387
Feyenoord Rotterdam               NED     13,362
En Avant Guingamp                 FRA     12,800
AS Saint-Étienne Loire            FRA     12,800
Rio Ave FC                        POR     12,459
------------------------------------------------
Dinamo Moskwa                     RUS     12,399
FK Krasnodar                      RUS      9,399
HNK Rijeka                        CRO      8,925
KSC Lokeren Oost-Vlaanderen       BEL      8,760
AGS Astéras Trípolis              GRE      8,720
ŠK Slovan Bratysława              SVK      8,700
Apóllon FC                        CYP      8,650
Qarabağ Ağdam                     AZE      7,575
HJK                               FIN      7,435
Astra Giurgiu                     ROU      6,951
Dinamo Mińsk                      BLR      6,725
Ålborg Boldspilklub               DEN      5,260


Kilka moich typów?
Grupa marzeń:
Metalist, Celtic, LEGIA, HJK Helsinki
Grupa śmierci:
Inter, Besiktas, LEGIA, Apollon
Grupa którą chciałbym zobaczyć:
Napoli, Borussia, LEGIA, Slovan


Dlaczego taka? Myślę, że to silna, zróżnicowana grupa, w której Legia nie byłaby bardzo bez szans a mogłaby się sprawdzić na tle mocnych klubów z Bundeligi i Serie A oraz mistrza Słowacji - co byłoby dobrym porównaniem z naszym słowiańskim sąsiadem. Ostatecznie za Napoli przyjąłbym Fiorentinę albo Lille. Żałuję, że nie ma szans trafić na Everton ponieważ to też mógłby być ciekawy przeciwnik dla warszawskiej drużyny.


Grupa jaką obstawiam
Lille, Trabzonspor, LEGIA, Karabach


Trochę żałuję, że Legia nie będzie mogła trafić na Partizan (ten sam koszyk) ponieważ kibicowsko mógłby się wywiązać ciekawy pojedynek. Wszak kibice z Serbii także słyną z zamiłowania do ultraski.



Dziękuję za przeczytanie do końca.
Zapraszam do dyskusji i komentowania, Letischoo.
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Przed losowaniem - Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 29, 2014, 14:54:56 »
Cóż mogę powiedzieć: szkoda Ruchu  :'(
Legia zasłużyła na ten awans z Aktobe i jak dalej będzie trzymać taką stabilizację, formę to w przyszłym roku zagra w LM. No chyba, że mistrzostwo odbierze im Wisła  ;D
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 25, 2015, 10:35:29 »
O niższych ligach i szkoleniu słów kilka

Pewnego razu (tj. wczoraj) na twitterze natrafiłem na...



Dodałbym jeszcze po prawej stronie "ściągnijmy lepiej gotowego piłkarza z zagranicy", a po lewej "Co za zagraniczny szrot, lepiej..." i generalnie tak w kółko to się w naszej rzeczywistości toczy. Miałem napisać o czymś innym ale tak wyszło, że trafiłem dzisiaj też na inny obrazek, a konkretniej reklamujący finał Małopolskiego Okręgu Pucharu Polski zaledwie kilka kilometrów od mojego domu. Dwie trzecioligowe solidne drużyny. Garbarnia Kraków i - bijąca się niemal do końca o awans do II ligi - Soła Oświęcim (4 pkt w ostatnich 4 meczach, przy 6 pkt straty do lidera na zakończenie).

Tak więc moje popołudnie spędziłem oglądając 30 minut całkiem niezłego futbolu i 60 minut... typowej kopaniny z niższych lig.
W 10 minucie Garbarnia objęła prowadzenie i do momentu kontuzji jednego z zawodników około 30-35 minuty, gdy przez kilka minut grali w 9, nie oddała inicjatywy, mimo. Nie przeszkodził im nawet fakt czerwonej kartki bramkarza i wyrównania wyniku w 25 minucie. Pomimo, że to Soła walczyła o awans do II ligi, nie było widać tego na boisku. Soła miała swoją okazję gdzie sam na sam wyszedł jeden z zawodników, lecz wspaniałą podcinką kopnął w "koszyczek", kucającego już, bramkarza. Ostatecznie w 81 minucie Garbarnia zdobyła bramkę decydującą o wyniku meczu.

Wielokrotnie podejmowany u nas jest temat szkolenia i wyciągania piłkarzy z niższych lig. Jako kibic Wisły miałem to szczęście, że przeżyłem wspaniały triumf juniorów starszych (18-19 lat) na szczeblu centralnym i na swoje nieszczęście byłem świadkiem jak większości tych juniorów zmarnowano przynajmniej jeden rok kariery. Bardzo dobrze na przyszłość rokowało 5-6 zawodników. Niby większość dostała szansę w okresie przygotowawczym, ale u trenera Smudy jak to u Smudy. Koniec końców jeden ostał się w 1. drużynie (Piotr Żemło, jeden poszedł na wypożyczenie do Chrobrego Głogów (Dominik Kościelniak), a reszta - mając pewnie potencjał na I lub II ligę - spędziła rok w III lidze, zajmując - przy akompaniamencie młodszych chłopaków - solidne 4 miejsce.

Teraz rozwiązano kontrakty z 19 (sic!) chłopakami z roczników 95 i 96. Rezerwy mają się opierać na zawodnikach 16-17 letnich. Trener rezerw oraz koordynator grup młodzieżowych stwierdzili, że Ci chłopcy nie są gotowi do gry w ekstraklasie, więc klub nie zdecydował się ich zatrzymać. Kilku najlepszych trenuje z 1. drużyną ale nadziei nie powinno sobie robić. To dziwna opinia, ponieważ w Jagielloni czy Lechu zawodnicy mogą wchodzić do pierwszej drużyny i nie zaniżają bardzo poziomu, a wręcz potrafią zabłysnąć. W takim momencie mam przed oczami sytuację, gdzie mój kuzyn (marzec 2015, A-klasa) zmienił klub, a trener po kilku treningach powiedział, że większość z nich poradziłaby sobie w III-IV lidze. Zapewne tak samo byłoby z juniorami - nie ma sensu wpychać trzech czy czterech na raz do składu, ale jeśli da się szanse jednemu co mecz, to otoczony lepszymi zawodnikami, sam będzie grał lepiej.

Z tego samego poziomu - III ligi - trafia teraz na testy sportowe do Wisły 18-letni zawodnik. Maciej Firlej, pomocnik, który zagrał 27 meczów i strzelił 5 bramek dla drużyny Karkonosze Jelenia Góra. Kolejny Błaszczykowski? Być może, wolałbym jednak zapytać ilu 18-latków grało regularnie w rezerwach Wisły i nie nadaje się do gry w Ekstraklasie według sztabu szkoleniowego.

Kamil Kuczak (18 lat) - 8 bramek.
Tomasz Zając (19 lat) - 5 bramek jesienią, 2 na wiosnę w I lidze.
P. Lech (19 lat) - 7 bramek.
Damian Buras (20 lat) - 8 bramek (4  karnych)

Wracając do meczu, który obejrzałem. Zagrało tam kilku zawodników z przeszłością w szkółce Wisły czy Cracovii. Nie potrafiłem ich odróżnić, nie wyróżnili się niczym i żaden nie pokazał nawet błysku, po którym stwierdziłbym, że jest wytrenowany lepiej od innych. W oczy rzucił mi się prawy obrońca Garbarni ale chyba tylko dlatego, że wołali nie niego Kali. Niewątpliwie największy test czekał 18 letniego bramkarza z Krakowa, który - za oficjalną stroną klubu - przyjechał na pielgrzymkę. W 25 minucie musiał zmienić starszego kolegę, któremu odcięło prąd i ręką powalił napastnika Soły. Gdyby Garbarnia grała w 11, nie mam wątpliwości, że mecz wygrałaby 3-1, może nawet 4-1. Tymczasem jednak miejsce między słupkami Garbarni zajął chłopak, który - znowu za klubową stroną - stanął na wysokości zadania. Niewątpliwie, jednak mam wrażenie, że gdyby Oświęcimianie zdecydowali się - odkąd grali w przewadze - uderzać z okolic 30-35 metra to w końcu by coś wpadło.

Jest wiele dróg prowadzących do rozwinięcia młodego zawodnika. Nie rozumiem jednak włodarzy Wisły, którzy trzymając zawodników w III ligowych rezerwach chcieliby aby byli gotowi do gry w ekstraklasie. Jest jeden element, pod kątem którego mogą być przygotowani - technika. Jednak nie będą w stanie z dnia na dzień wyrobić siły fizycznej czy szybkości reakcji, na którą swego czasu tak bardzo narzekaliśmy w PESie. Miałem napisać coś o trenerze Probierzu i rzucił mi się w oczy, tytułowanym przez media młodym - Karol Mackiewicz - 23 lata, no cóż ;D Podoba mi się podejście trenera Probierza i Jagiellonii. Pamiętam gdy wystawił 16-letniego Mystkowskiego, a ten zaliczył 2 asysty. Później już nie było tak kolorowo ale dostał jeszcze kilka szans, w efekcie zagrał więcej niż 19-letni Tomasz Zając, który nie przyczynił się niczym do gry Wisły.

Łukasz Sekulski - 31 bramek w 36 występach w Stali Stalowa Wola w II lidze. Napastnik - 24 lata. W tym sezonie będzie reprezentował Jagiellonie. Wczoraj strzelił bramkę w sparingu z Zagłębiem Lubin. Poradzi sobie? Być może, a może okazać się zbyt dużym przeskokiem, ale na pewno świetny ruch transferowy Jagiellonii. Stracą niewiele, ale mogą zyskać świetnego lisa pola karnego.
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 25, 2015, 10:51:09 »
II liga w Oświęcimiu? Widziałeś ich stadion? Chyba nie spełnił by wymogów  ;D

Czyli wnioskuję, że nie ma reguły. Tylko nie wiem, dlaczego Wisła rezygnuje z tych chłopaków, skoro ma taką wąską kadrę? Kuczak, Kościelniak, Zając, Guedes, Żemło, Kolanko, Lech - przecież trzeba tych chłopaków ogrywać w Ekstraklasie. Jak nie teraz, to kiedy?
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 25, 2015, 13:37:22 »
II liga w Oświęcimiu? Widziałeś ich stadion? Chyba nie spełnił by wymogów  ;D

Czyli wnioskuję, że nie ma reguły. Tylko nie wiem, dlaczego Wisła rezygnuje z tych chłopaków, skoro ma taką wąską kadrę? Kuczak, Kościelniak, Zając, Guedes, Żemło, Kolanko, Lech - przecież trzeba tych chłopaków ogrywać w Ekstraklasie. Jak nie teraz, to kiedy?


W sumie nie napisałem takiego własnego wniosku, ale regułą jest przede wszystkim ciężka praca i myślę, że nie rzucanie na zbyt duże wody. Powolne kroki i kolejne stopnie. Mystkowski sobie poradził i się nie spalił, Drągowski też, ale w Wiśle wypuścił (MP) kiedyś Kamińskiego i chłopak zszedł po 45 minutach. W zeszłym sezonie nie poradził sobie zupełnie w Niecieczy, zaledwie chyba 700 minut, trzeba mieć niesamowite wyczucie.

II liga w Oświęcimiu? Eee...kstraklasa w Niecieczy? ;D daliby radę, jakieś prace modernizacyjne i tyle :)
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 14, 2015, 20:33:44 »
O finansach słów kilka...


Miałem napisać o moich przygodach w b-klasie ale jak to u mnie... nie mam zbytnio na to motywacji i ochoty bo i nie wiem w jakiej formie miałbym o tym napisać. Zamiast tego przybliżę raport Delloite za rok 2014, z którym nie każdy zapewne się zdążył spotkać i pieniądze, o które walczą Polskie zespoły w Europie. Zazwyczaj ludzie nie mają pojęcia ile polskie kluby zarabiają/mogą zarobić na pucharach a lubią się na ten temat wypowiadać. Część z was może trafiła na te dane w internecie, a część być może nie miała okazji się spotkać więc przybliżę nieco finansową część Europy oraz Ekstraklasy. Przygotujcie się na suche fakty i zero prywatnej opinii.


Nie będę rozdrabniał się na kwoty za fazy eliminacyjne, ponieważ to kwoty rzędu 400-500 tys € więc niewielkie w porównaniu z tym co można dalej zarobić.

Legia Warszawa w zeszłym sezonie zarobiła (od UEFA, bez przychodów z transmisji i biletów) niecałe 3 mln €. Konretnie 1.3 mln € za awans do fazy grupowej LE, 5x0.2 mln € za 5 zwycięstw + 400 tys € za wygranie grupy oraz 200 tys € w ramach bonusu za awans do 1/16 finału (a właściwie nagroda za dotarcie do tej rundy, nie otrzymałaby tego bonusu gdyby awansowała dalej).

Dla porównania kilka lat wcześniej za podobny wynik Legia i Wisła osiągnęły zysk w okolicy 2.5 mln € za grę w Lidze Europejskiej.

Od tego roku UEFA zwiększa płace. Sam awans do Ligi Mistrzów został wyceniony na bagatela 12 mln € (3.4 mln € więcej niż rok temu), czyli kwotę większą od budżetów (przychodu) 15 z 16 klubów Ekstraklasy (o tym niżej). Jednocześnie Lech Poznań awansując do rundy Play Off o LM (i przegrywając w niej) zarobi więcej niż... drużyna, która przechodząc 4 rundy kwalifikacyjne awansuje do Ligi Europejskiej.

Łatwo także wyliczyć, że przy tegorocznej płacy, Legia Warszawa zarobiłaby w zeszłym sezonie z tego tytułu 4.7, a nie 2.9 mln €. Nawet przy jej budżecie byłoby to niezłym bonusem.

Poniższa grafika prezentuje kwoty wypłacane przez UEFA za dotarcie do poszczególnych faz Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów. Jak widać, eliminacje to groszowe sprawy. Jedynie Play-Off Ligi Mistrzów daje zysk ponad 5 mln € (3 mln € + 2.4 mln € za fazę grupową LE).





Liga Mistrzów... 12 mln € zysku za sam awans i przegranie 6 meczów (oczywiście dochodzi zysk z 3 dni meczowych oraz praw do transmisji co wiązałoby się zapewne z kolejnymi kilkoma milionami €, a co dopiero gdyby urwało się komuś punkty).



Jeszcze słówko na temat raportu Deloitte zanim do niego przejdziemy,
Spoiler for Hiden:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE:

Rok temu pokazano, że w 2013 roku płace do budżetu w Wiśle miały się w stosunku prawie 150%



Podczas gdy w tegorocznym, rok 2013 jest opisany jako... ~90%.




Z raportu Delloite wynika, że przychód Legii Warszawa (101.5 mln [PLN]) jest większy od sumy przychodów (sic!) 3 kolejnych klubów w raporcie Lecha (44.6 mln), Wisły (24.7 mln) oraz Lechii (24.9 mln).





Z raportu wynika także, że Legia jest jedynym klubem z czołówki, którego przychód z dnia meczowego przekroczył granicę 30%, a źródła komercyjne (sponsoring) stanowiły zaledwie 37% przychodów, podczas gdy dla Lecha, Wisły i Lechii było to główne źródło przychodu - powyżej 45% (ogólnie w E-klasie: 46% przychodów klubów)







Kolejnym ciekawym obrazkiem jest stosunek budżetu płac do przychodów, który... w 3 klubach (Korona, Piast, Górnik Zabrze) wyniósł powyżej 100%. Tylko Zagłębie Lubin, Legia Warszawa i GKS Bełchatów, potrafiły zejść poniżej optymalnego poziomu 60%. Średni wskaźnik to 72% więc powyżej poziomu ostrzegawczego, co nie jest zbyt optymistyczne dla klubów E-klasy - jednak jest niższy niż w latach ubiegłych.






Ostatnią grafiką jaką chciałem przedstawić jest stosunek milionów wydawanych na pensję do pozycji zajętej w lidze. Do 5 miejsca całkiem nieźle sprawdza się zasada "im więcej płacę tym lepsze mam miejsce", ewenementem dopiero zostaje Jagiellonia, która wydając mniej niż drużyny z miejsc 4-12, zajmuje 3 miejsce w tabeli. No i legia wydająca 70% więcej niż Lech oraz dwa dowolnie wzięte pozostałe kluby. Przy czym należy zwrócić uwagę, że to nadal zaledwie 52% jej przychodów :)




Źródło: REJESTRACJA lub LOGOWANIE
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline Katalonbar

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Mar 2011
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 773
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 05.03.2011r.
    • Status GG
    • Steam
  • Gram w: PES 06
Odp: Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 14, 2015, 20:37:18 »
Obecnie oglądam mecze pucharowe, a zaraz Lecha, ale na pewno przeczytam to.  ;)

Edit.
Ogromna różnica jeśli chodzi o pieniądze za grę w LE i LM. Dla mistrza Polski kluczowe jest dostanie się do IV rundy el. do LM, ponieważ to na tym etapie dostaje się komfort pod względem finansowym i sportowym. Nawet jak przegra się w tej ostatniej rundzie to ma się gwarancje gry w fazie grupowej LE gdzie można trafić na naprawdę mocne i ciekawe zespoły oraz można zasilić budżet klubowy o ponad 5 mln Euro. Kolejne wykresy pokazują, że największym potentatem finansowym w polskiej piłce jest Legia Warszawa. W stolicy jest ogromny obrót pieniądza; najwięcej wydają na pensje, ale też najwięcej muszą wydawać na pensje dla piłkarzy. Przykład Legii pokazuje, że bez pieniądza nie ma sukcesów, ale kontrargumentem jest tutaj Jagiellonia. Klub z Podlasia nie dostaje zbyt dużo pieniędzy i nie może pozwalać sobie na drogich piłkarzy, ale w sezonie 15/16 dotrwali do podium. Jeszcze ostatnia sprawa. Martwi mnie, że tak wiele klubów nie utrzymuje tej normy 60% (chodzi mi o wskaźnik wynagrodzeń do przychodów klubu). Jaki można wyciągnąć z tego wniosek? Zatrudniamy za wielu piłkaezy za granicy, którzy nie podnąszą poziomu ligi. Trzeba stawiać na młodzież i nie bać się tego bo juniorzy w przyszłości mogą się zwrócić podwójnie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2015, 00:00:10 wysłana przez Katalonbar »
Pharmacie populaire REJESTRACJA lub LOGOWANIE analogues de medicaments

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Z punktu widzenia Wiślaka
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 14, 2015, 20:37:18 »