Autor Wątek: Chelsea FC - #1 Rewolucja  (Przeczytany 2387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Helix

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2014
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.08.2014r.
Chelsea FC - #1 Rewolucja
« dnia: Luty 27, 2015, 19:09:58 »
Spoiler for Hiden:
Cześć. Biorę się za opisywanie kariery Chelsea - jakie tak naprawdę zasady panują w moim wirtualnym świecie? Wątek zaczyna się w sierpniu 2014 roku - jednak wszelkie transfery są przeprowadzone na dzień dzisiejszy. Co to oznacza dla mojego zespołu? W klubie obok letnich wzmocnień (Costa, Cesc, Drogba...), pojawia się też zimowe wzmocnienie w postaci Juana Cuadrado. Transfery z Chelsea również są brane pod uwagę tak więc w barwach "The Blues" nie ujrzymy chociażby Andre Schurrle.

Dużą część wypożyczonych zawodników ściągnę z powrotem do siebie i posprzedaję, a pozostałą część wypożyczę w upatrzone przez siebie miejsca. Transfery oczywiście w pierwszym okienku są odblokowane, choć ja sam raczej rewolucji nie przewiduję... tylko pod tym względem. Dlaczego tylko pod jednym? Chociaż wątek kariery zaczyna się z pierwszym dniem sierpnia to pierwszy news jest retrospekcją do końca poprzedniego sezonu.

11.05.2014

Oficjalnie: Mourinho odchodzi i namaszcza swojego następce!

Wszyscy fani Chelsea są mocno zszokowani przebiegiem dzisiejszej pomeczowej konferencji. Głównym tematem nie było zwycięstwo w ostatnim ligowym spotkaniu z Cardiff, ani plany na przyszły sezon, a nieoczekiwana przedwczesna emerytura Mourinho.

"Chciałbym z miejsca przeprosić wszystkich kibiców Chelsea. Wiem, że mój powrót nie miał wyglądać w ten sposób. Nie osiągnęliśmy jako zespół w tym sezonie żadnych trofeów. Jednak muszę powiedzieć, że małe sukcesy są tutaj ważniejsze. Po pierwsze ograliśmy się i stworzyliśmy małą rodzinę co w przyszłym sezonie zaowocuje - to jest pewne. Po drugie, przez cały sezon prowadziliśmy specjalne szkolenia dla naszego vice-kapitana po to, żebym od przyszłego sezonu miał świetnego asystenta. Frank odebrał przedwczoraj zezwolenie na pracę na stanowisk menedżera w dowolnym klubie Premier League."

"Wszystko jednak potoczyło się zupełnie inaczej. Już w grudniu wiedziałem, że raczej w przyszłym sezonie nie będę trenował The Blues. Jest to tylko i wyłącznie moja decyzja i możecie być spokojni - w innym klubie na pewno mnie nie zobaczycie. Powodów wolałbym nie ujawniać, ale wiem, że w prasie zaraz pojawiłoby się milion plotek o tym co mnie kierowało. Czego byście nie przeczytali to wiedzcie, że raczej trudno będzie brukowcom dojść do moich motywacji związanych z odejściem."

"Jedno z drugim się łączy. Szkolenie Lamparda, moje odejście na trenerską emeryturę ma jedną spójną cechę - od przyszłego sezonu menedżerem Chelsea zostanie Frank. Rozmawiałem z zarządem, rozmawiałem z Brucem, rozmawiałem z Romanem - wszyscy podjęliśmy zgodną decyzję, że ten wybór będzie najlepszym z możliwych. Frank ma świeżość w myśleniu, do dnia dzisiejszego był zawodnikiem Premier League i wie jak przygotować zespół do gry na najwyższym poziomie."

"Musicie też wiedzieć jedno. Zostaję w Londynie z rodziną i kupuję karnet na mecze Chelsea. Jedyne co będę miał wspólnego z futbolem to właśnie fakt, że będę kibicem Chelsea. Jedyne co mogę jeszcze powiedzieć na zakończenie to potwierdzenie szyldu, który często wywieszany jest na stadionie po odejściu zawodnika z klubu. Raz zostajesz niebieskim, niebieskim stajesz się na zawsze. Ja już dawno nim się stałem, a dziś tylko pragnę to potwierdzić."


(...)

01.08.2014

Frank wreszcie udziela wywiadu po objęciu posady menedżera!

Wszędzie widać efekty pracy Franka Lamparda na jego nowym stanowisku. Ściągnięcie Diego Costy, Cesca Fabregasa, Filipe Luisa, Loica Remyego, Didiera Drogby oraz Juana Cuadrado czy sprzedaż chociażby Davida Luiza czy Fernando Torresa to tylko część echa jakie rozprzestrzenia się po zatrudnienia anglika na jego nowym stanowisku.

Po dzień dzisiejszy jednak nie mieliśmy okazji ujrzeć go w telewizji, przeczytać wywiadu w prasie czy ujrzeć jakąkolwiek aktywność z kibicami. Zmiana nadeszła i dzisiaj Frankie udzielił wywiadu dla oficjalnej strony Chelsea.

Witamy i gratulujemy objęcia nowej posady w Chelsea. Czemu dopiero po takim czasie udzielasz pierwszego wywiadu?
Dziękuję za gratulację. Wytłumaczenie jest proste - samo objęcie tej posady było dla mnie wielkim szokiem i wolałem od początku skupić się na pracy niż na wywiadach i zdjęciach. Owszem, wcześniej mówiło się o odejściu Jose po sezonie, ale raczej wśród piłkarzy krążyła plotka o przyciągnięciu do nas Pepa Guardioli albo Carlo Ancelottiego. Ja na spokojnie kończyłem w wolnym czasie szkolenie menedżerskie i szykowałem się na ciche powieszenie butów na kołku. Pewnego dnia przyszedł do mnie Jose i powiedział - "Ty będziesz moim następcą w Chelsea". Myślałem, że to taka śpiewka motywacyjna, ale niewiele później zostałem zaproszony na "górę" i podpisałem kontrakt na nową posadę.

Czy piłkarze, którzy odeszli z klubu mieli za złe, że ich były kolega z zespołu po prostu chce ich się pozbyć?
Nic takiego nie miało miejsca. Wiem jaki zespół chcę zbudować, wiem na jakich filarach ma się opierać Chelsea, a niektórych zawodników nie widziałem w moim wyobrażeniu zespołu. Nikt nie ma do mnie żalu po opuszczeniu Chelsea. Mam przynajmniej taką nadzieję.

Wprowadzasz małą rewolucję w klubie. Odeszli kluczowi zawodnicy, przyszli kolejni świetni. Co kierowało Tobą przy ściągnięciu Diego Costy, Cesca Fabregasa i reszty?
Z Diego rozmawialiśmy od dłuższego czasu. To zwariowany facet, który ponadto świetnie gra w piłkę - musieliśmy go mieć w zespole. Cesc to był mój pomysł. W poprzednim sezonie cały ciężar rozgrywania piłki spoczywał na Oscarze i Edenie, którzy mają potężny potencjał ofensywny i nie mogą zagęszczać środka pola. Do takich zadań został ściągnięty Cesc. Ściągnięcie Filipe Luisa polecił mi jeszcze przed odejściem Jose. Powiedział, że to nie tylko zwiększy potencjał w grze obronnej, ale również zmotywuje obecnych zawodników do cięższej pracy. Zaufałem mu i mam nadzieję, że Filipe będzie jednym z filarów naszego zespołu. Cuadrado to również mój pomysł - zaimponował mi na mundialu podobnie jak James Rodriguez. Wolałem jednak ściągnąć Juana wiedząc, że Schurrle opuści klub i nasze skrzydła nie będą miały należytego wsparcia. Loic i Didier to kolejne wzmocnienie potencjału militarnego zespołu. Na tych transferach nie zamierzam zaprzestać, jednak planuje dosłownie jedno, dwa wzmocnienia.

Jakie są Twoje cele na zbliżający się sezon?
Jako piłkarz w ostatnim sezonie marzył mi się triumf w Premier League i to ligę stawiam jako priorytet. Wiadomo na pozostałych frontach będziemy walczyć równie zaciekle, ale to na meczach ligowych zamierzamy się skupić najbardziej.

Poprzednim menedżerom zarzucało się złe traktowanie młodych graczy, którzy często byli odsyłani na wypożyczenia i nie dostawali szansy w klubie. Czy zmienisz to?
Wypożyczenia są zbawienne dla młodych perspektywicznych piłkarzy. Wiadome jest, że w topowym zespole nie można sobie pozwolić na stawianie na młodych, niedoświadczonych piłkarzy. Nie zamierzam zaprzestać wypożyczać zawodników, którzy nie są jeszcze gotowi na grę u nas. Nie zmienia to jednak faktu, że po osiągnięciu pewnego poziomu każdy z nich będzie miał szansę na grę w niebieskim trykocie.

Logiczne jest, że najbliższy sezon, może dwa najbliższe to ostatnie momenty kiedy John Terry i Didier Drogba grają na wysokim poziomie. Zapewne już dziś myślą o odwieszeniu korków na kołek. Widzisz ich w swoim sztabie szkoleniowym?
Zarówno John jak i Didier to moi przyjaciele. Znają się na piłce, są legendami tego zespołu. Myślę, że kiedy odejdą od grania w piłkę znajdzie się tutaj miejsce dla jednego i drugiego.

Kto znajdzie się w Twoim sztabie szkoleniowym na najbliższy sezon?
Sztab raczej wielkich zmian się nie doczekał. Poprosiłem skompletowanych przez Mourinho fachowców, żeby pozostali w klubie i pomogli mi w osiągnięciu postawionych celów. Rui Faria jako jedyny odmówił, gdyż dostał propozycję pracy w Seguna Division. W jego miejsce na posadzie pierwszego asystenta zasiądzie mój przyjaciel Denis Wise.

Czego Ci życzyć przed rozpoczęciem sezonu?
Szczęścia, dobrej formy zespołu, nieomylnych sędziów i unikania kontuzji przez moich piłkarzy. Powiedziałbym, że jeszcze trofeów, ale jeżeli przynajmniej dwa z pozostałych się spełnią to trofea same do nas przyjdą.

W takim razie tego Ci życzę. Dziękuję za wywiad.
Dzięki.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Chelsea FC - #1 Rewolucja
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2015, 20:09:51 »
Przede wszystkim zacznę od tego, że witam nowego karierowicza :) Klub wybrałeś taki, którego najbardziej z Premier League nie lubie, ale to nie ma znaczenia i tak będe czytał twoje wypociny :D Mourinho odchodzi, a jego następcą zostaje Lampard? hmm nie wiem co o tym mam myśleć, Frank jako piłkarz był znakomity, ale jakoś nie widze go w roli szkoleniowca The Blues. Kto wie może się myle? Oby. Ciekawi mnie Cuadrado, chciałem go w Barcelonie, ale zarząd wszystko spartaczył, zresztą jak zwykle... Mam nadzieję, że znów będzie brylował jak we Fiorentinie. Powodzenia i wytrwałości :)

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Chelsea FC - #1 Rewolucja
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2015, 20:34:05 »
Witamy na pokładzie karier. Początki są na pewno trudne ale jak wejdziesz w ten świat to przesiąkniesz  ;)
   


Offline Marvauane

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Radzyń Podlaski
  • Wiadomości: 16
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 18.11.2014r.
Odp: Chelsea FC - #1 Rewolucja
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2015, 20:56:30 »
Chelsea! ♥ Super Frankie Lampard na pewno się sprawdzi, zna każdy zakątek tego klubu, a także zawodników. Ciekawe jak będzie z Cuadrado i na kogo postawisz między słupkami. Powodzenia  :)

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Chelsea FC - #1 Rewolucja
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2015, 16:27:14 »
Nieźle sobie to nawymyślałeś, ale całkiem ciekawie. The Special One znowu szokuje, ale to chyba nie po raz ostatni. Wydaje mi się, że te jego zapewnienia o pozostaniu przy The Blues niedługo mogą stać się już tylko historią. Pewnie go zaciągnie jakiś klub mimo wyparcia się tego :P Chelsea chyba znasz jak własną kieszeń i w takim razie powodzenia.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Chelsea FC - #1 Rewolucja
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2015, 20:21:30 »
Czy to już koniec kariery :( ?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Chelsea FC - #1 Rewolucja
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2015, 20:21:30 »