Autor Wątek: Menedżer Ekstraklasy - podejście numer dwa?  (Przeczytany 5284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Menedżer Ekstraklasy - podejście numer dwa?
« dnia: Sierpień 14, 2015, 10:59:10 »
Witajcie.

W 2012 roku prowadziłem tutaj menedżer T-Mobile Ekstraklasa, który został zakończony z powodu braku uczestnictwa. Po prostu dostawałem zaledwie 4 składy na 16 ekip, gdzie na wysłanie składów było od 3-5 dni. Mimo wszystko podobało mi się to i nadal za tym tęsknie. Dlatego też wychodzę z zapytaniem czy ktoś chciałby wziąć udział w takiej zabawie. Najpierw jednak wytłumaczę zasady i jak to wszystko wyglądało :)



Gra: PES 2013
Patch: Prawdopodobnie autorstwa stanek1983.
Rozgrywka: 2x5 min, Top Player, symulacja, 3 zmiany.

Posty meczowe: Do każdego meczu załączane będą zrzuty ekranu z wynikiem, składem, ocenami, statystykami. Ponadto trzy najciekawsze mecze z danej kolejki będą zawierały skrót wideo.

Podsumowania kolejek: Poza tabelą, listą strzelców i asystentów, wybierana będzie też "11" kolejki i bramka kolejki. REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Wywiady, analizy: Będzie też coś do poczytania :) Przykład: REJESTRACJA lub LOGOWANIE.

Okienko transferowe:
► Tylko ja Wam będę oferować listę z zawodnikami, a Wy sobie wybieracie z niej kogo chcecie:

Ma to być menedżer Ekstraklasy, a nie Fantasy Ekstraklasy. Doszedłem do wniosku, że lepiej będzie aby ktoś kupił za 100 tyś. mniej znanego zawodnika i miał w swojej drużynie drugiego Artjoma Rudniewa, Miroslava Radovica,  Semira Stillica czy Ondreja Dudę. Dlatego też w celu zrobienia menedżera bardziej realnego w pierwszej kolejności będą oferowani polscy piłkarze przebywający zza granicą, potem piłkarze ze słabszych lig (np. Liga Estońska, Litewska, Węgierska czy nawet Brazylijska Serie B), następnie zawodnicy z rezerw lepszych europejskich klubów (np. ktoś z rezerw Arsenalu, Sevilli).
Chce uniknąć sytuacji gdzie ktoś znajdzie sobie kolesia co ma staty w bazie PSD porównywalne do Suareza, a na transfermarkt gra gdzieś w 2. lidze malezyjskiej, wart jest 10 tyś euro, a w rzeczywistości jest słabym graczem i nie łapie się nawet na ławkę rezerwowych. Ja wtedy dziękuję za taką realność...

Ale spokojnie, takie transfery jak Patrick Owomoyela, Bebe, Vito Mannone czy Gulio Donati też miały miejsce :) 


► Na wstępie będzie trzeba zatrudnić szefa ds. scoutingu, od którego uzależnione będą wasze transfery. W myśl zasady: lepszy skaut = lepsi zawodnicy do wyboru
► Piłkarz "niespodzianka" - taka fajna opcja dodatkowa przy transferach. Będzie można kupić 1 zawodnika "niespodziankę" za powiedzmy 200 tyś euro. Wybierasz pozycje na jakiej ma grać i po zakończeniu okienka dowiesz się kto do Ciebie dołączył. Taki piłkarz będzie w wieku 18-23 narodowości zagranicznej. Overall będzie w granicy 55-75.

Tu przykład: Termalica, Legia i Jagiellonia wykupują kartę "piłkarz niespodzianka". Może się okazać, że Termalica dostanie zawodnika z overallem powiedzmy 72, Legia 67, a Zagłębie tylko 61. Dlatego nazywa się to piłkarz niespodzianka. Będę wybierał zawodników tak, aby wyrównać poziom rozgrywki (dlatego też mój menedżer był taki nieprzewidywalny bo każdy mógł wygrać z każdym). Kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa...



Ilu byłoby chętnych ? Pisać poniżej :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2015, 11:18:01 wysłana przez thekrzychu »

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Menedżer Ekstraklasy - podejście numer dwa?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2015, 12:41:27 »
Pomysł dobry a nawet bardzo dobry, ale uważam, że było by podobnie. Na początku pewnie ludzie by podawali składy itp a po pierwszej euforii zrobiło by się to co napisałeś, może 3 osoby by regularnie brały udział. Moim zdaniem za duży projekt aby znowu miało się nie udać.
   


Offline Raffael

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 10.11.2011r.
Odp: Menedżer Ekstraklasy - podejście numer dwa?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2015, 13:34:30 »
Dobry regulamin, który sprawi że rozgrywki będą mniej fantasy.

Tylko wydaje mi się, że ciężko znaleźć będzie 16 graczy, więc może zmniejszenie liczby drużyn np. do 12.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Menedżer Ekstraklasy - podejście numer dwa?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2015, 15:16:05 »
Ja raczej bym nie brał udziału, ale jakbyś zebrał grupę iluś tam osób i zabrakło by jednego, to wal śmiało.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Menedżer Ekstraklasy - podejście numer dwa?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2015, 15:16:05 »