Autor Wątek: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny  (Przeczytany 6511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OnoMatoPeja

  • Gość
PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« dnia: Wrzesień 21, 2015, 22:43:12 »
Temat poświęcony waszym recenzjom, spostrzeżeniom w nich zawartych i ogólnej ocenie gry na daną platformę w skali od 0 do 10.

Prosimy o uwzględnienie platformy dla której się odnosicie :)

Przypominamy o przestrzeganiu zasady wzajemnego szacunku, wysokiej kultury i stosowania się do Regulaminu Forum.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2015, 22:49:37 wysłana przez we'street »

Offline kuki335

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.09.2015r.
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2015, 00:15:54 »
To może ja jako pierwszy po ok 30 meczach offline na pc:
Rozgrywka  -  8
Tryby gry     -  8.5
Współczynnik zadowolenia  -  7.5
Żywotność(czy gra zachęca do ponownego grania) -  8
Sterowanie i fizyka  -  7.5
Grafika  -  8
I najważniejsze dla mnie:
Gameplay(przy dobrych ustawieniach gry)  -  9

Średnia  -  8.07

Offline Bartekeuro

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2015, 02:47:24 »
Zagrałem 2 mecze na PC i stwierdzam, że grafika jest na duży plus. Sama rozgrywka też fajna, względem 15 jest lepiej. Całokształt do grania OFFLINE jest super, jeśli chodzi o online to nadal ustępuje Fifie lata świetlne.

Jak ktoś chce tylko pograć sobie ze znajomymi to jak najbardziej można śmiało grać. Jeśli ktoś chce online to odsyłam do konkurencji.
   


Offline Maticz88

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 04.09.2015r.
    • Status GG
  • Gram w: Pes 2017 PS4
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2015, 09:41:03 »
Witam, ja gram wyłącznie online. W myclub rozegralem już 80 spotkań i nie widzę żadnego powodu aby ktoś miał rezygnować z gry online w pes 2016. Gram na ps4. Na te 80 spotkań rozlanczylo mnie Max 4 razy, wyszukiwanie przeciwników odbywa się bardzo sprawnie, nie czekam tyle co rok temu grając w 15 na ps3. Gameplay w większości pr,upadków, myślę że około 95% jest płynny, czasami zdarzy się scinka jakaś,ale to przecież jest online, wątpię by u konkurencji tego nie było. Tryb myclub uległ poprawie, wylosowanych zawodników można poddawać treningów i co zwiększa ich ovr i jest ciekawym rozwiązaniem. Za utrzymanie w lidze dostajemy punkty gp i kontrakt dla zawodnika, co też jest fajne bo kontrakty ogólnie są drogie,także możemy uzbierać tych contract ticketow i rozdawać najdroższym graczom. Samo przechodzenie do wyższej dywizji zostało ułatwione poprzez dobór przeciwników, są dwie opcje albo wyszukuje nam z wszystkih graczy lub przedzialami ratingu. Gameplay też uległ znacznej poprawie, wyeliminowane pewne schematy w który w 15 trochę było, akcje one two do skrzydła nie wychodzą już tak łatwo. Ogólnie każdy mecz jest inny i zachęca do dalszej gry. Jeśli chodzi o grafikę to dla mnie jest super, pewnie dlatego że przesiadlem się , ps3. Oceniam 8/10 z tego względu ze zawsze mogłoby być lepiej, a idealnej gry nie było i pewnie nie bedzie. Szczerze polecam pes 2016 na ps4.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2015, 10:59:35 wysłana przez Maticz88 »

Offline keats

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 50
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.10.2008r.
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2015, 11:15:46 »
Skończyłem drugi sezon w Master League Cordobą, teraz zająłem 3 miejsce w Primiera Divison po awansie z Segunda. Grałem pierwszy sezon na Top Player, drugi na Super Star. Powiem tak, po długim namyślę, trzeba stwierdzić, że gra jest naprawdę dobra. Ja osobiście jestem zwolennikiem gamplaya i nie patrzę zbytnio na murawę, czy kibiców, którzy trochę rażą,a  wiec do rzeczy. Nie będę pisał o Master League , bo i tu jest kilka spostrzeżeń.
1. Niestety bramkarze wpuszczają większość piłek po ziemi, smutne to trochę, z drugiej strony potrafią świetnie interweniować w powietrzu.
2. W tej części biegunowo odmiennie potraktowano faule. W 15 gwizdał wszystko i człowiek bał się wślizg zrobić, w tej może robić jak chcę. W zasadzie nie ma faulu na czerwoną, ewentualnie wylatujesz za dwie żółte , ale i te są bardzo rzadko, ja osobiście wole to rozwiązanie bo wpływa to na płynność rozgrywki, a i powalczyć można.
3. Więcej możliwości strzałów, widoczna technika uderzenia poszczególnych zawodników i umiejętności ze skill palyer nabywane podczas gry, na podstawie zachowania zawodnika, to wielki plus.
4. Jeśli DLC ustawi trochę bramkarzy, to będzie gra idealna.

Offline andresss21

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2015
  • location: Konin
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.09.2015r.
  • Gram w: Pes 2015, Wiedźmin 3
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2015, 11:23:42 »
Witam, posiadam ps4. Cały czas zastanawiam się na kupnem pes 2016. Czy może mi ktoś powiedzieć czy konami poprawiło w jakiś sposób funkcjonowanie serwerów. Bo w pes 2015 nie mogłem sobie pograć online na 10 meczy jak 2 rozegrałem to było dobrze a reszte to szkoda mówić. pozdrawiam i dziękuje za info

Offline Fiedziu

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 290
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.12.2011r.
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2015, 13:54:03 »
Masz odpowiedź wyżej,kolega rozegrał 80 spotkań i nie narzeka.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2015, 14:07:00 »
Witam, posiadam ps4. Cały czas zastanawiam się na kupnem pes 2016. Czy może mi ktoś powiedzieć czy konami poprawiło w jakiś sposób funkcjonowanie serwerów. Bo w pes 2015 nie mogłem sobie pograć online na 10 meczy jak 2 rozegrałem to było dobrze a reszte to szkoda mówić. pozdrawiam i dziękuje za info

Ale trzymajmy się ustalonego porządku. Tam gdzie mają być nasze recenzje, opinie, nie zadawajmy takich pytań. Będzie przejrzyście.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2015, 08:37:20 »
Swoją recenzję zacznę od powiedzenia "Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu". Cieszmy się z tego co mamy. W PES-a gram od kilkunastu lat. Pierwszy był PES 2, a potem poleciały kolejne. W grę konkurencji grałem od czasu do czasu kiedy posiadałem Xboxa 360. W tym roku znowu zdecydowałem się na kupno w pre-orderze Pro Evolution Soccer 2016. Czy słusznie?

Jak to zwykle bywa, buńczuczne zapowiedzi Konami były tylko zwykłym chwytem marketingowym. Gra nie różni się za bardzo od tego co widzieliśmy rok temu. Muszę jednak przyznać, że wersja na PC dogania powoli wersję PS4 (mam obie). Graficznie może nie jest zbyt dobrze, ale gameplay jest niemal taki sam. Brakuje tylko większej liczby animacji. Sama rozgrywka jest fantastyczna. Od dawna nie grało mi się tak przyjemnie w piłkę od Konami. Zdobywanie bramek cieszy, jest mniej schematów na ich zdobywanie, a samo konstruowanie akcji przynosi uśmiech na twarzy. Na plus trzeba także zaliczyć większą liczbę animacji, co sprawia, że gra wygląda jeszcze lepiej niż rok temu.

Oczywiście gra nie jest pozbawiona wad. Bramkarze potrafią bronić znakomicie choć nie wyciągają większości technicznych strzałów i tych z bliskiej odległości. Momentami za łatwo jest zdobyć gola stąd też często padają wyniki typu 6:2 5:3 czy 6:6. Zarówno grając offline jak i online można strzelić dużo goli. To jest największa wada gry. Jednak nie jest ona na tyle uciążliwa, aby skreślać PES-a. Poziom Superstar w tym roku jest zbyt łatwy do grania offline dlatego częściej spędzam czas online. Tryb MyClub jest dużo lepszy niż w zeszłym roku i nie ma tylu lagów.

Co do innych spostrzeżeń na temat samej rozgrywki. Grafika na PC zawodzi, ale patchmakerzy już to poprawili. Sędziowie w tej odsłonie diametralnie zmienili się w stosunku do tego co było rok wcześniej. W PES 2015 gwizdali niemal wszystko i często rozdawali żółte i czerwone kartki. W tej edycji kartek jest za mało, a o czerwoną trzeba nieźle się postarać. Cieszynki uważam za duży plus, choć to nie jest jeszcze taki poziom jaki posiada FIFA. Tam każdą cieszynkę wykonujemy sami. Tutaj mamy tylko cztery przyciski dla jednego piłkarza. Ale i tak chwała Konami za taki krok naprzód. Dynamiczna pogoda jest świetnym rozwiązaniem. Wprowadzenie jej na PS4 i PC (nie wiem czy jest na PS3) to też duży plus. W czasie meczu nagle zaczyna padać i musimy ustawić całkiem inaczej naszą taktykę, aby być gotowym na grę w nowych warunkach.

Podsumowując. Pro Evolution Soccer 2016 to najlepszy PES jaki wyszedł w historii. Gdyby nie kilka wad to zapewne byłaby to gra idealna. Mam nadzieję, że Konami dalej będzie podążać tą drogą i za rok zobaczymy jeszcze lepszą kopankę od Japońców.

Ocena: 9/10

Offline tyskaczpl

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.06.2011r.
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2015, 01:11:34 »
Pro Evolution Soccer 2016 na PC to najgorsza gra w jaką grałem w tym roku... >:(
50 "ojro" wyrzucone w błoto... Tryb MyClub zawiódł mnie  po całości... żaby zostać dobrze zrozumianym co zaraz napisze to są moje subiektywne odczuciach odnośnie najnowszej odsłony PES w wersji na PC. (nie mam pojęcia jak sprawa wygląda na konsolach)

Gram w PES'a czy też Fifke od 15 lat, w pro ostatnio grałem w jedenastke, więc nie byłem na bierząco... ale co tam, postanowiłem, kupiłem, i ....  to co KONAMI pokazało w tym roku to woła o pomste do nieba!
Najbardziej rozczarowały mnie "firanki" zamiast bramkarzy...   - na porządku dziennym jest strzelanie 8-10 bramek na mecz... Zagrałem ok 30 spotkań w trybie "myclub", nie ważne czy jest wynik 5-5 czy 10-0 ... 8 do 10 bramek na mecz zawsze pada.... - ja się pytam... to jest piłka nożna czy hokej na trawie?

Balans umiejętności zawodników odnośnie rozgrywki w PES 16 jest spierdzielony na maxa...
Są zbyt duże dysproporcje... mianowicie: jak wyjde składem ok 65 "owerala" i trafie na przeciwnika ze składem ok 80 ovrl to nie ma szans na korzystny wynik... przeważnie sie kończy -5 , -7 bramek ... - no kurde... to zakrawe o kpine,  w konkurencyjnej grze piłkarskiej takie rzeczy się nie zdarzały... ktoś musiałby być naprawdę słaby aby dostać 5 bramek w plecy...

Praktycznie każda akcja z mojej strony bądz  przeciwnika kończy się golem... 80% uderzeń na bramke wpada... przeciez to jest szaleństwo... -  i nie wążne czy broni słabeusz czy taki Neuer ...
Czekam na jakieś patche poprawiające rozgrywke, bo na dzień dzisiejszy gra jest wypaczona i tym samym praktycznie niegrywalna   >:(
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2015, 01:30:16 wysłana przez tyskaczpl »

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2015, 11:57:56 »
Pro Evolution Soccer 2016 to, tak jak przypuszczałem, PES 15 w wersji 2.0. Oczywiście trochę podrasowany, i - o dziwo - płynniejszy (albo po prostu jeszcze bardziej zoptymalizowali silnik). Zmiany są in plus, dla mnie to najlepszy symulator piłki nożnej na rynku. Oczywiście, ma swoje wady, ale i tak gameplay - czyli to co jest najważniejsze - jest moim zdaniem lepszy niż w FIFIE. Sycący, realistyczny, na swój sposób trudny, ale jak opanujesz - to można wykręcać naprawdę fajne akcje. Grafika mnie akurat odpowiada, ponieważ spokojnie idzie na moim trupie. Twarze są bardzo ładne.

Lecz biorąc pod uwagę cenę, fakt - można się wkurzyć. Brak aktualnych składów, licencji, stadionów - wystarczyłoby gdyby wydali duży update do piętnastki, albo obniżyli cenę o połowę... Zważywszy też na to, że jak nie grasz w sieci i nie masz przy sobie kogoś do wspólnej zabawy - w zasadzie nie ma co robić w tej grze.

Jeśli KONAMI pójdzie za ciosem, doda w końcu więcej licencji, urozmaici przez to tryby, to możemy mieć grę kompletną. Póki co jest po prostu bardzo dobra.
 


« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2015, 12:00:28 wysłana przez hose444 »
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline gottsu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lut 2015
  • location: North Korea
  • Wiadomości: 84
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 09.02.2015r.
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2016
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2015, 12:51:05 »
Pro Evolution Soccer 2016 to, tak jak przypuszczałem, PES 15 w wersji 2.0. Oczywiście trochę podrasowany, i - o dziwo - płynniejszy (albo po prostu jeszcze bardziej zoptymalizowali silnik). Zmiany są in plus, dla mnie to najlepszy symulator piłki nożnej na rynku. Oczywiście, ma swoje wady, ale i tak gameplay - czyli to co jest najważniejsze - jest moim zdaniem lepszy niż w FIFIE. Sycący, realistyczny, na swój sposób trudny, ale jak opanujesz - to można wykręcać naprawdę fajne akcje. Grafika mnie akurat odpowiada, ponieważ spokojnie idzie na moim trupie. Twarze są bardzo ładne.

Lecz biorąc pod uwagę cenę, fakt - można się wkurzyć. Brak aktualnych składów, licencji, stadionów - wystarczyłoby gdyby wydali duży update do piętnastki, albo obniżyli cenę o połowę... Zważywszy też na to, że jak nie grasz w sieci i nie masz przy sobie kogoś do wspólnej zabawy - w zasadzie nie ma co robić w tej grze.

Jeśli KONAMI pójdzie za ciosem, doda w końcu więcej licencji, urozmaici przez to tryby, to możemy mieć grę kompletną. Póki co jest po prostu bardzo dobra.

Podpisałbym się pod tym, ale bez ostatniego zdania w przedostatnim akapicie.

Faktycznie PES 2016 jest taką ulepszoną wersją 15-tki... W ogóle, moim zdaniem, 15-tka była na swój sposób jeszcze "surowa" (nie było m.in wgranych scen wejścia), natomiast 16-tka oferuje dużo więcej. Poprawiono prawie wszystkie błędy z 15-tki, oraz dodano naprawdę ładne, wysmakowane w edytorach twarze (gdy ktoś sobie odpali to na wysokich ustawieniach z jakimś dobrym SweetFX to mamy już prawie coś, co nazywa się fotorealizmem). W kwestii twarzy PES bije na głowę swojego rywala z Kanady. Dodano naprawdę dużo nowych ruchów, zagrań, reakcji piłkarzy, oraz możliwość wyboru cieszynek, co czyni tę grę jeszcze bardziej realistyczną, jednak tutaj chciałbym się skupić na 2 sprawach:
- Bramkarze przy półgórnych piłkach (najczęściej z dystansu) bronią trochę jak bramkarze piłki ręcznej lub hokeja na lodzie, zawsze robią wypady do piłki, i często bronią tylko jedną ręką w takich sytuacjach. Musicie sami to obejrzeć, żeby wiedzieć o czym mówię, ja nie spotkałem się z takim czymś w normalnej piłce, przynajmniej nie często.
- Bramkarze przy sytuacjach podbramkowych, szczególnie gdy jest główka przemieszczają się w bramce, jakby na jakichś szynach! Zawsze idealnie po linii, i z dużą szybkością. To jeden z błędów KONAMI z 15-tki, który nie został poprawiony.

Menu gry też przeszło niewielki lifting (na plus), uważam, że ten koncept menu, który został utworzony w PES 15 jest naprawdę porządny i warty rozwijania, nie to co menu PES 2014 i starszych.

O składach każdy zdążył się wypowiedzieć, mnie smuci mała ilość europejskich drużyn nieligowych, które są w PES. Tylko raptem 5 czy 6 (bez 3 z Bundesligi). Strasznie mało, oraz nieco smuci brak choć jednej polskiej drużyny. Co prawda, w DLC zostanie dodanych kolejne 5-6 nowych drużyn, jednak to i tak nic w porównaniu z tym, co było w poprzednim roku.

Grę oceniam na 8/10.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2015, 15:12:13 »
Strasznie mało, oraz nieco smuci brak choć jednej polskiej drużyny.

Na szczęście są mody :)
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline pes2015

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2015
  • location: kraków
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.08.2015r.
    • Status GG
  • Gram w: pro evolution soccer 2015
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 01, 2015, 21:21:49 »
będzie ekstraklasa przecież są mody

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 22, 2016, 19:05:13 »
Cytat:  HOSE
Zważywszy też na to, że jak nie grasz w sieci i nie masz przy sobie kogoś do wspólnej zabawy - w zasadzie nie ma co robić w tej grze.

Na szczęście są mody :)

Cytując sam siebie po kilku miesiącach, muszę stwierdzić, że mody nic nie pomogły. Próbowałem ML, ale to jakaś parodia, jak do Wisły biorę gości z Leicester City. Zacząłem więc samą ligę, pierwszy mecz 4:4 z Lechią. Naprawdę, bez drugiej osoby (bo ja nie uznaję online) ta gra traci wszelką wartość.

Albo może ja już za stary jestem na gry. Odpaliłem PESa po długiej, prawie rocznej przerwie od jakichkolwiek gier.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline TrueGrand

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 418
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 24.09.2015r.
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 22, 2016, 20:50:17 »
Cytując sam siebie po kilku miesiącach, muszę stwierdzić, że mody nic nie pomogły. Próbowałem ML, ale to jakaś parodia, jak do Wisły biorę gości z Leicester City. Zacząłem więc samą ligę, pierwszy mecz 4:4 z Lechią. Naprawdę, bez drugiej osoby (bo ja nie uznaję online) ta gra traci wszelką wartość.

Albo może ja już za stary jestem na gry. Odpaliłem PESa po długiej, prawie rocznej przerwie od jakichkolwiek gier.
Nie jesteś za stary,  ta gra w singlu to oskryptowane dno.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 23, 2016, 09:52:29 »
Nie jesteś za stary,  ta gra w singlu to oskryptowane dno.

Może. Ja już nic nie wiem. Jak Sokrates.  :)
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2016 - Wasze Recenzje, Oceny
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 23, 2016, 09:52:29 »