Autor Wątek: Problem z zagraniem na "match friend lobby" (nie łączy)  (Przeczytany 3264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zabrski93

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2015
  • location: RYBNIK
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.11.2015r.
  • Gram w: PRO EVOLUTION SOCCER 2016
Problem z zagraniem na "match friend lobby" (nie łączy)
« dnia: Listopad 09, 2015, 21:17:26 »
Witam mam problem. Chcę zagrać z kumplem online, wybieram "friendly match lobby" tworzę match room, zapraszam znajomego do gry i wyskakuje mi komunikat "UNABLE TO CONNET WITH OPPONENT". Gramy na playstation 4... Jeżeli znów on mnie zaprasza do gry to mi pojawia się komunikat " YOU WERE UNABLE TO JOIN THE SESSION".
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2015, 22:43:41 wysłana przez we'street »

OnoMatoPeja

  • Gość
[PS4] UNABLE TO CONNECT WITH OPPONENT i YOU WERE UNABLE TO JOIN THE SESSION
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2015, 21:33:08 »
Pewnie chodzi o ograniczenia ze strony rutera może... (porty, dmz, upnp, firewall off) któregoś z was lub obu.
Ewentualnie obaj możecie zmienić MTU w konsoli dla sprawdzenia (prędzej trzeba na własnym PCie zaleźć takie dobre mtu) - więcej o tym w FAQ i google

Z innymi też tak masz w lobby ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2015, 22:53:45 wysłana przez we'street »

Offline zabrski93

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2015
  • location: RYBNIK
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.11.2015r.
  • Gram w: PRO EVOLUTION SOCCER 2016
Odp: Problem z zagraniem na "match friend lobby"
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2015, 21:49:06 »
akurat tylko jeden znajomy posiada pesa 2016. W sumie nie mam pojecia dlaczego takie problemy jesli chodzi o pro evo 2016 ponieważ gramy również w battlefield'a i gra online działa bez zarzutu. Chociaż tak jak napisałeś, może faktycznie będzie problem od strony router'a z tego wzgledu, że ten sam komunikat pojawiał nam się przy wersji Pro Evo 2015. jest tez drugi mały problem bo od zakupu playstation był łączony przez wi-fi jeśli chodzi o dostęp internetu i wszystko chodziło bez zarzutu a teraz podłączyłem internet przez kabel żeby nie mieć strat w sygnale ( kabel jest podłączony do playstation z tego router'a z którego był wcześniej sygnał wi'fi) i co jakiś czas pojawia mi się komunikat, że "kabel sieciowy jest odłączony", lecz od razu znów pojawia się internet.



OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Problem z zagraniem na "match friend lobby"
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2015, 22:19:11 »
Być może jeśli chodzi o połączenie router - ps4 poprzez kabel, ten kabel nie łączy dobrze (wina samego kabla) lub w gnieździe ps4 lub routera (możesz przepiąć w routerze na inne gniazdo jak jest jakieś).

PES ma to do siebie że ma częste z niewiadomych przyczyn problemy z łącznością z graczami, i to bez względu na edycję gry (tak po prostu konami podchodzi do sprawy) i mogą występować takie przypadki jak u Ciebie nawet jak inne gry śmigają dobrze w online, tak jest zrobiony PES dziwacznie.

Próbowałeś poprzez wi-fi zagrać z kolegą poprzez loby i nadal to samo ?
Próbowałeś założyć pokuj bez hasła i czekać aż ktoś się dołączy lub sam wejść do jakiegoś pokoju i zagrać z kimś nieznajomym mecz ?
W innych trybach gry też masz problemy z łącznością w czasie meczu lub z szukaniem przeciwnika ?

Znalezione na necie: REJESTRACJA lub LOGOWANIE i wedle tego jak by nastąpiły problemy w komunikacji to trzeba przekierować porty pod określone tcp i udp a następnie ustawić w routerze DMZ z IP konsoli (w tym przypadku; w innym ip statyczne pcta). Ewentualnie mogą to być jakieś ograniczenia (kij go wie jakie) ze strony dostawcy łącza i grze się to nie podoba w online (tak prościej to ujmując xD).

Możesz też napisać skargę REJESTRACJA lub LOGOWANIE i być może napiszą coś (zazwyczaj nic sensownego) jeśli w ogóle odpiszą...
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2015, 22:47:15 wysłana przez we'street »

Offline zabrski93

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2015
  • location: RYBNIK
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.11.2015r.
  • Gram w: PRO EVOLUTION SOCCER 2016
Odp: Problem z zagraniem na "match friend lobby" (nie łączy)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2015, 18:51:48 »
Próbowałem zagrać przez wi-fi i ten sam efekt.
Zakładałem pokój bez hasła i dołączył inny gracz, wchodziłem do pokoju innego gracza i też umiałem zagrać.
W trybie Quick Matach online znajduje mi przeciwnika, lecz jednak nie od razu znajduje go, chwile muszę poczekać

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Problem z zagraniem na "match friend lobby" (nie łączy)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2015, 09:20:25 »
Wniosek że u twojego kolegi coś jest nie tak i coś blokuje, ogranicza łączenie z nim (może tak być też u innych graczy - gra nie wymusza ustawień łącza ingerując w ustawienia).

jakie łącze ma kolega (dostawca i szybkość) ?
on łączy ps4 poprzez kabel czy wi-fi ?
jaki on ma router (dokładny model) ?
kolega bez problemu grywa w innych trybach online (szukanie przeciwnika, łączenie) zaś w lobby łączy się bez problemu z innymi graczami lub oni z nim po za Tobą ?

zapytaj się go i niech odpisze.

niech wyłączy w routerze firewall (jeśli posiada) oraz włączy opcje upnp (jeśli posiada)
jeśli nie pomoże to tylko przekierowanie portów co pisałem znacznie wyżej z poradnika konami (na ip konsoli, przydzielone przez router w raz z włączeniem DMZ)

TCP Ports: 443, 8800-8899, 14020
UDP Ports: from 5730 to 5739
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2015, 09:22:24 wysłana przez we'street »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Problem z zagraniem na "match friend lobby" (nie łączy)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2015, 09:20:25 »