Autor Wątek: Newcastle United by Skittles - 12/01/2016 - Transfery, wywiad, zapowiedzi!  (Przeczytany 7029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skittles

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 47
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.10.2009r.
  • Gram w: FIFA 99, FIFA 2001, PES 6, FIFA 15, PES 2016

#Oficjalnie: Steve McClaren zwolniony!


Od dłuższego czasu nad głową szkoleniowca drużyny z północnej Anglii gromadziły się czarne chmury. Kolejna porażka ligowa i miejsce w strefie spadkowej zmusiły do stanowczego działania członków zarządu. W południe prezes klubu podjął decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu kontraktu z 54-letnim trenerem.

To była bardzo nieudana jesień dla popularnych 'Srok'. Cierpliwość kibiców, jak i zarządu klubu wielokrotnie została wystawiona na ciężką próbę. Fani nie często mieli okazję do oklaskiwania swoich ulubieńców. Obecne wyniki w lidze daleko odbiegają od składanych na początku sezonu obietnic McClaren'a. Newcastle w każdym z poprzednich sezonów aspirował do gry w europejskich pucharach. Każda z drużyn musiała liczyć się z tym, że mecz na St. James' Park nie będzie łatwą przeprawą. Jednak obecny sezon, to obraz rażącej nieskuteczności i braku dyscypliny w formacji obronnej.

18-te miejsce w ligowej tabeli, 35 straconych bramek przy zaledwie 19 strzelonych i tylko 4 wygrane spotkania. W tym sezonie każdy mecz dla zawodników Newcastle, to ogromny stres i już na tym etapie rozgrywek - walka o utrzymanie. Filozofia gry McClaren'a skupiała się na dobrze znanej taktyce 4-4-2, przy bardzo defensywnym nastawieniu. Problemem w tym rozwiązaniu był bardzo widoczny brak kreującego grę zespołu środkowego pomocnika. McClaren konsekwentnie stawiał na duet V.Anita/M.Sissoko ustawionych jako defensywni pomocnicy, przez co znacząco ograniczał możliwości ofensywne w środku pola. Kolejny mankament, który łatwo rzucał się w oczy, to słaba gra skrzydłowych. Ewidentnie brakuje w tym zespole przebojowego zawodnika, który w trudnym momencie meczu, byłby w stanie w pojedynkę, efektownym rajdem zmienić przebieg rozgrywki.

Przed Newcastle bardzo burzliwy okres. Klub z tak wielkimi tradycjami nie może pozwolić sobie jedynie na walkę o utrzymanie, więc potrzebne są bardzo konkretne działania. Rozpoczynające się zimowe okno transferowe będzie idealną okazją do tego, by wzmocnić drużynę, poukładać formacje, wyprostować błędy i dzięki temu rozpocząć walkę o górną część ligowej tabeli. Pozostaje jednak kluczowa kwestia - kto w tym momencie weźmie na siebie odpowiedzialność za przeprowadzenie (niezbędnej w obecnej sytuacji) rewolucji na St. James' Park i postara się sprostać oczekiwaniom szefostwa oraz kibiców 'Srok'. Jedno jest pewne - nie będzie to łatwe zadanie.


#Kto nam to rozrysuje? Czyli kandydaci na nowego trenera


Rozpoczęły się poszukiwania nowego szkoleniowca Newcastle. Wygląda na to, że w tej kwestii kibice są zgodni. Chcieliby widzieć za sterami swojego ulubieńca. Czy właściciel klubu podziela ich opinie?

Już od tygodni na portalach sympatyków klubu pojawiały się prośby kierowane do zarządu o zmianę trenera. W setkach komentarzy przewijało się jedno nazwisko, dobrze znane każdemu, kto choć trochę zapoznał się z historią 'The Toon'. Chodzi oczywiście o najlepszego strzelca drużyny - Alana Shearer'a. Co ciekawe sam zainteresowany nigdy nie powstrzymywał się od publicznych wypowiedzi na temat fatalnej atmosfery panującej w drużynie, która jego zdaniem wynikała ze złego zarządzania Steve'a McClaren'a, przez co wciąż przekonywał do siebie zniecierpliwionych całą sytuacją kibiców, widzących wiele prawdy w jego słowach i czekających na zmiany.

~~ źródło: twitter.com~~

Rozwiązanie wydaje się być tym bardziej oczywiste, jeśli weźmiemy pod uwagę ostatni post zamieszczony przez byłego reprezentanta Anglii na jednym z portali społecznościowych. Gdyby przyjrzeć się zaistniałej sytuacji, możemy z przekonaniem stwierdzić, iż wszystko jest już jasne, ale oczywiście musimy poczekać na oficjalne potwierdzenie tych informacji przez klub. Do tego czasu na pewno pojawi się jeszcze kilka innych nazwisk trenerów, którzy są dostępni do zatrudnienia.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2016, 20:05:32 wysłana przez Skittles »

Offline rudek9

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Chorzów
  • Wiadomości: 442
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 26.11.2009r.
  • Subuj mój kanał!
    • Status GG
    • YT CHANNEL
  • Gram w: PES 06, FIFA 2001, FIFA08
Odp: Newcastle United by Skittles - 04/01/2016
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2016, 21:31:09 »
Nie wiem dlaczego, ale mnie do gry Newcastle idealnie pasuje David Moyes.

Poza tym wreszcie karierka z BPL, będę zaglądał :)

Offline Skittles

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 47
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.10.2009r.
  • Gram w: FIFA 99, FIFA 2001, PES 6, FIFA 15, PES 2016
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - part #2
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2016, 10:52:56 »

#Lamine Sané bliski przenosin na St. James' Park!


Trwają zaawansowane rozmowy, w wyniku których środkowy obrońca, kapitan zespołu Girondins Bordeaux, już niedługo może zasilić szeregi Newcastle. Byłoby to pierwsze wzmocnienie klubu zimą.

Według francuskiego dziennika 'France Football', transfer jest już na ostatniej prostej. Włodarze 'The Toon' są bardzo zdeterminowani, by negocjacje zakończyły się pomyślnie. Sané był obserwowany przez 'Sroki' już w zeszłym sezonie, jednak nie zdecydowano się na podjęcie rozmów dotyczących przenosin zawodnika. Senegalczyk wyceniany jest na 4,5 miliona euro, jednak dla swojego klubu wart jest znacznie więcej. Według prasy, Newcastle musi liczyć się z wydatkiem rzędu 10 milionów.

Lamine Sané od 2009 roku pozostaje lojalny drużynie 'Les Girondins', w której rozegrał 175 spotkań. Na środku obrony jest nie do zastąpienia, z czego doskonale zdaje sobie sprawę Willy Sagnol, który ustawienie wyjściowej jedenastki rozpoczyna właśnie od Senegalczyka. Na boisku Sané dobrze wykorzystuje swój wzrost (192 cm), przez co większość piłek zagrywanych górą pada jego łupem. Jest to ogromny atut, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry. Patrząc obiektywnie, dla Newcastle to zakup oznaczony jako jeden z tych 'niezbędnych', biorąc pod uwagę fatalną wręcz postawę w formacji defensywnej.


#Szukając wsparcia na zapleczu Premier League


Fani angielskiej piłki dobrze wiedzą, że często najlepszym sposobem na wzmocnienie drużyny, po bliższej obserwacji, jest ściągnięcie zawodników z Championship. Na celowniku Newcastle znalazło się dwóch piłkarzy, którzy mogą znacząco wpłynąć na poprawę jakości.

Matthew Lowton, który miał już swoją przygodę w Premier League, to wszechstronny obrońca. Dobrze czuje się zarówno na prawej, jak i na lewej stronie boiska. Uwielbia fundować sobie długie rajdy z piłką przy nodze na dużej szybkości. Często takie wypady kończy celnym dośrodkowaniem lub strzeloną bramką. Taki zawodnik na pewno przyda się w drużynie, która potrzebuje większej efektywności w swoim stylu grania. Obecny pracodawca Lowton'a - Burnley FC - wycenia swojego piłkarza na ok. 2 miliony euro, co nie powinno stanowić żadnej przeszkody dla klubu z St. James' Park.

Kolejnym wzmocnieniem może się okazać, rozchwytywany podczas każdego okna transferowego, zawodnik Derby County - Will Hughes. 'Sroki' potrzebują zawodnika, który wziąłby na siebie ciężar rozgrywania piłki. Pomimo młodego wieku, Hughes znakomicie potrafi to robić. Co przemawia za tym, by ten utalentowany piłkarz wybrał ofertę Newcastle? Sam zainteresowany, w niedawnym wywiadzie dla 'BBC Sport', powiedział: "Dla każdego młodego gracza reprezentowanie takiego klubu, jak np. Chelsea, Arsenal czy Manchester City, to spełnienie marzeń. Jednak dla mnie najważniejsze jest teraz to, by grać regularnie. Chcę zdobywać doświadczenie i wciąż się rozwijać dzięki występom w pierwszym składzie. Dlatego chciałbym trafić do klubu, który mi to umożliwi". Żeby myśleć o transferze 20-letniego pomocnika, drużyna Newcastle musi być gotowa zapłacić prawie 8 milionów euro.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2016, 20:23:21 wysłana przez Skittles »

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - @aktualizacja
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2016, 11:51:37 »
Zacznę od pierwszego postu, chyba za każdym razem ( oczywiście są wyjątki ) każdy kto zaczyna karierę Srokami zatrudnia nowego szkoleniowca, którym jest Alan Shearer, nawet sam tak kiedyś zrobiłem :D Legenda Newcastle według mnie w rzeczywistości nadawał by się jak najlepiej na tą posadę, dlatego bierz papier i pisz kontrakt dla niego :D

O Sane i Hughes kiedyś bardzo dobrze słyszałem i to same pozytywne zdania, nawet grając w FM'a prezentują wysoki poziom więc jak najbardziej ich transfer będzie opłacalnym :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2016, 10:40:37 wysłana przez ebistal »

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - #aktualizacja
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2016, 14:41:22 »
Przede wszystkim powinieneś popracować nad zdjęciami oraz czcionką, która moim skromnym zdaniem jest fatalna.

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline Skittles

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 47
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.10.2009r.
  • Gram w: FIFA 99, FIFA 2001, PES 6, FIFA 15, PES 2016
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - #aktualizacja
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2016, 15:01:46 »
Zacznę od tego, że forum nie oferuje wyboru w czcionkach, nie mam na to wpływu. Co rozumiesz przez sformułowanie - popracuj nad zdjęciami? Takie są dostępne w internecie, ja ich używam tylko w celu zobrazowania o jakiej osobie jest mowa. Przede wszystkim skup się na treści postów - to najważniejszy element. Komentarz nie wiele wnoszący z twojej strony. Jeśli masz jakieś konstruktywne porady - napisz PW.

Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - #aktualizacja
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2016, 15:33:03 »
Komentarz Rasivo w tym przypadku jest bardzo trafny. Nie ma on na celu wnosić wiele do tematu samej kariery, ma on ci natomiast pomóc w poprawieniu szaty graficznej. Estetyka i czytelność to podstawa w karierze.


Cytuj
Zacznę od tego, że forum nie oferuje wyboru w czcionkach, nie mam na to wpływu.
Na forum masz do wyboru kilka ciekawszych i bardziej przejrzystych czcionek, poza tym zawsze możesz poszukać sam innych obsługiwanych czcionek.


Cytuj
Co rozumiesz przez sformułowanie - popracuj nad zdjęciami?
Zdjęcie tytułowe ma zachęcić czytelnika do przeczytania tekstu, więc powinno ono wyglądać jak najlepiej. Dobry kadr i właściwe wyskalowanie zdjęcia to podstawa, której nie przeskoczysz. Porozciągane lub zniekształcone obrazy nikogo raczej specjalnie nie zachęcą do czytania.

Przykład w miarę poprawnie wykonanego zdjęcia:
Spoiler for Hiden:


Nikt nie chce Cię zniechęcić czy przeszkodzić w prowadzeniu kariery, są to proste rady, które na pewno pomogą twojej karierze w staniu się bardziej przystępną.

Powodzenia!

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - #aktualizacja
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2016, 16:10:19 »
veeq. wyczerpał temat. Po prostu inaczej czyta się schludnie wyglądający post, a inaczej coś zupełnie odmiennego. Zapewne wyrobisz się w tej kwestii, dlatego życzę powodzenia.

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline Skittles

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 47
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.10.2009r.
  • Gram w: FIFA 99, FIFA 2001, PES 6, FIFA 15, PES 2016
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - #aktualizacja
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2016, 17:09:47 »
Panowie... Piszę w tym dziale 5 lat dłużej niż wy jesteście na tym forum. Zdjęcia są takie, a nie inne, bo na forum jest mod, który automatycznie zmniejsza zdjęcia, więc nawet nie ma sensu dawać większych, dlatego mają taki rozmiar. Co do czcionki. Co wam nie pasuje w zwykłym Times New Roman? Mam użyć obrzydliwego Calibri, podstawowego Ariala, czy za dużej Verdany? Litości... Dla mnie najważniejsza jest historia, pomysły na rozwój drużyny i przede wszystkim TEKST, który piszę sam. To nie jest galeria artystyczna, ale forma OPOWIADANIA. Nie mam czasu na bawienie się w tworzenie wytrawnych grafik. Jeśli nie chcecie oglądać takiej formy, to zaglądajcie do reszty, może tamte wam się bardziej spodobają. Tymczasem proszę moderatora o usunięcie innych postów niż te, które nawiązują stricte, do samej treści kariery.

Offline Kubsulec

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location: Dobra
  • Wiadomości: 69
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 11.10.2012r.
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy...
  • Gram w: skoro tu jestem, to w co mogę grać?
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - #aktualizacja
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2016, 17:14:14 »
A ja się ze Skittlesem zgadzam i również nie rozumiem, co macie do obecnej czcionki, mi tam dobrze się czytało. Będę odwiedzał ten wątek, choćby i z mojej sympatii do Newcastle i twojego stylu pisania.

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - #aktualizacja
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2016, 17:19:54 »
Nie wiem co ma do tego Twój staż na forum (nie oszukując, ja kariery piszę od 2007 roku, ale co tam), jednak znam osoby z dużo mniejszym, które robią to lepiej ode mnie czy od Ciebie. A co do zdjęć, to nie zrozumiałeś, prawda? Chodzi o skalę. Pozwól, że przedstawię Ci to w formie video, które sam stworzyłem jakiś czas temu:


Powiedz mi - czy teraz wiesz o czym do Ciebie mówimy/piszemy?


Co do czcionki - już lepsza jest ta:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Widać ogromną różnicę. I każdy wie, że to nie jest galeria artystyczna, ale o wiele bardziej może się podobać temat Chaveza czy Michu, bo są to tematy czytelniejsze. Szkoda, że tak nerwowo reagujesz na komentarze, nawet te negatywne. W sumie pierwszy raz się z czymś takim tutaj spotykam. A mogę zapytać chociaż w jaką grę grasz? FIFA czy PES?

Podkreślam, że jest to moje subiektywne zdanie i możesz mieć je gdzieś. I zupełnie nie rozumiem w jaki sposób nasze komentarze nie nawiązują do kariery? To od dzisiaj komentujemy tylko ścianę tekstu, nic innego?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2016, 17:22:01 wysłana przez Rasivo »

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline Skittles

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 47
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.10.2009r.
  • Gram w: FIFA 99, FIFA 2001, PES 6, FIFA 15, PES 2016
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - #aktualizacja
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2016, 17:24:48 »
Otóż czcionka w linkach, które wysłałeś, to zwykła - standardowa czcionka na tym forum... Rozciąganie zdjęć? Nic takiego nie robię... (nie wiem, które zdjęcie masz na myśli). To zwykłe zdjęcia z netu, do których dodałem ramkę i wyostrzyłem - tyle. Nie zrozum źle, nie reaguje na krytykę negatywnie, w zasadzie mało mnie to interesuje, bo za długo patrzyłem na ten dział, by nie zrozumieć, że ludzi bardziej wciąga tekst i rozgrywka niż grafika i tego się będę trzymał.

Gra to FIFA, bo do ligi angielskiej bardziej się nadaje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2016, 17:26:33 wysłana przez Skittles »

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - #aktualizacja
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2016, 17:29:08 »
Skittles, bez urazy, ale chyba nadal nie rozumiesz, co mamy na myśli mówiąc o złej skali zdjęć. Jeżeli znajdujesz takie zdjęcia, czyli brzydkie, rozciągnięte i w tak fatalnej jakości, to szukaj innych. Po prostu obejrzyj video, które wysłałem wcześniej. Poza tym Veeq dał Ci przykład. Co do czcionki - rób jak uważasz, to są szczegóły indywidualne, każdy woli coś innego.

Co do ostatniego zdania, nie zgadzam się z tym, ale oczywiście jak mówię - każdy pragnie czegoś innego. Miłego prowadzenia kariery.

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline Skittles

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 47
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.10.2009r.
  • Gram w: FIFA 99, FIFA 2001, PES 6, FIFA 15, PES 2016
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - #aktualizacja
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2016, 17:32:12 »
Nie każde zdjęcie ma idealne wymiary, a ja nie korzystam z Photoshopa, żeby je profesjonalnie obrobić. Salute!

Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - #aktualizacja
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2016, 17:34:17 »
Cytuj
bo za długo patrzyłem na ten dział, by nie zrozumieć, że ludzi bardziej wciąga tekst i rozgrywka niż grafika i tego się będę trzymał.

Jak to mówią są gusta i guściki. Osobiście patrzę na ogół kariery, a nie na sam tekst, gdybym miał skupiać się tylko i wyłącznie na twojej twórczości pisanej wolałbym chyba wziąć się za jakąś książkę niż siedzieć na forum.

Rasivo ma dużo racji. Nie chcę tutaj tworzyć żadnej koalicji przeciwko tobie i twojej karierze, ale powinieneś przyjąć do siebie dobre rady i może w pewnym stopniu z nich  skorzystać. Tworząc karierę, tworzysz ogół. Nie możesz skupić się na samym tekście i historii odpuszczając równie ważna szatę graficzną. Rozumiem w pewnym stopniu twoje zniesmaczenie tymi radami, jesteś na forum o wiele dłużej ode mnie i masz prawo czuć się bardziej doświadczony. Ale postaraj się przyjąć dobre podpowiedzi.

Offline Skittles

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 47
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.10.2009r.
  • Gram w: FIFA 99, FIFA 2001, PES 6, FIFA 15, PES 2016
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - Nowy trener!
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2016, 18:15:23 »


#Oficjalnie: Początek czegoś nowego. Witamy David!

To bardzo emocjonujący wieczór dla wszystkich fanów Newcastle United. Przed kilkoma minutami, prezes klubu, oficjalnie ogłosił, że nowym szkoleniowcem drużyny zostanie David Moyes!

Po ponad 2-letnim rozstaniu z piłką na wyspach, szkocki trener otrzymał kolejną szansę poprowadzenia klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Moyes z pewnością nie będzie mile wspominał chwil spędzonych na ławce trenerskiej Manchesteru United, jednak, jak sam przyznał, nie zamierza patrzeć w przyszłość i chce skupić swoje siły na zadaniu, które właśnie otrzymał. Trudno nie zgodzić się z tym, że jest to fachowiec w swoim zawodzie, więc na pewno jego wiedza i doświadczenie mogą znacząco poprawić sytuację, która panuje obecnie w klubie.

Zatrudnienie Moyes'a może być zaskoczeniem dla sympatyków 'The Toon', jednak wiele wyjaśnia fakt, że widziany przez większość na tym stanowisku - Alan Shearer, został nowym Dyrektorem Sportowym! To kolejna niespodzianka, jaką przyszykował zarząd dla wszystkich zainteresowanych przyszłością klubu. Pierwszą decyzją Dyrektora było podpisanie kontraktu z 52-letnim szkotem. Czy jest to właściwy wybór? Czas pokaże. Pewne jest, że w Newcastle nadchodzi okres wielkich zmian.

Jakie cele postawi sobie nowy trener na drugą część sezonu? Jak wyobraża sobie współpracę z klubem? Jakie zmiany wprowadzi w ustawieniu pierwszej jedenastki? Kto znajduje się na jego liście życzeń? Jak czuje się po powrocie do Anglii? Na te i wiele innych pytań otrzymamy odpowiedź już niebawem podczas pierwszego, oficjalnego wywiadu z Davidem Moyes'em.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2016, 20:26:38 wysłana przez Skittles »

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - Nowy trener!
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2016, 23:48:52 »
Co do trenera jestem okropnie zawiedziony, po prostu każdy tylko nie on :( Oj Sroki Sroki  :'( Co do poprzednich komentarzy w temacie czcionki i zdjęć to muszę powiedzieć, że Rasivo i veeq mają zupełną rację. Post powinien być w dobrej jakości, a do postu zalicza się zdjęcia i tekst, to powinno być przejrzyste co zachęca czytelników do czytania, sam coś o tym wiem bo zmagałem się z tym dość długo. Dobrej jakości zdjęcie to podstawa, bo od tego zaczyna się post i jeżeli będzie już w słabej jakości to coś tu będzie nie grać.

Mówiłeś że dodajesz ramkę do zdjęć, więc wskazuje na to, że jakiegoś edytora do zdjęć używasz, więc także możesz zrobić dobrej jakości zdjęcie, to nie zajmuje nie wiem ile tam czasu. Spróbuj, a zobaczysz, że będzie to o wiele lepiej wyglądało.

Co do tego twojego stażu to powiem ci oczywiście bez obrazy, że trzeba brać poprawkę , bo jak moda się zmienia tak kariery również, wystarczy wejść w archiwum i zobaczyć jakie metamorfozy przewinęły się przez karierki :D

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: Newcastle United by Skittles - 05/01/2016 - Nowy trener!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2016, 11:58:48 »
Na prawdę nie wiem co wy macie to tych zdjęć. Jak dla mnie są jak najbardziej w porządku.

Cieszy mnie powrót Moyes'a na Wyspy. Pasuje do Newcastle, poza tym to niezwykle doświadczony trener i myślę, że ma szansę przywrócić Newcastle do czołówki. Zresztą jak napisałeś, czas pokaże.

Offline Skittles

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 47
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.10.2009r.
  • Gram w: FIFA 99, FIFA 2001, PES 6, FIFA 15, PES 2016
Odp: Newcastle United by Skittles - 12/01/2016 - Nowe nabytki, wywiad!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 12, 2016, 20:05:00 »
#SkySports: W ogniu pytań - David Moyes


David, to twoja kolejna przygoda w Premier League. Przed tobą, nie da się ukryć, trudne zadanie. Wydaje się, że nie jest łatwo przejąć klub znajdujący się na dole tabeli w trakcie sezonu. Jak na to patrzysz?

David Moyes: "Doświadczenie, które zebrałem w trakcie mojej pracy, każe mi odpowiedzieć, że załamanie formy może przydarzyć się każdej drużynie, nie jest to czymś niespotykanym w futbolu. Ważne jest jednak to, by zdawać sobie sprawę z tego, że taki moment właśnie nadszedł i próbować jak najszybciej znaleźć oraz wyeliminować przyczyny takiego kryzysu."

Wspomniałeś o kryzysie. Czy to jest dobre określenie na to, co dzieję się w szatni Newcastle?

David Moyes: "Przyznam szczerze, że wszystko zależy od tego, jak na to spojrzysz. Newcastle to klub, który w ostatnich latach przechodził różne zmiany, szczególnie wśród kadry piłkarzy. Wielu trenerów pewnie przyzna mi rację, że kluczem do wygrywania poszczególnych spotkań jest dobra atmosfera i zgranie drużyny. Poświęciłem naprawdę wiele czasu na to, by dokładnie przyjrzeć się sytuacji, jaka panuje w klubie i dostrzegam kilka istotnych szczegółów, nad którymi będziemy sukcesywnie pracować, mając na uwadze te kluczowe elementy, o których wspomniałem."

Czy twoim zdaniem w tym sezonie jest jeszcze czas, by, tak jak to ująłeś, 'sukcesywnie pracować'? A może potrzebne są natychmiastowe działania?

David Moyes: "Nie jestem osobą, która preferuje rewolucyjne rozwiązania. W ten sposób nie udałoby mi się tutaj niczego osiągnąć, a mało tego, na pewno zraziłbym do siebie część zespołu. Nie chcę, by zawodnicy czuli, że problem leży w nich. Dlaczego? Nie wyobrażacie sobie, jak taka świadomość potęguje poczucie beznadziejności. Czy to w jakikolwiek sposób może pomóc? Absolutnie! Piłkarze sami doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie jest najlepiej. Jeżeli my to widzimy, to oni tym bardziej. Właśnie dlatego uważam, że potrzebne jest delikatne podejście do tematu."

Zarówno kibice, jak i dziennikarze są ciekawi, jakich zmian możemy się spodziewać w ustawieniu drużyny. Czy możesz powiedzieć nam coś więcej na ten temat?

David Moyes: "Pozwólcie, że takie informacje nie będą wychodziły poza szatnie drużyny. Chcę, żeby piłkarze jako pierwsi wiedzieli o wszelkich roszadach w składzie. Jak już wspominaliśmy w trakcie tego wywiadu, pewne zmiany są niezbędne, jednak wszelkie szczegóły na bieżąco będziemy podawać przed meczami."

Dobrze to rozumiemy. Do Newcastle dołączyło trzech nowych piłkarzy. Czy byłeś bezpośrednio zaangażowany w ich transfery? Właśnie te nazwiska znajdowały się na twojej liście życzeń?

David Moyes: "Krótko mówiąc - tak! I bardzo się z tego cieszę. Zarząd klubu wziął pod uwagę moje propozycje i bardzo szybko zadziałał. Uważam, że to doskonałe wzmocnienia naszej drużyny. Każdy z zawodników posiada niepowtarzalne zdolności, które zamierzam jak najlepiej wykorzystać. Mam nadzieję, że szybko odnajdą się w nowym środowisku i pomogą drużynie w osiągnięciu sukcesu."

Wobec tego, kończąc naszą rozmowę, powiedz, co uznałbyś za sukces w tym sezonie?

David Moyes: "Naszym największym sukcesem będzie stworzenie drużyny. Brzmi to dość tendencyjnie, ale właśnie to będzie dla mnie sukcesem. Chciałbym, żeby zawodnicy zawsze się wspierali, oczywiście szczególnie na boisku, ale niech robią to także poza nim. Nie ma tu lepszych i gorszych. Każdy z tych piłkarzy, to potrzebna część doskonalej maszyny, która na pewno jeszcze was miło zaskoczy!"


#Newcastle finalizuje transfery!


Na oficjalnej stronie klubu, poinformowano nas o pomyślnym zakończeniu rozmów dotyczących definitywnych transferów aż trzech piłkarzy! Na sfinalizowanie wszystkich transakcji wydano 17 milionów euro. Wygląda na to, że Newcastle 'zbroi się', by w drugiej części sezonu poprawić swój ligowy byt.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, na St. James' Park zawita aż trzech nowych zawodników. Najważniejszym zakupem jest pozyskanie środkowego obrońcy, rodem z Senegalu, Lamine Sané. Na ten transfer czekało wielu fanów 'The Toons'. Gołym okiem widoczne były braki w szykach obronnych, dlatego przyjście do klubu Sané, znacznie usprawni grę w tej formacji i wprowadzi do niej wiele spokoju. 28-letni piłkarz, charakteryzujący się żelazną dyscypliną, będzie zawodnikiem 'Srok' przez kolejne 3 lata.

Drugim nabytkiem ekipy Newcastle został 20-letni Will Hughes. To niezaprzeczalnie ogromny talent angielskiej piłki, w którym pokłada się wielkie nadzieje. Poprzedni pracodawcy Hughes'a - Derby County - nie byli w stanie zatrzymać swojego podopiecznego. Od roku mówiło się o transferze środkowego pomocnika do którejś z silniejszych ekip w Premier League. Sam zawodnik otwarcie mówił o tym, że czeka na ofertę, która będzie odpowiadała jego wymaganiom. Okazuje się, że najbardziej korzystną propozycję złożyli działacze Newcastle, a młodzieżowy reprezentant Anglii finalnie złożył podpis na kontrakcie, który wiąże go z klubem na 5 lat.

Jako ostatni do klubu dołączył prawy obrońca FC Burnley - Matthew Lowton. Anglik zbierał bardzo wysokie oceny za grę w Championship, czym zwrócił na siebie uwagę kilku klubów z wyższej ligi. Niedoceniany w przeszłości Lowton będzie dobrym uzupełnieniem kadry Newcastle, która potrzebowała przebojowego piłkarza, potrafiącego zaskakiwać na boisku. 'Sroki' złożyły ofertę - wartą 3 miliony euro, która od razu została zaakceptowana. Kontrakt zawodnika z nowym klubem będzie ważny przez 3,5 roku.


#Zapowiedź ligowych spotkań


Kolejne mecze, to szansa dla Newcastle i jego nowego szkoleniowca, na wydostanie się ze strefy spadkowej angielskiej Premier League, co oczywiście jest planem minimum. O zdobycie punktów na pewno nie będzie łatwo, ale dla 'Srok' każdy z nich będzie małą cegiełką, która pomoże wydźwignąć klub z dna tabeli.

#21 kolejka Barclays Premier League

Najbliższe spotkanie już teraz wzbudza w kibicach wiele emocji. Presję odczuwa również David Moyes, który zadebiutuje na ławce trenerskiej Newcastle przeciwko swoim niedawnym podopiecznym. Chociaż drużyna z Old Trafford w obecnym sezonie gra bardzo nierówno, to jednak w pojedynku obu ekip niekwestionowanym faworytem do zwycięstwa są właśnie 'Czerwone Diabły'. Popularne 'Sroki' grają u siebie, co oznacza ogromne wsparcie ze strony fanów. Drużyna zyskała także nowych zawodników, którzy z niecierpliwością czekają na chwilę, gdy zaprezentują swoje umiejętności. Te czynniki mogą podziałać na piłkarzy bardzo motywująco i być może sprawią nam miłą niespodziankę, zdobywając w tej rozgrywce, tak potrzebne, trzy punkty.

#22 kolejka Barclays Premier League

Kolejny mecz na własnym stadionie stwarza możliwość zdobycia kompletu punktów. West Ham, to drużyna, z którą trzeba się liczyć i nigdy nie można jej zlekceważyć, zwłaszcza, że obecny sezon jest dla 'Młotów' jednym z najlepszych od wielu lat w Premier League. Biorąc pod uwagę ostatnie sześć spotkań ligowych obu drużyn, nie da się jednoznacznie wskazać faworyta, ponieważ dwukrotnie zwyciężała zarówno ekipa Newcastle, jak i West Ham, a pozostałe dwa mecze, to bezbramkowe remisy. Kolejna ligowa konfrontacja będzie więc bardzo ciekawa.

#23 kolejka Barclays Premier League

Mecze na wyjeździe, to prawdziwa bolączka drużyny prowadzonej obecnie przez Davida Moyes'a. Zaledwie 2 wygrane, 1 remis i aż 7 porażek, to dorobek Newcastle na boiskach rywala. Spotkanie z beniaminkiem Premier League będzie okazją do poprawienia tego bilansu. Jednak każdy rywal dla 'Srok' będzie trudnym rywalem. Nie inaczej jest w przypadku Watford, który zajmuje 9 pozycję w tabeli, co dodatkowo buduje w tej drużynie poczucie własnej wartości i przekonanie, że mogą z każdym powalczyć o zwycięstwo. Newcastle musi ostrożnie podejść do tego meczu, jeśli chce po 90-ciu minutach cieszyć się wygraną.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2016, 14:07:55 wysłana przez Skittles »

Offline Chałwa

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Łowicz
  • Wiadomości: 2368
  • Dostał Piw: 75
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Pomogłem? Postaw piwko, nie bądź żyła ;)
    • Status GG
  • Gram w: PES6, PES 2017, FIFA 17
Odp: Newcastle United by Skittles - 12/01/2016 - Transfery, wywiad, zapowiedzi!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2016, 14:59:54 »
Moyes zapewne będzie chciał za wszelką cenę pokonać United i utrzeć nosa swoim 'sympatykom' z dawnego klubu. Powodzenia :)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Newcastle United by Skittles - 12/01/2016 - Transfery, wywiad, zapowiedzi!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2016, 14:59:54 »