Ankieta

Chciałbym troszkę odpocząć od kariery Liverpoolem (odpocząć, nie z niej zrezygnować), dlatego kieruję do Was pytanie (kilka głosów zawsze pomoże w podjęciu decyzji).

EURO 2016 we Francji
UEFA Champions League 2015/2016
Zostań przy karierze Liverpoolem, bez względu na wszystko

Autor Wątek: Liverpool F.C. | 37#CZERWIEC - Podsumowanie sezonu 2017/18!  (Przeczytany 29420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Liverpool F.C. | 37#CZERWIEC - Podsumowanie sezonu 2017/18!
« dnia: Styczeń 12, 2016, 21:12:27 »


Kliknij w dany miesiąc, by obejrzeć szczegóły

LIVERPOOL FC 2015/2016
REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE


LIVERPOOL FC 2016/2017
REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE


LIVERPOOL FC 2017/2018
REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE





Na tę informację angielskie media - a w szczególności fani Liverpoolu - czekali wiele tygodni. Ale w końcu jest! Jurgen Klopp został oficjalnie zapowiedziany jako nowy szkoleniowiec The Reds.

Niemiecki trener, który w swoim CV może pochwalić się prowadzeniem takich ekip jak Mainz oraz Borussia Dortmund, w końcu - po blisko 15 latach - opuszcza Bundesligę. Działacze angielskiego Liverpoolu już od kilku miesięcy zapewniali, że będą starać się o zatrudnienie energicznej osoby Kloppa. Sam zainteresowany ogłosił, że zawsze chciał spróbować swoich sił w najlepszej - jego zdaniem - lidze świata: "Prowadzenie Liverpoolu to dla mnie wielki zaszczyt. Stoję naprzeciw kibiców, którzy oczekują ode mnie, abym podniósł tego olbrzyma jaki jest Liverpool z kolan. Przede mną ogromne wyzwanie, któremu postaram się podołać."

Przypomnijmy, że Jurgen Klopp zostanie dziewiętnastym trenerem The Reds. Posucha, jaką pozostawili po sobie trzej ostatni szkoleniowcy (tj. Roy Hodgson, Kenny Dalglish oraz Brendan Rodgers) stawia przed Kloppem poprzeczkę wyzwań jeszcze wyżej.


Stało się to, czego kibice z Liverpoolu obawiali się najbardziej. Jeden z głównych dyrygentów gry The Reds w ubiegłym sezonie pożegna się z Anfield Road jeszcze w tym okienku transferowym.

Nowym pracodawcą młodego anglika ma zostać Manchester City, które jest już rzekomo dogadane i z klubem, jak i z samym zawodnikiem. Kwota za jaką Sterling miałby zmienić Anfield Road na Etihad Stadium to ponad 60 milionów €! Już teraz fani The Reds nie chcą słyszeć nazwiska Sterling. Według oddanych i wiernych fanów klubu, utalentowany piłkarz urodzony na Jamajce kierował się tylko względami finansowymi, nie biorąc pod uwagę nic, co do tej pory dał mu Liverpool przez prawie pięć rozegranych tu lat.

Młody anglik będzie zapewne nie jedynym piłkarzem, który opuści Liverpool. Na więcej potwierdzonych transferów będzie nam jednak dane poczekać kilka dni.


Towarzyski turniej Atlantic Cup zostanie rozegrany nie jak to do tej pory miało miejsce w Portugalii, a we... Włoszech. Powodem tego są problemy ekonomiczne kraju z Półwyspu Iberyjskiego. Włosi przejęli tegoroczny turniej i zaprosili znacznie silniejsze zespoły, niżeli miało to miejsce dotychczas.

W turnieju weźmie udział razem osiem drużyn - nasz Liverpool (ANG), Milan, Inter oraz Roma (WŁO), Fenerbahce (TUR), Villarreal (HIS), Hoffenheim (NIE), a także Zenit (ROS). The Reds w grupie zagrają z Fenerbahce, Villarreal oraz Milanem, co dla wielu fanów futbolu będzie kolejną możliwością do przypomnienia sobie finału Ligi Mistrzów ze Stambułu. Warto dodać, że zwycięzca turnieju zgarnie ponad 10 milionów €, lecz nie tylko triumfatorzy zakończą turniej z gotówką. Za wyjście z grupy każda z drużyn dostanie po około 2,5 miliona €. Jest naprawdę o co walczyć. By zobaczyć grupy turnieju, REJESTRACJA lub LOGOWANIE.

Niestety, we Włoszech z kadry The Reds wypadnie Philippe Coutinho. Piłkarz Liverpoolu dostał wcześniej powołanie do kadry na tegoroczny turniej Copa America, jednak problemy z obojczykiem spowodowały, że będzie musiał pauzować około 7 tygodni.


Ponad 500 rozegranych spotkań w trykocie The Reds. Strzelił w nich ponad 100 bardzo ważnych bramek. Legenda Liverpoolu odchodzi z Anfield Road - to już potwierdzone. Steven Gerrard już jutro oficjalnie podpisze kontrakt z Los Angeles Galaxy i po 17 latach rozstanie się z Premier League. Odejście anglika to jednak nie jedyne zaplanowane ruchy transferowe na zbliżające się okienko.

Poza Gerrardem, z Anfield Road pożegnają się jutro Glen Johnson, Sebastián Coates oraz Iago Aspas. Piłkarze, kluby oraz ich agenci czekają już tylko na oficjalne rozpoczęcie okna transferowego. Kilka dni temu pisaliśmy także o odejściu Sterlinga, które będzie miało miejsce także najprawdopodobniej już jutro, choć według oficjalnych zapowiedzi Manchesteru City, nastąpiły pewne problemy z rozpoczęciem finalizacji transferu, dlatego też nie warto jeszcze niczego potwierdzać. To tyle, jeżeli chodzi o odejścia z klubu. Ciekawie dzieje się także z drugiej strony, gdzie The Reds starają się ściągnąć nowych piłkarzy. Poza wczesny zakontraktowanie Joe Gomeza z Charlton Athletic za około 3,5 miliona funtów, do klubu najprawdopodobniej dołączą inni piłkarze. Głośno mówi się o wielkim talencie z Bundesligi - Robercie Firmino. Piłkarz jest do wyciągnięcia z 1899 Hoffenheim, jednak już teraz wiadomo, że interes ten będzie bardzo drogi. Prawdopodobnym wzmocnieniem będzie także Nathaniel Clyne z Southampton. O odejściu anglika z St Mary's Stadium mówi się już od kilku miesięcy i jak on sam zapewniał - nie chce zmieniać ligi, więc są wielkie szanse, że w wyścigu o bocznego obrońcę Liverpool wygra z United.

Już jutro oficjalne otwarcie okienka transferowego. Liverpool 3 lipca wylatuje do Włoch, by rozpocząć przygotowania do sezonu, jednak jesteśmy pewni, że w klubie przez najbliższe dwa miesiące pojawi się kilku nowych piłkarzy.


Spoiler for Hiden:
Powiem tak... Nie planowałem tego. Gram sobie karierę Liverpoolem i pomyślałem - a czemu by nie? Jak widzicie kariera w odróżnieniu do moich poprzednich uboga graficznie i tak zapewne zostanie. Spowodowane jest to tym, że tworzenia grafik zabierało mi zbyt dużo czasu, co powodowało późniejszy brak chęci na kontynuowanie wątku. Tutaj postanowiłem, że jeden post, to jeden miesiąc w grze. Nie chcę strzelać sobie w stopę pojedynczymi meczami czy wywiadami. Nie chcę wymyślać jakichś niestworzonych rzeczy, bardziej chciałbym skupić się na samej grze.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2016, 19:19:44 wysłana przez Rasivo »

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
Odp: Liverpool F.C. | 1#CZERWIEC - wyjazd na turniej przedsezonowy we Włoszech!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2016, 22:54:45 »
Szczerze mówiąc domyślałem się, że będziesz z czymś startował. Udzieliłeś się w temacie łączonych postów oraz podpytywałeś o ten największy dozwolony rozmiar obrazków. Dało się zauważyć, że coś jest na rzeczy.  ;) Odnośnie grafiki, którą określiłeś jako "ubogą" - w porównaniu do twoich poprzednich dzieł ta faktycznie wypada przeciętnie, ale biorąc pod uwagę ogólnie panujące standardy to jest miodzio. Ja o takiej szacie graficznej mogę ewentualnie pomażyć.  ;D Cieszy mnie również fakt, że rozpoczynasz opowiadanie bez zbędnej napinki. Czujesz, że dobrze i miło ci się gra, więc masz ochotę się tym z nami podzielić, tak powinno to wyglądać. Kariera ma być przyjemnością i rozrywką, a nie kulą u nogi. Cóż tu więcej się rozpisywać - miłej zabawy z The Reds.

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Liverpool F.C. | 1#CZERWIEC - wyjazd na turniej przedsezonowy we Włoszech!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2016, 21:24:56 »
Szkoda, że nie podjąłeś się jakiegoś turnieju typu LE, LM. Ligi tutaj dużo jest i klubów. Mimo wszystko fajnie. że jest kolejny karierowicz. Ciekawe co tam wymodzisz z klubem.
   


Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Liverpool F.C. | 1#CZERWIEC - wyjazd na turniej przedsezonowy we Włoszech!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2016, 20:45:59 »
Oj Rasivo Rasivo, pomimo tego, że chcesz skracać teksty i robić mniej grafiki to i tak wygląda to olśniewająco. Wpada w oko w trybie natychmiastowym. Super się patrzy na twoje posty, a przede wszystkim czyta jak bajkę :D Pewna era w czerwonej części Liverpoolu się zakończyła, legendarny Steve opuszcza klub, ale zawsze będzie szanowany. Jestem teraz ciekaw czy ruchy transferowe w okienku letnim pójdą zgodnie z realiami, czy jednak pójdziesz swoją drogą. Czekam z niecierpliwością, pozdrówka :D

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Liverpool F.C. | 2#LIPIEC - Rozczarowanie we Włoszech
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2016, 21:02:08 »






Jurgen Klopp zaczął działać! Wyraźnie dał do zrozumienia kogo chce widzieć w swojej drużynie, a właściciele Liverpoolu dali znać, że dostosują się - w miarę finansowych możliwości - do zachcianek niemieckiego trenera.

Jeszcze przed okienkiem transferowym wiadome było, że obronę zasili młodziutki Joe Gomez z Charlton Athletic za około 3,5 miliona funtów. Wczoraj jednak doszło do znacznie bardziej spektakularnych ruchów transferowych. Na zasadzie wolnych transferów na Anfield przybyli James Milner (Manchester City) oraz Adam Bogdan (Bolton Wanderers). Jednak nie wszyscy piłkarze mogli być sprowadzeni za darmo. We Włoszech na turnieju towarzyskim ujrzymy trzy nowe twarze, za które właściciele Liverpoolu wyłożyli ponad 30 milionów funtów! Pierwsza z gwiazd to obiecujący brazylijski pomocnik pozyskany z 1899 Hoffenheim za 21 milionów funtów, Roberto Firmino. Nieco tańszy były boczny obrońca Southampton, Nathaniel Clyne, który kosztował nas 10 milionów funtów. Kadrę The Rads zasilił także Danny Ings, jednakże kwota, jaką otrzymało za niego Burnley nie zostało oficjalnie potwierdzona. Mówi się, że oba kluby do tej pory ustalają dokładną sumę transferu.[/i]

Początek okienka transferowego to nie tylko nowi piłkarze, ale czas pożegnań. Już wcześniej pisaliśmy o odejściu legendy Liverpoolu, Stevenie Gerrardzie do LA Galaxy, który już wczoraj wylądował w Stanach Zjednoczonych. Jego śladami podążyli także Glen Johnson, który podpisał kontrakt ze Stoke City, Sebastián Coates z Sunderlandem oraz Iago Aspas, który wrócił do ojczyzny. Za dwie ostatnie transakcje, The Reds otrzymali do ręki około 10 milionów funtów.

Okienko transferowe dopiero się rozkręca, choć Jurgen Klopp wyraźnie zaznaczył, że na ten czas nie chce wielu wzmocnień, a te, których dokonał, wydają się być wystarczające. Oczywiście w zestawieniu zabrakło Sterlinga, który rzekomo jest już dogadany z Manchesterem City, jednakże czekamy ciągle na potwierdzone informacje.



Włoski turniej towarzyski rozpocznie się już jutro. Dziś do samolotu weszło 29 piłkarzy The Reds. Zabrakło jednak bardzo ważnych ogniw w formacji Kloppa.

Bramkarze: Mignolet, Bogdan
Obrońcy: Moreno, Skrtel, Clyne, Lovren, Gomez, Flanagan, Randall, Toure, Enrique, Maguire
Pomocnicy: Lallana, Can, Leiva, Milner, Teixeira, Chirivella, Rossiter, Alexander-Arnold, Brannagan
Napastnicy: Ibe, Sturridge, Origi, Ings, Dunn, Sinclair

Na turnieju nie pojawią się Coutinho (kontuzja obojczyka), Roberto Firmino (Copa America), Allen (problemy rodzinne) oraz Sakho i Henderson (przyczyny nieznane).

Przypominany - pierwszy mecz Liverpool zagra jutro z Fenerbahce. Kolejny, 8 lipca z Villarreal. Ostatni mecz grupowy to pojedynek z Milanem. Półfinały imprezy zapowiedziane są na 15 lipca, a sam finał 19 lipca.




Nic nie poszło tak, jak powinno. I choć gra poszczególnych jednostek czasami imponowała, tak drużyna jako całość zaprezentowała się bardzo kiepsko, a dobrym podsumowaniem tego turnieju towarzyskiego jest ostatni mecz z Interem, przegrany sromotnie 0:3.

Liverpool nie zaczął tak, jakbyśmy tego chcieli - dwa pierwsze mecze, i dwa remisy. Trzeci mecz w grupie wygrany dość szczęśliwie z Milanem po dwóch jedenastkach Sturridge'a. Po wyjściu z grupy w której zajęliśmy drugie miejsce, trafiliśmy na Inter. Włoski zespół nas wypunktował i odesłał do domu. Jednak nie wyniki były najważniejszymi elementami turnieju. I choć zwycięzca zapewnił sobie jednorazowy dochód w wysokości 10 milionów euro, to trenerzy szczególną uwagę przykuwali na formę swoich zawodników.

W The Reds na tle całego turniej świetnie zaprezentowali się Ibe, Sturridge, Milner oraz Moreno. Ci piłkarze zasługują na największe brawa, gdyż cała reszta - nie oszukując się - zagrała po prostu przeciętnie. Wracając na wyspy do treningów w końcu dołączą Firmino, Henderson, Sakho oraz Henderson. Coutinho, który odniósł w zeszłym sezonie kontuzję obojczyka trenuje indywidualnie na siłownie. Prognozy wskazują, że już za około 3 tygodnie powinien być gotowy do wznowienia regularnych treningów z drużyną.

Atlantic Cup, ku ogromnemu zdziwieniu włoskich fanów, wygrała drużyna turecka, Fenerbahce SK, pokonując w finale Inter 5:4 w rzutach karnych. Dodatkowo warto wspomnieć, że nagroda MVP turnieju zawędrowała do Joveticia, który jednocześnie został królem strzelców turnieju.

GRUPY ORAZ DRZEWKO TURNIEJOWE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE



Atlantic Cup | 1. kolejka | 05.07.2015 | Stadio Olimpico

Sturridge 34 (k). - Fernandao 77.
Cytuj
Uogólniając to mecz ten grało mi się bardzo ciężko. Podszedłem do niego bardzo luźno i szczerze powiedziawszy mogłem tego żałować już w pierwszych minutach, bo przeciwnicy atakowali bardzo groźnie. Różnicę na boisku robili Robin van Persie oraz Nani - ten pierwszy oddawał bardzo groźne strzały z dystansu, drugi zaś był nie do powstrzymania na skrzydle.



Atlantic Cup | 2. kolejka | 08.07.2015 | San Siro

Sol 14. - Ibe 80.
Cytuj
Kolejny, dość przeciętny mecz w moim wykonaniu. Ibe uratował mi skórę swoim rajdem w ostatnich minutach meczu. Bramka naprawdę ładna, bo mógł podać do wolnego kolegi w polu karnym, jednak zdecydował się pociągnąć akcję dalej i ustrzelić gola po krótkim słupku. Rywale mecz kończyli w dziesiątkę, bo brutalnym przewinięciu Javiego. Wracając do Ibe'a - będą z niego ludzie! Za żadne skarby nie pozwólcie mi go sprzedać :D!



Atlantic Cup | 3. kolejka | 12.07.2015 | Stadio Olimpico

Sturridge 21 (k)., 57 (k). - Menez 77.
Cytuj
Nie będę ukrywał - Milan rozegrał lepszy mecz. Bardzo szczęśliwie przytrafiły mi się dwie jedenastki. Obie były podyktowane słusznie - w pierwszym przypadku ewidentny faul na żółtą kartkę, a później zagranie ręką, dość niefortunne. Milan cisnął i w końcu w 77. minucie dopiął swego. Bo komicznym błędzie Mignolet'a, który wybijając piłkę, trafił w plecy napastnika Milanu... :D Menez dobił i zmniejszył straty. Na szczęście po golu zagrałem troszkę bardziej defensywny futbol i udało mi się utrzymać prowadzenie. Jest awans!



Atlantic Cup | Półfinał | 15.07.2015 | Juventus Stadium

Palacio 20., Jovetić 56 (k)., 66 (k).
Cytuj
KA-TA-STRO-FA! Jeżeli tak dalej pójdzie, to wylecę z Anfield szybciej, niż się tam pojawiłem. Głupie faule w polu karnym spowodowały, że w ogóle straciłem wiarę w zwycięstwo. Później już tylko kombinowałem z formacją i kilkoma zmianami, by zobaczyć jak mi się gra. Ściągnąłem z boiska najlepsze ogniwa, typu Ibe, Sturridge czy Lallana, by nie złapali niepotrzebnej kontuzji. Młodzi gniewni jednak wielkiej różnicy nie zrobili.



Ostatnie transferowe dni narobiły niezłego szumu na Anfield Road. Z The Reds oficjalnie już pożegnał się Raheem Sterling, który zmienił barwy Liveproolu na Manchesteru City za 35 milionów funtów. Natomiast od wczoraj Jurgen Klopp ma do dyspozycji Christiana Benteke!

Transfer Raheema Sterlinga nie jest niespodzianką. Mówiło się o nim już od kilku miesięcy, a tydzień temu stał się faktem. Od teraz będzie on bronił barw Manchesteru City, a najbliższą okazję, by zmierzyć się z byłymi kolegami z drużyny w lidze, będzie miał 21 listopada, bo właśnie wtedy obie drużyny zagrają ze sobą na Etihad Stadium. Ponad 35 milionów funtów, które uzyskał Liverpool za tę transakcję, postanowiono od razu zainwestować. Nowym nabytkiem The Reds został Christian Benteke, który przybył na Anfield Road z Villa Park za prawie identyczną kwotę 32 milionów. Jak opłacalna będzie to inwestycja okażę się już niebawem. Sterling wprowadzał do gry Liveproolu wiele przebojowości i niejednokrotnie potrafił samodzielnie zdobywać punkty. Czy Belg będzie piłkarzem podobnego kalibru?

Poza kupnem Benteke oraz sprzedażą Sterlinga, działacze Liverpoolu postanowili także podziękować za współprace Rickiemu Lambertowi. Angielski piłkarz spędził tu jeden sezon i raczej nie będzie wspominał go jako najlepszego. Nie opuścił on wysp brytyjskich i zagra w West Bromwich Albion. Kwota transferu to nieco ponad 3 miliony funtów.



Sześć meczów i sześć zwycięstw! Brazylia wraca na szczyt na swoim kontynencie gromiąc każdego, kto stanął im na drodze.

Zero straconych bramek w grupie i sześć strzelonych. Spokojna wygrana z Meksykiem w ćwierćfinale, a później ukazanie klasy z półfinałowym starciu z Urugwajem. No i w końcu finał, gdzie czekali gospodarze turnieju - Chilijczycy. Jednak i oni nie sprostali świetnie spisującym się wówczas Brazylijczykom, ulegając po męczarniach 1:2. Wiele wskazywało, że to Argentyna, nie Chile zagrają w finale z Brazylią, jednakże obecni wicemistrzowie świata po świetnych czterech meczach, gdzie odnieśli komplet zwycięstw, potknęli się dopiero w półfinale, właśnie z wspomnianymi wcześniej gospodarzami turnieju, którzy z grupy wyszli dopiero z trzeciego miejsca.

Naszą uwagę w szczególności przykuwał Roberto Firmino. Nowy nabytek Liverpoolu zagrał we wszystkich sześciu meczach od pierwszej minuty. Zdobył także bramkę w meczu grupowym przeciwko Peru, wygranym przez Brazylię 3:0.

Królem strzelców imprezy został chilijski napastnik, Esteban Paredes. 35 letni już zawodnik Colo-Colo zdobywał bramkę w każdym meczu turnieju! Najlepszym graczem turnieju został wybrany natomiast boczny obrońca Brazylii oraz FC Barcelony, Dani Alves.

GRUPY ORAZ DRZEWKO TURNIEJOWE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Spoiler for Hiden:
Chyba wystarczy na dzisiaj. Lipiec taki nijaki. Tu niby turniej towarzyski, no ale do niego większej wagi nie przykuwałem. Tam Copa America, no ale to temat Liverpoolu, więc nie będę się na ten temat rozpisywał Bóg wie ile :) Do Was wpadnę może jutro, może pojutrze. Zobaczę.
@Bartekeuro - jakikolwiek turniej typu LM to zbyt duży zżeracz czasu. Zazwyczaj było tak, że najpierw planowałem karierkę, a potem wybierałem klub. Teraz po prostu zacząłem karierkę i pomyślałem, czemu nie?
@ebistal pierwsze okienko transferowe (tj. letnie 2015) wyłączyłem w grze :) Tak więc transfery te, które naprawdę dokonał Liverpool. Może w styczniu poszaleję z Waszą pomocą, zobaczę.


Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline dawid21sch

  • Junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Wielka Brytania
  • Wiadomości: 101
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 22.09.2013r.
  • Gram w: PES2014,PES2015,PES2016
Odp: Liverpool F.C. | 2#LIPIEC - Rozczarowanie we Włoszech
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2016, 00:48:11 »
Bardzo mi sie podoba twoja kariera,wsztko swietnie opisane! na Anfield wsztko powoli sie rozkreca! wiec glowa do gory,bedzie dobrze.

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Liverpool F.C. | 2#LIPIEC - Rozczarowanie we Włoszech
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2016, 16:31:13 »
Benteke jest porządnym zawodnikiem, jednak Klopp pewnie będzie chciał ściągnąć jeszcze kilku klasowych graczy na Anfield. Być może będzie to zaciąg z ligi niemieckiej hmm?
   


Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Liverpool F.C. | 2#LIPIEC - Rozczarowanie we Włoszech
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2016, 22:50:38 »
Benteke to jeden z najlepiej z rozwijających się napastników, poczynił przez ostatni okres wielki skok w przód. Więc będziesz miał klasowego snajperka. Co do wyników na turnieju, to ciężko przechodzą one przez gardło. Dwa remisy na początek z Fenerbahce i Villarrealem, po czym pokonujesz AC Milan, a ostatecznie dostajesz srogie baty od Mediolańskiego Interu. No cóż, ale od czego są mecze kontrolne :D Liczę na wielki powrót do gry LFC, powodzenia :)

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Liverpool F.C. | 3#SIERPIEŃ - Nie jest najlepiej
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2016, 01:52:37 »






Jurgen Klopp zaczął działać! Wyraźnie dał do zrozumienia kogo chce widzieć w swojej drużynie, a właściciele Liverpoolu dali znać, że dostosują się - w miarę finansowych możliwości - do zachcianek niemieckiego trenera.

Jeszcze przed okienkiem transferowym wiadome było, że obronę zasili młodziutki Joe Gomez z Charlton Athletic za około 3,5 miliona funtów. Wczoraj jednak doszło do znacznie bardziej spektakularnych ruchów transferowych. Na zasadzie wolnych transferów na Anfield przybyli James Milner (Manchester City) oraz Adam Bogdan (Bolton Wanderers). Jednak nie wszyscy piłkarze mogli być sprowadzeni za darmo. We Włoszech na turnieju towarzyskim ujrzymy trzy nowe twarze, za które właściciele Liverpoolu wyłożyli ponad 30 milionów funtów! Pierwsza z gwiazd to obiecujący brazylijski pomocnik pozyskany z 1899 Hoffenheim za 21 milionów funtów, Roberto Firmino. Nieco tańszy były boczny obrońca Southampton, Nathaniel Clyne, który kosztował nas 10 milionów funtów. Kadrę The Rads zasilił także Danny Ings, jednakże kwota, jaką otrzymało za niego Burnley nie zostało oficjalnie potwierdzona. Mówi się, że oba kluby do tej pory ustalają dokładną sumę transferu.[/i]

Początek okienka transferowego to nie tylko nowi piłkarze, ale czas pożegnań. Już wcześniej pisaliśmy o odejściu legendy Liverpoolu, Stevenie Gerrardzie do LA Galaxy, który już wczoraj wylądował w Stanach Zjednoczonych. Jego śladami podążyli także Glen Johnson, który podpisał kontrakt ze Stoke City, Sebastián Coates z Sunderlandem oraz Iago Aspas, który wrócił do ojczyzny. Za dwie ostatnie transakcje, The Reds otrzymali do ręki około 10 milionów funtów.

Okienko transferowe dopiero się rozkręca, choć Jurgen Klopp wyraźnie zaznaczył, że na ten czas nie chce wielu wzmocnień, a te, których dokonał, wydają się być wystarczające. Oczywiście w zestawieniu zabrakło Sterlinga, który rzekomo jest już dogadany z Manchesterem City, jednakże czekamy ciągle na potwierdzone informacje.




Na pewno nie tak wymarzył sobie pierwszy miesiąc w Premier League Jurgen Klopp. O ile postawa z West Hamem może cieszyć, o tyle w pozostałych trzech meczach naprawdę martwi.

The Reds w czterech meczach zdołali strzelić siedem goli, jednak tyle samo bramek stracili, co martwi najbardziej, gdyż takiego słabego startu defensywy drużyny z Anfield w Premier League dawno nie widzieliśmy. Niezwykle ważnym meczem był ten na Emirates, gdzie podejmowaliśmy Arsenal. I mimo, że podopieczni Kloppa nie grali najgorzej, to brak zimnej krwi w ostatnich sekundach meczu poskutkował rzutem karnym dla rywali, którego bez problemu wykorzystali. Ostatni mecz w tym miesiącu z WHU był o tyle szczególny, iż trener The Reds zastosował nieco zmodyfikowaną formację, w której dotychczas grała jego drużyna - jak widać - zmiana się opłaciła. Zapewne w kolejnym meczu spróbuje on jej po raz kolejny.

We wrześniu zagramy nie tylko w Premier League, ale także w Europie. Już 12 września czeka nas arcyważny pojedynek na Old Trafford z Manchesterem United. Później Liga Europejska i wyjazd do Sion. 22 września spotkamy się także w Capital One Cup z Leeds. Miesiąc zakończą dwa spotkania ligowe, kolejno z Aston Villą i Norwich, a oba mecze przyjdzie nam rozegrać na własnym stadionie.



Barclays Premier League | 1. kolejka | 09.08.2015 | Britannia Stadium

Diouf 25., Whelan 61., 90. - Clyne 6., Sturridge 45., Lallana 73., Ibe 83.
Diouf (out) - Crouch (in) 32., Sidwell (out) - van Ginkel (in) 56.
Sturridge (out) - Ibe (in) 59., Milner (out) - Leiva (in) 76., Clyne (out) - Flanagan (in) 88.
MoTM: Mignolet

Cytuj
Horror na początek sezonu w BPL. W zasadzie mecz nie wydawał się ciężki, no ale co strzeliłem jakąś bramkę, to przeciwnik szybko łapał kontakt robiąc to samo. Niejednokrotnie tyłek ratował mi bramkarz, więc w sumie słusznie został piłkarzem meczu. W ostatnich minutach Stoke ponownie zmniejszyło straty do mnie, ale na szczęście nie było już czasu, by wyrównać stan meczu, gdyż sędzia chwilę potem go zakończył.




Barclays Premier League | 2. kolejka | 17.08.2015 | Anfield Road

Murray 39., O'Kane 52., Gradel 76.
Sturridge (out) - Coutinho (in) 54., Kolo Toure (out) - Skrtel (in) 70.
Atsu (out) - Gradel (in) 54., Murray (out) - Wilson (in) 70.
MoTM: O'Kane

Cytuj
Nie mam zbyt wiele do powiedzenia. Drugi mecz w lidze i kolejne trzy stracone bramki. Jeżeli tak dalej pójdzie, to skończę na +100 z tyłu. Już niebawem mecz z Arsenalem - jeżeli nie wezmę się do roboty, rywale zaaplikują mi więcej bramek. Mogę narzekać na defensywę, bo zagrali kiepsko, ale nie lepiej spisał się atak. Jak najszybciej o tym zapomnieć i zacząć budować przewagę.




Barclays Premier League | 3. kolejka | 21.08.2015 | Emirates Stadium

Sanchez 90+2 (k).
Monreal (out) - Gibbs (in) 45., Cazorla (out) - Ozil (in) 53.
Benteke (out) - Sturridge (in) 45., Skrtel (out) - Leiva (in) 84., Sakho (out) - Flanagan (in) 84.,
MoTM: Sanchez

Cytuj
Żal mi tego, co pokazuje na murawie. Trzeci mecz, kolejny brak czystego konta. Byłem mega poirytowany całą grą. Napastnicy to jest dla mnie katorga, lepiej strzela mi się pomocnikami czy nawet obrońcami, którzy przynajmniej potrafią wyskoczyć do główki podczas stałego fragmentu gry. Benteke na ten czas kuleje, Sturridge czasami się szarpnie na bramkę, ale guzik z tego wychodzi. Najlepiej prezentuje się Origi, którego chyba częściej będę wystawiał w pierwszym składzie, zamiast Benteke. No a wracając do samego meczu - w 90. minucie karny podyktowany z kapelusza rzecz jasna, co widziałem w powtórkach.




Barclays Premier League | 4. kolejka | 30.08.2015 | Anfield Road

Benteke 68., 90., Roberto Firmino 80.
Leiva (out) - Milner (in) 13., Origi (out) - Benteke (in) 45., Sturridge (out) - Ibe (in) 60.
Carroll (out) - Zarate (in) 60., Noble (out) - Obiang (in) 87., Payet (out) - D. Sakho (in) 87.
MoTM: Benteke

Cytuj
Ponarzekałem w poprzednich dwóch meczach, przyznaje. No z WHU zagrałem już znacznie lepiej. Przede wszystkim zmiana formacji pomogła! Z domyślnej 4-3-3 i wysuniętym napastnikiem zmieniłem ją na 4-1-2-3 z fałszywą 9. Opłacało się, gra stało się bardziej efektowna, no i efektywna. Najbardziej cieszy mnie czyste konto, choć rywale w zasadzie w pierwszej połowie mieli dwie dogodne okazje do objęcia prowadzenia. Sierpień zakończony powodzeniem!




Tabela Barclays Premier League | po 4. kolejka | 31.08.2015
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2016, 01:56:10 wysłana przez Rasivo »

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Liverpool F.C. | 4#WRZESIEŃ - Dobry start w Europie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2016, 19:46:56 »






Nasz angielski napastnik, Daniel Sturridge nabawił się poważnie wyglądającej kontuzji w 30. minucie meczu na Old Trafford z Manchesterem United. Lekarze Liverpoolu nie znają jeszcze orientacyjnej daty powrotu napastnika.

Sturridge runął na murawę po powietrznej walce o piłce prosto na swój bark. Został zniesiony na noszach, a na jego twarzy dostrzec można było grymas bólu. Jak dowiedzieliśmy się z oficjalnych źródeł, nie wiadomo jeszcze ile potrwa absencja angielskiego napastnika, choć przypuszcza się, że nawet do ośmiu tygodni.

Daniel Sturridge nie popisywał się ostatnio dobrą formą strzelecką. W ostatnich pięciu meczach BPL wpisał się na listę strzelców zaledwie raz, mimo, że okazji do powiększenia dorobku nie brakowało. Świetną szansę na wykazanie się dostaną Origi oraz Ibe, którzy podczas nieobecności Daniela będą chcieli zrobić wszystko, by zaimponować Kloppowi, że to właśnie oni bardziej przydadzą się w tej chwili drużynie.



W poczynaniach Jurgena Kloppa i jego drużyny widać znaczący progres W odróżnieniu do sierpniowych zmagań, tym razem Mignolet i spółka stracili tylko dwa gole w pięciu spotkaniach na różnych szczeblach rozgrywkowych. Niestety, każdy kij ma dwa końca - ze skutecznością było tylko odrobinę lepiej...

We wrześniowych trzech meczach Premier League zdołaliśmy zdobyć tylko cztery punkty. I choć cieszy stracona tylko jedna bramka w meczu z Norwich, to już tylko jedna zdobyta przeciwko Aston Villi nie. W każdym z trzech meczów zaprezentowaliśmy się co najmniej dobrze i tylko szczęścia brakowało do tego, abyśmy wywieźli z wrześniowych starć komplet punktów. Remis z United cieszy, gdyż jakakolwiek zdobycz punktowa z drużynami aspirującymi o najwyższe cele w lidze jest cenna. Najbardziej boli przebieg spotkania z Norwich (0:1) - gdyby piłkarze wykorzystali każdą dogodną sytuację, a przynajmniej połowę z nich - mecz zakończyłby się wynikiem 1:3.

The Reds grali także w Europie. Na pierwszy mecz grupowy LE ze Sion polecieli do Szwajcarii, a tam wygrali z miejscowymi skromnie, 1:0. Najwięcej nerwów przyniósł jednak mecz pucharowy - w Pucharze Ligi Angielskiej Liverpool trafił na Leeds, które nie miało zamiaru oddać awansu do 4 rundy bez walki. Stan meczu na 1:1 wyrównaliśmy dopiero w doliczonym czasie gry, by później w serii jedenastek wygrać 5:4.




Barclays Premier League | 5. kolejka | 12.09.2015 | Old Trafford

Schneiderlin (out) - Blind (in) 66., Herrera (out) - Martial (in) 81.
Sturridge (out) - Ibe (in) 34., Moreno (out) - Flanagan (in) 63., Allen (out) - Roberto Firmino (in) 81.
MoTM: Smalling

Cytuj
Z mojej strony bardzo nudny futbol. Zaledwie dwie groźne akcje, chociaż Czerwone Diabły też nie zagrały jakiegoś mega widowiska. Rooney trafił raz w poprzeczkę i to byłoby na tyle. Ja osobiście z całej drużyny nie jestem zadowolony, ale jednostki robiły różnice - szczególne wyróżnienie dla Clyne'a oraz Lallany.





Liga Europejska | 1. kolejka | 17.09.2015 | Tourbillon

Origi 81.
Bia (out) - Zeman (in) 81.
Henderson (out) - Ibe (in) 45., Benteke (out) - Origi (in) 70.
MoTM: Mignolet

Cytuj
Dopiero po zakończeniu tego meczu zdałem sobie sprawę jak bardzo w nim przeważałem. Goście w zasadzie oddali jeden groźny strzał, a moja gra różniła się zdecydowanie od tej sprzed tygodnie, gdzie bezbramkowo zremisowałem z United. Start w LE zaliczam do udanych, bo priorytetem tutaj jest wygrana w pucharze.





Puchar Ligi Angielskiej | 3 runda | 22.09.2015 | Elland Road

Antenucci 51. - Milner (k) 90+1.
Murphy (out) - Bianchi (in) 37., Dallas (out) - Buckley (in) 55., Wood (out) - Doukara (in) 87.
Allen (out) - Coutinho (in) 62., Ings (out) - Benteke (in) 87., Ibe (out) - Origi (in) 105.
MoTM: Silvestri

Cytuj
Kurcze, horror jakich mało. Uogólniając na pewno byłem drużyną lepszą. Leeds atakowało i miało wiele swoich szans i ogromny pech towarzyszył im w tym spotkaniu (chociażby karny w doliczonym czasie gry...), ale w dogrywce nie istnieli. Opadli z sił, było mi bardzo łatwo dochodzić do groźnych akcji, jednak ich bramkarz wyprawiał czasami cuda. W rzutach karnych także nerwówka, ale to oni się raz pomylili. Jest awans, na szczęście. Warto dodać, że w sumie pierwszy raz o stawkę od pierwszych minut zagrał Ings, no i tak średnio bym powiedział :D...




Barclays Premier League | 6. kolejka | 26.09.2015 | Anfield Road

Origi 45.
Henderson (out) - Leiva (in) 55., Roberto Firmino (out) - Lallana (in) 76., Origi (out) - Ings (in) 82.
N'Zgobia (out) - Gueye (in) 56., Gestede (out) - Agbonlagor (in) 76.
MoTM: Milner

Cytuj
Kolejny mecz z kolosalną przewagę w strzałach, jednakże moi piłkarze nie byli na tyle skuteczni, by odnieść efektowne zwycięstwo. Najbardziej szkoda niewykorzystanych sytuacji Ingsa, który pojawił się na boisku na ostatnie dziesięć minut. Dzisiaj w meczu ani sekundy nie zagrał Benteke, i wiecie co? Origi gra znacznie lepiej. Już drugi raz w tym miesiącu zapewnił nam trzy punkty.




Barclays Premier League | 7. kolejka | 29.09.2015 | Anfield Road

Mulumbu 7.
Roberto Firmino (out) - Milner (in) 32., Can (out) - Ibe (in) 73.
Tettey (out) - Dorrans (in) 73.
MoTM: Ruddy

Cytuj
Tutaj powinno być przynajmniej 3:1 dla mnie. Pomijam fakt, że goście bramkę zdobyli w dość szczęśliwy sposób po stałym fragmencie gry, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Potrafili wybijać piłkę z linii bramkowej, ratowała ich także poprzeczka. Coutinho robił wszystko, co mógł, niestety...




Tabela Barclays Premier League | po 7. kolejkach | 30.09.2015



Tabela Ligi Europejskiej | po 1. kolejce | 30.09.2015



Puchar Ligi Angielskiej | 4 runda | 30.09.2015

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline dawid21sch

  • Junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Wielka Brytania
  • Wiadomości: 101
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 22.09.2013r.
  • Gram w: PES2014,PES2015,PES2016
Odp: Liverpool F.C. | 4#WRZESIEŃ - Dobry start w Europie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2016, 22:55:06 »
Hmmm najlepszym lekarstwem na niepowodzenia Liverpool w lidze , będzie wyjazd trenera na warsztaty trenerskie które darmowo poprowadzi Sir Paterak z licencja TOP-PLAYER!!! Oczywiście tylko z Sympatii do klubu LIVERPOOL FC .


NA TAKIE CHWILE TRZEBA CIEZKO PRACOWAC!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 23:04:36 wysłana przez dawid21sch »

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Liverpool F.C. | 5#PAŹDZIERNIK - Liverpool w opałach?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2016, 00:26:44 »






Daniel Sturridge na pewno nie pojawi się na boisku w tym miesiącu. Sytuacja się pogorszyła, gdy do listy kontuzjowanych dołączyli Emre Can oraz Roberto Firmino.

Poza pewnym losem Sturridge, Jurgen Klopp martwi się także zdrowiem Roberto Firmino. Brazylijczyk nabawił się urazu w meczu z Evertonem. Mimo iż dokończył on mecz, zaraz po nim narzekał na narastający ból w lewym kolanie, który uniemożliwił mu wyjazd na zgrupowanie reprezentacji. Trzy dni wcześniej problemów z nadgarstkiem dorobił się Emre Can w meczu Ligi Europejskiej przeciwko Bordeaux. Niemiecki piłkarz tureckiego pochodzenia zszedł z murawy w 61. minucie, gdyż nie mógł dokończyć spotkania ze względu na kontuzję.

Powrót graczy na boisko nie jest jeszcze do końca pewny. Daniel Sturridge wróci na początku listopada. Roberto Firmino zapewne nie będzie jeszcze gotów na mecz z Tottenhamem (17 październik). Emre Can ma na ten czas pozytywniejsze prognozy, gdyż jego powrót jest kwestią kilku dni.



Świetnie w Pucharze Ligi Angielskiej, lepiej niż przeciętnie w Lidze Europejskie i bardzo kiepsko w Premier League - tak pokrótce można podsumować październikowe zmagania Liverpoolu na boiskach w ostatnich trzydziestu dniach.

W Pucharze Ligi Angielskiej zdołaliśmy w 4 rundzie wyeliminować Bolton po dogrywce, dzięki czemu w ćwierćfinale zmierzymy się z Middlesbrough. Jednak styl w jakim wywalczyliśmy ten awans z drugoligowym Boltonem pozostawia wiele do życzenia. W Lidze Europejskiej nie jest najgorzej, ale zdecydowanie mogłoby być lepiej. O ile efektowne zwycięstwo z Bordeaux można zaliczyć jak dotąd do najlepszego meczu The Reds w tym sezonie, o tyle już pojedynek z Rubinem był już spotkaniem przeciętnym ze strony Kloppa i jego podopiecznych. Na szczęście piłkarzy z Anfield ciągle utrzymujemy dobrą, drugą pozycję w grupie.

Niestety nie można wiele dobrego powiedzieć o sytuacji Liverpoolu w lidze. Świetne spotkanie w derbach Merseyside i zwycięstwo 0:2. Później jednak było już tylko gorzej - w trzech kolejnych meczach zdobyliśmy tylko... jeden punkt. Porażka z Tottenhamem oraz Southampton boli tym bardziej, że wcale nie byliśmy drużyną gorszą, a oba mecze były jak najbardziej do wygrania. W ostatnim dniu października przyszło się nam zmierzyć w szlagierowym pojedynku przeciwko Chelsea na ich stadionie. I rzeczywiście ten pojedynek słusznie został okrzyknięty hitem kolejki, gdyż nie zabrakło emocji. Szkoda jednak, iż nie zdołaliśmy utrzymać prowadzenia 1:2 do końca meczu, co w większym stopniu utrudniło czerwo Hendersona.

Za ten miesiąc należy pochwalić trzech zawodników - Mignoleta, dzięki któremu nie straciliśmy więcej goli niż powinniśmy. Ingsa - który świetnie spisuje się w ataku The Reds wygryzając na daną chwilę z jedenastki Benteke oraz Origiego. No i nasz zawodnik miesiąca - Coutinho. Brazylijczyk strzela, asystuje oraz drybluje. Prawdziwe serce oraz mózg środka pola.




Liga Europejska | 2. kolejka | 01.10.2015 | Anfield Road

Lallana 43., Henderson 63., Carrasso (s) 69., Ings (k) 90.
Can (out) - Leiva (in) 61., Skrtel (out) - Toure (in) 77., Henderson (out) - Coutinho (in) 81.
Chantome (out) - Plasil (in) 67., Guilbert (out) - Pablo (in) 85.
MoTM: Ings

Cytuj
Pierwsze tak pewne, przekonywujące i przede wszystkim ładne zwycięstwo w mojej karierze! Bordeaux nie istniało. Owszem, mieli swoje sytuacje, ale ja miałem ich więcej i co najważniejsze -- potrafiłem je wykorzystać. Sytuacja w LE robi się bardzo fajna. Jeżeli wygram kolejny mecz z Rubinem Kazań, to w 4. kolejce pozwolę pograć trochę młodziakom.





Barclays Premier League | 8. kolejka | 04.10.2015 | Goodison Park

Coutinho 66., Ings 81.
Barry (out) - Cleverley (in) 70., Naismith (out) - Barkley (in) 73.
Henderson (out) - Allen (in) 67., Origi (out) - Benteke (in) 73., Milner (out) - Leiva (in) 84.
MoTM: Mignolet

Cytuj
Jest super! Jakże ważne zwycięstwo w Derbach Merseyside! Ings pokazuje swą wartość. I choć gra mi się nim przeciętnie (nie umywa się do Origiego, nawet do Benteke) to swoje sytuacje potrafi wykorzystać.




Barclays Premier League | 9. kolejka | 17.10.2015 | White Hart Lane

Kane (k) 5., 26., Dembele 58. - Coutinho 63., 86.
Townsend (out) - Lamela (in) 52., Chadli (out) - Son (in) 73.
Ings (out) - Origi (in) 45., Can (out) - Leiva (in) 58., Allen (out) - Ibe (in) 83.
MoTM: Kane

Cytuj
Bardzo emocjonujący mecz. Przegrywałem 3:0, zmieniłem nieco taktykę gry zespołu i Coutinho choć odrobinę uratował honor mojego zespołu. Najbardziej szkoda tej pierwszej straconej bramki - nieumyślny faul i gol z jedenastki, który poniekąd rzucił światło na dalszy przebieg meczu. Trzy punkty zostają u byłego lidera ligi...




Liga Europejska | 3. kolejka | 22.10.2015 | Kazan-Arena

Dević 4., 25., Dyadyun 76. - Coutinho 52., Ibe 84.
Benteke (out) - Ings (in) 63., Can (out) - Allen (in) 63., Skrtel (out) - Sturridge (in) 85.
Davis (out) - Tadić (in) 66., Romeu (out) - Clasie (in) 71., Pelle (out) - Mane (in) 87.
MoTM: Mane

Cytuj
Coutinho po raz kolejny w tym sezonie udowadnia, że bez niego mój Liverpool grałby zdecydowanie gorzej. Facet strzelił gola i wypracował bramkę numer dwa. Ogólnie robi wiele roboty w środku. Co do samego meczu - miałem deja vu - przecież mecz wstecz rozegrała się niemalże identyczna historia - gonitwa za wynikiem. Szkoda tego meczu, bo mógłbym już myśleć spokojnie o 1/16 LE, a tak trzeba wygrać kolejne spotkanie.




Puchar Ligi Angielskiej | 4 runda | 22.10.2015 | Kazan-Arena

Coutinho 105.
Brattan (out) - Spearing (in) 56., Dobbie (out) - Heskey (in) 74., Clough (out) - Madine (in) 90.
Origi (out) - Sinclair (in) 58., Leiva (out) - Chirivella (in) 90., Teixeira (out) - Alexander Arnold (in) 101.
MoTM: Sakho

Cytuj
Nie zgadniecie kto mi znowu uratował tyłek :D ! Tak, Coutinho. Gość jest niesamowity - boje się, że już w styczniu przyjdzie za niego niejedna oferta z wielkiego klubu. Będę się starał go zatrzymać. Jak zauważyliście po zmianach, dałem troszkę szans młodszym. O ile Chirivella, Teixeira czy Alexander-Arnold spisali się przyzwoicie, o tyle już Sinclair mnie zawiódł! W 88. minucie z pięciu metrów nie trafił do pustej bramki (fakt, gość ma OVR 56, ale to napastnik i takie piłki powinien wykańczać, nawet gdy jest to mocne podanie jak w tym przypadku). No i później, w drugiej połowie dogrywki mógł podwyższyć stan na 0:2, ale w sytuacji sam na sam ustrzelił bramkarza. Coutinho byłoby mi to łatwiej wykończyć.




Barclays Premier League | 10. kolejka | 29.10.2015 | Anfield Road

Ings 88. - Pelle 63., Clasie 85., Mane 90+2.
Benteke (out) - Ings (in) 63., Can (out) - Allen (in) 63., Skrtel (out) - Sturridge (in) 85.
Davis (out) - Tadić (in) 66., Romeu (out) - Clasie (in) 71., Pelle (out) - Mane (in) 87.
MoTM: Mane

Cytuj
Świetny mecz Southampton... Żartuje. Typki nastawiły się mega defensywnie w tym meczu czekając tylko na kontry, jak hieny. Przy prowadzeniu 1:0 potrafili rozgrywać piłkę w defensywie przez kilka minut meczu. Musiałem stosować wysoki pressing. W meczu nie zagrał Coutinho, bo prosił o odpoczynek. Dałem szanse na ostatnie minuty Sturridge'owi, mimo kontuzji, ale chyba nawet nie miał piłki przy nodze. Kolejne punkty na Anfield odlatują.




Barclays Premier League | 11. kolejka | 31.10.2015 | Stamford Bridge

Diego Costa 4., Cahill 83. - Ings 8., Sakho 78.
Henderson 81.
Mikel (out) - Fabregas (in) 64., Pedro (out) - Hazard (in) 73.
Coutinho (out) - Ibe (in) 64., Milner (out) - Leiva (in) 76.
MoTM: Mignolet

Cytuj
I znowu katastrofa. Co prawda jest cenny punkt z Chelsea, która siedzi gdzieś tam w szczycie tabeli, ale ten mecz powinienem był wygrać. Przez moją głupotę i nieuwagę - niestety. Po strzeleniu gola na 1:2 robiłem wszystko, by powstrzymać The Blues od ataków. W 81. się za bardzo zapędziłem i Hendo został wyrzucony z boiska za brzydki faul w środku pola. Warto dodać, że w tym meczu sędzie podyktował aż dwie jedenastki, ale ani ja (Sturridge), ani przeciwnik nie wykorzystaliśmy nadanych nam szans.




Tabela Barclays Premier League | po 11. kolejkach | 31.10.2015



Tabela Ligi Europejskiej | po 3. kolejkach | 31.10.2015



Puchar Ligi Angielskiej | ćwierćfinały | 31.10.2015


Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Liverpool F.C. | 6#LISTOPAD - Cenne punkty ligowe!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2016, 14:02:25 »






Fani The Reds wraz z przyjściem Jurgena Kloppa oczekiwali zmian, wielkich zmian. Zmiany są, ale niedostrzegalne - odległe 13. miejsce w lidze, chwilowe kłopoty w Lidze Europejskiej oraz męczarnie w pucharze - to krótki podsumowanie działań Liveproolu w ostatnich miesiącach, gdy u steru stanął niemiecki szkoleniowiec.

Trudno całą winę zrzucać na byłego trenera Borussii, gdyż obcuje on zaledwie kilka miesięcy z nowymi piłkarzami, a jak wiemy, niektórzy trenerzy potrzebowali nieco więcej czasu na zaaklimatyzowanie się w nowej roli. Zdecydowana większość kibiców jest za tym, aby Klopp nadal działał na Anfield Road i nie powinno być żadnej mowy o zwolnieniu trenera w tak krótkim czasie. Nerwy sympatyków Kloppa uspokoili właściciele klubu, którzy wydali dziś rano oficjalny komunikat ws. trenera ich klubu:

"Jurgen Klopp to człowiek na odpowiednim miejscu. Jest to trener, który w obecnym czasie jest w stanie dać więcej Liverpoolowi niż jakikolwiek inny szkoleniowiec. Ufamy mu w stu procentach i chcemy, by wypełnił swój kontrakt z możliwością jego przedłużenia, o ile obie strony pójdą na taki układ."

Słowa jednego z działaczy były dość klarowne - Jurgen Klopp zostanie z Liverpoolem do końca bieżącego sezonu i najprawdopodobniej na kilka kolejnych.




Jeżeli czekaliśmy na miesiąc, który będzie dla nas przełomowym, to nie można inaczej nazwać listopadowych starć, bo właśnie w przeciągu ostatnich 30 dni Liveprool rozegrał kilka świetnych i emocjonujących spotkań, które dały nam niezwykle ważne punkty w lidze, jak i w Europie.

Listopad zaczęliśmy od nieszczęśliwej porażki w 4. kolejce Ligi Europejskiej z Bordeaux, mimo ogromnej przewagi w meczu. Później było już tylko lepiej! Zasłużona wygrana nad Crystal Palace na Anfield Road i w końcu horror na Etihad, gdzie padło aż siedem bramki. Na szczęście The Reds strzelili ich aż cztery, dzięki czemu mogli cieszyć się z trzech oczek na bardzo wymagającym terenie. Piłkarze Liverpoolu w wiele nerwów zaopatrzyli swoich kibiców także w spotkaniu na Anfield, gdzie w ramach 5. kolejki Ligi Europejskiej podejmowali szwajcarski Sion. Po męczarniach udało się im wygrać 3:2.

Liveprool dzięki świetnym występom w BPL zbliżył się punktowo do drużyn liderujących w lidze. Uspokoili oni także swoją sytuację w LE, chociaż tutaj, by liczyć na awans, w ostatniej kolejce trzeba ograć Rubin Kazań, w innym przypadku możemy pożegnać się z Europą jeszcze jesienią.


Liga Europejska | 4. kolejka | 05.11.2015 | Matmut Atlantique

Rolan 54.
Sertic (out) - Plasil (in) 58., Diabate (out) - Jussie (in) 69., Rolan (out) - Crivelli (in) 89.
Gomez (out) - Flanagan (in) 45., Roberto Firmino (out) - Henderson (in) 69.
MoTM: Carrasso

Cytuj
Nie ma to jak nie wykorzystać 11 (JEDENASTU) świetnych okazji do zdobycia gola, kiedy to przeciwnik przy 3 strzałach i tylko jednym celny zdobywa gola na wagę zwycięstwa. Już nie wiem jak mam grać, żeby wynik odzwierciedlał poczynania na boisku. Bordeaux zagrało przysłowiową kupę. Nic, kompletnie. Rzut rożny i bramka. Później autobus i po krzyku, trzy punkty zostają we Francji. Kolejny "wygrany przegrany" mecz.




Barclays Premier League | 12. kolejka | 09.11.2015 | Anfield Road

Ings 29., Milner (k) 59.
Rossiter (out) - Allen (in) 50., Coutinho (out) - Origi (in) 88., Sakho (out) - Toure (in) 88.
Chung Yong (out) - Cabaye  (in) 45., McArthur (out) - Jedinak (in) 62., Wickham (out) - Campbell (in) 88.
MoTM: Milner

Cytuj
Powoli powątpiewałem w to, że kiedyś zagram dobry mecz, i go wygram. No ale udało się. Jakoś tak lepiej mi się grało, przeciwnicy pozwalali na dużo i w końcu zagrali ofensywnie, a nie jak dotychczas - autobus i heja - obrona skromnego 0:1. Zasłużone trzy punkty.




Barclays Premier League | 13. kolejka | 21.11.2015 | Etihad Stadium

Silva 22., Yaya Toure 80., 90+1. - Coutinho 13., 24., 53., Sturridge 88.
Aguero (out) - Bony (in) 4., Navas (out) - Nasri (in) 45., Fernandinho (out) - Fernando (in) 68.
Coutinho (out) - Ibe (in) 66., Moreno (out) - Flanagan (in) 80., Sakho (out) - Kolor Toure (in) 80.
MoTM: Mignolet

Cytuj
Coutinho to jest gość. Prawą, lewą i głowa! Dla mnie powoli staje się piłkarzem kompletnym. Co do samego meczu - znowu horror. Strzelając gola na 4:2 byłem już zbyt pewny siebie, kiedy to w doliczonym czasie gry kapitalnego gola z wolnego zdobył Toure, zmniejszając stratę do jednej bramki. Od razu po wznowieniu cofnąłem piłkę do obrony i na szczęście sędzia zakończył spotkanie.





Liga Europejska | 5. kolejka | 26.11.2015 | Anfield Road

Zverotić (s) 6., Benteke 61., Sturridge 74. - Bia (k) 38., Fernandes 50.
Lovren (out) - Skrtel (in) 51., Skrtel (out) - Sturridge (in) 70., Can (out) - Leiva (in) 90.
Konate (out) - Mboyo (in) 58., Christofi (out) - Carlitos (in) 64., Fernandes (out) - Zeman (in) 82.
MoTM: Milner

Cytuj
Chyba nie będzie tutaj spokojnego meczu, bez nerwów, zakończonego już w pierwszej połowie. Zawsze będzie niepewność i bronienie lub gonienie wyniku.




Tabela Barclays Premier League | po 13. kolejkach | 30.11.2015



Tabela Ligi Europejskiej | po 5. kolejce | 30.11.2015

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline dawid21sch

  • Junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Wielka Brytania
  • Wiadomości: 101
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 22.09.2013r.
  • Gram w: PES2014,PES2015,PES2016
Odp: Liverpool F.C. | 6#LISTOPAD - Cenne punkty ligowe!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2016, 09:52:42 »
Na jakim poziomie grasz, jeśli można wiedzieć? Fifa16?

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Liverpool F.C. | 7#GRUDZIEŃ - Okienko tuż za rogiem!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2016, 18:29:44 »






Grudzień był dla naszych zawodników niezwykłym maratonem meczowym. Średnio piłkarze The Reds stawali na murawie co cztery dni w tym miesiącu. Niestety, nie zawsze były to mecze zwycięskie, chociaż grudzień można zaliczyć do miesięcy udanych.

Najbardziej cieszy fakt, że zobaczymy Liverpool wiosną w europejskich pucharach. Dzięki zwycięstwu z Rubinem, The Reds wygrali swoją grupę Ligi Europejskiej i zagrają w 1/16 turnieju. Nerwów nie brakowało, gdyż skórę Kloppa w 90. minucie uratował Benteke. Gdyby nie bramka Belga, teraz pisalibyśmy o pożegnaniu z Europą na ten sezon. Awans zaliczyliśmy także w Pucharze Ligi Angielskiej, pokonując w ćwierćfinale Middlesbrough 2:1. To z kim zmierzymy się w przyszłym roku - jak i w Lidze Europejskiej, tak i w Pucharze Capital One - piszemy w newsie poniżej.

Progres zaliczyliśmy także w Premier League. I choć tutaj mogło być lepiej (dotkliwa porażka z Leicesterem, a także z Newcastle), to w tabeli ostatecznie na koniec pierwszej rundy spotkań zajmujemy szóstą lokatę. Co prawda do lidera aż trzynaście punktów, więc ciężko jest myśleć o walce o mistrzostwo, lecz miejsce w tzw. "top 3" jest jak najbardziej realne na koniec obecnego sezonu.

To z kim Liverpool zagra w 1/16 w Lidze Europejskiej oraz w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej, piszemy w oddzielnym newsie.



Barclays Premier League | 14. kolejka | 01.12.2015 | Anfield Road

Sturridge 40., Benteke 64., Coutinho 80., 88 (k).
Ings (out) - Benteke (in) 57., Gomez (out) - Flanagan(in) 68., Sturridge (out) - Origi (in) 83.
Montero (out) - Shelvey (in) 22., Ki Sung Yueng (out) - Britton (in) 68., Sigurasson (out) - Eder (in) 84.
MoTM: Coutinho

Cytuj
No bardzo (W KOŃCU) przyjemny mecz. Czekałem na takie odblokowanie, może teraz będzie już z górki. Szkoda mi było Fabiańskiego, bo mogę troszkę zdradzić, że interesowałem się jego pozyskaniem w styczniowym okienku, jednak popełnił dwie gafy, a jedna z nich kosztowała jego klub bramkę. No, jest też plus (jego występu) - obronił jedenastkę. Dla mnie liczą się trzy punkty!




Barclays Premier League | 15. kolejka | 06.12.2015 | St James' Park

Cisse (k) 39., 79., Obertan 59. - Coutinho 4., 37.
Colback (out) - Tiote (in) 58., Perez (out) - Mitrović (in) 83.
Sturridge (out) - Benteke (in) 83., Roberto Firmino (out) - Henderson (in) 83.
MoTM: Cisse

Cytuj
Do tej pory szukam odpowiedzi jak mogłem przegrać ten mecz. Spokojne prowadzenie 0:2, ręką w polu karnym, i 1:2, gospodarze łapią kontakt i cisną bez przerwy. Zasłużyli na zwycięstwo patrząc na grę w drugiej połowie. A ja? Mam już 6 porażek w lidze. Ogólnie ponad połowa moich spotkań to strata punktów. Jedynym plusem meczu z Newcastle to ponownie Coutinho. Facet ładnie bierze grę na siebie - jest wszędzie na boisku.




Liga Europejska | 6. kolejka | 10.12.2015 | Anfield Road

Benteke 55., 90. - Karadeniz 18.
Randall (out) - Flanagan (in) 52., Roberto Firmino (out) - Lallana (in) 66., Sakho (out) - Leiva (in) 66.
Bilyaletdinov (out) - Carlos Eduardo (in) 66., Kanunnikov (out) - Dyadyun (in) 72.
MoTM: Ryzhikov

Cytuj
Co to był za mecz! Dosłownie o być albo nie być w Europie! Ten mecz MUSIAŁEM wygrać. Równolegle był rozgrywany inny pojedynek z naszej grupy - Bordeaux kontra Sion. Okazało się, że Francuzi odprawili z kwitkiem Szwajcarów. Co oznaczałoby dla nas koniec z LE w przypadku remisu z Rubinem. Na szczęście w ostatnich minutach udało mi się strzelić upragnioną bramkę! Benteke - facet ma u mnie szacunek. Choć nie wykorzystał wielu dogodnych okazji, to spiął pośladki akurat na tą ostatnią! Jesteśmy wiosną w pucharach, w 1/16 Ligi Europejskiej, wygrywając swoją grupę!





Puchar Ligi Angielskiej | ćwierćfinał | 16.12.2015 | Anfield Road

Sturridge 55., 69. - Forshaw 66.
Gomez (out) - Maguire (in) 45., Sturridge (out) - Chirivella (in) 79.
Leadbitter (out) - Forshaw (in) 60., Downing (out) - Kike (in) 81.
MoTM: Mignolet

Cytuj
Jak to w Pucharze Ligi Angielskiej u mnie - nie mogło zabraknąć wielu nerwów. Middle' ogólnie grało ładną piłkę i w niektórych momentach meczu dawali mi w kość. Na szczęście trzeźwy umysł w bramce zachowywał Mignolet, który w jednej z sytuacji uratował mi skórę dwukrotnie w przeciągu sekund. Nieobecność Coutinho i ciężar gry bierze na siebie Sturridge, którego gra jak zwykle mi się podobała. Gramy dalej, jesteśmy w półfinale.





Barclays Premier League | 16. kolejka | 20.12.2015 | Vicarage Road

Watson (out) - Guedioura (in) 60., Jurado (out) - Berghuis (in) 65., Deeney (out) - Ighalo (in) 79.
Milner (out) - Leiva (in) 60., Skrtel (out) - Gomez (in) 76., Roberto Firmino (out) - Lallana  (in) 87.
MoTM: Arlauskis

Cytuj
Mecz strasznie nijaki, obie ekipy bały się zaatakować. W ostatnich dziesięciu minutach w końcu wziąłem się do roboty, gdyż aż dwukrotnie potrzebna była technologia Goal-line, gdyż bramkarz Watford wybijał piłkę z linii bramkowej. Remis średni, ale cieszy w końcu czyste konto.




Barclays Premier League | 17. kolejka | 23.12.2015 | Anfield Road

Sturridge 36., Origi 66. - Yacob 5.
Henderson (out) - Roberto Firmino (in) 66., Sturridge (out) - Ibe (in) 68.
Berahino (out) - Rondón (in) 56., McClean (out) - Brunt (in) 79., Gardner (out) - Morrison (in) 80.
MoTM: Mignolet

Cytuj
WBA sprawiło mi mnóstwo problemów. Myślałem, że zdołają wyrównać stan meczu (w 83. minucie Mignolet obronił rzut karny), ale trzymałem się dość twardo. Obrona trochę siadła w drugiej połowie, ruszali się jak żółwie, na szczęście źle nastawione celowniki rywala dały mi trzy punkty.




Barclays Premier League | 18. kolejka | 23.12.2015 | Anfield Road

Mahrez 33., Drinkwater 45., Okazaki 90 (k).
Roberto Firmino (out) - Lallana (in) 54., Benteke (out) - Origi (in) 70., Sakho (out) - Ibe (in) 87.
Drinkwater (out) - Inler (in) 62., Vardy (out) - Ulloa (in) 70.
MoTM: Schwarzer

Cytuj
Taki zimny prysznic mi się chyba przyda. Podszedłem do meczu lekceważąco i oto co dostałem w zamian. Leicester wypunktował mnie w każdym aspekcie gry. Niestety dla nich, mimo efektownej w lidze u mnie idzie im znacznie gorzej niż w rzeczywistości.




Barclays Premier League | 19. kolejka | 28.12.2015 | Stadium of Ligh

Toivonen 86. - Milner (k) 25., Leiva 84.
Rodwell (out) - M'Vila (in) 56., Graham (out) - Defoe (in) 71., Mavrias (out) - Cattermole (in) 76.
Milner (out) - Leiva (in) 45., Lovren (out) - Kolo Toure (in) 71., Can (out) - Lallana (in) 87.
MoTM: Mignolet

Cytuj
Nie było mi dane zakończyć tego meczu bez nerwów (jak zwykle). Wydawało mi się, że bramka Lucasa w 84. minucie da pełen spokój, tymczasem goście wyszli z szybkim atakiem i zmniejszyli straty. Później rzec jasna zaczęli cisnąć niemiłosiernie, ale moja defensywa spisała się tym razem na medal.




Tabela Barclays Premier League oraz najlepsi strzelcy | po 19. kolejkach | 31.12.2015




Tabela Ligi Europejskiej | po 6. kolejce | 31.12.2015



Puchar Ligi Angielskiej | półfinał | 31.12.2015




Rozgrywki grupowe UEFA, tj. Liga Mistrzów oraz Liga Europejska, dobiegły końca. Zobacz jak wyglądają tabelę w obu turniejach po zakończeniu zmagań grupowych.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Jeżeli ktoś chce doszukać się jakichkolwiek niespodzianek w fazie grupowej Ligi Mistrzów... to nie musi daleko szukać! Już w grupie A możemy dostrzec, że z najlepszą ligą świata pożegnali się mistrzowie Francji - PSG, którzy zagrają w 1/16 LE. Innym wielki klubem, którego już w tym sezonie w Lidze Mistrzów nie zobaczymy, to obecni liderzy Premier League, Arsenal. Zajęli oni trzecie miejsce w grupie, ustępując Bayernowi oraz Olympiakosowi. Trzeba także podkreślić świetną postawę kazachskiej Astany, która dzięki swojej grze zagra w drugiej rundzie Ligi Europejskiej.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Jeszcze większych emocji dostarczy druga runda Champions League. Choć w tej edycji nie uświadczymy wielkich szlagierów, to niektóre spotkania sprawiają, że naprawdę chce się na nie czekać. Przede wszystkim chodzi tu o pojedynek Manchesteru United z Realem Madryt. I mimo, że pojedynek ten nie jest tak elektryzujący jak przed laty, to nadal dwie ogromne firmy, które będę chciały zagrać w ćwierćfinale rozgrywek. Bardzo ciekawie zapowiada się także spotkanie Porto z Valencii oraz Atletico z Chelsea.



REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Awans Liverpoolu na ostatniej prostej, wygrana grupa przez Lech Poznać, oraz Legia, która różnicą jednego punktu przegrała walkę o awans - tak prezentują się grupy Ligi Europejskiej w wielkim ogóle. Nie zawiedli faworyci - Borussia, Napoli, Marsylia czy też Monaco.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Liverpool nie trafił najgorzej jak mógł - wręcz przeciwnie - losowanie można uznać za szczęśliwe! Naszym rywalem w 1/16 będzie niemiecki FC Augsburg, który zajął drugie miejsce w grupie L, ulegając dwukrotnie z Athletic Bilbao i wygrywając pozostałe cztery spotkania z Alkmaar oraz Partizanem. Dla polskich fanów ważne jest to, że wiosną w pucharach zobaczymy Lecha Poznać, który sensacyjnie wygrał swoją grupę. Teraz przyjdzie im zagrać z bardzo wymagającym Tottenhamem.

Jak zwykle, każdy z meczów pozostawiamy do uwagi Wam, czytelnikom.




Dla wielu klubów styczeń to okres na ostatecznie wzmocnienia w walce o mistrzowski tytuł. Jak co roku w tym właśnie okresie wraz z rozpoczęciem Nowego Roku otwarte zostaje okienko transferowy. I choć zimowa odsłona okna jest zazwyczaj mniej aktywna niż jego letnia odpowiedniczka, to także w tym okresie może zapachnieć kilkoma niezwykłymi przenosinami.

Skupmy się na drużynie The Reds, bo tylko ona interesuje nas w tej chwili. Plotek było bardzo wiele, lecz żadna informacje na ten czas nie została potwierdzona. Sam Jurgen Klopp wypowiedział się, że nie chciałby wydawać mnóstwo pieniędzy na transfery, które są nieprzemyślane: "Jestem z tą drużyną nieco ponad pół roku i uważam, że ściąganie do klubu nowych zawodników na skalę światową w tej chwili nie ma sensu. Owszem, mam pewne prośby do zarządu na styczniowe okienko, ale ambitniejsze cele będziemy stawiać sobie w tej kwestii dopiero w wakacje." - jak widać wypowiedź niemieckiego trenera jest dość wymowna. Czy to jasne określenie, że Liverpool nie szuka zmian w styczniowym okienku transferowym? Pokusiliśmy się jednak o zebranie wszystkich ciekawszych plotek, które mogliśmy wyczytać w sieci.

KTO MOŻE PRZYJŚĆ:

# Jose Maria Gimenez (Atletico Madryt)
Wielce utalentowany środkowy obrońca z drużyny Atletico Madryt jest bardzo łakomym kąskiem na rynku transferowym. I choć ciężko sobie wyobrazić, jak włodarze The Reds wykładają za Urugwajczyka grubo ponad 30 milionów €, to jednak w perspektywie czasu na pewno byłby to opłacalny transfer.

# Jack Butland (Stoke City) oraz Łukasz Fabiański (Swansea City)
Mimo wyśmienitej formy Mignoleta nie trudno ukryć, że Liverpool potrzebuje solidnego zmiennika. I choć jest na ławce Bogdan, który regularnie łapie minuty w Lidze Europejskiej to trzeba przyznać, iż nie jest on materiałem na Liverpool. Od kilku lat mówi się o zainteresowaniu Butland'em, a dodatkowo teraz rozpoczęły się plotki nt. przyszłości Fabiańskiego.

# Riyad Mahrez (Leicester City) oraz Ricardo Quaresma (Besiktas)
O ile opcja wykupu tego pierwszego jest posunięciem sensownym (perspektywiczny zawodnik, mający 24 lata oraz najjaśniejszy punkty drużyny w tym roku), o tyle rzekome zainteresowanie tym drugim wydaje się być nieporozumieniem. Wiekowy już Portugalczyk wydaje się mieć najlepsze czasy za sobą. Ponadto miał on już styczność z Premier League (Chelsea) i nie wspomina on go najlepiej.

# Dele Alli, Christian Eriksen (obaj Tottenham) oraz Georginio Wijnaldum (Newcastle)
Panowie z Tottenhamu to niesamowicie utalentowana dwójka zawodników. Duńczyk to piłkarz, który już zdążył wyrobić sobie dobre zdanie w Premier League, dlatego ściągnięcie go mogłoby kosztować Liverpool naprawdę ogromne pieniądze. W przypadku dziewiętnastoletniego Alli'ego, mowa byłaby o znacznie mniejszej kwocie, jednakże ciągle dużej. W grę wchodzi także pozyskanie Holendra z drużyny Newcastle, jednak tu trzeba mieć na uwadze to, że raptem sześć miesięcy temu przybył on tam z PSV.

# Steven Gerrard (LA Galaxy) oraz Fernando Torres (Milan/Atletico)
Wielkie powroty?! Kiedyś podobne działanie zastosował Arsenal w przypadku Henry'ego (krótkie wypożyczenie). Teraz wiele mówi się o powrocie Gerrarda na Anfield na okres dwóch miesięcy. Jak bardzo nostalgicznym, a zarazem marketingowym posunięciem byłby ten transfer, nie trzeba chyba tłumaczyć, gdyż niespełna 36-letni angielski pomocnik prócz swej legendy nie byłby w stanie wnieść do drużyny LFC tego, co wnosił przed laty. A jeżeli powiedzieli Gerrard, to wspomnieli także o Torresie. Jednak Hiszpan nie zaskakuje swą formą, więc trudno byłoby mu wygryźć Benteke, Ingsa czy nawet Origiego. Jeżeli Gerrard i Torres, to może Suarez? Zejdźmy na ziemię.

# Shinji Kagawa, Ilkay Gundogan (obaj Dortmund)
Nie trudno było się domyślić, że były trener Borussii Dortmund, Jurgen Klopp, prędzej czy później będzie chciał ściągnąć na Anfield swoje byłe gwiazdy. I tak oto ponoć zakomunikował, że będzie starał się na początek kupić jednego z dwóch panów powyżej.

# Alexandre Pato (Sao Paulo)
Co prawda transfer Pato zapewne miałby miejsce dopiero w lipcu, ale już teraz może dojść do porozumienia obu stron, gdyż kontrakt Brazylijczyka z Sao Paulo wygasa za 6 miesięcy. Sprowadzić piłkarza takiej klasy na Anfield i to za darmo, byłoby niezwykłym interesem.

# Gabriel Jesus (Palmeiras)
Złote dziecko brazylijskiej piłki. Urodzony w 1997 roku Brazylijczyk jest uznawany w Brazylii  za następce takich ikon piłki jak Romario, Ronaldo czy nawet Pele. Jak bardzo dobrym zakontraktowaniem byłby ten piłkarz niech świadczą o tym jego obecne statystyki - zdobywa bramkę w rodzimej lidze średnio co... 49. minut!
 

KTO MOŻE ODEJŚĆ:

# Jack Dunn i Kolo Toure
Jack Dunn to 21-letni napastnik, który zapewne w tym wieku chciałoby otrzymywać jakiekolwiek szanse od trenera na tym szczeblu rozgrywek. Niestety - Jurgen Klopp nie widzi go w swojej jedenastce i nigdy nie dał młodemu anglikowi szansy na wykazanie się. W równie złej sytuacji jest Kolo Toure. Iworyjczyk zaliczał dotychczas 15 spotkań w The Reds w tym sezonie, jednak coraz bliżej jest mu do emerytury, a jego kontrakt wygasa już za pół roku, dlatego warto sprzedać go już teraz, niżeli oddać za bezcen, gdyż wątpliwe są podejrzenia o przedłużeniu kontraktu.

# Jerome Sinclair, Joao Teixeira, Jordan Rossiter, Trent Alexanader-Arnold, Daniel Hyde, Pedro Chirivella i Cameron Brannagan
Trudno orzec, czy powyższe planowane wypożyczenia to tylko odwlekanie nieuniknionego, czy też prawdziwa myśl o zadbanie o swoje młode gwiazdy. Wydaje się, że Sinclair, Teixeira oraz Alexander Arnold to prawdziwe inwestycje na przyszłość, i zarząd Liverpoolu stara się przynajmniej dać im szansę ogrania się w innym, mniejszym klubie. Ciekawym przypadkiem jest tu bramkarz - Daniel Hyde. Młody anglik dołączył do drużyny seniorów z juniorów i jest wręcz pewne, że opuści Anfield na minimum rok.


CO SŁYCHAĆ U WYPOŻYCZONYCH:

# Danny Ward (Aberdeen), Andre Wisdom (Norwich City), Ryan McLaughlin (Aberdeen), Tiago Ilori (Aston Villa), Llyod Jones (Blackpool), Lazar Marković (Fenerbahce), Ryan Kent (Coventry City), Sheyi Ojo (Wolves), Luis Alberto (RC Deportivo), Harry Wilson (Crewe Alexandra), Sergi Canós (Brentford), Mario Balotelli (Milan), Samed Yesil (Luzern)

Jak widać, Liverpool wypożyczył aż 13 zawodników w ubiegłym sezonie. Niestety, nie każdy wykazuje się w swoich obecnych zespołach. Najwięcej jakości do swojej drużyny wnosi jedynie Marković, gdyż cała reszta nie wykorzystuje danych im szans. Nie jesteśmy jeszcze w stanie przypuszczać, który z wyżej wymienionych zawodników po powrocie na Anfield zostanie tu na stałe.




Nie tylko Premier League człowiek żyje! W innych częściach Europy także dobiegły końca rundy jesienne. Piłkarze odpoczęli na świętach, obecnie świetują Nowy Rok, dlatego rzućmy okiem jak toczą się zmagania w innych czołowych ligach Starego Kontynentu.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - jeżeli mowa o Premier League, nie sposób pominąć drugiej klasy rozgrywek w Anglii. Jak widać, Burlney oraz Brighton są na najlepszej drodze, by w przyszłym sezonie walczyć z najlepszymi drużynami na Wyspach.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - ku zaskoczeniu wszystkich, na czele ligi francuskiej znajduje się Saint-Etienne, a nie tak jak sądzono przed startem rozgrywek - PSG. Mało tego, paryskiego klubu nie ma nawet na drugim miejscu, które dzierży Marsylia.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - Hegemonia Barcelony i Realu na hiszpańskiej ziemi powoli się kończy? Na to wygląda. Choć imponująca ofensywa Blaugrany dwa razy więcej bramek, niż trzecie w tabeli Bilbao, ma przewagę czterech punktów nad drugą Sevillą. Co ciekawe poza podium wypadają Królewscy, którzy tracą do lidera już dziewięć punktów.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - Mimo stalowej defensywy Bayernu, Guardioli i spółce nie udało się wypracować na półmetku wyraźnej przewagi w lidze. Za ich plecami znajdują się takie zespoły jak Schalke czy Borussia. Walka będzie zacięta.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - Włoska liga jak zwykle dokłada wszelkich starań, by kibicie mogli się w niej delektować ogromną ilością emocji. Wystarczy spojrzeć na tabelę - szóste Lazio traci do liderującego Juventusu tylko siedem punktów.

Zobacz także: REJESTRACJA lub LOGOWANIE, REJESTRACJA lub LOGOWANIE, REJESTRACJA lub LOGOWANIE, REJESTRACJA lub LOGOWANIE, REJESTRACJA lub LOGOWANIE, REJESTRACJA lub LOGOWANIE





Spoiler for Hiden:
Na jakim poziomie grasz, jeśli można wiedzieć? Fifa16?
FIFA 16 na PC. Poziom klasa światowa. To jest taki poziom na styk. Nie ukrywam, że Legendarny jest dla mnie za trudny, więc go nie tykam, a zaś Zawodowiec zbyt prosty. Nie ma tej płynności w przejściach z poziomu na poziom. Ale KŚ na razie wystarcza.

Staram się czytać Wasze opowiadania, więc jestem - powiedzmy - na bieżąco, ale komentarz zostawię później.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2016, 18:36:58 wysłana przez Rasivo »

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Liverpool F.C. | 8#STYCZEŃ - Są pierwsze transfery!
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2016, 02:12:43 »






Czy najgorszy z możliwych scenariuszy, który zakłada, że w sezonie 2016/2017 Liverpool nie zagra w europejskich pucharach może się spełnić? W styczniowych meczach Premier League w tylko trzech rozegranych spotkaniach zdobyliśmy zaledwie dwa punkty...

Z czasem miało być lepiej, ale nic nie wskazuje na to, by Liverpool był w stanie zagrozić takim drużynom jak Manchester City, Chelsea czy nawet Arsenal z którym przegraliśmy jesienią, a także teraz, w rundzie rewanżowej. Poza dość pechową porażką z Kanonierami oddaliśmy także cenne punkty w starciach z West Hamem oraz z Manchesterem United, który także nie radzi sobie najlepiej w tym sezonie. Już teraz do 5. miejsce, który dawałoby nam szanse na grę w Lidze Europejskiej tracimy aż pięć punktów, co w tak wyrównanej lidze jest dość dużą liczbą. Nie mówiąc już rzecz jasna o mistrzowie, które przepadło jakiś czas temu. Liderujący Tottenham ma nad nami przewagę aż dwudziestu punktów!

Niestety, nie zawiedliśmy się tylko w lidze. Czas rozpaczy przyszedł także w Pucharze Ligi, gdzie przegraliśmy z Leicester (po raz kolejny w przeciągu kilku tygodni) 1:3. I choć z jednej strony może cieszyć fakt, że piłkarze będą mieli więcej odpoczynku, a także będą mogli skupić się na ważniejszych rozgrywkach, to trzeba podkreślić, iż Puchar Anglii był jednym z turniejów w którym mieliśmy realne szanse na sukces w tym sezonie.

Cieszyć może natomiast nasza postawa w Pucharze Ligi Angielskiej, gdzie 28 lutego zmierzymy się z Arsenalem. Będzie to doskonała okazja na zrewanżowanie się za ligowe porażki.



Puchar Anglii | 3 runda | 03.01.2016 | King Power Stadium

Okazaki 32., 55., Kramarić 87. - Ings 10.
Lawrence (out) - Dyer (in) 56., Inler (out) - Drinkwater (in) 72., Vardy (out) - Kramarić (in) 78.
Coutinho (out) - Ibe (in) 45., Canós (out) - Lallana (in) 59., Sakho  (out) - Origi (in) 78.
MoTM: Okazaki

Cytuj
Lisy ponownie lepsze ode mnie w tym sezonie. Dwa tygodnie temu upokorzyli mnie w lidze (0:3), a teraz eliminują z Pucharu Anglii. Szkoda, bo Puchar Anglii oraz Puchar Ligi Angielskiej to jedyne turnieje, w których miałem/mam nadzieję na sukces. Niestety, z tym pierwszy się już pożegnałem...




Barclays Premier League | 20. kolejka | 07.01.2016 | Boleyn Ground

Song 70. - Coutinho 76.
Moses (out) - Antonio (in) 52., Noble (out) - Kouyate (in) 73., Carroll (out) - D. Sakho (in) 77.
Roberto Firmino (out) - Henderson (in) 59., Ings (out) - Origi (in) 73., Sturridge (out) - Ibe (in) 87.
MoTM: Mignolet

Cytuj
Nie spodziewałem się aż tak zaciętego meczu. WHU nie odpuszczało mi pod żadnym względem - walczyli jak równy z równym. W ostatnich minutach meczu niebywałymi interwencjami popisywał się bramkarz gospodarzy, Adrian. Raz wyciągnął piłkę na słupek, a później niczym superman w jakiś sposób ją wybronił - ponownie.




Barclays Premier League | 21. kolejka | 16.01.2016 | Anfield Road

Skrtel (out) - Gimenez (in) 45., Coutinho (out) - Ibe (in) 54., Ings (out) - Benteke (in) 83.
Blind (out) - Carrick (in) 54., Schweinsteiger (out) - Herrera (in) 76., Young (out) - Valencia (in) 83.
MoTM: Mignolet

Cytuj
Poza tym, że jak zawsze żałuje niewykorzystanych okazji oraz dziękuje swojemu bramkarzowi za uratowanie mi tyłko, to w meczu tym wydarzyły się dwie ważne rzeczy - jedna zła, druga dobra. Zaczynając od tej dobrej - swój debiut w barwach The Reds zaliczył tuż po przerwie Jose Maria Gimenez. Ta zła - kontuzji doznał lider naszej drużyny, Coutinho. Nie wiem na ten czas ile będzie pauzował Brazylijczyk...




Puchar Ligi Angielskiej | półfinał (1. mecz) | 20.01.2016 | Liberty Stadium

Britton 34. - Sinclair 90+1.
Britton (out) - Shelvey (in) 45., Michu (out) - Gomis (in) 54., Cork (out) - Ki Sung Yueng (in) 66.
Allen (out) - Alexander Arnold (in) 66., Can (out) - Alli (in) 79., Ibe (out) - Ings (in) 90.
MoTM: Bogdan

Cytuj
Powiedziałbym, że jest słabo, że wynik niezadowalający, no ale skład w jakim grałem był "bardzo" rezerwowy. Dałem szansę młodym, a także nowym. Wielu zawodników wróciło z krótkich wypożyczeń, więc musieli się wykazać :) No i brawo Kent oraz Sinclair - ziomeczki uratowali mi wynik w ostatniej sekundzie meczu.




Puchar Ligi Angielskiej | półfinał (rewanż) | 27.01.2016 | Anfield Road

Origi 70., Sakho 79. - Gomis 65.
McLaughlin (out) - Moreno (in) 65., Roberto Firmino (out) - Henderson (in) 90., Sakho (out) - Gimenez (in) 90.
Britton (out) - Shelvey (in) 76., Cork (out) - Ki Sung Yueng (in) 83., Sigurdsson (out) - Michu (in) 90.
MoTM: Milner

Cytuj
Nie mam pojęcia, dlaczego młodziutki Hyde (bramkarz ze szkółki LFC) nie został zawodnikiem meczu. Ten młokos wyczyniał cuda ratując moją skórę raz po raz! Mecz bardzo fajny, emocjonujący. No i mamy awans do finału Capital One!!!




Barclays Premier League | 22. kolejka | 31.01.2016 | Boleyn Ground

Benteke 25. - Sanchez (k) 51., Mertesacker 60.
Ibe  (out) - Coutinho (in) 59., Lallana (out) - Roberto Firmino (in) 70., Sakho (out) - Origi (in) 83.
Arteta (out) - Wilshere (in) 55., Coquelin (out) - Ramsey (in) 68., Monreal (out) - Gibbs (in) 83.
MoTM: Mertesacker

Cytuj
Nie mam usprawiedliwień, ale to jak WIELKIE szczęście miał Arsenal to przechodzi ludzkie pojęcie! Dość, że rzut karny z kapelusza (rzekome zagranie ręką, ale obejrzałem sobie powtórki i nie było tam zagrania ręką). No i oczywiście nos snajperski Mertesackera, który ni stąd ni zowąd znalazł się w moim polu karnym i dobił bezpańską piłkę do siatki...




Miało nie być hucznych transferów, miała nie sypać się wielka gotówką. Jak się jednak okazuje, bynajmniej nie na Anfield Road. Działacze Liverpoolu nieco przyszaleli, pozwalając Kloppowi zadecydować kogo i kiedy chce widzieć w swojej jedenastce.

PRZYSZLI
Liverpool wydał w styczniowym okienku około 18 milionów €. Najpierw, na samym początku miesiąca, wyrazili chęć zakontraktowania młodziutkiego urugwajskiego obrońcę - Gimeneza. Jako, że cena za wykupienie piłkarza z Madrytu była bardzo wysoka (15M€), działacze zdecydowali, że w ofertę wpiszą także naszego rezerwowego środkowego defensora - Kolo Toure. Iworyjczykowi kończył się kontrakt w czerwcu tego roku, a że The Reds nie byli zainteresowani jego przedłużeniem, postanowili zaoferować Atletico Madryt 12 milionów € i dodatkowo Toure. Hiszpański klub przystał na tę propozycję, a Urugwajczyk podpisał z Liverpoolem kontrakt do 2021 roku.

Kolejnym wzmocnieniem - i jak się okazało ostatnim - został młodziutki Anglik - Dele Alli. Urodzony w Milton Keynes były środkowy pomocnik Tottenhamu zawitał na Anfield za kwotę 6 milionów €, plus Sergi Canós, który wrócił w styczniu do Liverpoolu z wypożyczenia, jednak jak widać już na stałe opuścił ten klub. Alli to przede wszystkim inwestycja w przyszłość. Nieuniknione jest jego wypożyczenie w wakacyjnym okienku transferowym. Jednak może okazać się, że przez ten okres zaskarbi sobie sympatię Kloppa i zostanie jedną z głównych postaci The Reds.

Doczekaliśmy się także powrotów z wypożyczeń. Do Liverpoolu po półrocznych wypożyczeniach wrócili Ryan McLaughlin (Aberdeen), Ryan Kent (Coventry City) i Harry Wilson (Crewe Alexandra). Jurgen Klopp aż trzykrotnie po powrocie Ryana Kenta z Coventry dał mu szansę na grę w meczach o stawkę, co mogłoby świadczyć o tym, iż jest on zainteresowany tym, aby młody Anglik dał coś od siebie jego drużynie.

ODESZLI
Prócz Kolo Toure oraz Sergi Canósa nikt nie odszedł z Liverpoolu poprzez transfer definitywny. Doczekaliśmy się natomiast trzech wypożyczeń - dwóch długich oraz jednego krótkiego. Na zasadzie dwuletniego wypożyczenia klub opuścili Pedro Chirivella (Walsall) oraz Cameron Brannagan (Bristol) z którymi Liverpool wiąże pewną przyszłość. Niejasny jest jednak los Jerome'a Sinclair'a. Anglik na pół roku dołączył do Barnet, gdyż w czerwcu kończy się jego kontrakt z The Reds i nie wiadomo, czy zostanie przedłużony.

FIASKO NEGOCJACJE
Nie wszystkie próby pozyskania graczy przez Liverpool kończyły się sukcesem. Jurgen Klopp wyraził wielki żal i rozczarowanie, iż nie udało się jego klubowi ściągnąć na Wyspy utalentowanego Brazylijczyka grającego wówczas w Palmeiras - Gabriela Jesusa. Młody napastnik rozważał przenosiny do Anglii, jednak jak sam przyznał, Liverpool to na chwilę obecną zbyt wielki klub dla niego i jego bliskich, dlatego też zdecydował się przenieść do Ligue 1 - Saint Etienne za 5,5 miliona €.

NA ŚWIECIE
Wiele działo się w innych klubach! Posypało się wiele milionów euro, i doszło do kilka spektakularnych przenosin! Najgłośniej było w tym okienku o Mesucie Ozilu, który zamienił Arsenal na... Barcelonę! Kwota transferu to ponad 64 miliony €! Drugim - równie hucznym transferem - była przeprowadzka Davida Alaby z Bayernu do Juventusu, za nieco niższą kwotę, bo "tylko" za 51,5 miliona €. Upragnionego transferu doczekał się także Radja Nainggolan. Belg zamienił Romę na Atletico Madryt, które wykorzystało gotówkę otrzymaną za Gimeneza przez Liverpool. Kwota transferu to aż 35 milionów €. Działo się także na Wyspach. Wielkich wzmocnień dokonało Newcastle - pozyskali oni za grosze Pato, a także za 35 milionów € ściągnęli do siebie z Bilbao Aymerica Laporte! Zostając jeszcze przy Premier League, wzmocnienia bramki dokonał Tottenham. Kontuzjowanego na długie tygodnie Llorisa zastąpi Rui Patricio, który przeniósł się tu ze Sportingu za około 20 milionów €.



Tabela Barclays Premier League | po 22. kolejkach | 31.01.2016


Puchar Ligi Angielskiej | finał | 31.01.2016

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Liverpool F.C. | 8#STYCZEŃ - Są pierwsze transfery!
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 25, 2016, 16:20:24 »
Dele Alli za szóstkę + Canos? Chyba najlepszy deal całego okienka :D

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Liverpool F.C. | 9#LUTY - Pierwszy puchar Kloppa!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 26, 2016, 01:55:54 »






Choć finał Capital One Cup miał miejsce pod koniec miesiąca, nie sposób nie napisać o tym już w pierwszym akapicie - Liverpool z Kloppem na pokładzie zdobywa pierwsze trofeum w 2016 roku! Nie trudno stwierdzić, że w tym miesiącu spisaliśmy się na każdym szczeblu rozgrywek.

Piłkarzom The Reds należą się wielkie pochwały za mecze ligowe w których zdobyliśmy aż dziesięć na dwanaście możliwych punktów. Jak więc wspaniale wygląda ta statystyka na tle poprzednich miesięcy, gdzie nie zawsze radziliśmy sobie tak, jak od nas tego oczekiwali. Mimo to, tracimy w tym momencie już tylko cztery punkty do trzeciej w tabeli Chelsea, a trzeba podkreślić, że The Blues mają rozegrany o jeden mecz więcej.

Ale nie tylko ligą możemy się pochwalić! W 1/16 finału Ligi Europejskie Liverpool wyeliminował niemiecki Augsburg (1:1 i 0:0, bramki na wyjeździe) i w 1/8 zagrają z Ajaksem Amsterdam, o czym piszemy w newsie poniżej. Dwumecz ten jednak nie należał do najładniejszych - wywalczyliśmy awans w niemałych męczarniach, a niemiecki klub zaprezentował się z jak najlepszej strony.

Koniec końców, najlepszy podsumowaniem miesiąca było spotkania finałowe w Pucharze Ligi Angielskiej na Wembley z Arsenalem. Wygraliśmy to spotkanie 2:0, choć gładko nie było, gdyż utrudniali nam nie tylko rywale, ale i my sobie sami (czerwona karta na początku meczu dla Flanagana). Spotkanie wygraliśmy, a Jurgen Klopp po nieco ponad ośmiu miesiącach pracy na Anfield zdobywa swoje pierwsze trofeum z zespołem.



Barclays Premier League | 23. kolejka | 06.02.2016 | Anfield Road

Benteke 5., Milner 73.
O'Shea 61.
Sakho (out) - Skrtel (in) 69., Henderson (out) - Roberto Firmino (in) 76.
Borini (out) - Toivonen (in) 59., Rodwell (out) - Cattermole (in) 59., Defoe (out) - Coates (in) 61.
MoTM: Mignolet

Cytuj
Mecz zacięty, chociaż grało mi się dość mozolnie, wydawało mi się, że nic mi nie wychodzi, na całe szczęście i Benteke i Milner zachowali zimną krew przy swoich sytuacjach. Nareszcie trzy punkty w lidze...




Barclays Premier League | 24. kolejka | 10.02.2016 | Carrow Road

Jerome 50. - Sturridge 8., Roberto Firmino 64.
Jarvis (out) - Redmond (in) 53., Odjidja Ofoe (out) - Dorrans (in) 68., Jerome (out) - Mbokani  (in) 73.
Coutinho (out) - Ibe (in) 45., Leiva (out) - Can (in) 77., Benteke (out) - Origi (in) 90.
MoTM: Sturridge

Cytuj
Kolejne zwycięstwo, stabilizacja w lidze wykrywalna. Najbardziej cieszy gol Firmino. Facet ogólnie grał dotychczas przeciętnie - zero dryblingów, strzałów, asyst czy goli. Na szczęście teraz jego bramka daje nam komplet oczek.




Barclays Premier League | 25. kolejka | 14.02.2016 | Villa Park

Sanchez 37. - Milner 61.
N'Zgobia (out) - Veretout (in) 54., Agbonlahor (out) - Ayew (in) 70., Gueye (out) - Gestede  (in) 81.
Lallana (out) - Coutinho (in) 56., Moreno (out) - Jose Enrique (in) 70., Ings (out) - Origi (in) 89.
MoTM: Milner

Cytuj
Było tak blisko! W doliczonym czasie gry świetną interwencją popisał się Guzan ratując Villi remis. Luty na ten czas bardzo udany. Teraz jeszcze tylko wywalczyć awans w LE i będzie cud miód.




Liga Europejska | 1/16 finału (1. mecz) | 18.02.2016 | WWK ARENA

Altintop 71. - Coutinho 55.
Koo Ja Cheol (out) - Werner (in) 54., Feulner (out) - Trochowski (in) 61.
Gimenez (out) - Skrtel (in) 41., Milner (out) - Leiva (in) 69., Ings (out) - Origi (in) 80.
MoTM: Hitz

Cytuj
OSIEMNAŚCIE strzałów na bramkę gospodarzy i tylko jeden gol... Hitz wyprawiał cuda na tej bramce. Remis smuci, ale dobrze, że zdobyliśmy tą cenną bramkę na wyjeździe.




Barclays Premier League | 26. kolejka | 22.02.2016 | King Power Stadium

Sturridge (k) 45+1.
Mahrez (out) - Dyer (in) 45., Inler (out) - Drinkwater (in) 80., Lawrence (out) - Ulloa  (in) 84.
Henderson (out) - Coutinho (in) 69., Origi (out) - Benteke (in) 81.
MoTM: Mignolet

Cytuj
Bardzo zacięty mecz. Leicester było o krok od wyrównania. Na moje szczęście wyciągnałem z tego meczu trzy punkty. Nie mogę ukryć, że cholernie ciężko gra mi się z Lisami w tym seoznie. Jest to nasz trzeci mecz (2xLiga i 1xPuchar) i zwyciężyliśmy po raz pierwszy.




Liga Europejska | 1/16 finału (rewanż) | 25.02.2016 | Anfield Road

Sturridge (out) - Origi (in) 61., Can (out) - Leiva (in) 87., Sakho (out) - Lovren (in) 87.
Feulner (out) - Trochowski (in) 57., Koo Ja Cheol (out) - Werner (in) 64., Baier (out) - Durdić (in) 87.
MoTM: Hitz

Cytuj
Cieszyć się, czy jednak płakać? Jest awans, w tej chwili zagramy w 1/8 Ligi Europejskiej, jednak to w jakim stylu go wywalczyliśmy woła o pomstę do nieba. Fakt, niemiecki zespół też zagrał kaszanę w dwumeczu, ale porównywając oba zespoły, to trochę wstyd... Augsburg tuła się w Bundeslidze gdzieś w dolnej części tabeli, a ja z The Reds mimo wszystko mam duże aspiracje na sukces w Europie. No nic, wygranych się nie sądzi.




Puchar Ligi Angielskiej | Finał | 28.02.2016 | Wembley Stadium

Roberto Firmino 24., Ibe 81.
Flanagan 14.
Ramsey (out) - Arteta (in) 45., Giroud (out) - Welbeck (in) 85., Wilshere (out) - Coquelin (in) 85.
Alli (out) - McLaughlin (in) 15., Milner (out) - Allen (in) 67., Roberto Firmino (out) - Teixeira (in) 81.
MoTM: Hyde

Cytuj
Jest pierwsze trofeum! Zgarniam Puchar Ligi Angielskiej, i to w jakim stylu!!! Mam miliony powodów, by być dumny po tym spotkaniu! Przede wszystkim bramkarz- Daniel Hyde. Młody Anglik zaskarbił sobie moje serce. W tej chwili poważnie zastanawiam się czy nie dawać mu więcej szans w lidze, gdyż Mignolet mimo świetnych interwencji często popełnia dziwne błędy. Kolejny powód to... czerwona kartka Flanagana. Fakt, nie ma się z czego cieszyć, ale mimo gry w osłabieniu przez 75 minut zdołałem pokonać wymagającego rywala. No i Firmino - facet podczas nieobecności Coutinho i Sturridge (byli mega zmęczeni, nie chciałem ryzykować kontuzją, dlatego nie zagrali) wziął pod swoje skrzydła rolę przywódcy. Świetne zawody. Wymieniałby i wymieniał, ale już nawet nie wiem, co dalej. Jest pierwsze trofeum (mam nadzieje, że nie ostatnie).


Tabela Barclays Premier League | po 26/27. kolejkach | 29.02.2016


Puchar Ligi Angielskiej | Finał | 29.02.2016


Liga Europejska | 1/8 finału | 29.02.2016




Najgłośniej mówi się o przebudzeniu Roberto Firmino, czerwonej kartce Flanagana, a poważnym i jedynym kandydatem do głównych tematów w pubach, wiadomościach i nie tylko powinien być osiemnastoletni bramkarz Liverpoolu - Daniel Hyde, który swoimi interwencjami wywalczył puchar dla The Reds...   

Urodził się 1998 roku w Liverpoolu. Już od małego chłopca uczęszczał do szkółki piłkarskiej, do której zapisali go jego rodzice, kiedy to on miał jeszcze 8 lat. Jako dziecko był dość wysoki i zarówno on, jak i jego ojciec, pragnęli, by jego przyszłość rozwijała się między słupkami bramki. Jest wychowankiem The Reds, którzy postanowili podpisać z "młokosem" profesjonalny kontrakt pod koniec 2015 roku. Swój debiut zaliczył w rewanżowym meczu ze Swansea w półfinale Capital One właśnie. Wtedy już był na ustach całej Wielkiej Brytanii zatrzymując piekielne groźne strzały rywali. Teraz tylko potwierdził, że jest wart wielkich pieniędzy.

Liverpool miał wypożyczyć młodego Anglika w styczniowym oknie transferowym do innego klubu na minimum rok. Mimo zainteresowania kilku mniejszych angielskich oraz szkockich klubów, Jurgen Klopp zatrzymał transfer argumentując to tym, że bramkarz ten będzie mu potrzebny w tym sezonie. Ciekawe, czy niemiecki szkoleniowiec wiedział wówczas, że zawodnik, którego uparcie zatrzymywał na Anfield wywalczy mu jego pierwszy tytuł na Wyspach.




Liga Europejska wchodzi w fazę, gdzie nie będzie już miejsca na błędy. W grze pozostało już tylko 16 ekip, a wśród nich - Liverpool.   

Po wyeliminowaniu Augsburgu czekaliśmy z niecierpliwością na rywala w 1/8 finału. Mogło to być francuskie Paris Saint Germain, Schalke, czy Zenit. Trafiliśmy jednak na Ajax Amsterdam, który w poprzedniej rundzie dość niespodziewanie wyeliminował faworyzowaną Borussię Dortmund. Ważnym elementem w drużynie holenderskiej jest Arek Milik, który nie tylko strzela, ale także asystuje w tegorocznej odsłonie LE.

Dla fanów polskiej piłki mamy dość smutną wiadomość - mimo wspaniałej walki (1:0, 1:2) z pucharami pożegnał się Lech Poznań, który przez bramki na wyjeździe przegrał z Tottenhamem walcząc jak równy z równym.

Aby obejrzeć wynik spotkań 1/16, REJESTRACJA lub LOGOWANIE. Pary 1/8 zostały przedstawione wyżej. W Lidze Mistrzów czekamy jeszcze na rewanżowe spotkania drugiej rundy.

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: Liverpool F.C. | 9#LUTY - Pierwszy puchar Kloppa!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 26, 2016, 10:43:28 »
Mam nadzieję, że historia z pucharem powtórzy się też w prawdziwym świecie. :D Mam nadzieję, że teraz rozkręcisz się na dobre, bo TOP 4 jest już blisko. Ile Overallu ma ten młody bramkarz? :)

Offline dr10

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 46
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 10.05.2012r.
Odp: Liverpool F.C. | 9#LUTY - Pierwszy puchar Kloppa!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 26, 2016, 23:31:29 »
Fajnie jest zobaczyć losy tego klubu, tutaj na forum. Zawsze czekam na aktualizacje z niecierpliwością. Tablica wyników bardzo mi się podoba, zazdroszczę tym co potrafią ogarnąć dużo rzeczy w programach graficznych, bo takie małe ulepszenia bardzo dobrze wpływają na wygląd całego wątku. Ok, sprowadziłeś obrońcę za śmieszne pieniądze według mnie :D - podejrzewam, że w rzeczywistości taki ruch transferowy nie wypaliłby za te pieniądze, ale od tego są kariery, aby spełniać się w roli managera danego klubu i "odwalić" bardzo ciekawe wzmocnienia. Szkodo, że nie sprowadziłeś konkurenta dla swojego etatowego bramkarza, bo dla mnie to w takim klubie jak Liverpool powinien bronić młody, zdolny bramkarz, który w przyszłości znajdzie się w ścisłej czołówce na tej pozycji. Jack Butland, o którym Klopp myślał ma chyba papiery na takie coś, albo Bernd Leno? :)
Mam nadzieję, że Dele Alli może zastąpić legendę LFC i w krótkim czasie stanie się kimś w stylu Gerrarda, oby.
Czekam na więcej.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Liverpool F.C. | 9#LUTY - Pierwszy puchar Kloppa!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 26, 2016, 23:31:29 »