Autor Wątek: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte  (Przeczytany 6946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robak85

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 378
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.10.2010r.
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2016, 17:48:34 »
Chciałbym podziękować za ll sezon ligowy, był dla mnie w najlepszym wykonaniu (1porażka 111pkt na koniec sezonu rekord ligowy na pesleague pobity :) ) od 8lat jak tu gram najlepszy mój wynik, ale mniejsza.. Co do lll sezonu.. Państwa odpadają, tylko zespoły klubowe, w naszej lidze kuleje tylko to ze nie którzy gracze nie dokańczają ligi, gdzie grając mogliby zamieszać w stawce i tu jest tylko największy ból. Co do samych rozgrywek jest okej, ale można wprowadzić coś co zdyscyplinuje innych graczy, mam na myśli:

1. Za otrzymanie WO powinniśmy karać pkt ujemnymi ile?? Nie wiem zależy od admina, myślę że -2,-3pkt byłaby do przyjęcia.
2. Panowie zacznijmy wpisywać kartki po meczu, wtedy zobaczymy kto gra najbardziej brutalnie i tych co mają najwięcej kartek także karać, np. 5czerwonych = -2,-3pkt
3. Nie wyłączać gry zaraz po gwizdku sędziego kończąc mecz, wtedy przeciwnik nie ma podglądu do statystyk.
4. Jeżeli ktoś dostał ban na 7dni 14dni 21dni itd a ma mecze ligowe dostaje w nich walkower + zależności od przewinienia -pkt np. za obrażanie przeciwnika -10pkt za oszustwa np. gry z bramkarzem na czas a gracz przeciwny udokumentuje to ze tak było - 5pkt itd itd. (moje sugestie do pkt to tylko przykłady opiekunowie sami nakreślą karę)
Blokować konto zaraz po banie, aby ten nie rozgrywal meczy ligowych a jezeli skarga była złożona np 22lutego a mecze ma rozegrane 23lutego, kasować na WO.

Panowie naprawde zróbcie coś z tą ligą minusowe pkt zabolą ale zdyscyplinują graczy, (gracz robak nawyzywał sie z pawełkiem na koniec ligi kiedy robak wszystkie mecze mial rozegrane i zwisał mu ten ban na 3dni 5dni? gdzie Pawelek wylecial i nie mogl rozegrac meczy.

Coś mi wpadnie do głowy to napiszę, wg mnie te 4rzeczy opiekunowie ligi powinni przemyśleć.

Martinso zapomniałeś dodać do minusowych punktów oszustwo polegające na rozłączaniu meczu w 60-70 minucie i dogrywanie na świeżych kondycjach. Kilkakrotnie ponoć mieliśmy tego przykład w tym sezonie hahahaha :)

Jak można karać kogoś w lidze minusowymi punktami gdy ktoś kogoś obraził na ircu np po rozegraniu wyzwania?!

jeśli chodzi o pomysły to trochę ich mam jeszcze w zanadrzu

ale pomału, no w takiej sytuacji pawelek powinien grać w 1 lidze, ale niepotrzebnie wdaje się w jakieś dyskusje z Robakiem

uważam, że minusowe punkty za wo to niezły pomysł. co do wo to sądzę, że lepiej aby były 1-0*, a nie 3-0* tutaj kieruję się tylko względami estetycznymi

w sprawie kartek, to akurat wg mnie w ogóle powinny zostać usunięte z skryptu(lub domyślnie ustawione na 0), tylko dłużej się wprowadza przez nie wynik, a i tak 95% graczy(w tym i ja) wklepuje standardowo 0, 0, 0, 0

co do urozmaicenia rozgrywki, to proponuję zagrać na koniec ligi playoff'y trochę rozwiązanie rodem z lig amerykańskich

mogłoby to wyglądać tak albo tak:


alternatywne rozstawienie to jeszcze takie, że do fazy playoff dostaje się top12, drabinka wygląda dokładnie tak jak w wersji podstawowej tylko top4 zaczyna od ćwierćfinału, bez meczów 1-16 2-15 3-14 i 4-13

takie rozwiązanie na pewno motywowałoby graczy do grania i nikt by nie odpuszczał, bo nawet toczyłaby się walka o 12 miejsce w lidze aby uzyskać miejsce plejofach

Tu nie chodzi o dyskusję z Robakiem, ale o to, że zbyt impulsywnie zareagowaliście na degradację kogoś z 5 walkowerami, nie analizując za co on go dostał :)

Ooo popieram pomysł Gaca z play offami. Podejrzewam, że logistycznie skrypt tego nie ogarnie, ale można to rozwiązać poprzez rzucenie wyzwania po zakończeniu sezonu. I wtedy byłoby elegancko to rozwiązane.

Co do tych kartek to też popieram Gaca, bo każdy wpisuje wszędzie 0.

Offline 19chudy23

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1061
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.01.2008r.
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2016, 17:52:44 »
Kilka pomysłów na pewno do zaakceptowania ,ale kilka ze względów technicznych niestety nie przejdzie.
Z czasem na prośbę graczy na pewno będziemy usprawniać ligę :)

Offline Robak85

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 378
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.10.2010r.
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2016, 18:03:40 »
Kilka pomysłów na pewno do zaakceptowania ,ale kilka ze względów technicznych niestety nie przejdzie.
Z czasem na prośbę graczy na pewno będziemy usprawniać ligę :)

Chudy a zdradź nam wszystkim tajemnicę co jest od razu do odrzucenia z powodów technicznych ? :)

Offline gac88

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2013
  • location: Mochy
  • Wiadomości: 344
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 20.10.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: ...
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2016, 20:40:07 »
jeśli będzie chęć wśród graczy i jeśli będzie oficjalnie ustalone, że rozgrywki kończą się play-off'ami to mogę się tym zająć od graficznego punktu

moja oficjalna propozycja na to jak playoffy miałyby wyglądać, uczciwie traktująca graczy którzy zajmą wysokie miejsca w lidze(nazwijmy to w sezonie zasadniczym) to taka:

« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 23:13:59 wysłana przez gac88 »

Offline Robak85

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 378
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.10.2010r.
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 19, 2016, 22:55:24 »
jeśli będzie chęć wśród graczy i jeśli będzie oficjalnie ustalone, że rozgrywki kończą się play-off'ami to mogę się tym zająć od graficznego punktu

moja oficjalna propozycja na to jak playoffy miałby wyglądać, uczciwie traktująca graczy którzy zajmą wysokie miejsca w lidze(nazwijmy to w sezonie zasadniczym) to taka:



Jestem zaaaaa  :police:  :police:  :police:

Offline Speedeek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 151
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.11.2014r.
    • Status GG
  • Gram w: pes 2015
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 20, 2016, 08:05:02 »
Jak najbardziej za bo jak narazie większość końcówek sezonu to meczy które trzeba zagrac aby zagrać bez większego sensu dla dużej części graczy, natomiast techniczny punkt widzenia nie powinien być problemem bo jeśli bierzemy 12 miejsc z 1 ligi to z zasady są ogarnięte osoby które nie są tu pierwszy raz i nawet wyzwaniami to można rozwiązać.


Oraz jak już wyżej zostało wspomniane kartki do wyrzucenia bo szczerze nie znam osoby która rzetelnie to uzupełnia

Offline pawelek1988

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2015
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 214
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.10.2015r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2016
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 20, 2016, 08:47:28 »
tez jestem za pomyslem gaca dobrze kombinuje aby byly checi grania do konca bo ja tak stracilem pkt na rzecz bulina i szczodraka ktorzy nie dograli a ja mailem bana i to oni dostali wo no ale co takl gienek zadecydowl a i mam nadzieje ze opiekunowie bede nam pisac co chca zmienic co nie np niech chudy napisze co by chcilei poprawic to inny gracze moze dorzuca jakies pomysly a z tego co widze to gac ma chyba ich duzo

Offline 19chudy23

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1061
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.01.2008r.
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 20, 2016, 20:33:35 »
Witam,
Jeżeli chodzi o nowe pomysły to na pewno coś wdrożymy :)
Chciałem tylko dodać ,że II sezon był moim ostatnim w tej edycji ,więc teraz będę się starał ulepszać rozgrywki organizacyjnie i każdy pomysł będzie przeze mnie rozpatrywany. Oczywiście zdaję sobie sprawę ,że nie wszystkim dogodzę ,ale mam nadzieję że będzie to mniejszość :)

p.s zapraszajcie do komentowania również innych graczy :)

Offline Piotr@S

  • Junior
  • *
  • Join Date: Mar 2008
  • location: ->SZCZECIN<-
  • Wiadomości: 93
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 18.03.2008r.
  • ...:::Piotr@S Rulezzz:::...
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 22, 2016, 07:12:10 »
Hej,

W związku z moją pracą uśredniając raz na 5 tygodni jestem poza domem przez 6 dni. Czy istnieje zatem możliwość przełożenia takiego meczu żeby liga miała dla mnie sens ?

Pozdrawiam
Piotrek

Offline 19chudy23

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1061
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.01.2008r.
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 22, 2016, 11:07:56 »
Hej,

W związku z moją pracą uśredniając raz na 5 tygodni jestem poza domem przez 6 dni. Czy istnieje zatem możliwość przełożenia takiego meczu żeby liga miała dla mnie sens ?

Pozdrawiam
Piotrek

Witam,
Jest sens pod warunkiem ,że rozegrasz wcześniej mecze ,które były wygenerowane przez opiekuna ligi. Jeżeli będziesz się aktywnie komunikował z innymi graczami żeby rozegrać mecz ,a nie będzie odpowiedzi to już nie Twoja wina więc rozpatrzymy Wo na Twoją korzyść.


p.s od tego momentu przy wpisywaniu wyników kartki są ustawione na "0". Jeżeli ktoś w meczu otrzyma to oczywiście można zmienić na poprawną :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2016, 11:09:43 wysłana przez 19chudy23 »

Offline Speedeek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 151
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.11.2014r.
    • Status GG
  • Gram w: pes 2015
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 23, 2016, 14:33:58 »
Chudy  z kartkami zadziałała błyskawicznie

Offline abc250693

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lis 2013
  • location: Gniezno
  • Wiadomości: 178
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 09.11.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: Pes 15
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 23, 2016, 16:55:09 »
Też fajnie gdyby za wygranie ligi i za 2/3 miejsce, coś sie dostawało. Chyba nie jest problemem, aby każdy uczestnik, wpłacił jakieś niewielkie wpisowe. Takie rozwiązanie, możne pomóc w motywacji, która będzie potrzebna aby ukończyć ligę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2016, 16:56:31 wysłana przez abc250693 »

Offline Speedeek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 151
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.11.2014r.
    • Status GG
  • Gram w: pes 2015
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 23, 2016, 19:17:17 »
Coś żle dodało mi posta

Dzieki chudy za szybkie przestawienie z kartkami.

Dodatkowo co chciałem napisac to właśnei system motywacji do grania meczy o pietruszke czyli wspomniane juz wcześniej play offy oraz dla pucharów jak i turniejów dodać pkt za podium czyli
1 miejsce : 2000 pkt
2 1000 pkt
3 500 pkt
Aktualnie granie meczu o 3 miejsce to bardziej męka niż przyjemność

Co do pomysłu abc także jak najbardziej popieram

Offline gac88

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2013
  • location: Mochy
  • Wiadomości: 344
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 20.10.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: ...
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 23, 2016, 21:12:31 »
Też fajnie gdyby za wygranie ligi i za 2/3 miejsce, coś sie dostawało. Chyba nie jest problemem, aby każdy uczestnik, wpłacił jakieś niewielkie wpisowe. Takie rozwiązanie, możne pomóc w motywacji, która będzie potrzebna aby ukończyć ligę.

proponuje zrzucić się na replikę piłki euro2016
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
albo jakiś t-shirt czy coś

mogę na ten szczytny cel przeznaczyć jednego Mieszka I

w dalszym ciągu obcuję za play-offami w 1 lidze dzięki czemu rywalizacja będzie emocjonująca do ostatniej kolejki.

Same play-offy wg mnie powinny się składać z dwumeczu i tutaj widziałbym dwie opcje, po pierwsze nie powinno być czegoś takiego jak zasada przewagi bramek zdobytych na wyjeździe, gdyż jest to gra komputerowa i na dobrą sprawę nie ma tutaj czegoś takiego jak gra u siebie, a po drugie ta zasada jest głupia i w prawdziwej piłce w wielu ligach zaczynają od niej odchodzić

a dwie opcje jakie widzę to takie:
a) jeśli w dwumeczu padną wyniki np (1-1 i 3-3),(2-0 i 2-4)itp , to gracze grają 3 mecz rozstrzygający z dogrywką i karnymi
b) jeśli w dwumeczu padnie remis to do następnej rundy przechodzi gracz który zajął wyższe miejsce w rundzie zasadniczej

no i także obcuję za tym aby zorganizować jakiś turniej w którym byłoby do wygrania miejsce w 1 lidze, a nuż trafi się jakiś czarny koń rozgrywek

zachęcam do dyskusji na temat tych pomysłów, głównym zamysłem playoff'ów jest uatrakcyjnienie rozgrywek, co powinno zaowocować mniejszą liczbą walkowerów, no i ogólnie powinno być ciekawie

skryptem być może nie da się tego ogarnąć, ale można to zrobić tak jak Robak pisał, za pomocą wyzwań, wtedy otworzyć nowy wątek na forum PlayOffs czy coś podobnego na którym gracze będą mogli umieścić swój wynik, jeśli ktoś będzie chętny to z krótkim komentarzem lub skrinem statystyk. Ja tak jak się zadeklarowałem wcześniej, mogę zadbać o graficzne przedstawienie drzewka finałowego, lub takowy szablon udostępnić Chudemu 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2016, 21:13:00 wysłana przez gac88 »

Offline Martinso

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lip 2008
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1105
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 16.07.2008r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 24, 2016, 00:39:11 »
Tyle pomysłów a i tak na kartkach się skończy..  ::)

Offline Piotr@S

  • Junior
  • *
  • Join Date: Mar 2008
  • location: ->SZCZECIN<-
  • Wiadomości: 93
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 18.03.2008r.
  • ...:::Piotr@S Rulezzz:::...
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 24, 2016, 12:23:01 »
Witam,
Jest sens pod warunkiem ,że rozegrasz wcześniej mecze ,które były wygenerowane przez opiekuna ligi. Jeżeli będziesz się aktywnie komunikował z innymi graczami żeby rozegrać mecz ,a nie będzie odpowiedzi to już nie Twoja wina więc rozpatrzymy Wo na Twoją korzyść.


p.s od tego momentu przy wpisywaniu wyników kartki są ustawione na "0". Jeżeli ktoś w meczu otrzyma to oczywiście można zmienić na poprawną :)


Świetnie. Co ile rozgrywana jest kolejka i ile meczów w takim razie przypada w miesiącu ?

Offline pawelek1988

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2015
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 214
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.10.2015r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2016
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 24, 2016, 12:26:19 »
mozesz rozegrac wzytskie mecze jednego dnia ale watpie ze to sie uda dzuo graczy czeka do ostatniego dnia bo wtedy wo na jego korzysc po ostatnim sezonie stwierdzam ze nie granie sie oplaca bo poznije wo dostenie ten co niegral

Offline abc250693

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lis 2013
  • location: Gniezno
  • Wiadomości: 178
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 09.11.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: Pes 15
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 24, 2016, 13:36:05 »

proponuje zrzucić się na replikę piłki euro2016
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
albo jakiś t-shirt czy coś

mogę na ten szczytny cel przeznaczyć jednego Mieszka I


Będą na pewno 2 ligi, wystarczy żeby każdy uczestnik wpłacił 5 zł na nagrody :D A administracja później pokaże nam rozliczenie itd.   Po to aby nikt nie miał pretensji i zażaleń :P

Offline 19chudy23

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1061
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.01.2008r.
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 24, 2016, 15:50:18 »
Witam,
Jeżeli chodzi o nagrody i wpisowe to na pewno nie w normalnych rozgrywkach ligowych. Możemy uruchomić ligę fair play i tam do zapisów trzeba będzie wpłacić "x" wpisowego żeby na koniec rozgrywek najlepszych graczy docenić i wysłać im nagrody :)
Martinso nie do końca masz rację ,że tylko na kartkach się skończy:) Niebawem wszystkie pomysły zostaną rozpatrzone ,a najlepsze będą wdrożone.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2016, 15:50:54 wysłana przez 19chudy23 »

Offline Martinso

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lip 2008
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1105
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 16.07.2008r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016
Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 24, 2016, 16:14:03 »
Witam,
Jeżeli chodzi o nagrody i wpisowe to na pewno nie w normalnych rozgrywkach ligowych. Możemy uruchomić ligę fair play i tam do zapisów trzeba będzie wpłacić "x" wpisowego żeby na koniec rozgrywek najlepszych graczy docenić i wysłać im nagrody :)
Martinso nie do końca masz rację ,że tylko na kartkach się skończy:) Niebawem wszystkie pomysły zostaną rozpatrzone ,a najlepsze będą wdrożone.

Oby,oby. Chudy to ja mam jeszcze 1pomysł a zarazem już to było.. Kiedyś do profilu pod koniec ligi dostawało się złote rękawice za najlepszą obronę w lidze i złotego buta, za najwięcej strzelonych bramek. A Także gracz fair play ligi i czarny gracz, czy to może wrócić ??

« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2016, 16:15:20 wysłana przez 19chudy23 »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Sezon 3 LIGI Pes 2016 PC - Zapisy otwarte
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 24, 2016, 16:14:03 »