Autor Wątek: Poważny problem z trybem online  (Przeczytany 1572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkSide_PRO

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2016
  • location:
  • Wiadomości: 29
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 03.03.2016r.
  • Gram w: PES 2016
Poważny problem z trybem online
« dnia: Kwiecień 16, 2016, 20:16:10 »
Witam. Od wczoraj mam bardzo poważny problem, który uniemożliwia mi rozgrywkę online. Otóż... Po powrocie z pracy zauważyłem, że mój młodszy brat strasznie zaśmiecił komputer, przez co zdecydowałem się zrobić format. Po formacie, zainstalowaniu PES'a i zastosowaniu sprawdzonych ustawień okazało się, że nie jestem w stanie rozegrać żadnego meczu. Albo mam straszne lagi i przycięcia obrazu, przez co nie wiem, co dzieje się na boisku, albo po prostu rozłącza mecz na moją niekorzyść. Dodam, że przed formatem wszystko chodziło świetnie, rozegrałem ponad 1500 meczów online praktycznie bez żadnych problemów. Wszystko mam skonfigurowane tak jak przed formatem, dlatego tym bardziej nie mam pojęcia, co się dzieje. Zanim jednak poproszę o pomoc, wymienię wszystkie szczegóły mojego "kombinowania":
1. Zainstalowałem dokładnie ten sam system, który miałem przed formatem (Windows 7 Ultimate x86).
2. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej, karty sieciowej i dźwięku.
3. Posiadam modem kablowy ARRIS CM820 z bardzo stabilnym połączeniem (nie mam w domu wi-fi). Wyniki ze speedtest.net po formacie są dokładnie takie same, jak i przed.
4. Zapora systemu, windows defender i centrum zabezpieczeń trwale wyłączone w services.msc. Jednak mimo to porty TCP i UDP dodane do wyjątków w zaporze. Antywirusa brak.
5. W settings.exe gry próbowałem ustawiać porty zarówno automatycznie jak i "na sztywno", jednak bez rezultatów.
6. Dla portu 5739 w aplikacji Port Checker wynik wygląda tak:
[Check Results] We recommend you to use a setup which is indicated with a ""O"".
Auto Setup Mode:
  • Playable

Manual Setup Mode:
  • Playable


* Manually setting up your ports should allow for a good connection.

Wydaje mi się, że wymieniłem już wszystko. Tak jak wspomniałem, komputer i wszystkie ustawienia przed formatem miałem skonfigurowane dokładnie tak samo, jak i teraz, jednak mimo to online nie działa tak, jak dawniej. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i pomoc, bo jednak chętnie bym sobie jeszcze pograł. Pozdrawiam. :)

PS. Wybaczcie moje wypociny, krócej nie potrafiłem. :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2016, 20:18:13 wysłana przez DarkSide_PRO »

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Poważny problem z trybem online
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2016, 20:35:40 »
Cóż może to wina zwłaszcza serwerów konami... pes to dziwna gra jeśli chodzi o online, raz działa dobrze innym razem tragicznie.

Może jak byś zapytał się na forach komputerowych, to lepiej by wiedzieli o co chodzi :)

Możesz jeszcze sprawdzić porty w settings.exe, w zakładce online, odznaczyć auto i podać ręcznie jakiś port. Listę portów masz w 2 poście w FAQ dla PCtów.

Wiele jest oszustów grze, co celowo ingerują w płynność (poprzez pingi) gry aby, wygrać mecz a jak przegrywają to rozłączają się.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2016, 22:18:40 wysłana przez we'street »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Poważny problem z trybem online
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2016, 20:35:40 »