Autor Wątek: PES 2017 - All Platform - Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 311103 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sakrama

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.12.2011r.
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 18, 2016, 14:40:21 »
Szczerze mowiac to bardzo malo informacji  w tym roku pojawia sie na temat nowej odslony Konami. Z reguly screeny, suche wiadomosci itp leca jak z rekawa. W tym roku cisza, i dobrze... Premiera juz za niespelna dwa miesiace wiec byc moze w koncu doczekamy sie powrotu do korzeni.

Offline TrueGrand

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 418
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 24.09.2015r.
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 18, 2016, 17:28:14 »
Wklejam własny tekst który napisałem kilka dni temu na innym forum .


(Silnik gry FOX Engine został zmieniony w 80% a  PES 2017 to jedyna gra AAA która będzie kontynuowana w Konami. Dlatego silnik dostosowano do PESa , więc będziemy mieć zupełnie nową grę )


Wielu na tym forum irytowało się, gdy na okrągło leciał flejm w stronę  Konami.  Wielu z was zapomniało, ze PES 2016 zrobili ludzie a nie BOTY i oni tez czytają fora, twitter. Konami wie, że dali ciała jeśli chodzi o PES 2016 i w tym roku robią naprawdę wszystko, aby PES 2017 był grą nie dla miłośników arcade a dla miłośników futbolu. Konami do tej pory raczej ignorowało wszelkie uwagi ( np po wydaniu PES 2015) posługując się na lewo i prawo tekstem "thank you for feedback"  Oni raczej realizowali jakiś swój dziwny pomysł, co dało nam na   dwudziestolecie serii najbardziej zautomatyzowanego i oskryptowanego PES-a w historii (SENSSIBLE SOCCER miało więcej wolności )

Konami zaprosiło do swojego studia  w UK kilku wymiataczy/youtuberów  PES-a aby zademonstrować im wczesną wersję gry, i co ważne, aby porozmawiać o tym jak ma wyglądać PES 2017 Jednocześnie zapewniając, że w tym roku PES-a robi dla fanów serii, i jak nigdy biorą sobie do serca nasze sugestie.

 

W kilku zdaniach postaram się wam streścić to wszystko czego dowiedziałem się od chłopaków którzy tam byli i od rozmów miedzy innymi z Asimem Tanvirem z Konami

 

Chłopaki grali w PES 2017 7 godzin, mecze rozgrywali miedzy sobą oraz vs AI, następnie udali się z Adamem Bhatti i innymi ludźmi z Konami  do sali konferencyjnej aby około godziny dyskutować o grze w swoim i naszym imieniu.

Konami poprosiło każdego gracza  o listę rzeczy które trzeba poprawić, co się podoba a co nie w PES 2015/2016/2017, każdy uczestnik konferencji spisał swoje uwagi na papierze a następnie wszystko zostało wysłane do Konami  JAPAN

Konami  jednocześnie zapewnia, ze PES 2017 będzie grą stworzoną wspólnie z community i dla community. Już na samej "konferencji"  bardzo szeroko był omawiany temat automatyzmu i zjawiska nazywanego momentum.

Wiem, ze jest tu kilku graczy, którzy myślą, że PES 2016 jest grą gdzie o wyniku decyduje PURE SKILL, ale tak nie jest. W PES 2016 w prawie każdym meczu ONLINE jedna strona jest dymana. Łatwo jest to zrobić w PES, bo sterujemy jednym zawodnikiem a dziesięcioma konsola, i w zależności od potrzeb, AI naszej drużyny mają zmieniany poziom trudności od Amatora do Super Star, w zależności od widzi mi się "systemu". To właśnie powodowało częste powroty ze stanu 4-0 do 4-4 lub sytuacje gdy po 78 minutach niezwykle wyrównanej gry strzelasz upragnionego i ciężko wypracowanego gola, aby natychmiast po rozpoczęciu stracić prowadzenie w kuriozalnych okolicznościach tak zwanego gola z dupy. Wszystko to powodują w PES 2016 skrypty, które jak już wspomniałem były jednym z głównych tematów rozmów w Konami podczas pokazu PES 2017.  Oczywiście zdążają się gry w które system nie ingeruje, ale w trybach MyClub, Online Divisions czy innych występuje to zbyt często  i są ludzie którzy byli masakrowani skryptami co mecz, w tym ja ( potrafiłem wygrywać 6-0 aby przegrać 7-6 hehe )

Ciekawostką jest fakt, że podczas tych 7 godzin grania nie zauważono jakiegokolwiek wpływu systemu na wynik, jeśli ktoś chciał utrzymać wynik 1-0 mógł to zrobić, bo skrypty nagle nie spychały jednego gracza do głębokiej defensywy dając boosta przeciwnikowi. Obecnie tzn w v 2017 to nie skrypt o tym decyduje a my, konkretnie  nasza taktyka, teraz ktoś kto będzie chciał bronic się musi zdefiniować to w taktyce a jeśli ktoś chce cisnąc?  także musi dokonać zmian w taktyce.

Koniec z graniem na partyzana, bez zmian taktycznych i personalnych, gdzie  to system decyduje kto jest na fali a kto w defensywie w danej chwili.

Co ważne i to zaznaczają wszyscy grający w PES 2017 skrypty nie występują nawet vs AI, nie ma już podłego czytania imput z PADA i cheaty po których konsola wali nam gola, bo taki ma kaprys! To pokazuje, ze ślady handicapow są znikome, przynajmniej w tej wersji gry. Nikt nie twierdzi, że na 100% nie będzie w PES 2017 handicapów/skryptów,nie wiadomo jak do tego ustosunkuje się Konami, ale twitter i fora wrzą, wyszukanie przeciwnika nawet w MyClub który jest za darmo  często jest już czasochłonny późno w nocy, nie trwa to 5 czy 10 sekund a czasem nawet 2 minuty !  co sugeruje, ze serwery pustoszeją często na rzecz FIFY.

Ja sam jestem przekonany, ze handicap będzie, bo ten zrobiony z głową może być ciekawym elementem gry, ale nie może to być coś co frustruje, coś tak irracjonalnego co mamy w PES 2016

Oczywiście dyskusja jest i będzie,jest handi czy go nie ma ? Mniej doświadczeni gracze w grach ONLINE czy mniej spostrzegawczy gracze  HANDICAPU nie zauważą. Ta pierwsza grupa gra mało w  PESa, więc  nie zauważy tego, bo to właśnie  tym graczom własnie skrypty najczęściej pomagają ( w PES 2016 to chyba 80% graczy doświadcza przekręty) , aby zbyt szybko nie zniechęcali się do PES-a. Dobry system rankingowy i dobry gameplay ten problem z pewnością rozwiąże.  A ta 2 grupa ? To ludzie z niskim IQ, dyma go system czy nie  ?! Taki ma wytłumaczenie :  mecz to mecz wiec na ch... drążyć temat ? Dla nich jest FIFA...

 

Konami to tez cwaniaki i uwierzcie mi, do zachowania balansu ( opozycja) jest jakiś  % graczy którzy doświadcza skryptów  o wiele mniej  Sam czit w grze jest, a Konami o tym rozmawia, ale  za zamkniętymi drzwiami na 6 spustów 

 

Parę słów o zmianach :

TAKTYKA!

Tam jest dużo zmian. Będziemy mogli ustawić np taktykę z fałszywą 9 lub tikitake, czy też  definiować jak maja zachowywać się boczni obrońcy.

Sporo rożnych zaawansowanych ostawień doszło w ofensywie i defensywie ! A co najważniejsze, jak już pisałem wszystkie te zmiany mają realny wpływ na sytuacje na boisku, każda zmiana w taktyce momentalnie odczuwalna jest na placu gry. Dodatkowych ustawień będzie 6 w ofensywie i 6 w defensywie, jednocześnie będzie można używać 4, czyli 2 atak i 2 obrona.

 

OGÓLNIE O GRZE :

 

Wiadomo, że grafika względem PES 2016 wygląda ładniej, dodano takie smaczki jak para z ust gdy jest zimno, czy w czasie deszczu opadające krople wody z siatki po golu. Oczywiście fizyka siatki także sprawuje się o wiele lepiej i jest imponująca . Do tego dodano rożne fajne nowe animacje. Wszystko to wygląda ładnie i "realistycznie"

-Gameplay jest bardzo płynny

-Dośrodkowania nie są OP

-Długie dzidy na "ROBOTY"  nie są już  OP, co ciekawe, nawet gwiazdy reprezentacji Niemiec maja mniejsze OVERALLE, ktoś pamięta jak sam pisałem tutaj i na twitterze?  Mianowicie, że ONLINE DIVISION nawet bez filtrów naprawi ucięcie OVERALLI wszystkim w grze chociaż o 10%

-szybkość gry o wiele mniejsza porównując do PES 2016 będzie to coś pomiędzy -1.5 a -2 !!!! A to już daje uczucie symulacji, do tego dochodzi fenomenalna fizyka piłki ! I to jest bardzo duży krok na przód jeśli chodzi o Pro Evolution Soccer. Fizyka piłki jest jak to każdy mówi fenomenalna..

-Pass lvl jest jakąś inaczej, ale nie pamiętam jak ( chyba manual do lvl4 ) jest więcej wolności, ale wg chłopaków ciągle troszkę za duza pomoc, ciągle odbywa się dialog w tej kwestii i to wg Adama Bhatti jest najtrudniejsze w zachowaniu balansu pomiędzy CASUAL a HardCore w PES 2017

-Balans miedzy obrona/atak bardzo dobry . Koniec z bieganiem od bramki do bramki i co ważne, koniec z wynikami 6-6

Sam Bhatti to podkreśla, że w PES 2016 przesadzili z ARCADOWOSCIA i to był fail, bo FIFA gości drużyny częściej w środku pola jak sam PES ^^  W PES 2017 będziemy grac dużo w środku pola, nie będzie taktyk 415

-Bramkarze w końcu są bramkarzami a nie ręcznikami, spora poprawa w każdym elemencie

-Przyjecie piłki i odegranie jej nie jest już ekspresowe jak w PES 2016, tutaj jest czas na to aby pomyśleć, odwrócić się z piłka w kierunku przyszłego zagrania, a gdy przeciwnik jest w bliskim kontakcie i może odebrać piłkę kontroler wpada w wibracje. W PES 2016 to był  ping pong , tutaj trzeba używać głowy , przyjmując piłkę już myśleć co zrobić dalej, gdzie odegrać!  Czyli to co w futbolu jest tak ważne. Ciekawostką jest to, że każdy piłkarz ma inne przyjęcie, będzie różnica w przyjęciu piłki z jednoczesnym obrotem w kierunku podania czy sprintu przez Boatenga, Ronaldo a YAYA Toure.

Reasumując, gramy w piłkę a nie hokej na trawie . Wszyscy powtarzają, jest HYPE,  gra jest taka o jaką community walczyło latami.

Co będzie 15 września ?  ( 15 premiera w Europie) cóż przekonamy się 

Ja tam daje im ostatnia szanse, a jak gra będzie oskryptowanym syfem dla debili, PES-a sprzedam, ale  tym razem już z konsola 

 

EDIT

Zapomniałem dodać, że na PS4 będzie pełny Option FILE , wiec nie będzie wgrywania koszulek jedna po drugiej, tylko install i mamy full licencje w kilka sekund.

 

 

-------------

Sorry za ewentualne błędy i chaos w tekście, ale pisze na szybko i bez przygotowania.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 17:31:19 wysłana przez TrueGrand »

Offline Dzemer(us)

  • Junior
  • *
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 101
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.04.2009r.
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 18, 2016, 17:52:58 »
@TrueGrand

Rewelacyjny tekst i 100% zgody z mojej strony!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2016, 21:10:37 wysłana przez Dzemer(us) »

Offline dllugi40

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Lip 2015
  • location:
  • Wiadomości: 541
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 24.07.2015r.
  • Gram w: Pes 2015
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 18, 2016, 21:24:11 »
Rewelacyjny tekst i 100% zgody z moje strony!





No dobra a co z onlinem???

Offline TrueGrand

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 418
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 24.09.2015r.
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 18, 2016, 21:46:31 »
Zobaczymy, cała gra jest po głębokim rzeprojektowaniu.
Serwery będą te same co były (p2p). Pytanie jest, jaki będzie Netcode.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 21:47:12 wysłana przez TrueGrand »

Offline damian85osg

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lip 2013
  • location:
  • Wiadomości: 106
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 04.07.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 18, 2016, 23:25:18 »
Ja nigdy nie kupiłem pesa właśnie ze względu na mulący online. Zagrałem kilka razy w ten darmowy MyClub i jeśli takie samo opóźnienie jest w normalnym PES16 to ja podziękuję jeśli to samo powtórzy się w PES17. Toż to się grać nie da... W fifie jest mega cacy, a szkoda bo jednak wolę gameplay pesa

Offline matyjasik90

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 599
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.04.2012r.
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 19, 2016, 15:32:27 »
O ja ale się rozpisał szacun i same dobre słowa . Pozdrawiam pesowiczow

Offline kaszti86

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sty 2013
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.01.2013r.
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 19, 2016, 16:13:00 »
Czyli jest nadzieja na lepsze jutro... :-) jeszcze nie całe dwa miesiące. Nie myślałem że kiedyś to napisze ale...  Wakacje mogły by już się skończyć... :-P

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 19, 2016, 19:26:50 »
@Dzemer(us), cytujesz post powyżej na pół strony, żeby napisać kilka zdań... ^-^
" border="0" border="0

Offline Fabek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 185
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.10.2010r.
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 19, 2016, 20:30:32 »
Oby to nie było pompowanie balonika, jak co roku...

Offline Dzemer(us)

  • Junior
  • *
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 101
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.04.2009r.
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 19, 2016, 21:15:47 »
@Dzemer(us), cytujesz post powyżej na pół strony, żeby napisać kilka zdań... ^-^

Wybacz, miałem go edytować wcześniej ale o tym zapomniałem. Mam nadzieję, że zaśniesz teraz spokojnie (edytowałem go).
Pozdrawiam.

Oby to nie było pompowanie balonika, jak co roku...

Chyba każdy z nas się tego boi. Sam się zastanawiam, czy nie można już w moim wypadku nazwać tego trwania w nadziei - od ładnych paru lat - frajerstwem...ale czekam. : )


Offline gac88

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2013
  • location: Mochy
  • Wiadomości: 344
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 20.10.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: ...
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 19, 2016, 22:53:18 »
ja tam nie wierzę w ten tekst, choć bardzo chciałbym się mylić, ale widząc jak potraktowali Euro nie wierzę już w rzetelne podchodzenie do tematu przez konami

pes2015 to był pes2014.5
pes2016 to pes2014.6
i pewnie pes2017 będzie to pes2014.7

gameplay oczywiście do poprawy bo zrobiła się z pesa typowa arcadówką na miarę fify06

nie podoba mi się w pesie oprawa audiowizualna, w fifie przyśpiewki, odgłosy są na poziomie 2 klasy wyższym, ale pewnie nic tu się nie zmieni w tym temacie
poza tym jakby konami było mądre to kilka ficzerów zgapiliby od konkurencji, tak jak kiedyś fifa wzorowała się na pesie w niektórych elementach, np w fifie kiedy gra jest przerwana, czas się nie zatrzymuje tak jak w pesie, tylko upływa sobie normalnie sekunda po sekundzie kiedy piłka jest grze płynie w normalnym tempie(to akurat pierdółka, ale czasem takie pierdółki składają się na to czy gra jest dobra czy nie). Inna sprawa auty, w pesie jak jest aut to w 90% przypadków jest irytujące cięcie, chyba że piłka kula się gdzieś blisko, a w fifie nie ma cięcia, ani przerywnika, jak piłka poleci na aut, to od razu dzieciak od podawania piłek podaje i akcja się toczy, nie traci na dynamice, nikt się nagle nie teleportuje na swoją pozycję.
Stadiony, bardzo slabo prezentuja sie graficznie, jest ich mało, czy summer czy winter słońce rzuca taki sam cień, no niedoruchane ...

no jedyne co jeszcze ratuje PESa to gameplay(ale też nie jest najlepiej, chyba mówię tak z sentymentu do pesa),  wszystko inne jest gorsze od fify. Oby połowa z tego co napisal truegrand była prawdą, to będzie dobrze

Offline TrueGrand

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 418
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 24.09.2015r.
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #152 dnia: Lipiec 19, 2016, 23:58:04 »
Wszyscy mamy obawy.
Jedyna różnica między tym co było rok czy 2 lata temu, to fakt, ze wszystko co mowie jest z "ust" fanów którzy byli zaproszeni do studia Konami . Wcześniej swoją papką karmilło nas same Konami lub ich spece od PR.
Oni wiedzą, że stracili zaufanie u community i dla nas  ich zdanie jest warte tyle co kupa.
Są dwie opcje .
Konami mówi prawdę, chce dialogu z fanami, dając nam starego dobrego PES-a  utrzymując obecny fan base licząc na powrot starych. Albo to jest ich ostatni PES i chcą nas ostatni raz wydymac i zamknąć produkcję gier AAA na amen.
Ja po rozmowach z ludźmi myślę, że jednak Konami chce zmienić PESa.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #153 dnia: Lipiec 20, 2016, 02:29:17 »
Mam nadzieję, że zaśniesz teraz spokojnie (edytowałem go).
Pozdrawiam.
Nie wybieram się jeszcze spać, ale przez to nie miałbym raczej problemów z zaśnięciem, choć strasznie to raziło w oczy ^-^ pozdro

Co do Konami, to ich już niema co traktować poważnie i lepiej się na napalać... Dostaniemy produkt, to wtedy zobaczymy, prawdopodobnie to, co przez ostatnie lata
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2016, 02:32:11 wysłana przez Artur 7 »
" border="0" border="0

Offline sykotube.

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 132
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 14.09.2012r.
  • Tylko Arsenal!
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #154 dnia: Lipiec 20, 2016, 10:54:16 »
(Silnik gry FOX Engine został zmieniony w 80% a  PES 2017 to jedyna gra AAA która będzie kontynuowana w Konami. Dlatego silnik dostosowano do PESa , więc będziemy mieć zupełnie nową grę )

80% powiadasz?



Chyba 5% :D Przecież to jest to samo co 16, tylko niektóre fragmenty ulepszone.


Offline Fabek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 185
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.10.2010r.
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #155 dnia: Lipiec 20, 2016, 17:00:54 »


pes2015 to był pes2014.5
pes2016 to pes2014.6
i pewnie pes2017 będzie to pes2014.7

Nie zgodzę się, że pes2015 to był 2014.5, wg mnie pes 2015 to najlepszy jaki powstał, czego nie mogę już powiedzieć o 2016.

Offline Kondzior2506

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location:
  • Wiadomości: 124
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.11.2011r.
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 20, 2016, 18:18:05 »
   Kondzior2506           jedynie czego trzeba dla tej gry to ,żeby ta gra w wersji ONLINE chodziła tak samo jak wersja OFFILNE (online jest spóźniony 1-2 sec z reakcją do offline) ....i to tyle :) więcej mi nie                                                                                                                                                                                                                                                                                                                jak by część serwerów była w europie to grało by się super granie przez serwery japońskie spowalniają tą grę jedyne wyjście to dodanie gry sieciowej


właśnie możliwe, że tak jest jak mówisz dlatego te opóźnienia;/

Offline gac88

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2013
  • location: Mochy
  • Wiadomości: 344
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 20.10.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: ...
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #157 dnia: Lipiec 20, 2016, 20:09:54 »
Nie zgodzę się, że pes2015 to był 2014.5, wg mnie pes 2015 to najlepszy jaki powstał, czego nie mogę już powiedzieć o 2016.

no ja się nie zgodzę, bo wg mnie PES2009 czy PES2010 były lepsze od PES2015, prawdopodobnie się mylę, ale tamte pesy na mnie robiły wrażenie typu: wow, zajebista gra, czego już nie mogę powiedzieć o pesach 2014-16
także nie zgodzę się, że pes2015 był lepszy od 16. fakt, że trudniej było tam strzelić gola, ale wyniki 5-4 też były na poziomie dziennym, choć w pesie 2016 to jest przesadzone na maksa
sędziowie gwizdali każde nadepnięcie na sznurowadło, w tym pesie poszli w drugą stronę, nawet fauli często nie gwiżdżą, toporne irytujące animacje bramkarza, w pes16 dodali sporo nowych animacji to na plus, pes15 był też bardziej schematyczny, można było sobie wyrobić sposób na gola i się tego trzymać, pes16 jest za bardzo arcadowy, trochę pinballowy, ale typowego sposobu na gola nie ma, tzn w pewnych sytuacjach zawsze wpada, sam na sam i kulając po ziemi technicznie itp ale generalnie strzela się i z akcji i z dośrodkowania i z prostopadłej i z wolnego i z 30 metrów, na wiele sposobow, a fakt ze strzały są za dokładne i w zbyt łatwy sposób strzela sie w swiatło bramki, ale może tak lepiej, bo częste wybicia z piątki też mogłyby być irytujące

tak wiec uwazam, ze na fox engine pes 2016 jest najlepszy, ale cały ten silnik jest słaby albo nie potrafią zrobić w nim dobrze wyglądającej gry sportowej, sama trawa bardziej mi się podobała kiedy stosowali zwykłą texturę, anie jak teraz te normal mapy

Offline sykotube.

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 132
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 14.09.2012r.
  • Tylko Arsenal!
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #158 dnia: Lipiec 21, 2016, 11:29:32 »
Najlepsze PES'y które dotychczas powstały to: 06,10,13.. no i może 16.

Offline Fabek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 185
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.10.2010r.
Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 21, 2016, 16:55:42 »
Najlepsze PES'y które dotychczas powstały to: 06,10,13.. no i może 16.

Jak widać każdy ma inne zdanie, nikomu nie dogodzą :D

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2017 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 21, 2016, 16:55:42 »