Autor Wątek: Problem z analogiem  (Przeczytany 1608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lizz

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2016
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.07.2016r.
Problem z analogiem
« dnia: Lipiec 14, 2016, 17:54:04 »
Siema mam problem z analogami w padzie od ps3, nie moge chodzić na analog tylko na strzałki w opcjach nic się nie da zmienić, gra wykrywa mi pada od xboxa .

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Problem z analogiem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2016, 19:46:38 »
Było wiele razy wałkowane z tymi padami i ich konfiguracją, poszukaj poprzez wyszukiwarkę.
Na necie też jest wiele poradników, nie koniecznie pod pesa
Ważne aby w settings.exe gra wykrywała poprawnie pesa i przypisała poprawnie przyciski które można dowolnie zmieniać (np. X zamieni się na kwadrat) i tryb pracy pada XInput to od xboxa.

Offline lizz

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2016
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.07.2016r.
Odp: Problem z analogiem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2016, 20:00:51 »
U mnie tak jest ze X zamienia sie na kwadrat itp i mam tryb pracy DirectImput, ale na obrazku nadal pad od xboxa

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Problem z analogiem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2016, 20:14:02 »
omg... kolego chyba nie dogadamy się.... i nie wiesz co się dzieje....

obrazek będzie cały czas bo to jest gra konwertem z xboxa, masz poprawnie przypisać guziki z pada pod obrazek, czyli jak wciskasz na padzie X a na obrazku pokazuje się że to B to zamieniasz (poprzez kliknięcie za obrazek myszą a potem na padzie wybrany przycisk) to B na A, czyli nasz X tak jak jest na padzie od PS3.



sorry za urazę ale nie będę tłumaczył jak dziecku 6-10 letniemu od a do z, co trzeba zrobić... myślimy i staramy się rozwiązać, zrozumieć problematykę...

co mogłem napisałem, pozdrawiam i powodzenia
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 20:16:13 wysłana przez we'street »

Offline lizz

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2016
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.07.2016r.
Odp: Problem z analogiem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2016, 01:42:32 »
[cenzura] guziki mam przypisane tylko analogow nie moge przypisać, bo w padzie od xboxa tam gdzie jest analog w padzie od ps3 jest krzyżak i muszę grać na krzyżaku

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Problem z analogiem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2016, 14:37:17 »
Jak pisałem wszystko masz na necie, tylko trzeba poszukać, bo jest masa poradników itp. niekoniecznie pod pesa i problemy z padem

A jeśli na 100% mimo poprawnej konfiguracji pada w systemie, poprzez programy on nadal nie działa poprawnie z pes'em to pisz na support do konami, bo nie jestem wstanie bardziej pomóc nie mając pada od ps3

Prawdopodobnie da się to ogarnąć, ale musisz dobrze skonfigurować pada w programie, aby pes dobrze go wykrywał. Możesz też sprawdzić na trybie XInput czy coś działa.

Powiem ci tyle że u mnie też na początku błędnie przypisuje analogi na padzie od ps2 (przycisk góra to na obrazku dół), ale zmieniam to przypisując od nowa przyciski (już pisałem jak).

ps. łacinę zostaw dla siebie :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 16:17:43 wysłana przez we'street »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Problem z analogiem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2016, 14:37:17 »