Autor Wątek: Grafika w temacie  (Przeczytany 6858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Grafika w temacie
« dnia: Styczeń 11, 2016, 17:06:59 »
Wiecie może jaki jest największy dozwolony rozmiar grafiki, które nie zostanie poddana automatycznemu zmniejszeniu przez ten dziwny skrypt na forum...?

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2016, 17:20:24 »
Właśnie dobre pytanie, bo ostatnio też mi zmniejszyło i się tak mocno zdziwiłem. Także liczę na pomoc :)

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2016, 17:23:49 »
W ogóle po co takie coś wymyślać. Wiem, że forum to nie tylko dział kariery, ale przecież było dobrze. Przecież wysokie rozdzielczości monitorów to jest standard, więc administracja nie powinna przejmować się jednostkami z monitorami 17' cali...

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2016, 17:50:18 »
Cytuj
Wiecie może jaki jest największy dozwolony rozmiar grafiki, które nie zostanie poddana automatycznemu zmniejszeniu przez ten dziwny skrypt na forum...?


W ogóle po co takie coś wymyślać. Wiem, że forum to nie tylko dział kariery, ale przecież było dobrze. Przecież wysokie rozdzielczości monitorów to jest standard, więc administracja nie powinna przejmować się jednostkami z monitorami 17' cali...

Jaki problem widzisz w tym że zdjęcie jest mniejsze, jak na nie klikniesz to się powiększy ?
Było dobrze... hm... nie, nie było, wielkie zdjęcia było trzeba przesuwać, zwłaszcza czytany post w którym było zamieszczone gigantyczne zdjęcie. Tym bardziej jak było ich znacznie więcej w poście (np. 5).
Nie każdy dysponuje wypasionym monitorem który ma gigantyczną rozdzielczość, więc ten "standard" co mówisz, w tym kraju zwany Polska, jeszcze w pełni nie nastąpił :)

MOD działa (zmniejsza zdjęcia) na zdjęcia o szerokości 700 i większej i skaluje je do szerokości 700 :)

Jak tak bardzo chcecie ponownie jak było, piszcie do innego Admina albo Zarządu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2016, 17:51:59 wysłana przez we'street »

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2016, 17:57:57 »
Cytuj
Jaki problem widzisz w tym że zdjęcie jest mniejsze, jak na nie klikniesz to się powiększy ?
Wystarczy zajrzeć do działu Kariery, który i tak jest bardzo zaniedbywany :)

Może inaczej - takie zabieg ma sens, bo rzeczywiście są jednostki, które mają mniejsze rozdzielczości, chociaż FHD staje się powoli standardem (wystarczy popatrzeć na różnorakie wykresy w sieci, już 2014 przewaga laptopowych rozdzielczości malała), ale czy nie można chociaż usunąć tego jebitnego komunikatu, że obrazek został zmniejszony - kliknij, aby zobaczyć jego oryginalne rozmiary? Na różnych forach jest skrypt, który zmniejsza automatycznie zdjęcia i aby je powiększyć do oryginalnych rozmiarów, wystarczy na nie kliknąć, bez żadnych pierdółek typu ten właśnie komunikat. Choć rozumiem, że jest to gotowy skrypt i trudno będzie tu komuś ogarnąć jego modyfikację - nie wiem, nie znam się.

I dziękuje za odpowiedź. Tak więc pozostaje walka z modem i wstawianie zdjęć o szerokości maksymalnie 700 pikseli.

Cytuj
Jak tak bardzo chcecie ponownie jak było, piszcie do innego Admina albo Zarządu.
jakieś sugestię? Kim jest ten "inny" admin? Lista jest wąska, napisałem do wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2016, 17:58:56 wysłana przez Rasivo »

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2016, 18:17:16 »
Też jestem za tym aby było po staremu z grafiką, tzn obrazkami.
   


OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2016, 18:24:04 »
Dalej nie wiem czemu (nie chce mi się domyślać) chcesz dawać zdjęcia w pełnej rozdzielczości (zapewne większej niż 1000 pixeli; tyle nawet nie ma okno postu)? Jaki to ma cel ? Czemu ma służyć ? Psuje wizualnie posta, ten napis nad zdjęciem, który jest zarazem informacją o tym że zdjęcie jest pomniejszone, fakt że po angielsku pisze.
Usunąć ta informację o pomniejszeniu ? nie mam do tego wiedzy  >:D i nie mamy webmastera co by się znał na rzeczy  >:D

Uzgodniliśmy to z moderatorami, przed nowymi adminami, że to jest dobre rozwiązanie, bo przez tym mod'em moderator musiał ręcznie tagami zmniejszać zdjęcie.

O rozdzielczości (prawie że) świadczy gęstość pixeli na matrycy, nie cale, po przekątnej, monitora :)

Zaniedbany dział karier ? Jest 2 moderatorów, oni tu dyrygują co z czym, a jak chcą nowy poddział w dziale karier niech piszą do admina w tej sprawie, no problem.

Niech się wypowie reszta adminów, moderatorów. Swoje napisałem, chcemy dobrze "dla dobra ogółu, nie samolubnie" a wychodzi odwrotnie... eh te "przyzwyczajenia"...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2016, 19:53:18 wysłana przez we'street »

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2016, 18:25:01 »
Też jestem za tym aby było po staremu z grafiką, tzn obrazkami.

Już nie chodzi o to, aby było po staremu, bo wiadomo, że forum to nie tylko kariery, więc nie bądźmy samolubami :P Po prostu fajnie by było, gdyby nawet ten komunikat o wielkości grafiki zniknął. A jeżeli jest taka możliwość to pewnie - usunąć przynajmniej z działu karier :)

Pierwszy przykład, mój temat:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2016, 18:34:13 wysłana przez Rasivo »

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2016, 18:29:54 »
Własnie sam odpowiedziałem za Cibie, kwestii wizualnej. Dobra zwiększę skalowanie od szerokości 820

MOD nie daje wielu opcji, praktycznie ich nie ma, aby ustawić to odpowiednio. Niestety, nie ma dobrej duszy aby ogarneła sprawy webmasterskie :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2016, 18:42:12 wysłana przez we'street »

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2016, 18:34:01 »
Wiem, że nie daję.

800 pikseli wygląda super. Już chociażby kariera Bartka czy reszty nie jest cała w komunikatach o zbyt dużych obrazkach. Dziękuje(my?) :)

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2016, 18:51:51 »
Dzięki. Dużo mniej komunikatów jest.
   


OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2016, 19:06:43 »
Komunikat będzie, jak musi, bo to nim powiększa się zdjęcie, nie samym kliknięciem na zdjęcie, jak byście się nie domyślili...  :'(
Wasz zamysł, zmuszał osoby do zjechania na sam dół posta i przesuwania w bok paska, co gorsza jak jest ich jeden nad drugim to bolączka dla nie kumatych aby użyć środkowego kółka myszki.

Spolszczyłem komunikat, dla tych "leniwych, co tam pisze"  >:D >:D

Teraz po kliknięciu na pasek, nad zdjęciem, otwiera się zdjęcie w nowym oknie.

PS. Takie sprawy i inne złote pomysły, piszemy w dziale REJESTRACJA lub LOGOWANIE dla śmiechu i zabawy on nie jest (dział) :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2016, 19:54:51 wysłana przez we'street »

stanek1983

  • Gość
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2016, 19:37:57 »
dla mnie jest ok z tym skalowaniem, wrzucaja obrazy 1600x1600 i potem trzeba przeuwać, bezsensu.....

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2016, 19:49:24 »
O tym mówię, ja sam ma 1440 rozdzielczość, a okno postu ma ~1000 szerokości u mnie na forum, zdjęcia są gigantyczne bez tego mod'a

Jak by politycy robili każda zachciankę każdego obywatela, Polski już by nie było, wybili by się, my, na śmierć xD

Może ten obecny MOD nie jest trafny dla niektórych, ale innych nie umiem wgrać bez błędów.. a mściciel...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2016, 19:50:57 wysłana przez we'street »

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2016, 21:16:02 »
Cytuj
Komunikat będzie, jak musi, bo to nim powiększa się zdjęcie, nie samym kliknięciem na zdjęcie, jak byście się nie domyślili...
Są mody, które umożliwiają powiększenie zdjęcia poprzez kliknięcie na niego. Tak o, po prostu.

Cytuj
Spolszczyłem komunikat, dla tych "leniwych, co tam pisze"
Był ktoś w ogóle na forum, kto miał problemy z tak prostą angielszczyzną? Nie o to się tutaj rozchodziło.

Cytuj
Teraz po kliknięciu na pasek, nad zdjęciem, otwiera się zdjęcie w nowym oknie.
W zasadzie po zwiększeniu limitu do 800 pikseli nie zauważyłem w dziale kariery tego ogranicznika.

Cytuj
dla mnie jest ok z tym skalowaniem, wrzucaja obrazy 1600x1600 i potem trzeba przeuwać, bezsensu.....
Na pewno nie w dziale kariery, gdzie grafiki mają zazwyczaj maksymalnie 800-900 pikseli szerokości. Zresztą, co ja mówię - sami sprawdźcie. To w innych działach był ten problem, nie tu. Szkoda, że nie można dostosować ustawień indywidualnie do działu.

Cytuj
Jak by politycy robili każda zachciankę każdego obywatela, Polski już by nie było, wybili by się, my, na śmierć xD
Może dlatego nikt nie lubi polityków, że tego nie robią? Nie żeby to była jakaś aluzja, nah. :-[

Cytuj
Może ten obecny MOD nie jest trafny dla niektórych, ale innych nie umiem wgrać bez błędów.. a mściciel...
W sumie dla mnie zwiększenie do 800 pikseli jest okej.

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2016, 23:07:58 »
sale szukacie igly w stogu siana... tyle czasu jest ten dom a Wy dopiero teraz...

Cytuj
Są mody, które umożliwiają powiększenie zdjęcia poprzez kliknięcie na niego. Tak o, po prostu.

czytałeś co pisałem wyżej... ? odnośnie wgrywania ? czy tylko sam do siebie piszę ?

Cytuj
Na pewno nie w dziale kariery, gdzie grafiki mają zazwyczaj maksymalnie 800-900 pikseli szerokości

znowu egoistyczne podejście... ? a reszta forum ? sami nie jesteście :P


z resztą nie było tematu, bo to do niczego nie prowadzi.

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2016, 23:31:02 »
Mod został zaimplementowany w forum podczas suszy w dziale karier. Wcześniej, gdy około 10-20 tematów było aktywnych, dodatek ten spotkałby się z jeszcze gorszym przyjęciem. Teraz - jak widać - dział powoli odżywa i ludzie już wyrażają dezaprobatę.

I wiem, że nie jesteśmy sami, ale też trzeba znaleźć jakieś pokojowe rozwiązanie. A co do modów - doskonale wiem o co chodzi. Po prostu zasugerowałem, że można nawet zlecić napisanie takiego skryptu. Ale bez przesadyzmu, okej.

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Grafika w temacie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2016, 23:31:02 »