Autor Wątek: Legia Warszawa | Sensacyjny trener, #7  (Przeczytany 5248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vastray.

  • Gość
Legia Warszawa | Sensacyjny trener, #7
« dnia: Lipiec 31, 2016, 19:52:45 »
Spoiler for Hiden:
Okey, czas na lekki powrót i do karier i do przeszłości. Zaczynam nową karierę osadzoną w realiach FIFY 2011 i PZPN zarządzanego przez Grzegorza Latę.
Czas połowy to oczywiście 4 minuty, a poziom to Zawodowiec. Zapraszam.

1.07.2010, #1
Maciej Skorża trenerem Legii, Białas odchodzi!



W dniu dzisiejszym z posadą trenera Legii pożegnał się Stefan Białas. Były zawodnik Legii i francuskich klubów pełnił tę funkcję tymczasowo, bo od 14 marca 2010 roku, na stanowisku zastępował on Jana Urbana.

W mediach zagorzała dyskusja na temat nowego szkoleniowca 5-drużyny poprzedniego sezonu Ekstraklasy. Przegląd Sportowy pisał o Stefanie Majewskim, który otrzymałby kolejną szansę po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata w RPA w 2009 roku, natomiast Sport informował o zagranicznej myśli szkoleniowej rozważając kandydaturę Marco van Bastena lub mistrza Europy 2004 Traianosa Dellasa, który zakończył karierę i szczerze przyznał, że zająłby się trenerką. Ostatecznie żadne z tych przewidywań się nie sprawdziło, gdyż nowym szkoleniowcem Legii został Maciej Skorża. W Warszawie wiadomość o zatrudnieniu szkoleniowca urodzonego w Radomiu przyjęto z entuzjazmem, 38-letni trener pracował w ostatnim czasie z ekipą Wisły Kraków, gdzie zdobył dwa razy mistrzostwo Polski (sezony 2007-08 i 2008-09). Zwolniony został w marcu br. po serii trzech spotkań bez zdobyczy punktowej.
Nowy trener warszawskiego klubu podpisał kontrakt na trzy lata, zatem jego umowa będzie obowiązywała do 2013 roku. Skorża zapowiedział już transfery do  klubu z Łazienkowskiej w ramach której do klubu zostanie sprowadzonych 2-3 kluczowych zawodników. (...) Zamierzamy zakontraktować zmiennika dla Chinyamy, skrzydłowego z Portugalii oraz pomocnika z Argentyny. Już teraz mogę zapewnić, że wpasują się do gry zespołu i będą solidnymi wzmocnieniami kadry. - powiedział 38-letni szkoleniowiec Legii zapytany o ewentualne wzmocnienia. Budżet jaki Skorża będzie mógł przeznaczyć na transfery wyniesie ok. 2 milionów euro. Jak widać koncern ITI na czele z Mariuszem Walterem ma na celu dobro klubu i nie był skąpy w przeznaczaniu pieniędzy na transfery.
Kolejną wieścią są sparingpartnerzy dla Legii, pewne jest to, że 12 lipca w dzień otwarcia nowego stadionu Legii w pokazowym meczu 5 zespół ostatniego sezonu polskiej ligi zmierzy się z Arsenalem FC. (...) Jak wiadomo, już za niecałe dwa tygodnie zagramy z Arsenalem, a następnie z Bursasporem oraz z Austrią Wiedeń. Uważam, że sparingpartnerzy są dobrze dobrani i w tych spotkaniach będę mógł przeanalizować wszelkie braki zespołu oraz niedoskonałości, a także nową taktykę.
Zarząd warszawskiego zespołu jest przekonany, że nastaną "grube lata" dla stołecznej ekipy, już za kilka dni zostanie ogłoszony nowy terminarz Ekstraklasy, lecz już teraz kibice ostrzą sobie zęby i noże na spotkania z Polonią, Lechem oraz Wisłą.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2016, 17:32:52 wysłana przez vastray. »

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Legia Warszawa | Znamy terminarz, #2
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2016, 16:06:23 »
Jak każdemu projektowi rodzimej liczę, że dotrwasz do momentu jak awansujemy do LM. W tym sezonie wzmocnienia potrzebne aby zdobyć tytuł i potem walczyć o LM której nie było od 20 lat.
   


Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Legia Warszawa | Wzmocnienia, #3
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2016, 13:30:57 »
Fifa 11 och te czasy :D A tak poważnie nie wiem zbytnio co tu napisać, historia ta już była, zatem czekam na pierwsze spotkania, bo to już będzie odrębna rzecz :D

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Legia Warszawa | Wzmocnienia, #3
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2016, 13:44:13 »
Ach jak ja uwielbiam te stroje ^-^ Dość wcześnie pozbyłeś się obu - jakby nie patrzeć - obiecujących Michałów. Czyżby Skorża nie dostrzegł ich potencjału? Chociaż z drugiej strony, zastąpił ich paroma interesującymi twarzami, więc oceniać będę dopiero w trakcie sezonu. Bardzo słusznie wspomniałeś o ówczesnym panowaniu Grzegorza Laty. Otwiera Ci to furtkę to wielu ciekawych rozwiązań fabularnych (tzw. pozasportowych :-\). Nie ukrywam, że cicho na takie urozmaicenie liczę ;) Ale nie będę też wcale rozczarowany jeśli takich wątków tu nie wpleciesz. To przecież FIFA. Ona niestety nigdy nie była tak otwarta i elastyczna jak PES

EDIT: A, odeszli tylko na wypożyczenie, moja gafa :) Ale wciąż mogliby być urozmaiceniem dla Waszego składu już w tym sezonie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 13:45:47 wysłana przez Razer »

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Legia Warszawa | Wzmocnienia, #3
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:17:28 »
O, już w drugiej kolejce grasz z Białą Gwiazdą. Trzeba będzie śledzić.

Te wzmocnienia nie napawają optymizmem. Bo jeśli patrzeć na przeszłość to:
- Antolovic zagra raptem parę meczy i nic nie pokaże,
- Knezevic okaże się niewypałem, nie będzie dobry ani na środku, ani na lewej,
- Vrdoljak pobierze parę lat pensję, a z gry będzie jeden ważny karny, a ogółem średniawka,
- Cabral wypłynie na szersze wody dopiero po odejściu
- Manu zasłynie tylko z bujnego koka i podobieństwa do Edgara Davidsa
- Mezenga okaże się nie potrafiącym grać w piłkę facetem wykonującym zawód piłkarza

Celowo to napisałem, by uwypuklić, ile możesz zmienić. Np. zwolnić Trzeciaka, który jest na "liście hańby" po odrzuceniu z Legii Lewandowskiego.

Szkoda, że pozbyłeś się Żyry, wg mnie najlepszego piłkarza świata, i Kucharczyka, najlepszego lekkoatlety Ekstraklasy.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Legia Warszawa | Zapowiedź preseasonu, #4
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2016, 17:14:44 »
Szkoda Wolskiego, to byłaby dla niego świetna okazja do pokazania się przed np. takim Arsenalem. Ale ekipę macie naprawdę mocną, więc niewykluczone, że i tak by się ani na chwilę do składu nie załapał. Jakoś szczególnie ciekawy jestem dyspozycji Maćka Rybusa.
Strasznie długie te wakacje u Was... Mam nadzieję, że nie rozproszysz się w trakcie. Ja na pewno bym sobie z czymś takim nie poradził :P Ale za Ciebie trzymam kciuki.
Cytuj
Turniej rozpocznie się 23 lipca i potrwa aż do 28 lipca, finał będzie zaplanowany na 28 lipca.
Zazwyczaj to właśnie finał rozgrywany jest ostatniego dnia turnieju ;)
Aha i przyznam, że jakoś nie pasuje mi "preseason" w środku polskich zdań. Ale możliwe, że to tylko jakaś taka moja przypadłość :-\

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Legia Warszawa | Zapowiedź preseasonu, #4
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2016, 11:08:27 »
 Dickson Choto i Takesure Chinyama, dla mnie w tamtych czasach robili furorę w polskiej ekstraklasie, uwielbiałem ich :D Co do okresu przygotowawczego to poprzeczkę na samym starcie postawiłeś sobie wysoko. Przed zbliżającą się ligą masz dość ciężkich rywali w spotkaniach towarzyskich, ale z drugiej strony patrzeć, na kim lepiej ocenić formę niż na światowych klubach ? Jestem ciekaw, jaki skład będzie występować w podstawowej jedenastce i jakie wyniki ugrają Legioniści jeszcze przed sezonem :)

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Legia Warszawa | Przygotowania cz.1, #5
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2016, 15:38:57 »
Fajnie zobaczyć Fabiana w pojedynku z Legionistami. Zachował czyste konto, więc nie ma co narzekać, bo to przecież również Legionista. W ogóle nie ma co się wstydzić. Były sytuację i tylko dwie stracone bramki. Arshavin :o
Cytuj
Chamakh wpadł w pole karne, oddał strzał, lecz wylądował on na poprzeczce.
:o :o
Za to drugi mecz to już poważny powód do dumy. Nawet znam tych piłkarzy, więc rezerwami pewnie nie grali. Wszyscy wiemy, że Chinyama to zawodnik na poziomie, ale tak decydująca bramka 4 min po wejściu z ławki? Przetasowałeś linię obrony i od razu wyszło to lepiej. No ale do poprawy jest jeszcze sporo i od tego macie następne mecze. Powodzenia z Duńczykami i Austriakami!

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Legia Warszawa | Przygotowania cz.1, #5
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2016, 11:31:48 »
Porażka z Arsenalem to chyba była pewność, Kanonierzy pomimo, że nie potrafią wygrać BPL to jednak z Legią nie powinni i nie mieli większych problemów. Legioniści jednak pokazali klasę w meczu z tureckim Fenerbahce i wygrana 2-1 napewno napełnia zawodników pozytywem.

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Legia Warszawa | Przygotowania cz.2, #6
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 10, 2016, 20:00:32 »
Zwycięstwo nad Fenerbahce narobiło apetytów w Warszawie. I jak porażkę z Kopenhagą jeszcze można odpuścić, tak nieumiejętność strzelenia bramki Austrii Wiedeń wydaje się być mocno zastanawiająca. Spory materiał do analizy dla trenera Skorży.
Jeden gol w dwóch meczach? Liczę na ciekawsze odcinki w przyszłości ;)

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Legia Warszawa | Sensacyjny trener, #7
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 13, 2016, 09:32:02 »
Gramy bez bramkarza! On w siatkówkę gra! Dawaj Włocha!
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Legia Warszawa | Sensacyjny trener, #7
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 13, 2016, 09:32:02 »