Autor Wątek: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?  (Przeczytany 11701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Na wideo powyżej , około 37:20 minuty mozna zobaczyć Hendersona z levelem 30/51
Może to oznaczać, że w PES 2018 zaimplementowany zostanie nowy system "stopniowania" zawodnika na podobę mobilnej gry pes2017.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Oprócz standardowego klasyfikowania zawodników  wg koloru piłek (biały, brązowy, srebrny, złoty, czarny) , Konami zastosowało dodatkowo "rozbicie poziomu" zawodnika, zależnie od tego jak (z jakiego agenta) losuje się zawodnika - czy z:

Free Agent - "rozbity" na dwa poziomy,
AH (Dom Aukcyjny) - "rozbity" na cztery poziomy,
Free Special Agent (cotygodniowy agent specjalny) - "rozbity" na sześć poziomów.

Można zobaczyć jak to działa na przykładzie zawodnika - Raphael Maiello (R. MAIELLO), który to podejrzałem na innym forum:

Raphael Maiello (R. MAIELLO)
L01 - 59
L20 - 64
L30 - 68
L40 - 71
L50 - 74

Po wylosowaniu Maiello (Losowanie z Free Agent'a - więc 2 dopuszczalne poziomy).
Na  L1 (pierwszym poziomie) jego rarintg to  59 -  kompletny gamoń!
Kiedy dotarł do L20 (64),  osiągnął swój maksymalny poziom z dwóch dopuszczalnych/możliwych poziomów.

Następnie kolega z forum wylosował kolejnego Maiello (ponownie L1- 59), którego zamienił w TRAINER'a i "doładował" go do Maiella którego już miał  "wypasionego" do 64 ovrl!
Przypuszczalnie to oznacza, że "rozbil" poziomy Maiello i z L1 (59) przeskoczył do L20 (64) co znaczy, że zawodnik Maiello maksymalnie może być podciągnięty do L30 (68) i nigdy nie osiągnie prawdziwego potencjału L50!

Zawodnicy wylosowani z AH (z aukcji) mogą dojść do L40 (4 stopnie)
Zawodnicy wylosowani ze Special Agent'a moga dojść do L50 (6 poziomów)

Wygląda to tak, jakby Konami dało do zrozumienia, że jeśli głównie farmisz i pozyskujesz zawodników z free losowań, to dostaniesz tylko zawodnika z możliwością podciągnięcia go do L40. Jeśli jednak wydasz trochę gotówki to możesz mieć zawodnika z potencjałem podciągnięcia go do L50.

Kolejny przykład to MESSI: L30 Ovr 94, maximum ovr 99

Darmowy Agent:  88 -> ovr 93 -> 94 max

Aukcja :                88 -> ovr 94 -> 97 max

Agent Specjalny:  88 -> ovr 94 -> 99 max

Jak widać na niższych poziomach nie ma jakiejś rażącej różnicy ale na wyższych już tak.

***
Oznacza to, że
Po pierwsze - czyszczenie agenta stanie się co najmniej nieopłacalne, dlatego, że w tej opcji pojawia się możliwość wielokrotnego wylosowania tego samego zawodnika.
Po drugie - ciężko będzie podciągnąć brązowych zawodników na poziomy srebrnych, srebrnych na zlotych itd.
Po trzecie - jeśli zainwestujesz w grę prawdziwe pieniądze, będziesz mógł kupić myClubCoins i za nie losować zawodników z możliwością podciągnięcia ich do L50...
Złote monety można zdobyć co zajmuje sporo czasu albo kupić, więc kiedy Konami wprowadzi tą opcję...
Po czwarte - więcej czasu żeby podciągnąc do przyzwoitego poziomu zawodników w drużynie.

Ktoś coś słyszał, ktoś coś wie?





« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2017, 20:29:17 wysłana przez Jacinho »

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Źródło :

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2017, 20:30:30 wysłana przez Jacinho »

Offline simonldz

  • Junior
  • *
  • Join Date: Sie 2015
  • location: Polska Centralna
  • Wiadomości: 98
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 03.08.2015r.
  • Gram w: PES 2016
Zaczynają kombinować i komplikować wszystko, było wszystko jasne i czytelne a teraz jakies możliwości lvl tylko części piłkarzy w zależności skąd on jest a po pół roku już pewnie zapomnę skąd mam tego piłkarza. Ja zazwyczaj na aukcjach to piłkarzy ze złotych piłek lowilem bo czarne zbyt dużo gp pochlanialy i czarne piłeczki wpadały mi po turniejach lub losowaniach jak jest dobry procent na czarną piłkę.

Ps gdzieś "obilo mi się o oczy" ze przy zakupie edycji legendarnej dostajemy agenta Maradony. Ktos potwierdzi/zaprzeczy?

Offline shravakayana

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Sty 2015
  • location: Poznąń
  • Wiadomości: 230
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 29.01.2015r.
  • Gram w: PES2015
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2017, 09:07:13 »
Wczoraj odpaliłem i faktycznie 50% zespołów posiadało Maradone w składzie wiec zapewne masz racje... Ja kupiłem grę z agentem Usain Bolt i wylosowałem Usain Bolt:))) LWF speed 99 pierdalniecie 96... ovr75.. Gra mi sie narazie świetnie na 8 meczów 7 zwycięstw i jeden remis.

Offline Ronin

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2017
  • location:
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.09.2017r.
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2017, 10:04:16 »
Mam pytanie czy trafiacie na złote piłki a tam OV np. 74? Mi się trafiło kilka złotych piłek z zawodnikami po 70 - 74. A cześć np. po 80. O co chodzi?

Offline chillonahill

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 452
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: PES18/PC
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2017, 10:20:34 »
Wy gracie na ps4 czy pc bo pc od wczoraj lipa z serwerem?
VIVA FCB!!!!!

Offline Ronin

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2017
  • location:
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.09.2017r.
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2017, 10:24:45 »
na ps4

Offline shravakayana

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Sty 2015
  • location: Poznąń
  • Wiadomości: 230
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 29.01.2015r.
  • Gram w: PES2015
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2017, 12:06:37 »
Mam pytanie czy trafiacie na złote piłki a tam OV np. 74? Mi się trafiło kilka złotych piłek z zawodnikami po 70 - 74. A cześć np. po 80. O co chodzi?
Pewnie o to co było napisane w pierwszym poście.. sam sie zdziwiłem jak Loriente na złotej ma 70 ovr a jakiś typ na srebrnej ma wyzszy..   A co to za gówniane karty do gry Champions coś tam w pudełku znalazłem??? czai ktoś tą durna zabawe?

Offline Ronin

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2017
  • location:
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.09.2017r.
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2017, 13:17:14 »
Bez sensu jest to kompletnie. Trafił mi się wczoraj Vardy ze złotej...74 OV. A ile gównianych srebrnych się trafiło :/ jedynie co fajnego się trafiło to Messi, Milner, Tiago Motta OV 74 i dwóch RWF i tyle nic więcej konkretnego :/ nawet próbowałem wczoraj z agentami ale normalnie taka lipa że szok :/ ale dzisiaj coś widziałem, że pojawią się Legendy z Liverpolu

Offline shravakayana

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Sty 2015
  • location: Poznąń
  • Wiadomości: 230
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 29.01.2015r.
  • Gram w: PES2015
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2017, 13:28:12 »
Bez sensu jest to kompletnie. Trafił mi się wczoraj Vardy ze złotej...74 OV. A ile gównianych srebrnych się trafiło :/ jedynie co fajnego się trafiło to Messi, Milner, Tiago Motta OV 74 i dwóch RWF i tyle nic więcej konkretnego :/ nawet próbowałem wczoraj z agentami ale normalnie taka lipa że szok :/ ale dzisiaj coś widziałem, że pojawią się Legendy z Liverpolu
Ja trafiłem Abumeyang, Higuan, Vidal, Glik, Bolt, Bonucci -  4 czarne wiec nie jest źle.. nawet z top agenta wpadł Vidal.. jak na pierwsze losowania to całkiem niexle bym powiedzia,ł dzieki czemu jeszcze nie przegrałem meczu... ale to kwestia czasu i wykoksowanych składów mikrotranzakcjami..

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2017, 15:36:44 »
Gratuluję szczęścua w losowaniach! Mi szczęście nie sprzyja, chociaż wczoraj trafiłem Čecha z czarnych (78ovrl na pierwszym levelu)

Mam jakiegoś CMFa ze złotych piłek z 72ovrl.

Ciężko się będzie przyzwyczaić ale mam nadzieję, że będà tego dobre strony.
Np: mając Messiego można grać nim w składzie słabszych drużyn na poziomie jednej gwiazdki itd.


Przy okazji-
Wyczaiłem kombinację Scoutów na Lewego. Jak ktoś jest zainteresowany to 100% kombinacja:

Nationality/Region - Poland,
Position - Utility Players
Ability - Attacking Provess

Wszystkie Scouty 5 gwiazdek oczywiście.


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2017, 15:41:48 wysłana przez Jacinho »

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2017, 18:54:52 »
Ten system z pierwszego posta na pewno działa? Mi to póki co wygląda po prostu na to, że każdy zawodnik dostał inny maksymalny poziom i tyle. Im większy ktoś ma potencjał, tym wyższy maksymalny poziom, czyli po prostu taki Dembele może rozwinąć się bardziej niż Ibra. W poprzedniej edycji każdy zawodnik mógł rozwinąć się o 3 punkty w każdej swojej umiejętności. Teraz zostało to zróżnicowane na podstawie potencjału zawodnika.

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2017, 19:20:59 »
Ten system z pierwszego posta na pewno działa? Mi to póki co wygląda po prostu na to, że każdy zawodnik dostał inny maksymalny poziom i tyle. Im większy ktoś ma potencjał, tym wyższy maksymalny poziom, czyli po prostu taki Dembele może rozwinąć się bardziej niż Ibra. W poprzedniej edycji każdy zawodnik mógł rozwinąć się o 3 punkty w każdej swojej umiejętności. Teraz zostało to zróżnicowane na podstawie potencjału zawodnika.

Ten system z pierwszego posta to były domysły, przypuszczenia i spekulacje rozważane jakuś czas temu.

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2017, 20:13:00 »
Ten system z pierwszego posta to były domysły, przypuszczenia i spekulacje rozważane jakuś czas temu.

Myślałem, że nadal nad nim debatujecie ;)

W każdym bądź razie pomysł z potencjałem rozwoju zawodnika może być trafiony. Jedno zastrzeżenie jakie mam, to że jednak każdy powinien tak do 45lvl móc się rozwijać.

Offline Aliant

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2015
  • location: Mińsk Mazowiecki
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.01.2015r.
  • PES > Fifa
  • Gram w: PES
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2017, 20:20:43 »
Panowie, ktoś z Was zakupił może w preorderze wersję premium? dostaliście agentów do myclub z fc barcelony? bo ja zakupiłem, było napisane, że się dostanie a tu nic nie ma :(

A z losowań dostałem do tej pory Boatenga, Dżeko i Dembele. No i Usaina Bolta ale na tej samej pozycji mam Dembele :(
PRO EVO forevo!

Offline Grzbrrr

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2016
  • location: Kraków
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.01.2016r.
  • Gram w: pes16
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2017, 21:56:38 »
Ktoś pytał o maradone. Tak w tej werji legendary jest maradona,zółta piłka 30 poziom overal 83chyba:)
moje losowania to luis suarez,griezman,dybala,maradona,pedro, i kilku gorszych:)pozdro

Offline chillonahill

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 452
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: PES18/PC
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2017, 22:13:29 »
Moja losowanie: Ronaldo, Higuain, Bolt, Maradona, Denis Suarez, Alexis Vidal , Mbape który jest okrutnym kotem.

Zagrałem 10 meczy: 4 wygrane 2 remisy 4 przegrane
VIVA FCB!!!!!

Offline dllugi40

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Lip 2015
  • location:
  • Wiadomości: 541
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 24.07.2015r.
  • Gram w: Pes 2015
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 16, 2017, 09:16:01 »
Moja losowanie: Ronaldo, Higuain, Bolt, Maradona, Denis Suarez, Alexis Vidal , Mbape który jest okrutnym kotem.

Zagrałem 10 meczy: 4 wygrane 2 remisy 4 przegrane

W niedzielę daj ma tace za te losowania

Offline rumcyk

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2008
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 19.01.2008r.
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 16, 2017, 20:20:58 »
Nie ma nic takiego jak informacje z pierwszego posta. Patrzcie z jakiego agenta losujecie, wiekszosc pilkarzy losowanych ma 1 lvl oprocz special agenta i top agenta. Ja mam Inieste, Ronaldo i sa na pierwszym lvl a np Maradona byl odrazu na 30. To a wplyw na to ze gracz ma gorsze umiejetnosci niz ten ze srebrnej. Nowa rzecza sa zmienne lvl graczy. Ronaldo ma maksymalny 37 a goscie z bialych nawet 85.

Offline shravakayana

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Sty 2015
  • location: Poznąń
  • Wiadomości: 230
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 29.01.2015r.
  • Gram w: PES2015
Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2017, 08:07:52 »
Nie ma nic takiego jak informacje z pierwszego posta. Patrzcie z jakiego agenta losujecie, wiekszosc pilkarzy losowanych ma 1 lvl oprocz special agenta i top agenta. Ja mam Inieste, Ronaldo i sa na pierwszym lvl a np Maradona byl odrazu na 30. To a wplyw na to ze gracz ma gorsze umiejetnosci niz ten ze srebrnej. Nowa rzecza sa zmienne lvl graczy. Ronaldo ma maksymalny 37 a goscie z bialych nawet 85.

Rzecz nie twki w tym na którym lvl wylosujesz gracza... bo takie zróznicowanie  juz było w 2017... widz tkwi w tym że niektórych graczy można rozwinąć tylko do np. 42 lvl a niektórych do 50 lvl...
Rozważania pierwszego posta sugerują że możesz miec tego samego gracza z różnych agentów gdzie jedenego rozwiniesz do 50 lvl a drugiego takiego samego juz nie..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 08:09:41 wysłana przez shravakayana »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Koniec z "czyszczeniem" agentów? Nowy system stopniowania poziomu zawodnika?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2017, 08:07:52 »