Autor Wątek: Kilka dni po wydaniu - opinie.  (Przeczytany 4744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Kilka dni po wydaniu - opinie.
« dnia: Wrzesień 19, 2017, 00:13:32 »
Minęło kilka dni od wydania PES 2018.
Jakie są opinie odnośnie gry. Spełnia oczekiwania?

Co sie pogorszyło waszym zdaniem a co polepszyło w nowej odsłonie?

***

Zacznę od tego, że PES 2017 był jednym z gorszych wydań w jakie grałem jeśli nie najgorszym. Gra offline na poziomie ale online to po prostu kiepski żart.
Jakby nie było kupiłem 2018.

Grając na poziomie Super Star (offline) odnoszę wrażenie, że nie komputer jest mocniejszy tylko skrypty czynią moją drużynę słabszą.
Poza tym jeśli chodzi o rozgrywkę z komputerem jest na dobrym poziomie. Dużo opcji jak ML, BAL, Puchary itd.
Konami mogłoby popracować nad nowym menu bo te niczym nie różni się od poprzedniej wersji.

Rozgrywka online - bo dla tej głównie kupiłem grę jest nieco zmieniona ale nie na tyle, żeby można było powiedzieć, że dostaliśmy jakiś nowy ciekawy produkt - ot, pokolorowana nakładka na 17tkę.

Gameplay jest nieco lepszy od poprzedniczki głównie jeśli chodzi o dribbling. Łatwiej jest utrzynmać zawodnika przy piłce i starać się ją odpowiednio rozegrać. Mam wrażenie, że jest więcej miejsca w polu do grania - może to za sprawą kąta kamery - jest dużo lepsza niż 2017.

Bramkarze zachowują się lepiej i nie stoją już jak kołki - bynajmniej nie tak często jak w 2017.

Levele zawodników są nieco ciekawsze moim zdaniem dlatego, że często po wylowaniu gracza jego statystyki są na pierwszym levelu a nie na 30tym. Dobra tego strona to to, że nie ma wykoksionych składów od pierwszego dnia grania. Zła strona jest taka, że więcej czasu zajmie podrasować skład - szczególnie jeśli ktoś ma takie szczęście w losowaniach jak ja ;)

Uważam, że za mało jest GP za wygrany mecz jak na razie. Za przegrany jest tylko 600 GP a to znaczy, że ciężko będzie uzbierać na Scout'ów.

Sędzia- do dupy.
Zresztą nigdy nie opdowiadał mi sędzia w PESie. Pałęta się pomiedzy piłkarzami, przeszkadza i wydaje złe decyzje.
Ignoruje ciężkie faule w polu karnym i nie daje nawet kartki za brutalne faule. (Wczoraj grałem myClub i tuż przed polem karnym gostek skosił tak, że mój piłkarz zrobił salto. Sędzia odgwizdał co prawda faul ale nie dał nawet żółtej kartki).

Po tych kilku dniach od wydania, nie mam jakiegoś złego doświadczenia z lagami. Na kilkanaście meczy, które rozegrałem tylko w dwóch czułem lagi. W jednym meczu przeciwnik się rozłączył.

W opcji Co Op internet trochę ciął ale nie jest to bardzo istotne.
Cheaterów nie doświadczyłe i mam nadzieję, że nie doświadczę ale jak wiadomo Konami nie robi nic, żeby powstrzymać oszustów więc możliwe, że niebawem się pojawią.

Niestety button delay bardzo przeszkadza. Ciężko wyczuć timming i przyjęcia i podania są przez to niedokładne.
Jak w poprzedniej wersji reakcja zawodników pozostawia sporo do życzenia. Odsłanianie pola przez obrońców, opóźnienia w reakcji w ataku.

Najgorsze w tym wszystkim jest przełączanie zawodników. To jest kiepski żart Konami nr 1 w tym roku. Brak intuicyjnego przełączania pomiędzy zawodnikami którzy są najbliżej piłki.
To obniża jakośc gry. Zauważyłem, że często kiedy chcę przełączyć na danego zawodnika to muszę przełączyć dwa razy.

Ogólnie oceniam grę jako nie najgorszą chociaż przydałyby się małe poprawki.

Jak wasze oceny i spostrzeżenia?




Offline coolos

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 136
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 14.11.2014r.
    • Status GG
Odp: Kilka dni po wydaniu - opinie.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2017, 08:49:34 »
Moja wstępna ocena wersji PC wygląda następująco:
+ ładniejsza grafika,
+ piłkarze ładnie zastawiają piłkę,
+ lepsze strzały na bramkę,
+ bramkarze,
+ ciekawy gameplay

- jak co roku w PES input lag w grze online,
- problem z przełączaniem zawodników,
- długie wyszukiwanie przeciwników w grze online,
- obrońcy jedynie asystują i na niewiele się zdają przy lepszym przeciwniku,
- brakuje mi opcji taktycznych np. ustawienie balansu dla każdej z pozycji (atak/obrona)

Ogólnie po 2 dniach zaczynam kolejny raz żałować zakupu, tym bardziej że Konami nie zwykło naprawiać błędów w swoich aktualizacjach.

Offline Damianos19

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.04.2010r.
Odp: Kilka dni po wydaniu - opinie.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2017, 21:05:45 »
Ja jak co roku kupuje i jak co roku jaram się jak pochodnia przez pierwsze kilka meczy. Potem wchodzę w MyClub i się zaczyna rage na gierke.

Input lag zabija gre online chociaż przy piątym poziomie połączenia nie ma tragedii.

Podobają mi się zmiany w rozgrywce w nowej odsłonie. Oczywiście sędziowie nigdy nie będą normalni. Nie ogarniam też wślizgów, wydają się być zbyt ślizgawkowe.

Te coop mecze z menu głównego działają? zawsze mam puste lobby...

ML na plus
BaL na plus

Jak zawsze do świąt już tylko offline będę grać.

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Kilka dni po wydaniu - opinie.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2017, 21:58:49 »
podobają mi się karne  :)
Ciekawie się je wykonuje

 

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Kilka dni po wydaniu - opinie.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2017, 23:33:47 »
Dzisiaj zagrałem kilka meczy Online Division i o ja pierd*ole!
Grać się nie da.
Lagi jak w myClub 2017.

Padaka  :(

Offline mnyszu

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Sty 2016
  • location:
  • Wiadomości: 179
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.01.2016r.
    • Status GG
Odp: Kilka dni po wydaniu - opinie.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2017, 14:32:10 »
30 gier w myclubie, 0 lagów, 0 opóźnień, gra się świetnie, kilka wiadomo ucieczek lamusów ale jakość serwerów wydaje się być idealna. Dodam że jakość połączenia mam ustawioną na 3. Dobra robota Konami!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2017, 14:33:03 wysłana przez mnyszu »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Kilka dni po wydaniu - opinie.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2017, 14:32:10 »