Autor Wątek: Dyskusje  (Przeczytany 94188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 21, 2017, 22:28:12 »
Ja jestem bardzo zadowolony, bo ostatnio trafiłem na trenera który był moim ulubionym w PES 2017, czyli na GvB (Giovanni van Bronckhorst). Gra mi się nim jakoś tak bardzo wygodnie i mi odpowiada. Nie mam problemów ani z ofensywą, ani z defensywą. Nie odczuwam jakiś szczególnych zawirowań przy nim.

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 22, 2017, 05:43:31 »
Witam,

Chciałbym się podzielić przemyśleniami po ponad 100 meczach w MyClub. Na początku miałem przeświadczenie, że giera jest cudowna, że nie ma błędów z poprzednich części jednak im dłużej gram tym bardziej się zawodzę i widzę podobne schematy.

Gram trenerem, który preferuje possesion game i short pass, tak też staram się grać bo tak po prostu lubię grać za co mam wrażenie, że gra mnie często strasznie kara. Mowa oczywiście o niedokładnych podaniach bo nie wiedzieć czemu np mój zawodnik przy lekko wciśniętym podaniu, podaję na drugą stronę boiska czy zamiast zagrać z pierwszej piłki woli sobie przyjąć piłkę nie wiadomo po co i dlaczego i bach.. przechwyt. Mam wrażenie, że najlepiej grać counter attack, wrzucić szybkich zawodników z przodu i klepać 1-2 pass. Każda mocniejsza ekipa ( rating 800 + ) tak gra bo po prostu to chyba jedyna słuszna droga. Ja jestem odmieńcem, lubię sobie poklepać, no ale przejdźmy dalej. Obrona to jakaś katastrofa, nie potrafi się ustrzec przed grą na through balle. Już nie wiem jak kombinowałem z ustawieniem, grałem na 2 dmfów ( 1 anchor man N.Matic - powinien cofać się do obrony a często śmierdziela widzę przy polu karnym przy wybiciu przez bramkarza przeciwnika ), grałem z taktykami deep defensive line, defensive na zawodnika aby nie brał udziału w akcjach itp. Nic, powtarzam nic to nie daje. Dziury w obronie są niemiłosierne.

Zazwyczaj moje mecze wyglądają tak:

Mecz się rozpoczyna często od gola dla przeciwnika! Moja obrona chyba jeszcze zostaje w szatni bo wygląda to często co najmniej komicznie. Później prowadzę grę, zazywczaj uda się wyrównać. Napierdzielam w bramkę przeciwnika ile wlezie ale oczywiście niemal w każdym meczu bramkarz broni jak natchniony. Przeciwnik w między czasie kontruje i stara się wykorzystywać błędy i po pierwszej bądź drugiej kontrze trafia do siatki a Buffon stoi jak wryty. Mecz zazwyczaj kończę porażką bądź remisiem w ostatnich sekundach dla przeciwnika ze statystykami ~60 % posiadania piłki ~10(5) strzałami na bramkę podczas gdy przeciwnik skromnie uderzył sobie 2-3 krotnie i wygrywa po kontrach. Skąd ja to znam? Otóż z poprzedniczek - laga do przodu na szybkiego gracza i heja!

Tutaj prośba do was forumowicze, potrzebuje trenera, taktyk, czegokolwiek co pozwoli mi na dość spokojną gre obronną bo normalnie grać nie idzie. Mój trener to C.Boluda ( 4-3-3 ). Składzik mam niezły a szczególnie obrona powinna być mocnym punktem bo grają tam F.Luis, Sokratis, Bonucci, C.Smalling, wyżej ustawiony jest Matic i Kross a w bramce Buffon. Mój rating w tym momencie to 700.

Pozdrawiam

Mam bardzo podobnie i strasznie mnie to irytuje.
Po kilku-kilkunastu rozegranych meczach w Betę łudziłem się, że Konami wyeliminuje błędy z pesa 2017 i w końcu wyda dobry produkt dający radochę z grania. Niestety, jak każdego roku po obiecankach zrobili dwa kroki do przodu i trzy do tyłu.
Tym razem ukręcili łeb beznadziejnym przełączaniem zawodników (sic!) plus zostawili stare niedoróbki z poprzedniej wersji


"Gram trenerem, który preferuje possesion game i short pass, tak też staram się grać bo tak po prostu lubię grać za co mam wrażenie, że gra mnie często strasznie kara. Mowa oczywiście o niedokładnych podaniach bo nie wiedzieć czemu np mój zawodnik przy lekko wciśniętym podaniu, podaję na drugą stronę boiska czy zamiast zagrać z pierwszej piłki woli sobie przyjąć piłkę nie wiadomo po co i dlaczego i bach.. przechwyt."


Skopana jest odpowiednia reakcja i naturalność zawodników w grze.
Często tego doświadczam. Zawodnik nie dość, że jak piszesz wykonuje podanie z inną siłą niż wynikałoby to z faktycznego wciśnięcia na kontrolerze, to często podaje w innym kierunku od zamierzonego a najczęściej prosto pod nogi przeciwnika. Niestety dotyczy to głównie obrońców i po takim podaniu - prezencie do przeciwnika tracimy bramkę.

"Mam wrażenie, że najlepiej grać counter attack, wrzucić szybkich zawodników z przodu i klepać 1-2 pass. Każda mocniejsza ekipa ( rating 800 + ) tak gra bo po prostu to chyba jedyna słuszna droga. Ja jestem odmieńcem, lubię sobie poklepać, no ale przejdźmy dalej. Obrona to jakaś katastrofa, nie potrafi się ustrzec przed grą na through balle. Już nie wiem jak kombinowałem z ustawieniem, grałem na 2 dmfów ( 1 anchor man N.Matic - powinien cofać się do obrony a często śmierdziela widzę przy polu karnym przy wybiciu przez bramkarza przeciwnika ), grałem z taktykami deep defensive line, defensive na zawodnika aby nie brał udziału w akcjach itp. Nic, powtarzam nic to nie daje. Dziury w obronie są niemiłosierne."

Miałem tak na początku tuż po zakupie gry i mam teraz.
Ostatnio cieszyłem się, że znalazłem super taktykę na te bolączki ale z niewiadomych mi powodów po około 25ciu meczach wszystko wróciło do normy.
Ustawiłem najbardziej defensywną taktykę jaką tylko mogłem czyli:

Trenera mam FISHERa 4-2-1-3. Jego instrukcje to kontry, krótkie podania w ataku i all-out defense w obronie z ostrożnym, konserwatywnym presingiem.
W zaawansowanych taktykach ustawiłem Defensive na obu środkowych obrońców, Deep defensive line i Swarm the Box do ofensywnych i defensywnych ustawień drużyny.
Następnie przed każdym meczem powiązałem zawodników ze środka boiska na krycie przeciwnika.
Przy tych ustawieniach wreszcie obrońcy zachowywali się tak, jak powinni a i atak był dosyć mocny. Nie atakowałem na hura z ciągle wciśniętym R1 na padzie i wygrałem sporo meczy (na 20 rozegranych meczy 17 wygranych, 2 remisy i 1 porażka - ale grałem w różnych opcjach jak: DIVISIONS, VS COM i CHALLENGE CUP na przemian)
Bardzo dobry wynik i po prostu fajna gra. Nie miałem żadnych dziur w obronie, żadnych głupich zachowań typu uciekanie obrońcy od piłki czy nieruchomy bramkarz.

Niestety jak już wspomniałem po około 25ciu meczach wszystko przestało działać. Ten sam skład, ci sami zawodnicy, te same ustawienia a wszystko wzięło w łeb.
Do teraz nie mogę znależć odpowiednich ustawień do trzymania jakiegoś dobrego poziomu gry drużyny.
Rating spadł mi drastycznie, wyleciałem daleko do słabszych lig, nie zarabiam kasy i zawodnicy grają jak kurczaki bez głowy.
Tak więc nie mam pojęcia jak wybrnąć z sytuacji.

Zaznaczę przy okazji, że nie mam ciśnienia na super rating i same wygrane. Wszystko czego mi trzeba to kontrola nad zawodnikami czyli jeśli podaję w prawo, to chcę żeby zawodnik podał piłke w pawo a nie w lewo itp. itd.

 
Moje mecze wglądają podobnie do twoich - do dziesiątej minuty przegrywam już 1-0. jak uda mi sie wyrównać i jakoś utrzymać wynik to i tak przegrywam jakimś śmiesznym golem w ostatniej minucie meczu. Głównie z błędu obrońcy, który odda piłkę pod nogi przeciwnikowi albo najzwyczajniej pobiegnie gdzieś daleko od pilki cholera wie po co.
Napastnicy też grają jak we mgle z zawiązanymi oczami i rozwiązanymi butami.
Do ładnych podań nie dobiegają tylko zwalniaja bieg mimo wciśniętego guzika biegu, nie trafiają na pustą bramkę z kilku metrów albo oduwają się od piłki.
Przeciwnik z regóły wybija bramkarzem, robi jedno max dwa podania i wbija mi gola a moje orły robią wszystko, żeby piłka wpadła do mojej bramki bez przeszkód.
Przełączanie zawodników to kiepski żart. W obronie zanim przełączę na zawodnika którym chcę sterować to muszę przełączać do czterech razy - a wtedy jest już za późno - piłka siedzi w bramce.

Sędzia i jego reakcje też z dupy wzięte. Przed chwilą grałem mecz kiedy przeciwnik na jego polu karnym tak sfaulował mojego napastnika, że ten zrobił salto w powietrzu. Zero reakcji sędziego.
Kilka akcji później - mój obrońca odbierał piłkę napastnikowi na moim polu karnym (odbierałem przy wciśniętym krzyżyku) i sędzia wspaniałomyślnie odgwizdał karnego i wręczyl czerwoną mojemu obrońcy.

Mechanizm tej gry jest dla mnie conajmniej niezrozumiały.
Męczące są skrypty, lagi, handicapy, opóźnienia reakcji zawodników, nieracjonalne AI i często cheaterzy...

Taki urok tej kopanki  :-\

Offline plose66

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2017
  • location:
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 01.08.2017r.
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 23, 2017, 16:55:31 »
i dobrze niech lecą te animacje bo po pierwsze są zajebiście zrobione a po drugie niech widzą, że jebnąłeś gola :D :D
Może i bym ci przyznał rację, gdyby nie to że te typy  od oglądania tych animacji nader często są pierwsi do wciskania klawiszy po mojej strzelonej bramce . Robią to normalnie błyskawicznie, dlatego  sorry ale jak na mój gust to jednak raczej narzędzie do wqrwiania rywala a nie for fun.

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 28, 2017, 12:31:26 »
Jakiś wysyp chamstwa od kilku dni w myClub.
Gram z kolesiem, który rozwalił moja obronę prostą grą - podanie od bramkarza, długa piłka, strzał i gol. Przegrałem mecz a ten mi wysła wiadomości jaki to [cenzura] jestem, jak cienko gram i ciśnie mi jak poje.bany!

Dzisiaj gram z jakimś pólgłówkiem, ten fauluje, pauzuje, gra zacina... Koleś wygrał.
Pytam go jaki ma internet bo mi gra zacinała i po kiego grzmota wciska pauzę co 20sekund?
Koleś zaczyna mnie wyzywać od nieudaczników, opisuje jak to moja matka śsie itd.

Kur.wa co za zbydlęcenie!
 :o
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2017, 12:33:44 wysłana przez Jacinho »

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 28, 2017, 12:32:02 »
(zdublowało mi posta).
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2017, 12:33:16 wysłana przez Jacinho »

Offline lantz

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2015
  • location: Gdynia
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 16.12.2015r.
  • Gram w: PES 16
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 28, 2017, 12:38:15 »
Czy Jurgen Klopp zmienia pozycje środkowych pomocników z CMF na AMF ?

Offline Fred23X

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2017
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 297
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 30.07.2017r.
  • Gram w: PES 2022
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 28, 2017, 12:42:32 »
Czy Jurgen Klopp zmienia pozycje środkowych pomocników z CMF na AMF ?
nie, możesz tylko cmf=dmf
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2017, 12:45:19 wysłana przez Fred23X »

Offline plose66

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2017
  • location:
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 01.08.2017r.
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 28, 2017, 12:48:01 »
Mam pytanie odnośnie trainerów. Im lepiej dopasowana pozycja tym więcej punktów doświadczenia. Ale zauważyłem że czasami dostają 2krotnie lub nawet trzykrotnie większą ilość expa niż zakładana. Ktoś wie z czego to wynika ?

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 28, 2017, 12:55:40 »
Mam pytanie odnośnie trainerów. Im lepiej dopasowana pozycja tym więcej punktów doświadczenia. Ale zauważyłem że czasami dostają 2krotnie lub nawet trzykrotnie większą ilość expa niż zakładana. Ktoś wie z czego to wynika ?

Forma zawodnika.
Jak zawodnik, którego przerobisz na trenera ma dobrą formę to jest w stanie "dać" więcej punktów i jeśli zawodnik trenowany ma dobrą formę to tych punktów również jest więcej.

Offline Ajzol

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2017
  • location: Wielkopolska
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.10.2017r.
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 29, 2017, 14:32:47 »
Może ktoś opisać co i jak robi się z Scoutami? nie ogarniam tam nic... Prosiłbym o zrozumiałe rozpisanie tego zagadnienia.

Offline andros84

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location:
  • Wiadomości: 141
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 07.11.2011r.
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 29, 2017, 18:51:15 »
Może ktoś opisać co i jak robi się z Scoutami? nie ogarniam tam nic... Prosiłbym o zrozumiałe rozpisanie tego zagadnienia.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE   Używasz sobie tej strony do wyszukiwania zawodników. Tam masz jakich skautów Ci trzeba żeby tego zawodnika sobie "złożyć" do wylosowania. Część skautów dostajesz po rozegranych meczach,a niektórych musisz sobie w aukcji skautów znaleźć i licytować.

Offline Hattrick1983

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lip 2015
  • location: Siedlce
  • Wiadomości: 111
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 26.07.2015r.
    • Status GG
  • Gram w: Grałem w PES 2015, 2016, teraz PES 2017
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 08, 2017, 20:40:57 »
Bedą legendy !!!!!!!!!!!juz za tydz. Kto ile ma GP?

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 08, 2017, 21:05:08 »
Bedą legendy !!!!!!!!!!!juz za tydz. Kto ile ma GP?

Na chwile obecna mam jakies 4k  GP.
Znaczy sie , poszaleje ;)

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 08, 2017, 22:38:10 »
Może ktoś opisać co i jak robi się z Scoutami? nie ogarniam tam nic... Prosiłbym o zrozumiałe rozpisanie tego zagadnienia.


 Pobierz ten plik i wrzucaj tam scoutow, ktorych masz.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE


Offline chillonahill

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 452
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: PES18/PC
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 09, 2017, 07:25:39 »
Zajebiście mam 450.000 GP bede losował. :)
VIVA FCB!!!!!

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 09, 2017, 08:00:21 »
Mnie legendy w ogóle nie ruszają. Gdyby był Beckham, RvN, Vidic, Ferdinand, Schmaichel, Giggs i inni tego typu, to bym losował :)

Offline smiechen

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Sty 2015
  • location: Świnoujście
  • Wiadomości: 650
  • Dostał Piw: 32
  • Na forum od: 08.01.2015r.
  • lepiej wejść komuś w drogę niż w dupę
  • Gram w: ćpaj sport
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 09, 2017, 08:08:08 »
Mnie legendy w ogóle nie ruszają. Gdyby był Beckham, RvN, Vidic, Ferdinand, Schmaichel, Giggs i inni tego typu, to bym losował :)
legendy psują tą grę wg mojej opinii, no ale kto co lubi, dla mnie np. Maradona i Messi w jednej drużynie jakoś nie pasują
PS Beckham ma być

« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2017, 08:08:46 wysłana przez smiechen »

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 09, 2017, 08:54:56 »
Uuuuu niezły render Becksa, to być może się skuszę ;)

Offline Hattrick1983

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lip 2015
  • location: Siedlce
  • Wiadomości: 111
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 26.07.2015r.
    • Status GG
  • Gram w: Grałem w PES 2015, 2016, teraz PES 2017
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 13, 2017, 13:52:12 »
960 tys:P

Offline tomek.mly

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2016
  • location:
  • Wiadomości: 10
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 28.09.2016r.
Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 16, 2017, 23:11:42 »
Grał ktoś w PES Myclub league? Jak to wyglada? Teraz jest do wygrania czarna pilka. Ile trzeba rozegrac meczy? Slabo u mnie z angielskim ;) u mnie mecze wygladaja tak, ze oddaje 2-3 razy wiecej strzalow i przegrywam. Ostatnio dostalem 3:0 i gosciu sam z siebie napisal, ze powinienem to wygrac...

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Dyskusje
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 16, 2017, 23:11:42 »