Autor Wątek: PES 2018 MyClub jak zacząć?  (Przeczytany 8453 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline MatAnd

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2015
  • location:
  • Wiadomości: 109
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.10.2015r.
PES 2018 MyClub jak zacząć?
« dnia: Wrzesień 22, 2017, 13:41:06 »
Dobra! Ja jestem nowy w PES MyClub (od edycji 2010 były tylko piraty) i chciałem parę problemów swoich rozwiązać. z grindowaniem, losowaniem piłek (nie cierpię tego w grach, tych wszystkich skrzynek, paczek z losową zawartością zawsze mi gówno wypada Hearthstone, od niedawna w HotS i tutaj w PESie - tylko Boateng, ale do niego wrócę) i ogólnie jestem jakoś taki zagubiony, albo przez brak spolszczenia czy też braku oficjalnego jakiegoś poradnika krok po kroku powinien tu powstać i być aktualizowany z każda nową edycją i zamieszczany na stronie (słabo z moim angielskim). ale do rzeczy:
1. Chcę kupić trenera Mourinho lub Zidane za złoto wyfarmione z osiągnięć, to przedłużenie kontraktu w punktach GP ile będzie kosztowało?
2. Zauważylem, że ci z czarnych piłek (Boateng (czarna piłka, Fletcher, Lucas Leiva (złote piłki) NIC MI NIE WYPADA, ALE TO NIC) są młodsi i słabsi ale mają więcej poziomów do wylewelowania (zaczynają od lvl1). I na tym lvl1 nie kosztuje dużo przedłużenie umowy. Dlatego zanim tacy następni mi się wszyscy nie trafią (ci co są, są już po moim treningu na ślepo i trochę ich popsułem), łącznie z ławką rezerwowych to nie chcę nimi grać mają po prostu być aż nie będą mieli kontraktów na 1000-2000 meczy, by później cały trening w nich włożyć i patrzeć jak rosną. Czy to jest skuteczny pomysł (czy też NIE jest, ponieważ jest czasochłonny)?
3. Jakie mecze najlepiej grać dla grindu? Challenge (tu mam słabego trenera Fishera ale mam w miarę mocny team strength i mam GP prawie 3000 za wygrany mecz) i towarzyskie z com (tu poziom professional uczę się grać na top player), Divisions (SIM) który lepiej grać by się kiepskich scoutów pozbyć, by druzyny wypoczęły i jakoś tam grindować (prawie tysiąc za przegrany, półtora tyś za zremisowany, ok 2000 za wygrany mecz jestem w dywizji 7 ale chyba spadnę), czy też trzaskać friendly i divisions z ludźmi (co idzie mi bardzo słabo, gdyż wszyscy wystawiają kozaków, a ja przez te wszystkie lata z 3-4 znajomymi w PESa grałem i głównie tylko z kompem for fun master league na 4 poziomie trudności max), PES League nie próbowałem. Tu moja drużyna:
 
   
4. Stamina Recovery, Contract Reneval Ticket, Familiary Boost (to trzymać na najmocniejszą jedenastkę?), Management Skill Boost (to jak zatrudnię nowego trenera to przejdzie na niego? czy każdy trener zbiera własne?). te 4 boostery wypadają losowo czy po przejściu określonego challenge'u, meczu, sezonu w dywizji?
5. Jeśli to co napisałem nie ma sensu, niech ktoś na spokojnie bez hejtu mi spróbuje wyjaśnić krok po kroku łopatologicznie co powinienem robić począwszy od pierwszego uruchomienia MyClub, poprzez rozwój drużyny, gdzie najczęściej grać itd itp, żeby tę drużynę móc na spokojnie sobie utrzymać jak najdłużej, a nie ciągle kombinować i grać przeciwko takim drużynom które mają ponad 85-95 na każdej pozycji łącznie z ławką rezerwowych (moje pierwsze i ostatnie dwa mecze w divisions), to się uspokoi i wyrówna w najbliższym czasie?
6. Wiem, że to nie to forum ale zapytam się z ciekawości gdzie jest większy grind? w FUT czy MyClub?
Się rozpisałem nawet nie wiem czy to gramatycznie jest napisane:)
Pozdrawiam


EDIT: Czy Daily Bonus to tylko przez pierwsze 10 dni gry, czy ciągle będzie się pojawiał? bo 10000 GP to wiem, że do jutra

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2018 MyClub jak zacząć?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2017, 14:21:57 »
1. Im większe umiejętności, tym droższe przedłużanie kontraktu w GP. W PES 2017 najdrożsi trenerzy, czyli Ci najlepsi potrafili brać za przedłużenie 11k+ GP. Tutaj będzie to samo. Zdecydowanie lepiej jest kupić sobie trenera z umiejętnościami około 400 (przedłużenie będzie około 6k GP kosztować) i podbić mu umiejętności poprzez trening trenera. Wtedy koszt przedłużenie kontraktu nie zwiększa się, więc ma się trenera z umiejętnościami 700-800, a kosztuje przedłużenie tyle co u tego z 400.

2. Maksymalna długość kontraktu to 99 meczów (tyle było w PES 2017). Właśnie po to, aby zapobiec przedłużaniu za grosze gdy mają pierwszy poziom. Jednak oczywiście warto im na 1 poziomie dać te kontrakty ;)

3. Dla grindu i kasy w PES 2017 najlepiej grało się Master challange. Za zwycięstwo turnieju było 7,5k GP (za pierwsze 20k GP). Grało się 5 spotkań, waliło w tych meczach minimum 30 bramek, więc grind szedł szybko. Tutaj nie ma póki co tych turniejów z kompem, więc ciężko powiedzieć co i jak grać, aby szybko grindować.

4. Boosty wypadają losowo. Stamina odnawia wytrzymałość zawodnika i jest tego pełno. Ticket warto trzymać na piłkarzy z czarnych piłek na wysokich poziomach, bo wtedy nie płacisz ponad 3k GP za kontrakt, tylko wykorzystujesz bilet. Familiarity poprawia zgranie, więc to mało przydatny boost, bo zgranie i tak szybko się łapie. Managment skill boost to jest to o czym wcześniej pisałem. Powiększa zdolności managera. Jeden boost + 10 do zdolności managera. Masz managera z umiejętnościami 310 )Fisher), dajesz mu 20 razy boost i ma umiejętności 510. Po użyciu ten boost znika, więc nie warto wydawać tego na trenerów którymi nie ma zamiaru się grać.

Ogółem te boosty wypadają losowo , głównie po losowaniach piłkarzy z agentów. Czasem jak są bonusy za logowanie, to też dają różne boosty, tak jak teraz 10k GP.

5. Pograsz trochę i sam zobaczysz co Ci najbardziej leży i jest opłacalne :)

6. Moim zdaniem myClub :P

Offline MatAnd

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2015
  • location:
  • Wiadomości: 109
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.10.2015r.
Odp: PES 2018 MyClub jak zacząć?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2017, 15:47:18 »
Dzięki za szybką odpowiedź.
Ad 1. Czyli mam farta bo preferuję granie dwoma napastnikami a oni nie są drodzy. Tutaj mam dwa pytanka:
1.Złote coiny, które wypadają z osiągnięć przeznaczyć na zakup trenerów, (nie jestem osobą, która będzie korzystała z mikropłatności więc ok 1500 to max co uzbieram, chyba że coś pojawiało w poprzednim PESie i tu też się pojawi)?
2. Po każdym meczu pojawia się okienko ze statystykami trenera za mecze w divisions (sim), Z komputerem (challenge i towarzyskie) i z ludźmi, i jak się jedno wypełni, to coś się zwiększa. Tylko teraz będąc w menu gry nie mogę tego znaleźć i musiałbym mecz rozegrać. Ale pytanie mam następujące: Skoro sam chcę mieć ustawione, że najlepsza drużyna idzie w online z ludźmi, druga złożona z rezerwowych do grania z komputerem, a trzecia złożona z najgorszych scoutów do symulacji, to czy każda powinna mieć własnego trenera, by każdemu skupić rozwój na innym typie spotkań, czy to niewiele daje?

ad 2. wszystko jasne
ad 3. wszystko jasne
ad 4. wszystko jasne
ad 5. Nauczyć się grac z ludźmi, bo samo granie z komputerem i przejście na grę z innymi jest jak oglądanie przez lata spotkania ekstraklasy i zobaczyć pierwszy raz w życiu mecz Premier League. Swoją drogą (co jest najgorsze), tylko w MyClub Divisions Online wyszukuje mi przeciwników szybko i bezproblemowo, online poza trybem MyClub to albo pozamykane pokoje, divisions które wyszukuje 5 minut i nic nie znajduje, oraz co-op, który chyba jako nowość działa szybko i bezproblemowo, jest dziwny i mi nie podchodzi.
ad 6. ok :P

Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź.

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2018 MyClub jak zacząć?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2017, 16:31:12 »
1. Najlepsze co było w ubiegłej wersji za coinsy to losowania piłkarzy ze special agenta w promocji. Było 100 coinsów za losowanie. Ze trzy razy przez rok taka promocja się pojawiła i ja zawsze z tego korzystałem. Jednorazowo można było 5 losowań zrobić, więc trzymam coinsy na to.

2. To nie jest postęp, tylko jak zapełnisz któryś pasek, to nie płacisz za odnowę kontraktu, tylko masz trenera na kolejna 25 spotkań. Z tym, że wymagania do ponownego odnowienia są wyższe. Więc jeśli masz trenera który potrzebuje 5 punktów do odnowy kontraktu, Ty zdobędziesz punktów 20, to dostajesz odnowienie kontraktu na 25 spotkań za darmo i podniesienie progu na 22-23 punkty do ponownego odnowienia kontraktu za darmo (zawsze jest to co zdobyłeś plus/minus dwa lub trzy punkty). Czy warto mieć trzech trenerów? Warto, bo ten do grania z kompem będzie praktycznie za darmo, bo z kompem zawsze się wygrywa, więc zbierasz za każdym razem 75 punktów na kontrakt trenerski i nigdy tego trenera nie opłacasz ;)

Offline MatAnd

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2015
  • location:
  • Wiadomości: 109
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.10.2015r.
Odp: PES 2018 MyClub jak zacząć?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2017, 16:42:07 »
No dzięki wielkie Tianse, z czarnej magii, która spowodowana była brakiem grania w MyClub we wcześniejszych edycjach PESA oraz słaba znajomość angielskiego, która wpływa na zrozumienie gry, wszystko okazało się proste i nieskomplikowane. Pozdrawiam:)

Offline thomson72

  • Junior
  • *
  • Join Date: Kwi 2013
  • location: Polska
  • Wiadomości: 107
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.04.2013r.
  • 8 Liga Mistrzów
  • Gram w: PES 2017
Odp: PES 2018 MyClub jak zacząć?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2017, 18:13:49 »
Mam pytanie co do taktyki. Rozumiem, że jak zostawię ustawiania w trybie OF to funkcjonuje taktyka danego trenera a jak wprowadzam swoje to gram według własnej ofensywy i defensywny? To jak przejść z jednego trybu w drugi?

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2018 MyClub jak zacząć?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2017, 18:39:47 »
Mam pytanie co do taktyki. Rozumiem, że jak zostawię ustawiania w trybie OF to funkcjonuje taktyka danego trenera a jak wprowadzam swoje to gram według własnej ofensywy i defensywny? To jak przejść z jednego trybu w drugi?


To jest raczej dodanie taktyk do już istniejących.
Do swoich upodobań zaawansowanymi podkręcasz taktykę danego trenera albo dodajesz taką, której trener nie ma.

Tak to rozumiem.

Offline hubertt95

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.03.2010r.
Odp: PES 2018 MyClub jak zacząć?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:14:40 »
Może mi ktoś powiedzieć jak jest z wgrywaniem Patchy i grą w MyClub? Czy jeśli wgram oryginalne stroje, herby to będzie to równoznaczne z brakiem możliwości gry w ten tryb? Może i chaotycznie napisane, ale na pewno wiecie o co chodzi i skąd moje wątpliwości ;)

Gram na xboxie 360.

Offline rumcyk

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2008
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 19.01.2008r.
Odp: PES 2018 MyClub jak zacząć?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2017, 14:08:59 »
Nie ma atchy na xboxa i nie bedzie. Mozna tylko ogarnac na ps4 i pc i wszystko ladnie chodzi.

Offline Bracia Tashibana

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 67
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.10.2009r.
  • Gram w: My Club
Odp: PES 2018 MyClub jak zacząć?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2017, 17:22:00 »
Hej, jest już nowa wersja tego programu PES 2017 MyClub all combos v2.2 - all scouts
Rafal82K Xbox One

Offline hubertt95

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.03.2010r.
Odp: PES 2018 MyClub jak zacząć?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2017, 13:19:49 »
Nie ma atchy na xboxa i nie bedzie. Mozna tylko ogarnac na ps4 i pc i wszystko ladnie chodzi.

No to jesteś w błędzie ;) udało mi się i wszystko śmiga już pięknie.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2018 MyClub jak zacząć?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2017, 13:19:49 »