Autor Wątek: Arsenal Londyn | #4 - Początek sezonu ligowego.  (Przeczytany 5650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tirexowy

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2017
  • location:
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.10.2017r.
  • Gram w: FIFA 18, PES 18
Arsenal Londyn | #4 - Początek sezonu ligowego.
« dnia: Październik 07, 2017, 18:06:08 »
#WENGER PODPISUJE NOWY KONTRAKT



Arsene Wenger przedłuży kontrakt z Arsenalem o kolejne dwa lata - donosi BBC Sport.
67-letni Francuz prowadzi drużynę "Kanonierów" od roku 1996, w poprzednim sezonie pomimo zwyciężenia Pucharu Anglii drużyna zajęła dopiero 5 miejsce w Premier League. Przez co po raz pierwszy za kadencji Wengera Arsenal nie zagra w Lidze Mistrzów. Wiele fanów klubu z Londynu domagało się zwolnienia Arsene Wengera i zorganizowali protest - "Wenger Out".
Pomimo wielu transparentów z napisem "#WengerOut" władze klubu postanowili przedłużyć kontrakt z legendarnym szkoleniowcem o dwa lata.


#ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN CHCE ODEJŚĆ



Alex Oxlade-Chamberlain poprosił władze Arsenalu o wystawienie go na listę transferową - donosi Sky Sports.
Według Sky Sports, Alex Oxlade-Chamberlain, 24 letni prawy pomocnik Arsenalu Londyn złożył prośbę o transfer. Z bliskiego otoczenia wiadomo, że zawodnik ostatnio narzekał na brak występów jego klubu w Lidze Mistrzów. Także według doniesień Alex miał skarżyć się na metody treningowe 67-letniego Arsene Wengera. Nie od dziś wiadomo, że wiele klubów z Angielskiej Premier League są w stanie zapłacić grube miliony wzamian za tego zawodnika.


#OFICJALNIE SHAQIRI DOŁĄCZA DO ARSENALU



Oficjalnie Xherdan Shaqiri dołączył do drużyny z Londynu - poinformowała oficjalna strona Arsenalu Londyn.
Ten 25-letni prawy skrzydłowy jak do tej pory występował w Stoke City i był tam jedną z większych gwiazd tego klubu. Jak wiadomo aktualny prawy skrzydłowy Arsenalu złożył prośbę o transfer dlatego też Arsene Wenger postanowił jeszcze przed sprzedaniem Alex'a zakupić kogoś na jego miejsce. Kwota odstępnego za Shaqiriego wynosiła około 36.700.000€, zawodnik w klubie ma zarabiać około 115.000€ tygodniowo. Zawodnik został sprowadzony do klubu z pewnością aby być zawodnikiem podstawowej jedenastki.


#KEVIN STROOTMAN OPUSZCZA ROMĘ NA RZECZ ARSENALU



Oficjalnie Kevin Strootman podpisał kontrakt z Arsenalem Londyn - poinformowała o tym oficjalna strona Arsenalu Londyn.
Według informacji podanych na oficjalnej stronie Arsenalu, 27 letni pomocnik Kevin Strootman podpisał trzyletni kontrakt z drużyną z Londynu. Kevin zaliczył niespełna 100 meczy dla AS Romy, w tych meczach zdobył on 12 bramek, oraz zaliczył 19 asyst, może statystyki nie powalają, lecz Arsene Wenger jest w stanie zaufać holenderskiemu pomocnikowi, ponieważ wydał na niego aż 45.400.000€. Na konferencji prasowej na której przedstawiony został Strootman jako zawodnik Arsenalu, Arsene przyznał, że pomocnik został sprowadzony aby wejść do pierwszego składu za Ramseya.

« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2017, 16:36:09 wysłana przez Tirexowy »

Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
Odp: Arsenal Londyn | #1 - Wenger zostaje?!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2017, 18:38:21 »
Witam nowego karierowicza. Fajnie, że pojawiają się jeszcze ludzie z chęcią tworzenia własnego opowiadania. Nie wiem czy jest to twój debiut czy też niesiesz już ze sobą jakiś bagaż doświadczeń. Na forum od dłuższego czasu posucha, ciężki okres dla wirtualnych karier, wytrwałości chłopie. 

Offline Tirexowy

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2017
  • location:
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.10.2017r.
  • Gram w: FIFA 18, PES 18
Odp: Arsenal Londyn | #2 - Tarcza Wspólnoty!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2017, 20:14:26 »
#PETR CECH ODCHODZI OD ARSENALU



Petr Cech oficjalnie opuścił Arsenal Londyn - poinformował Bayern Monachium w mediach społecznościowych.
Jak informuje oficjalny Fanpage Bayernu Monachium 35-letni czeski bramkarz opuścił klub z Londynu i przeszedł do klubu z stolicy Bawarii. Transfer ten jest bardzo kontrowersyjny patrząc na wiek zawodnika. Bardzo dziwi ruch Bayernu, który posiada w składzie znakomitego Manuela Neuera, natomiast nie dziwi nikogo chyba, że Arsenal zdecydował się sprzedać Petra Cecha ze względu na wiek, podobno kwota odstępnego za tego bramkarza wynosi około 15.000.000€. Do meczu o tarczę wspólnoty pozostało nie wiele, dlatego też kibice mają powody do zmartwień, ponieważ może się nie udać Wengerowi znaleźć odpowiedniego bramkarza do pierwszego składu.


#ZNAMY NOWEGO BRAMKARZA ARSENALU



Dwa dni przed meczem z Chelsea o tarczę wspólnoty zaprezentowany na konferencji prasowej został Bernd Leno!
Do meczu pozostały dwa dni a w Londynie zaprezentowany został nowy bramkarz Arsenalu - Bernd Leno, ten 25-letni były bramkarz Bayeru Leverkusen był jednym z najlepszych zawodników grającym w wcześniej wymienionym klubie. Zawodnik dołączył do Kanonierów za równe 40.000.000€, przez co stał się drugim najdroższym bramkarzem w historii piłki nożnej. Na konferencji prasowej Arsene Wenger powiedział, że zawodnik na 100% będzie gotowy na mecz z Chelsea i wystąpi w pierwszym składzie.


#ARSENAL Z PIERWSZYM TROFEUM



W meczu o Tarczę Wspólnoty Arsenal pokonał Chelsea 2:0!
Mecz o pierwsze trofeum w tym sezonie rozpoczął się dość spokojnie, można powiedzieć, że zaczęły się lekkie szachy, Arsenal jak i Chelsea chcieli sprawdzić na początku na co stać drużynę przeciwną. Pierwszą groźną okazję Chelsea stworzyła w minucie 9 gdzie po skrzydle pobiegł Eden Hazard, który wrzucił wprost na główkę Costy, lecz ten niestety trafił zaraz obok prawego słupka. Z minuty na minute tempo meczu zwiększało się, niestety do minuty 34 żaden z zespołów nie wykreował groźnej okazji, w minucie 34 kapitalnie z skrzydła zbiegł Alexis Sanchez i finezyjnie uderzył prosto w okienko. Arsene Wenger chcąc wygrać pierwsze trofeum nakazał zawodnikom cofnąć się głęboko do obrony, od tego momentu do 45 minuty widzieliśmy bombardowanie bramki Bernda Leno, który jak zahipnotyzowany bronił każdy możliwy strzał. Po przerwie Arsenal wyszedł trochę ofensywniej, bo wiedzieli, że Chelsea jest bardziej zmęczona od nich przez to, że znacznie zwiększyli tempo po straconej bramce. Powolne ataki Arsenalu przyniosły skutek dopiero w minucie 84 gdzie wpuszczony z ławki Ramsey uderzył z nożyc z 16 metra!

Arsenal 2:0 Chelsea
34' Sanchez, 84' Ramsey - Brak Bramek
Motm: Ramsey

Skład Arsenalu na mecz:
Sanchez (LW) - Lacazette (ST) - Shaqiri(RW)               
Ozil(CAM)
Strootman (CM) - Xhaka (CM)
Kolasinac (LB) - Mustafi(CB) - Kościelny (CB) - Bellerin (RB)
Leno (GK)



Dzięki, myślę, że wytrwałości tutaj nie braknie. Doświadczenie niby jakieś mam, ale nie wielkie, nadal się uczę.

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Arsenal Londyn | #2 - Tarcza Wspólnoty.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2017, 23:49:48 »
Witam Cię drogi przyjacielu :) Miło, że wpadłeś również tutaj. Ja z mojej strony życzę Ci powodzenia i wytrwałości, abyś dzielnie do końca prowadził swoje "skrobanie" o Kanonierach. Ciekawie transfery, nie powiem. Zobaczymy jak z Tobą Arsenal będzie sobie poczyniał :D

Offline Tirexowy

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2017
  • location:
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.10.2017r.
  • Gram w: FIFA 18, PES 18
Odp: Arsenal Londyn | #3 - Seria odejść z Arsenalu.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2017, 11:57:25 »
#DEBUCHY ODCHODZI Z ARSENALU



Debuchy odchodzi z Arsenalu do Brighton - donosi oficjalna strona Arsenalu.
To już pewne! Debuchy już nie założy więcej trykotu Arsenalu. Ten 32 letni obrońca od pewnego czasu ma problem z ustaniem w pierwszej jedenastce, po sprowadzeniu Kolasinaca 67-letni Arsene Wenger postanowił wystawić Debuchyego na listę transferową. Po obrońcę zgłosił się Brighton, który postanowił wyłożyć na stół 10.700.000€ za tego obrońcę. Z nowym klubem Debuchy podpipsał kontrakt na 3 lata, więc pewnie ostatnie chwile swojej kariery spędzi on w Brighton.


#MAITLAND-NILES WYPOŻYCZONY



Maitland-Niles wylądował w Blackburn Rovers na rocznym wypożyczeniu - donosi klub Blackburn.
Jeden z młodych zawodników Arsenalu zdecydował się na odejście do klubu Blackburn na roczne wypożyczenie. Arsene uznał, że dla zawodnika będzie najlepiej jak zacznie więcej grać, a w swoim klubie nie był w stanie zaoferować mu odpowiedniej liczby meczy. Niestety dla Blackburn nie mają oni opcji wykupienia piłkarza po zakończeniu wypożyczenia, lecz szkoleniowiec Arsenalu przyznał, że nie wyklucza możliwości przedłużenia wypożyczenia do dwóch lat.


#KOLEJNY ZAWODNIK ODCHODZI Z ARSENALU



Po roku spędzonym w klubie z Londynu Lucas Perez odchodzi do BVB - informację na twitterze podało oficjalne konto Arsenalu.
Według nieoficjalnych źródeł BVB za tego napastnika musiało zapłacić 30.000.000€ co oznaczałoby, że Arsenal żadko wystawiając tego zawodnika zarobili aż 16.000.000€, zapewne do takiego skoku ceny przyczyniły się letnie transfery gdzie klubu potrafiły wydać dziesiątki milionów za zawodników pokroju Lucasa. Zawodnik podpisał dwuletni kontrakt z wicemistrzem niemiec, co ciekawe Arsenal dostanie 5% kwoty odstępnego z następnego transferu napastnika (o ile on nastąpi).


Dzięki Ebistal za komentarz, ta no postaram się do końca poskrobać ten Arsenal, ale wiesz jak to jest czasami, więc nic nie obiecuję :P

Jeszcze chciałem dodać, że nie wiem czemu nie mam wszystkich przeprowadzonych transferów dlatego też Perez nie jest w Deportivo i Oxlade w Liverpool, a nie chciałem po rozegraniu połowy sezonu zaczynać wszystkiego od nowa :(


« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2017, 12:02:25 wysłana przez Tirexowy »

Offline Tirexowy

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2017
  • location:
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.10.2017r.
  • Gram w: FIFA 18, PES 18
Odp: Arsenal Londyn | #4 - Początek sezonu ligowego.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2017, 16:34:34 »
#ZASKAKUJĄCY KIERUNEK ALEXA OXLADE-CHAMBERLAINA



Oficjalnie Alex Oxlade-Chamberlain odchodzi od Arsenalu, lecz chyba o takim klubie to on nie marzył.
Oxlade-Chamberlain po wielu kłótniach z trenerem odchodzi od Kanonierów, zawodnik postanowił odejść od Leicester! Wybór tego zawodnika zaskakuje, ponieważ jeszcze przed okienkiem interesował się nim Liverpool oraz Bayern, natomiast z nieoficjalnego źródła wiadomo, że jedyną ofertą za tego zawodnika była oferta od Leicester. Za tak dobrego, pracowitego zawodnika Lisy zapłacić musiały 27.300.000€, patrząc na tegoroczne transfery nie wydaje się aby to była jakaś fortuna jak za takiego zawodnika.


#WYWIAD Z WENGEREM PRZED LIGĄ


Nick Collins: Arsenal jako jeden z nielicznych klubów nie pojechał na turniej przedsezonowy, powie nam coś trener o tym?
Arsene Wenger: Tak, zrezygnowanie z przedsozonowego turnieju to była moja osobista decyzja. Nie oszukujmy się, aktualnie te turnieje to tylko pieniądze, my ich aktualnie nie potrzebujemy. Postanowiłem, że wraz z całą kadrą Arsenalu pozostaniemy w Londynie i skupimy się na treningach, w drużynie podziało się wiele, parę osób przyszło pare odeszło, gdybyśmy polecieli na turniej wiele z tych zawodników mogło już dawno zostać kupionych.

Nick Collins: Jest to pierwszy sezon kiedy prowadzi Pan klub i nie gra w Lidze Mistrzów,  czy ma Pan jakiś specjalny plan na ten sezon?
Arsene Wenger: Oczywiście jest to dla mnie wielki cios, nigdy jeszcze nie wprowadziłem Arsenalu jedynie do Ligi Europy, moim celem na ten sezon jest top3 lub wygranie Ligi Europy, jeżeli tych celów w tym sezonie nie spełnię najprawdopodobniej zwolnię miejsce na stołku trenera.

Nick Collins: Mhm, to była dośc zaskakująca odpowiedź. Alex Oxlade-Chamberlain otwarcie powiedział, że chce grać w Lidze Mistrzów i zażądał sprzedania go, tymczasem wylądował w Leicester, może nam coś Pan powiedzieć na ten temat?
Arsene Wenger: Tak, to prawda Alex powiedział mi w prost, że nie ma zamiaru grać w Arsenalu jeżeli nie gramy w Lidze Mistrzów. Jakoś  nie miałem ochoty się z nim zbytnio kłócić, nawet przed złożeniem "Transfer Requestu" powiedziałem zarządowi klubu, że mam zamiar go sprzedać. Powiedziałem Alexowi, że jak nie odejdzie to nie widzę dla niego miesjca, szczególnie, że już w jego miejsce do Londynu leciał Shaqiri. Mijały dni a ofert brakowało, Oxlade bał się, że ta oferta z Leicester może być tą jedyną więc zrobił dwa kroki w tył i przeszedł do Leicester, brzmi niby śmiesznie, z Arsenalu do Leicester, ale większość piłkarzy wolałoby pójść do gorszego klubu niż siedzieć na ławce przez cały sezon.

Nick Collins: W tegorocznej edycji Ligi Europy także udział bierze AC Milan, który jest faworytem do wygrania trofeum, po tym jak wydali setki milionów na transfery, czy wierzy Pan, że Arsenal jest w stanie nawiązać z nimi walkę?
Arsene Wenger: Oczywiście, że jesteśmy w stanie powalczyć, w podstawowej jedenastce Arsenalu zmieniło się tylko 3 graczy, natomiast w Milanie zmieniła się prawie cała podstawowa jedenastka i nie są tak zgrani jak my. Mogę jedynie powiedzieć, że tanio skóry nie sprzedamy!

Nick Collins: Przed sezonem wiele się mówiło, że Alexis Sanchez nie przedłuży kontraktu i odejdzie do Manchesteru City, jest Pan w stanie nam coś więcej powiedzieć?
Arsene Wenger: Mogę powiedzieć, że rozmawiałem z Alexisem przed sezonem i powiedziałem mu, że w tym sezonie będziemy walczyć o te najwyższe cele, natomiast ten powiedział, że jak odejdzie to na pewno nie do Manchesteru City. Mogę jeszcze jedynie dodać, że negocjacje w sprawie jego kontraktu zaczną się za niedługo.


#INAUGURACJA SEZONU PREMIER LEAGUE



Arsenal spokojnie wygrywa 2:0 z Leicester.
Od razu po pierwszym gwizdku sędziego Arsenal chciał pokazać się jako ta lepsza drużyna, oczywiste było to, że Leicester postawiło w tym meczu na obronę. Pierwszą groźną okazję stworzył Arsenal w minucie 30, gdzie nowy nabytek, Xherdan Shaqiri zszedł z prawego skrzydła i uderzył prosto w poprzeczkę. zaledwie 13 minut potem sprzed pola karnego pięknym uderzeniem umieścił piłkę w bramce Cazorla, który w tym meczu wystąpił w podstawowej jedenastce zamiast Ozila. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Arsenal ruszył za ciosem i po pięknym podaniu Cazorli w minucie 56 piłkę do bramki wbił Kevin Strootman, nowy nabytek Arsenalu Londyn. 15 minut potem rzut karny wymusił Lacazette niestety Alexis Sanchez nie trafił nawet w światło bramki.

Arsenal 2:0 Leicester
43' Cazorla, 56' Strootman - Brak bramek
Motm: Cazorla

Skład Arsenalu na mecz:

                          Sanchez (LW) - Lacazette (ST) - Shaqiri(RW)                             
Cazorla(CAM)
Strootman (CM) - Xhaka (CM)   
Monreal (LB) - Mustafi(CB) - Kościelny (CB) - Bellerin (RB)
Leno (GK)
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2017, 16:35:30 wysłana przez Tirexowy »

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Arsenal Londyn | #4 - Początek sezonu ligowego.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2017, 22:48:55 »
Najpierw w meczu o Tarczę pokonaliście odwiecznego rywala Chelsea. Teraz na inauguracje sezonu bezproblemowo wygrywacie z Leicester City. Widać, że Kanonierzy jak najlepiej przygotowali się w pre-sezonie i efekty przyszły dość szybko.

Takie dwie rady :) Możesz z nich skorzystać, albo nie :D Po pierwsze fajnie byłoby zobaczyć dłuższe opisy ze spotkań, bardziej szczegółowe :D Po drugie składy lepiej wyglądają w ten sposób:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Kościelny, Monreal - Xhaka, Strootman, Cazorla - Sanchez, Shaqiri, Lacazette

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Arsenal Londyn | #4 - Początek sezonu ligowego.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2017, 13:30:37 »
Mi tam skład pasuje, a co do tekstu sam pisze mało a wole graficznie przedstawić większość treści. Uważam, że łatwiej zobaczyć niż długo czytać.

Zobaczymy ile wytrwasz :) Powodzenia.
   


Offline Tirexowy

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2017
  • location:
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.10.2017r.
  • Gram w: FIFA 18, PES 18
Odp: Arsenal Londyn | #4 - Początek sezonu ligowego.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2017, 14:04:14 »
Troche mnie nie było w domu, jutro postaram się coś rzucić (Może nawet dziś jak najdzie mnie ochota)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Arsenal Londyn | #4 - Początek sezonu ligowego.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2017, 14:04:14 »