Autor Wątek: Pomoc, Triki ,Sztuczki...  (Przeczytany 25641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bobus242

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2017
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.12.2017r.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 19, 2017, 17:35:26 »
Witam mam taki problem gram na padzie od Xbox 360 tylko wersja z kablem do pc i nie mogę robić sztuczek wyłaczam tą opcje zeby recznie sztuczki robic i jedynie moge pilke podbic do gory i przerzucić nad innym zawodnikiem a np rulety juz nie moge zrobic

Offline plose66

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Sie 2017
  • location:
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 01.08.2017r.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 27, 2017, 10:22:10 »
Koledzy jaka  jest wasza opinia odnośnie ustawienia strzałów na semi-assisted ? Z dwa razy się zabierałem i zniechęcałem dosyć szybko. Opcja przydatna i warto jeszcze powalczyć, czy jednak nie warto sobie zawracać gitary?

Offline MatAnd

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2015
  • location:
  • Wiadomości: 109
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.10.2015r.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 27, 2017, 17:51:37 »
Koledzy jaka  jest wasza opinia odnośnie ustawienia strzałów na semi-assisted ? Z dwa razy się zabierałem i zniechęcałem dosyć szybko. Opcja przydatna i warto jeszcze powalczyć, czy jednak nie warto sobie zawracać gitary?
Chodzi ci o shooting Advanced. Moim zdaniem przydatna umiejętność, tylko trzeba zmienić nawyki oddawania strzałów oraz nauczyć się na kierunków gdzie piłkę kierujesz. Dla mnie na razie za trudne, ale czasem sobię próbuję tak grać z kompem na regular &t=
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2017, 17:53:40 wysłana przez MatAnd »

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 28, 2017, 16:34:55 »
Warto na Full Manual się przestawić ale sporo trzeba ćwiczyć. Kolesie z innego forum sà zachwyceni i mówià, że teraz dopiero czujà moc pesa.
Przełàczam czasami ale jakoś nie czuję bluesa.

Offline Fred23X

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2017
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 297
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 30.07.2017r.
  • Gram w: PES 2022
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 28, 2017, 21:26:05 »
Ja gram tak cały czas, tylko z cheaterami jest straszna lipa

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 28, 2017, 23:37:04 »
Ja gram tak cały czas, tylko z cheaterami jest straszna lipa

Załóż dział albo temat o Full Manual.

Offline raf230885

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2018
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.01.2018r.
  • Gram w: Torment Tides of Numenera i po latach powrót do PESa.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2018, 17:04:47 »
Witam wszystkich serdecznie. Jestem fanem gier piłkarskich od ISS Pro 98. Ostatnie lata grałem w serię FIFA i w tym roku miarka się przebrała - wróciłem do PESa i czuję w tej grze magię jak za dawnych lat. Realizm, fizyka piłki i brak hokejowych wyników online.

Ale do rzeczy. Mam ogromny problem ze sterowaniem, większość kombinacji jest całkiem inna niż w Fifie.
Obecnie poszukuję wypuszczenie piłki przed siebie podczas biegu. Nie mam na myśli naciskania sprintu podczas biegu. Chodzi mi o dalekie wypuszczenie piłki przed siebie, na dobrych kilka metrów. W Fifie robiło się to dwa razy w danym kierunku prawym analogiem. Tutaj nie mogę tego znalezc.

Pomoże ktoś?

Offline MatAnd

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2015
  • location:
  • Wiadomości: 109
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.10.2015r.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:52:08 »
2xR1. Ale obecnie tego nie stosuję. Wydaje mi się, że kiedyś jak się wciskało 2xR1 to piłka dalej leciała. Teraz chyba trzeba podania na manual ustawić i ćwiczyć wypuszczanie piłki przed siebie, delikatnymi muśnięciami podań.

Offline raf230885

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2018
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.01.2018r.
  • Gram w: Torment Tides of Numenera i po latach powrót do PESa.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2018, 15:35:25 »
Rozumiem. Czyli generalnie nie ma zaimplementowanej takiej mechaniki. Szkoda, jedyna rzecz, której mi brakuje z fify.
Naciskając szybko  2razy sprint można obiec obrońcę. Mi chodzi o akcje skrzydłowymi, gdzie w prawdziwych meczach czasami wypuszczają piłkę na kilka czy kilkanaście metrów do przodu i mamy pojedynek sprinterski. W fifie ta mechanika jest odwzorowana idealnie.
Jak wrócę do domu to spróbuję manualnym podaniem tak zrobić hehe

Offline MatAnd

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2015
  • location:
  • Wiadomości: 109
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.10.2015r.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 10, 2018, 19:52:30 »
Rozumiem. Czyli generalnie nie ma zaimplementowanej takiej mechaniki. Szkoda, jedyna rzecz, której mi brakuje z fify.
Naciskając szybko  2razy sprint można obiec obrońcę. Mi chodzi o akcje skrzydłowymi, gdzie w prawdziwych meczach czasami wypuszczają piłkę na kilka czy kilkanaście metrów do przodu i mamy pojedynek sprinterski. W fifie ta mechanika jest odwzorowana idealnie.
Jak wrócę do domu to spróbuję manualnym podaniem tak zrobić hehe
Ale byłoby za łatwo:) Możesz wypuścić piłkę delikatnym podaniem [LT (dolny lewy trigger)+podanie] przypomniałem sobie, ale tracisz kontrolę nad piłką i musisz do niej dobiec i ją przyjąć/opanować. Mi się to bardziej podoba nie jest arcadowe i gra nie robi tego za ciebie.

Offline raf230885

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2018
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.01.2018r.
  • Gram w: Torment Tides of Numenera i po latach powrót do PESa.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2018, 17:36:33 »
To właśnie ma być łatwe, wybicie piłki do przodu i dobieg. W Fifie ta mechanika jest kapitalna, naprawdę. Próbowałem podaniem z wciśniętym L2 i tak się nie da. Ale trafilem dzisiaj na coś takiego podczas meczu z botem. Mesi odbierając podanie wysunął sobie piłkę na 7-8m do przodu i dobiegł do niej. Nie wyglądało to na źle przyjętą piłkę. Może więc ta mechanika jest? Nigdzie nie mogę znaleźć o tym info.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2018, 17:37:27 wysłana przez raf230885 »

Offline raf230885

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2018
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.01.2018r.
  • Gram w: Torment Tides of Numenera i po latach powrót do PESa.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 11, 2018, 20:09:22 »
I jeszcze jedno, czy ktoś z Was miał problem ze zwodami? Oglądam tutoriale na YT i moi zawodnicy nie chcą reagować na prawy analog. Podczas biegu gdy dam analog w dół czy górę to czasem zrobi przekładankę ale niepełną. Działa też wciśnięcie gałki prawego analoga ale poza tym nic ze zwodów nie wchodzi. Tak jakby zawodnicy nie reagowali. Nawst zmiany w sterowaniu na manual według tutoriali nic nie zmieniają.
Biegam po areneie treningowej Ronaldo czy Messim, naparzam w prawego analoga a reakcji zero  ::)

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 11, 2018, 20:36:12 »
Mechanika jest, ale trudna do używania i większości wychodzi na manualnym sterowaniu. Im większą liczbą pomocy się podpierasz, tym trudniej coś nieszablonowego stworzyć. Takie odnoszę wrażenie. PES to nie Fifa, że pierwszy lepszy leszcz wchodzi i trickuje niczym krzyżówka najlepszych dryblerów świata.

Co do reakcji zawodników, to nie każdy zawodnik potrafi wszystko zrobić. I nie w każdym momencie. Są magicy którzy zrobią z piłką wszystko, a są tacy którzy czegoś nie wykonają bo akurat wcisnąłeś gdy piłkę miał nie tuż przy nodze. To wszystko jest bardzo ważne. Im lepszy zawodnik, tym więcej i w różnych pozycjach wykona. Ja przykładowo Rashem bardzo lubię przyjmować kierunkowo z długim wysunięciem, ale wieloma lepszymi zawodnikami od niego mi to nie wychodzi. Po prostu inna charakterystyka gracza i dużo ciężej jest to zrobić. Rash akurat ma takie zagrania we krwi, więc nim to łatwo wychodzi. Zrób takie podanie kierunkowe takim Giroud'em to pójdzie na kawę zamiast dobiec do piłki. Naucz się jakiegoś charakterystycznego zagrania, wejdź w trening i zrób to kilkoma całkowicie różnymi zawodnikami. Zobaczysz, że nie każdemu to samo odpowiada, nie każdy robi to w takim samym tempie, być może nie każdy to potrafi, a na pewno nie każdy będzie to umiał zrobić w tym samym momencie (przykładowo jeden coś wykona podczas sprintu, inny do tej samej rzeczy musi się prawie zatrzymać).

Offline raf230885

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2018
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.01.2018r.
  • Gram w: Torment Tides of Numenera i po latach powrót do PESa.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 12, 2018, 16:09:09 »
Rozumiem. A w jaki sposób wykonujesz Rashem to kierunkowe przyjęcie z wysunięciem? Podczas odbierania podania wychylasz prawy analog w stronę w którą chcesz wysunąć piłkę?

Offline raf230885

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2018
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.01.2018r.
  • Gram w: Torment Tides of Numenera i po latach powrót do PESa.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 12, 2018, 16:18:05 »
A co do trików to jeszcze jeno. Wybieram tych samych piłkarzy co ludzie robiący tutoriale na YT. Na pustym boisku treningowym zawodnicy nic nie robią. Czyli trik wyjdzie dopiero wtedy, gdy w pobliżu będzie przeciwnik?

Powiem szczerze, że w meczach online (dot. Fify i pesa) trików nie robię. Ot, uczę się gry próbując wszystkiego i triki nie wychodzą naeet Messim, Ronaldo czy Neymarem.

Offline ricky79

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.07.2011r.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:49:03 »
Jeśli chodzi o triki to musisz je wykonywac bardzo szybko. Tj . Lewa gałka i prawa gałka szybko jedna po drugiej . Spróbuj np. Przeciwne skosy lub dół (Lewa galka) i w lewo lub prawo ( prawa gałka jedna po drugiej. Powiem Ci ze gdybym umiał inne rzeczy w tej grze jak triki to bym wymiatal ;)

Offline ricky79

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.07.2011r.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:55:29 »
Ja natomiast mam inny temat. Powiedzcie mi jak wygląda kwestia podnoszenia wskaźnika zgrania drużyny przy asystencie? Mam 3 trenerów, jeden główny i 2 asyst. Po dodaniu nowego zawodnika np. z losowania , spada ten wskaznik co logiczne . I teraz czy aby go podnieść szybko na 3 ustawieniu muszę zaczynać mecze na tymże ustawieniu , mogę na  to ustawienie zmienić w trakcie meczu czy też muszę tego asyst. dać na głównego trenera do momentu zgrania na 99 i powrócić do pierwotnych ustawień?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2018, 21:56:37 wysłana przez ricky79 »

Offline MatAnd

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2015
  • location:
  • Wiadomości: 109
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.10.2015r.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:21:56 »
przy asystencie jest tak (chodzi Ci o taktykę 2 i 3), że one rosną jak ich nie używasz, ale wolniej. Możesz przyspieszyć tactical training lub grać. Ja Zauważyłem inną i to jest do sprawdzenia bo nie jestem pewien. Otóż jak zaczynam mecz ustawieniem Main (offensive) i (tego właśnie nie jestem pewien) w trakcie meczu zmienię na 2 defensive lub 3 offensive to poprawcie mnie jeśli się, ale jeśli masz ustawionego innego trenera na 2 i 3 to im się kontrakt nie zmienia, tylko mainowi się zużywa. Kolejną rzeczą jest wyżej wspomniane zgranie drużyny. Chyba jest jeszcze 3 wskaźnik ukryty. Chodzi mi o to, że trzeba grać dużo jednym składem by zawodnicy odpowiednio reagowali na twoje polecenia i przewidywać twój styl grać i wychodzić odpowiednio do piłek. Miałem tak np. z zamianą Kamano (LWF - 185cm wzrostu) na Depaya (LWF - kurdupel). Kamano często zbiegał z lewej strony na dalszy słupek i jak napastnik minął się z piłką, to ten ładował gola do prawie pustaka. Depay nie doskakuje do żadnej piłki i ma inny styl grania. Podobnie miałem z Ronaldo, grając na LWF grał jak Kamano. Ustawiłem go na CF, grał jak... Kamano ciągle zbiegał ze środka na lewą stronę i z niej wbiegał w pole karne i dublował mi się z innym zawodnikiem, a w polu karnym pusto.

Offline MatAnd

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2015
  • location:
  • Wiadomości: 109
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.10.2015r.
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:28:37 »
Jeśli chodzi o triki to musisz je wykonywac bardzo szybko. Tj . Lewa gałka i prawa gałka szybko jedna po drugiej . Spróbuj np. Przeciwne skosy lub dół (Lewa galka) i w lewo lub prawo ( prawa gałka jedna po drugiej. Powiem Ci ze gdybym umiał inne rzeczy w tej grze jak triki to bym wymiatal ;)
uzywasz najpierw lewej czy prawej gałki. Ja mam problemy z R2 przy zastawianiu i używaniu R3 przy przyjęciu piłki, ciężko wchodzi strzelanie z pierwszej jak leci dośrodkowanie na nogę (zawodnik robi szczupaka jak piłka ziemi jest, oddaje strzał jak piłka jeszcze jest za nim przez co musi się obrócić i znów obrócić lub co mnie wkurza najbardziej wciskam strzał licząc na momentum, że zawodnik uderzy piłkę później niż zwykle, a ten wyciąga się jak długi i muska tą piłkę głową wprost na ręce bramkarza).

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:31:56 »
Rozumiem. A w jaki sposób wykonujesz Rashem to kierunkowe przyjęcie z wysunięciem? Podczas odbierania podania wychylasz prawy analog w stronę w którą chcesz wysunąć piłkę?

W momencie gdy ma dotykać piłkę, to naciskam dwa razy szybko sprint i analogiem wskazuję w którą stronę ma to zrobić. Czasem używam przycisku technicznego. Zależy jaka sytuacja, na jaką się chce odległość, czy blisko są przeciwnicy i będzie trzeba piłkę zaraz przytrzymać, czy można grzać długą pod bramkę rywala.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Pomoc, Triki ,Sztuczki...
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:31:56 »