Autor Wątek: Za dobrzy bramkarze czy źle strzelam??  (Przeczytany 2981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mutantos87

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2017
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.10.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Za dobrzy bramkarze czy źle strzelam??
« dnia: Październik 21, 2017, 12:20:27 »
Mój problem polega na tym, że 90% moich przegranych meczów mam przez bramkarzy przeciwnika. Bronią praktycznie wszystko sytuacje sam na sam jak wykorzystam jedną na pięć to jest max. Gram w pes dość sporo myclub ale również ze znajomymi. Czasem strzelam używając przycisku technicznego strzału czasem wale na silę ale większej zmiany nie widzę. Ostatnie moje trzy przegrane mecze w myclub to bramkarz przeciwnika jest man of the match. Przeciwnik oddaje jeden celny strzał i strzela gola ja mam ich osiem i nic ( zaznaczam, że nie chodzi o strzały z daleka tylko pole karne face to face z bramkarzem ) A mój rektord to my club co prawda remis 1 : 1 ale miałem 21 celnych strzałów na bramkę a GK to jakiś Czereśniak z overallem 68. Dajcie jakieś rozwiązanie bo mam odechciewa się grać

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Za dobrzy bramkarze czy źle strzelam??
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2017, 12:27:47 »
Wejdź w trening i potrenuj strzały. Czasem tak jest że jakiś trampkarz broni więcej niż jakakolwiek ustawa przewiduje, a dobry bramkarz wpuści szmatławca godnego okręgówki.

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Za dobrzy bramkarze czy źle strzelam??
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2017, 03:40:19 »
Mój problem polega na tym, że 90% moich przegranych meczów mam przez bramkarzy przeciwnika. Bronią praktycznie wszystko sytuacje sam na sam jak wykorzystam jedną na pięć to jest max. Gram w pes dość sporo myclub ale również ze znajomymi. Czasem strzelam używając przycisku technicznego strzału czasem wale na silę ale większej zmiany nie widzę. Ostatnie moje trzy przegrane mecze w myclub to bramkarz przeciwnika jest man of the match. Przeciwnik oddaje jeden celny strzał i strzela gola ja mam ich osiem i nic ( zaznaczam, że nie chodzi o strzały z daleka tylko pole karne face to face z bramkarzem ) A mój rektord to my club co prawda remis 1 : 1 ale miałem 21 celnych strzałów na bramkę a GK to jakiś Czereśniak z overallem 68. Dajcie jakieś rozwiązanie bo mam odechciewa się grać

Trudno o jakąkolwiek radę bo gra jest nieprzewidywalna.
Upewnij się, że napastnik którym grasz ma dobry "Finishing" - wtedy powinien lepiej trafiać do bramki - chociaż nie ma żadnej gwarancji bo skrypty zabijają tą grę.

Offline malishh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2014
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.04.2014r.
    • Status GG
Odp: Za dobrzy bramkarze czy źle strzelam??
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2017, 02:04:32 »
Oczywiście, że źle strzelasz. Musisz podczas strzału wcisnąć odpowiedni kierunek, w który chcesz posłać piłkę. Tor biegu jaki obierasz przy kończeniu sam na sam jest bardzo ważny, dobrze jest go nieco zmienić przed strzałem, aby wymanewrować bramkarza. Kwestia treningu. Jeżeli np. grasz Messim, to bardzo dobrze wchodzą loby (podcinki), po uprzedniej zmianie kierunku. Lewandowskim trzeba po prostu walić w bok itd.. Mierzone strzelanie jest sporo trudniejsze w tej części i bardzo dobrze, bo w 2017 wchodziło niemal wszystko w ten sposób. Umiejętność grania w Pesa, to nie tylko wciskanie klawiszy, ale również świadomość jak konkretnym zawodnikiem należy grać, ponieważ jest to gra mega realistyczna i przewidywalna, wbrew temu co pisze kolega wyżej. Gadanie o jakiś skryptach w kwestii bramkarzy i wykorzystywania sytuacji jest wg. mnie śmieszne. Tak można tłumaczyć swoje niepowodzenia, ale o skuteczności decydują tylko i wyłącznie umiejętności gracza.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2017, 02:12:15 wysłana przez malishh »

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Za dobrzy bramkarze czy źle strzelam??
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2017, 03:34:58 »
Oczywiście, że źle strzelasz. Musisz podczas strzału wcisnąć odpowiedni kierunek, w który chcesz posłać piłkę. Tor biegu jaki obierasz przy kończeniu sam na sam jest bardzo ważny, dobrze jest go nieco zmienić przed strzałem, aby wymanewrować bramkarza. Kwestia treningu. Jeżeli np. grasz Messim, to bardzo dobrze wchodzą loby (podcinki), po uprzedniej zmianie kierunku. Lewandowskim trzeba po prostu walić w bok itd.. Mierzone strzelanie jest sporo trudniejsze w tej części i bardzo dobrze, bo w 2017 wchodziło niemal wszystko w ten sposób. Umiejętność grania w Pesa, to nie tylko wciskanie klawiszy, ale również świadomość jak konkretnym zawodnikiem należy grać, ponieważ jest to gra mega realistyczna i przewidywalna, wbrew temu co pisze kolega wyżej. Gadanie o jakiś skryptach w kwestii bramkarzy i wykorzystywania sytuacji jest wg. mnie śmieszne. Tak można tłumaczyć swoje niepowodzenia, ale o skuteczności decydują tylko i wyłącznie umiejętności gracza.

Kocham twój optymizm ale sądzę, że albo nie wiesz co piszesz albo gramy w dwie różne gry.
Skrypty w tej grze są tak oczywiste, że aż ...

OK, niech przemówi obraz:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE


Jeśli mocno wierzysz w to, że to ty kontrolujesz swoich zawodników, to wejdź np: w jakieś puchary, ustaw grę na Super Star level i odłóż pada.


"ale o skuteczności decydują tylko i wyłącznie umiejętności gracza"
Ten fragment lubię najbardziej :D

OK,
czasami mnie nachodzi i ustawiam sobie najsłabszą drużynę jaką tylko mogę sklecić z moich asów i gram np myClub Online Challenge.
Jestem raczej przeciętnym a może nawet poniżej przeciętnej graczem.
Ale co tam, ustawiam sobię drużyne, która ma siłę 1240, Team Spirit 64 i gram jakiś challenge,
Wczoraj grałem przeciwko drużynie o sile *4 i przyznaje przegrałem ale w karnych :)

Dzisiaj podobna sytuacja z tym, że moja drużyna siłę miała już ponad 1350 - moc jak się patrzy :)
Wygrałem z przeciwną drużyną której siła składu była 2700!
Byłem w szoku skąd ten ktoś ma takich zawodników w drużynie?
Nieważne.
Ważne, że wygrałem 1:0 w dogrywce.

Wiem jak gram i wiem, że jestem średniakiem a to, że jestem w stanie wygrac z lepszą drużyną i z lepszym przeciwnikiem świadczyć może tylko o tym, że miałem wspomaganie skrytpów po mojej stronie.
I wiem jak przeciwnik mógł się czuć, bo często mam mecze w których wiem, że to nie ja decyduję o przebiegu spotkania tylko szanowne konami.

Jeśli tego nie odczułeś to albo masz jakieś specjalne właściwości, że skrytpy, ciebie nie dotyczą albo jak pisałem powyżej nie wiesz co prawisz.

Zresztą co ja się tu produkuję, sam Adam Bhatti przyznał, że pes 2018 zawiera skrypty i wierzę, bo doświadczam ich mnóstwo na codzień :)

Zresztą, w razie wątpliwości zapytaj wujka google:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE


Offline malishh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2014
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.04.2014r.
    • Status GG
Odp: Za dobrzy bramkarze czy źle strzelam??
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2017, 13:55:18 »
Nie wiem co mają sytuacje sam na sam do inteligencji komputera. W każdym razie ja jestem graczem o dość wysokich umiejętnościach i problemów ze skryptami przy sytuacjach sam na sam nie mam. Tego tyczy się temat, a Ty nieco zbyt daleko poza niego wyszedłeś :).  Jak robię turniej (w domu, więc o żadnym sprzyjaniu skryptów nie ma mowy, bo np. są zamiany padów i losowość) i łoję wszystkich po kolei, wykorzystuje "setki", gdy inni nie, to jeszcze skrypty czy już umiejętności? No niedługo wyjdzie, że wyniki w Pesa to loteria. Nie mówię, że w ogóle ich nie ma, jednak działają one na korzyść osoby, która gra po prostu lepiej. Gdy czujesz się pewny i grasz dobrze, zawodnicy również nie odwalają jakiś głupot.

I tak wolę zostać optymistą i wierzyć, że przy pojedynku sam na sam wpływ na to czy jest gol czy nie ma jest spóźnione, bądź idealne manualne wyjście bramkarzem czy spóźniony, bądź idealnie wymierzony strzał. I na tym się skupiając wygrywać mecze :)

Odnośnie karnych granych z komputerem, polecam bronić tylko w prawo :)
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2017, 14:06:24 wysłana przez malishh »

Offline ricky79

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.07.2011r.
Odp: Za dobrzy bramkarze czy źle strzelam??
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2017, 22:17:31 »
Czyje prawo ? :)

Offline malishh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2014
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.04.2014r.
    • Status GG
Odp: Za dobrzy bramkarze czy źle strzelam??
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2017, 23:01:06 »
Zawodnika prawo, bramkarza lewo :). Działa to cały czas, przeważnie 2 karne tak bronię, tylko trzeba też dobrze strzelać :)

Offline ricky79

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.07.2011r.
Odp: Za dobrzy bramkarze czy źle strzelam??
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2017, 16:11:13 »
Zawodnika prawo, bramkarza lewo :). Działa to cały czas, przeważnie 2 karne tak bronię, tylko trzeba też dobrze strzelać :)
Czyje prawo ? :)
Nie wiem co mają sytuacje sam na sam do inteligencji komputera. W każdym razie ja jestem graczem o dość wysokich umiejętnościach i problemów ze skryptami przy sytuacjach sam na sam nie mam. Tego tyczy się temat, a Ty nieco zbyt daleko poza niego wyszedłeś :).  Jak robię turniej (w domu, więc o żadnym sprzyjaniu skryptów nie ma mowy, bo np. są zamiany padów i losowość) i łoję wszystkich po kolei, wykorzystuje "setki", gdy inni nie, to jeszcze skrypty czy już umiejętności? No niedługo wyjdzie, że wyniki w Pesa to loteria. Nie mówię, że w ogóle ich nie ma, jednak działają one na korzyść osoby, która gra po prostu lepiej. Gdy czujesz się pewny i grasz dobrze, zawodnicy również nie odwalają jakiś głupot.

I tak wolę zostać optymistą i wierzyć, że przy pojedynku sam na sam wpływ na to czy jest gol czy nie ma jest spóźnione, bądź idealne manualne wyjście bramkarzem czy spóźniony, bądź idealnie wymierzony strzał. I na tym się skupiając wygrywać mecze :)

Odnośnie karnych granych z komputerem, polecam bronić tylko w prawo :)
No powiem Ci ze ja natomiat zauwazylem ze zawsze przynajmniej jeden strzal oddaje w srodek , jak tak dalej pojdzie to zadnego karnego nam nie strzeli :D A w ogole to ja strzelam z pomoca tego kółka ale na poczatku balem sie komputer/inny gracz je tez widzi :D:D:D Czlowiek za duzo gral z kumplem obok na sofie i ma teraz huki :D

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Za dobrzy bramkarze czy źle strzelam??
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2017, 16:11:13 »