Autor Wątek: Copa America 2017  (Przeczytany 8409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Copa America 2017
« dnia: Grudzień 02, 2017, 23:48:04 »

Spoiler for Hiden:
Gra: PES 17 + BIP 1.0 AIO + własne modyfikacje

Offline Palacio

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Buenos Aires
  • Wiadomości: 27431
  • Dostał Piw: 300
  • Na forum od: 04.03.2009r.
    • Status GG
    • Steam
    • BOCA JUNIORS
  • Gram w: eFootball PES 2022
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2017, 14:50:07 »
Zapowiada się interesująco.

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2017, 15:44:37 »




Składy:
Spoiler for Hiden:
Grupa A:
Spoiler for Hiden:
Grupa B
Spoiler for Hiden:
Grupa C
Spoiler for Hiden:









« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2017, 21:02:56 wysłana przez ebistal »

Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2017, 12:56:36 »
Przede wszystkim fajnie, że dołączyłeś i fajnie, że z turniejem. Ubóstwiam turnieje, a dobrze przemyślane i zrobione dodają ogromnego uroku całemu działu (nie będę się nad nim pastwił, że nie ma ludzi itp... to i tak nic nie da).

Nie ukrywam jednak, że Copa America to jednak nie są do końca moje klimaty, choć w tego typu turniejach można ujrzeć kilku na prawdę super klasy zawodników. Copa America Centenario nie mniej oglądałem i trochę żal, że nie poszedłeś w taką stronę, by ponownie połączyć kontynenty i zrobić turniej powiedzmy 16. drużynowy.

Co do gospodarza turnieju... Brazylia zawsze kojarzyła się z futbolem, a nadchodzący turniej będzie kolejnym świętem dla tego kraju, jak i samego kontynentu. W sumie w jakim kraju turniej Copa America nie zostałby rozegrany, to byłaby to ogromna celebra futbolu. W niemalże każdym kraju piłka nożna jest niczym, jak religia. Co do stadionów to pięć z nich znamy z Mundialu 2014. Nie pasuje mi tu jedynie obiekt Santosu. Swoimi rozmiarami nieco odstaje od pozostałych, aczkolwiek wiem, że innych możliwości nie miałeś i tylko takie z Brazylii są dostępne do PESa17 (ehh... a gdyby tak potrafić budować stadiony do gry... :D).

Jak wspomniałem wyżej, Copa America to może nie moje klimaty, nie mniej postaram się wydać swoją opinię na bazie tego, co wiem. Tak patrzę na grupę A... bezwzględnym faworytem na papierze wydaje się być drużyna Brazylii, z racji tego, że są gospodarzem całego turnieju, jak i mają teoretycznie najlepszy skład, do którego i tak się przyczepie. Czytając nazwiska trenera, który z wyglądu jest dla mnie mega podobny do jakiegoś polskiego aktora, którego nazwiska nie pamiętam (:D), to brakuje mi tu kilku zawodników. Przede wszystkim jestem zdumiony brakiem na liście Edersona. Bramkarz City, który jest wyceniany przez portal Transfermarkt.de na 25mln euro, jak dla mnie, powinien być tu kandydatem nawet do numeru jeden w bramce Canarinhos. Gdy czytam nazwiska Kaki czy Ganso, to autentycznie się śmieje. :D Jeśli tak, to można byłoby pójść o krok dalej i powołać Freda, Robinho... czy Luisa Fabiano. :D Z ogromnym szacunkiem dla Kaki, ale to nie jest ten poziom, on już jest dawno po drugiej stronie rzeki. W tym sezonie dla Orlando City jest bardziej ciężarem u nogi niż realnym wsparciem na boisku. Notabene Kaka chyba zakończył karierę wraz z końcem tego sezonu MLS. Brakuje mi w tej kadrze Luana. Kolesia, który miał już nie raz przenieść się do Europy. Na tle swoich rodaków w brazylijskiej Serie A prezentuje się co najmniej fajnie. Można byłoby dać mu szansę na takim turnieju jak Copa America, jeszcze przed własną publicznością.

Kolumbia to brązowy medalista ubiegłorocznego Copa America Centenario i jeśli patrzeć tylko pod tym względem, to na poprzednim turnieju jest to jedyna drużyna z tej grupy, która trafiła do fazy pucharowej turnieju rozgrywanego w USA, co może wydawać się dziwne, bo jest tu też Brazylia, która jednak zakończyła swój udział na fazie grupowej. Smutne, ale prawdziwe. Nie mniej to inny turniej i takiej niespodzianki się nie spodziewam. W drużynie Kolumbii bardzo mi się podoba nominacja na turniej dla Guarina. Z racji tego, że oglądam CSL, wiem na co stać byłego zawodnika Interu, a obecnie gracza Shanghai Shenuha. Sam chiński akcent jest dla mnie bardzo przyjemny. Miejsce dla Adriana Ramosa i Jacksona Martineza jest dla mnie tak samo absurdalne, jak powołanie Kaki czy Ganso. Brakuje mi    Edwina Cardony i z racji mojej sympatii do CSL można byłoby dać także Giovanniego Moreno, który rzeczywiście otrzymuje szansę od trenera Pekermana i kto wie czy nie będzie w 23. osobowej kadrze na Mundial w Rosji. Za któregoś z w/w napastników można byłoby powołać chociażby Duvana Zapate, który walczy o swoje miejsce w Sampdorii.

Kadry Paragwaju czy Boliwii są już mi dużo mniej znane. Kojarzę pojedynczych zawodników, ale to tyle. Ciekawi mnie występ Roque Santa Cruza, który swoje lata już ma, ale był u szczytu swojej formy na prawdę niezłym napastnikiem i darzę do niego jakiś tam sentyment. Nie wiem czy będzie podstawowym wyborem na środku ataku Paragwaju, ale jeśli tak, to będę bacznie obserwował jego statystyki. W drużynie Bolwiii też mam takiego zawodnika i też jest nim napastnik. Jest nim Yasmani Duk. Mimo, że w swojej piłkarskiej karierze nie osiągnął tyle, co Santa Cruz, to znam go z występów w moim ukochanym NY Cosmos. Za dużo to on w NASL nie postrzelał, ale nazwisko utkwiło mi w pamięci, podobnie jak Jhasmaniego Camposa, przez jego występy w katarskim Muaither. Myślę, że ten drugi jest bliższy wyjściowej jedenastki niż Duk, ale zobaczymy.

Jak wspomniałem wyżej, na papierze faworytem jest Brazylia. Napisałeś w drugim poście, że fazę pucharową tworzyć będzie osiem drużyn, czyli dwie drużyny z trzecich miejsc też wyjdą z grupy. Pewnie więc Paragwaj będzie walczyć z Boliwią o tą trzecią lokatę i pewnie już w pierwszej kolejce, bo obie drużyny będą grać ze sobą pierwsze spotkanie, poznamy kto to będzie, o ile bilans będzie lepszy od choć jednej drużyny z trzeciego miejsca z innej grupy.

Jedziemy do grupy B i nie interesuje mnie to, jaki numer na koszulce będzie miał Dybala, a bardziej fakt, że wśród napastników jest Icardi. Wow, super. Jestem zakochany w tym gościu, jak niegdyś w Ronaldinho. Trochę jednak ten Icardi mimo wszystko nie pasuje, bo wiemy, że on w reprezentacji Argentyny w ogóle nie gra przez konflikt, a szkoda. Fajnie jednak, że będzie można go zobaczyć w tej biało-błękitnej pasiastej koszulce. Nie mniej przyznam szczerze, że nie życzę Argentynie wielkich sukcesów na turnieju. Nie za bardzo przepadam za tą reprezentacją. Nie posiada ona czegoś, co sprawiłoby we mnie zachwyt, czy to poza boiskiem, czy na nim. Skład jednak mają najmocniejszy ze wszystkich drużyn grupy B, więc o awans raczej nie będzie trudno, nawet jeśli miałby być on z trzeciego miejsca. Ja jednak szczególnie mocno trzymam kciuki w tej grupie za Jankesów. Bardzo chciałbym, by zajęli nawet pierwsze miejsce, choć o to będzie bardzo ciężko. Po pierwsze mimo wszystko styl gry prezentowany przez 11. zespołów tego turnieju jest trochę inny od tego, co grają Amerykanie, po drugie to jednak nie ten kontynent, a po trzecie oni rzadko kiedy wspinają się na szczyt swojego potencjału. Do ich kadry też mogę się przyczepić, bo ogromnym nieporozumieniem dla mnie jest to, że jest wśród powołanych zawodników Aron Johannsson. Ostatni dobry sezon miał przed przenosinami do Bundesligi, jak grał jeszcze w holenderskim AZ. Poza tym jest to piłkarz, z którego zaczęto się śmiać na świecie, po tym jak zamienił reprezentacje Islandii na USA, by mieć większe szanse na wyjazd na Mistrzostwa Świata. Rzeczywistość dla niego okazała się brutalna, bo to właśnie Islandia pojedzie do Rosji, a USA (dość niespodziewanie) zostanie w domu i mundialowe mecze może sobie obejrzeć w telewizorze. Z miejsca mógłbym wymienić napastników, którzy bardziej zasługują na powołanie niż Johannsson. Z miejsca szansę w tej kadrze powinien mieć Dom Dwyer. W ekipie Sporting Kansas City był maszyną do strzelania bramek. Co prawda w Orlando tych goli zdobył troszkę mniej, ale być może było to spowodowane psychiką po przenosinach z jednego klubu do drugiego w trakcie sezonu. Nie mniej to petarda, nie napastnik. Kolejnym strikerem, który powinien być w tej kadrze za Johannsona to Jordan Morris. Młodzieniec, z którego USA będzie miała wiele pożytku w przyszłości. Gdzie jest Sacha Kljestan? Kto to k#rwa jest ten Geen w bramce? :D Gdzie jest Luis Robles? Można byłoby się w nieskończoność czepiać tego składu Jankesów, ale... No to jest jeden z powodów, dla których, oczywiście będę ogromnie trzymał za nich kciuki, ale nie wróżę wielkiego sukcesu.

Mam wrażenie, że poza Hondurasem, to grupa C jest bardzo wyrównaną grupą. Stworzę taką teorie spiskową, że jest na tyle wyrównaną grupą, że będą często padać remisy, a przez stracone punkty przez wszystkich, to żadna drużyna z tej grupy z trzeciego miejsca nie będzie miała wystarczająco lepszego bilansu od innych ekip z trzecich miejsc z innych grup. Wbrew temu, że Chile czy Urugwaj są bardziej popularnymi drużynami i wydaje się, że nieco lepszych mają zawodników w swoich składach, to moja sympatia sprawia, że najmocniej kibicować w tej grupie będę Wenezueli. Jestem ogromnym fanem talentu młodziutkiego Wuilkera Faríneza. Bardzo chciałbym, by w niedalekiej przyszłości zagościł ten chłopak w Europie. Może być z niego na prawdę solidny goalkeeper. Poza tym mocno sympatyzuje z dwójką piłkarzy z Malagi: z Adalberto Penarandą i Juanem Pablo Anorem. Super piłkarze! Poza tym Wenezuela ma świetne strzelby w ataku, czyli Salomona Rondona (super strikera za czasów gry w PESie6, którego często kupowałem do swoich drużyn w Master League :D) i Josefa Martíneza, w którym zakochali się wszyscy fani Major League Soccer, jak i w nowym zespole grającym w tej lidze, Atlancie United, którą reprezentuje właśnie Martinez. Fajnie by było jakby Wenezuela, trochę ryzykowanie, wychodziła zarówno na Chile, Urugwaj jak i Honduras w ustawieniu właśnie z tą dwójką napastników. Trzymam za nich kciuki! ;)

Drobnych niedociągnięć tekstowych, jak literówki nie będę się czepiał.  >:D

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2017, 00:15:12 »
Spoiler for Hiden:
Cytuj
Dzięki Daro. za taki komentarz! Mega miło!


Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2017, 23:12:09 »

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2017, 13:16:57 »

Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2017, 21:48:09 »
Jak mnie Jankesi zaimponowali w tej chwili. :D Nie ukrywam, że wygrana USA bardzo mnie cieszy. Choć faworytem w tym meczu była reprezentacja Argentyny, tak USA podołało dość wielkiemu wyzwaniu. Wyjście z grupy w tej sytuacji wydaje się bardzo realne. Co do Argentyny... no cóż. Nie jestem ich fanem, ale przez wzgląd na Icardiego (który może i dobrze, że akurat w tym meczu wszedł tylko na końcówkę) niech wyjdą z grupy również, ale na drugim miejscu. ;)

Co do spotkań grupy A... Sprawdziły się przewidywania, że Brazylia jest ogromnym faworytem, nie tylko do wygrania inauguracyjnego spotkania, ale tym meczem pokazali również, że do odniesienia triumfu w całym turnieju. Może zaskakiwać jedynie to, że Brazylia wygrała dość spokojnie, deklasując rywala na boisku. Stłumiona Kolumbia była po prostu bezradna. Wyjaśniła się (przynajmniej w moim odczuciu) także kwestia trzeciego miejsca w grupie A. Boliwia wyraźnie odstawała od Paragwaju i jak choć piszesz, że pewnie się nie poddadzą i będą walczyć w pozostałych dwóch spotkaniach, tak ja nie sądzę, że będą w stanie coś wskórać na Copa America, chyba że Kolumbia będzie tak słaba przez cały turniej, jak w pierwszym meczu. Tak jak przypuszczałem też, Yasmani Duk nie jest pierwszym wyborem wśród boliwijskich napastników, szkoda. :D

Statystyk meczowych mi brakuje, grafik z aktualnym układem grup i... literówki, literówki, literówki.  >:D

Spoiler for Hiden:
"gorąco przywitała gorąco"  >:D

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2017, 00:50:58 »


REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Tabele:
Spoiler for Hiden:

Offline Palacio

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Buenos Aires
  • Wiadomości: 27431
  • Dostał Piw: 300
  • Na forum od: 04.03.2009r.
    • Status GG
    • Steam
    • BOCA JUNIORS
  • Gram w: eFootball PES 2022
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2017, 12:06:36 »
Albo macie tyle czasu albo macie takie umiejętności bo grafiki to zawsze bardzo dobre.

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2017, 16:27:07 »


REJESTRACJA lub LOGOWANIE| REJESTRACJA lub LOGOWANIE
(wciśnij, aby przekierować)

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2017, 18:44:33 »


REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE
(naciśnij, aby zobaczyć)


Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 15, 2017, 20:00:23 »

REJESTRACJA lub LOGOWANIE| REJESTRACJA lub LOGOWANIE
(Wciśnij, aby zobaczyć)

Offline Palacio

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Buenos Aires
  • Wiadomości: 27431
  • Dostał Piw: 300
  • Na forum od: 04.03.2009r.
    • Status GG
    • Steam
    • BOCA JUNIORS
  • Gram w: eFootball PES 2022
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2017, 10:32:56 »
Ciągle obserwuje jakby co, ale wyniki takie średnie. Argentyna przegrała no nie.

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2017, 17:40:58 »

Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2017, 13:05:04 »
Tak jeszcze wracając do pierwszej kolejki CA i wydarzeń w grupie C... Przede wszystkim spodziewałem się bardziej zaciętego meczu Chile - Urugwaj i może byłoby ono takie, gdyby nie pomyłka arbitra. Jeśli piszesz, że zawodnik Chile trafił w piłkę, a nie w nogi rywala, to decyzja o podyktowaniu jedenastki kuriozalna. Mogło mieć to kluczowy wpływ na dalszy przebieg spotkania, bo można sobie gdybać, co by było gdyby do przerwy Urugwaj prowadził tylko jedną bramką, czy Chile na drugą połowę nie wyszłoby bardziej zmobilizowane do odrobienia strat. No ale cóż...

Podirytowanie sytuacją z pierwszego meczu grupy C rekompensuje mi wygrana Wenezueli. Mega się cieszę z trzech punktów dla nich, choć jak przedstawia to opis, a także statystyki to nie był mecz łatwy i przyjemny dla Wenezueli. MVP Rondon, zdecydowanie. Bez niego i bez młodziutkiego Faríneza mogłyby być kłopoty. Nie mniej, tak jak napisałem wyżej, cieszą trzy punkty, bo przy systemie, że trzecie drużyny również wychodzą z grup do fazy pucharowej, to Wenezuela już teraz ma ogromne szanse na ten awans i grę dalej. Chciałbym, by na tym turnieju ta reprezentacja odegrała większą rolę i była tym czarnym koniem turnieju, jak zadałeś pytanie w nagłówku tego meczu, ale do tego potrzeba jedna lepszej gry niż ta, którą zaprezentowali z Hondurasem, bo wynik 3:0 to nie wszystko. Okej, skuteczność na wysokim poziomie, ale trochę szczęścia jednak też mieli, a nie ma co ukrywać, w piłce suma szczęścia zawsze wychodzi "0", więc obawiam się dalszych spotkań. Jednak reasumując... to najważniejsze spotkanie dla Wenezueli zostało wygrane i to cieszy na chwilę obecną.

Odnosząc się wcześniej do pierwszych spotkań grupy A, przez chwilę zastanowiłem się, pisząc takie zdanie: "chyba że Kolumbia będzie tak słaba przez cały turniej, jak w pierwszym meczu". Wynik meczu Brazylii z Kolumbią może mnie nie zaskoczył, ale zaskoczył mnie bardziej styl, w jakim Canarinhos zdołali pokonać Kolumbię, z jaką łatwością. Zacząłem się zastanawiać czy to Brazylia będzie tak mocna na CA, czy też Kolumbia będzie tak słaba... nie wiem czy nie powoli poznajemy odpowiedź na to pytanie. Tak jak piszesz, punkt wywalczony może nie dać awansu, ale w tej grupie trzecia drużyna na pewno nie będzie miała punktu, bo Kolumbia w ostatniej kolejce podejmuje Boliwię i jeśli Kolumbia przegra, to trzecią drużyną będzie Boliwia z dorobkiem 3. punktów. Jeśli będzie remis, to Kolumbia będąca wówczas dalej na trzecim miejscu będzie miała 2. oczka. Największym wygranym tej grupy jest Paragwaj, bo już teraz może świętować awans. Nie zależnie od tego, na którym miejscu zakończą zmagania grupowe, to nie sądzę, by 4. punkty nie dawały awansu, no nie ma takiej możliwości. Przed rozpoczęciem turnieju obstawiałem, że Paragwaj z Boliwią będą się bić o trzecie miejsce w tej grupie, a odpowiedź poznamy dość szybko, bo obie reprezentacje spotkają się ze sobą już w pierwszej kolejce. Paragwaj wygrywając ten mecz stworzył sobie dużą przewagę, a każde kolejne punkty wyrwane pozostałym rywalom dają im ogromny handicap.

Jest nieźle, ciśnij dalej. ;)

Spoiler for Hiden:
Literówki, literówki... :P

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2017, 22:34:32 »

REJESTRACJA lub LOGOWANIE| REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Spoiler for Hiden:
Dzięki Dareczku za taki komenatarz ! Miło się czyta ;)

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2017, 14:57:32 »


Spoiler for Hiden:

Spoiler for Hiden:


REJESTRACJA lub LOGOWANIE| REJESTRACJA lub LOGOWANIE
(Wciśnij, aby zobaczyć)



Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 23, 2017, 00:07:34 »



Spoiler for Hiden:


Spoiler for Hiden:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE| REJESTRACJA lub LOGOWANIE




TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Copa America 2017
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 23, 2017, 00:07:34 »