Autor Wątek: Punkty treningu  (Przeczytany 2333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eksnajn

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2018
  • location: POLSKA
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.02.2018r.
  • Gram w: PES2018
Punkty treningu
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 09:15:01 »
Jak jest tymi punktami treningu. Czasami wybieram z listy trenera, który ma do rozdania np. ponad 400 pkt jakoby, odpalam trening zawodnikowi, a ten mu 3 razy tyle daje. Od czego to zależy? Kiedy w treningu gracz uzyska więcej punktów levelu niż wskazuje sam trener na liście?

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: Punkty treningu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2018, 16:15:56 »
Prawdopodobieństwo uzyskania większej ilości punktów doświadczenia wzrasta wraz z np: dopasowaniem trenera i zawodnika trenowanego pod względem kraju pochodzenia, pozycji na której grają, czy są z tych samych piłek, formy zawodnika trenowanego...


link do kalkulatora dzięki któremu dowiesz się np: ile punktów doświadczenia potrzebujesz, żeby podciągnąć swojego zawodnika do danego levelu.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2018, 01:10:41 wysłana przez Jacinho »

Offline eksnajn

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2018
  • location: POLSKA
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.02.2018r.
  • Gram w: PES2018
Odp: Punkty treningu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2018, 06:54:52 »
Dziękuję za odpowiedź i link.
Mam jednak jeszcze pytanie dotyczące pewnego niuansu.
Otóż zauważyłem, że na planszy wyboru trenera (tej gdzie z listy wybieramy trenerów, którzy mają wytrenować wybranego zawodnika) przy niektórych wartości punktów są różne. Np. wybieram z listy zawodnika z pozycji CB i przechodzę do planszy wyboru trenerów. I mam np. na niej trzech, którzy odpowiadają pozycji. Dwóch ma np. standardową wartość punktową, tj. 192+, a ten ostatni powiedzmy 384+. Czy to co napisałeś powyżej odnosi się do tych konkretnych wartości? Bo jeszcze jest jeden myk. Otóż mimo, że na liście wartości bywają różne przy trenerach, to po wyborze niektórych już w czasie samego naliczania punktów punktów zawodnikowi dodaje więcej niż wskazane jest to na liście. I właśnie tego nie rozumiem, dlaczego w grze nie ma stosownej wskazówki kiedy można liczyć na tę większą ilość punktów, który ujawnia się dopiero w momencie naliczania punktów już uruchomionego treningu. Tak jak przy wartościach na liście od razu jest jasne, że ten zapewnia tyle, a drugi jeszcze więcej punktów, to nie wiem na podstawie czego mam się spodziewać, że po uruchomieniu treningu zawodnik otrzyma te dodatkowe punkty nigdzie wcześniej nie zasygnalizowane. Czy może to o czym napisałeś odnosi się też właśnie do nich, a ja sam mw. powinienem zwracać uwagę przy wyborze trenerów na te aspekty, o których wspomniałeś, po czym będę miał możliwość przewidzieć, że kiedy wybiorę tego konkretnego trenera, to tu na pewno te dodatkowe punkty zawodnik otrzyma.

Offline MatAnd

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2015
  • location:
  • Wiadomości: 109
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.10.2015r.
Odp: Punkty treningu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2018, 21:02:05 »
Jeszcze dodam kolor piłki i lvl gracza którego zamieniłeś na trenera. Też mam tak że jakiś wylosowany srebrny odrzut z lvl 30 daje więcej niż gra informuje (np. 5500 zamiast 2200+). Kolor piłki tez ma znaczenie. Biała na lvl1 ma standardowo 192 (300-400 po rozegraniu symulacji), złota jak kolega napisał wyżej jeśli jest w formie potrafi dać nawet 10-15k doświadczenia. No i pozycja do pozycji. Gra ma sporo takich ukrytych niuansów i logiki japończyków czasem nie rozkminisz:)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Punkty treningu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2018, 21:02:05 »