Autor Wątek: Nie tylko piłka nożna...  (Przeczytany 5138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline newsman

  • Redaktor pesleague.pl
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2007
  • location:
  • Wiadomości: 5111
  • Dostał Piw: 60
  • Na forum od: 20.10.2007r.
Nie tylko piłka nożna...
« dnia: Lipiec 04, 2018, 13:46:11 »


Wczoraj informacja o tym, ze Adam Nawałka zrezygnował i nie będzie już trenerem reprezentacji Polski. ZaÅ› ja przypomnÄ™:

We wrześniu są Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej gdzie Polska broni tytułu Mistrza Świata z 2014 roku !!!

I od dzisiaj Reprezentacja Polski zaczyna walkę w FINAL SIX !!!

Zdaje sobie sprawę, że strona i forum to w 99% piłka nożna, tak bardzo przez nas wszystkich kochana i budząca wręcz skrajne emocje. Tym wpisem jednak nie chcę szydzić z piłkarzy tylko zwracam uwagę, że mamy ogromne sukcesy w innych dyscyplinach zespołowych jak np Siatkówka, w której to najlepiej obrazuje zdjęcie które wrzuciłem.

Wiele osób nie słusznie mówi, że nie ma co porównywać, jednak tutaj się grubo mylą. Siatkówka nie ma szans z piłka nożna tylko w jednym aspekcie - pieniędzmi. Wszystkim innym bije ją na głowę. No dobra... popularnością też przegrywa :) Czyżby jednak?? hmm

Wróćmy do roku 2013. Przed erą Adama Nawałki, na stadionach słychać było na każdym meczu reprezentacji przyśpiewki: Jeb... jeb.... PZPN! Cierpliwość kibica się wtedy skończyła! Na stadionach były pustki, a Polacy tracili bramki z San Marino! Nie potrafiąc wygrać z Mołdawią! Na parkietach siatkarskich zaś od 2006 roku kiedy to nastąpiło prawdziwe BUM na siatkówkę po tym jak Polska zdobyła VICE MISTRZOSTWO świata! ( Wcześniej Polska już była Mistrzem Świata w 1974 roku !! ) pewnie mało kto o tym z was tutaj wiedział :) Hale pękają nadal w szwach, nigdy nie było słów w stylu jeb... PZPS itp. Okej. Całkiem inna kultura kibicowania, tutaj jest to faktem.  Żeby było jasne, sam KOCHAM piłkę nożna i sam też jestem bardzo blisko siatkówki. Dlatego tylko pokazuję jakie są dysproporcje w sukcesach i samym podejściu.

O ile to zdjęcie oddaje w 100% różnicę w drużynach narodowych to wspomnę tylko o klubach...

Liga Mistrzów - co roku praktycznie marzenie ściętej głowy jeśli chodzi o piłkę nożną, w siatkówce przed każdym rozpoczęciem Ligi Mistrzów cel to awans do najlepszej 4!

Takich sportowych porównań można pisać i pisać.

Zaślepieni kibice będą mówić, że nie ma co porównywać, kibice którzy mają jakieś pojęcie o sporcie i chodź trochę uprawiają jakakolwiek dyscyplinę sportu to na chłodno przyznają mi rację.

Adam Nawałka pożegnał się z klasą! Jednak piłkarze mogą tylko pomarzyć, żeby zakończyć kariery reprezentacyjne jako Mistrzowie Świata i na własnych zasadach jak to zrobiło kilu siatkarzy w 2014 roku :)

Życzę chociaż w połowie piłkarzom takich sukcesów jak Siatkarzom!

 

Na koniec jak ktoś mówi, że w siatkówkę gra 10 zespołów.... REJESTRACJA lub LOGOWANIE


 



 

 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2018, 18:12:01 wysłana przez Palacio »

Offline Miszczu11

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1016
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 30.11.2009r.
  • VR46
Odp: Nie tylko piłka nożna...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2018, 21:31:52 »
Nie ma co porównywać siatkówki do piłki nożnej... nawet do koszykówki, czy hokeja nie ma co jej porównywać, bo prawdopodobnie tylko Polska tak przeżywa ten sport (o czym bodajże wspominali organizatorzy, odnośnie własnie MŚ w Polsce w 2014). Prawdopodobnie 80-90% kibiców siatkówki to kibice "sukcesu", którzy znają trochę kadry, a nie mają nawet pojęcia, kto wygrał siatkarską Ligę Mistrzów. Swego czasu pamiętam, w jaki sposób zapełniano Atlas Arenę na mecze Skry Bełchatów w lidze mistrzów - rozdawano DARMOWE bilety w szkołach, także w mojej, która jest położona 50 kilometrów od Łodzi ;)
W sportach, które - że tak powiem - rządzą światem, czyli nożna, koszykówka, hokej, tak naprawdę nic nie znaczymy.
Zawsze fajnie, że jednak są takie sporty, w których coś liczymy, ale są to niszowe sporty, jak ten, czy żużel, w którym niemal nie mamy sobie równych.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Nie tylko piłka nożna...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2018, 21:31:52 »