Autor Wątek: Nil satis nisi optimum by Linkin | #14  (Przeczytany 10684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Nil satis nisi optimum by Linkin | #14
« dnia: Luty 05, 2019, 16:24:46 »
Spoiler for Hiden:
Witam, trochę mnie tu nie było. ;)
Jak zawsze, nie gwarantuję wielkich wrażeń i doznań, chcę po prostu zostawić jakiś ślad po karierce, którą prowadzić będę prywatnie. ;) Sezon 2018/2019 przesymulowałem, żeby zacząć od sezonu 2019/2020. Gram w FIFIE 19, poziom legendarny, czas połowy 6 minut bodajże. Enjoy. :)







« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2019, 08:22:32 wysłana przez Linkin »

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #1
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2019, 15:32:52 »










« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2019, 20:25:58 wysłana przez Linkin »

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #2
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2019, 18:20:52 »
Myślę, że realny Everton zakończy ligę podobnie. Marco Silva wydaje się być póki co mocno przereklamowany, Evertonowi jest bardzo daleko do drużyny Moyes'a, która potrafiła nieraz uprzykrzyć nosa faworytom, a wyjazdy na Goodison były z jednych trudniejszych w sezonie za jego czasów. Fajnie byłoby zobaczyć taki Everton u Ciebie, a kto wie może powalczysz o coś więcej? Jestem ciekaw jak to się potoczy.

Powodzenia i wytrwałości aż miło wejść na forum i zobaczyć, że ktoś te karierki jeszcze prowadzi :)

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #2
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2019, 10:00:53 »
Spoiler for Hiden:
Dzięki Bamba, chociaż może, żeby nie zapeszać powinno się nie dziękować? ;)























Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #3
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2019, 14:10:25 »
Wróciłem z obozu do żywych, zatem czas nadrobić zaległości. Przede wszystkim bardzo fajny wybór klubu. Everton moim zdaniem ma pakę, aby grać w europejskich pucharach i zapewne to jest celem priorytetowym. Tak jak wspomniałeś w pierwszym poście, zajecie 11 miejsca to nie jest dobry rezultaty kibice na Goodison Park mogą mieć niemałe pretensje.

Przed sezonem The Toffies wybrali sie na bardzo interesujący turniej przedsezonowy, w którym zagrają mocne europejskie ekipy.

Już w pierwszych spotkaniach bylo widać głód Evertonu. Zwycięstwo z AC Milanem, pokonanie Lyonu i remis z Betisem może być dobrym prognostykiem przed nowym sezonem. Zobaczymy jak dalej będzie grała niebieska strona Liverpoolu!

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #3
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2019, 22:29:47 »
















Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #4
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2019, 20:07:41 »











Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #5
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2019, 23:32:54 »
Na starcie gratulacje za wygranie towarzyskiego turnieju w Meksyku. Tutaj największą nagrodą są morale, jakie wniesie te osiągniecie. W fazie pucharowej przekonaliście sie ze nie będzie już lekko. Na początek trafiliście na łódź podwodną z Villarrealu, gdzie do końca musieliście sie niesamowicie naharować się, aby odnieść oczekiwany rezultat.

Fajnie ze w finale trafiliście na Monterrey. Mieliście do czynienia z kompletnie inna piłka nożna, innego rodzaju. Jednak, będąc w finale nie wypuściliście końcowego triumfu z rąk i pewnie pokonaliście gospodarzy.

Co do dwóch pierwszych transferów to oceniam je bardzo pozytywnie. Lobotka ma niebywały talent i mam nadzieje ze wypali on jeszcze mocniej w The Toffies. Drugi to młodzieżowiec angielskiego futbolu, z którym klub ma wiesze plany na przyszłość. Nie znam go, ale mam nadzieje ze tutaj doznam tej przyjemności ;)

W kolejnym odcinku zabierasz nas na zapowiedz najlepszej ligi świata. Everton nie ma łatwego rywala na inauguracje sezonu, jakim jest Crystal Palace. Spodziewam się sie bardzo wyrównanego spotkania z korzyścią Evertonu.

Chris Wood to twoje kolejne wzmocnienie. Australijczyka kojarzę, jak sam wspominałeś z angielskiego futbolu. Jak dla mnie jest bardzo silnym fizycznie zawodnikiem i spodziewam sie bombardowania z jego strony w trykocie Evertonu!

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #5
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2019, 10:32:01 »
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2019, 10:45:36 wysłana przez Linkin »

Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #6
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2019, 11:07:26 »
I wreszcie start ligi, super! ; )

Jak futbol brytyjski jest mi dość daleki, tak fajnie, że używasz grafiki oficjalnego scoreboardu. Zawsze to klimatyczniej w wątku.

Z Evertonu kojarzę kilka postaci, takich jak Cenk Tosun, Lookman, Pickford... na szybko wymieniłbym maksymalnie 5, 6 nazwisk, nie więcej, ale to i tak plus, więc chociażby z tego powodu cieszę się, że wybrałeś Everton, a nie coś na styl Huddersfield Town czy inny Bournemouth (z całym szacunkiem do tych zespołów). Poza tym byłem kiedyś przy Goodison Park, strzeliłem sobie fotkę, więc powiedzmy, że w jakiś tam sposób troszeczkę sympatyzuje z nimi (przynajmniej na czas tej kariery) :D Z racji tego, że jestem ogromnym fanem Cenka Tosuna, liczę na to, że będzie to dość ważna postać w układance coacha Marco Silvy. Trochę mnie zatem niepokoi transfer Chrisa Wooda, bo jest to kolejny zawodnik do konkurencji to raz, a dwa, że zapewnił Ci w drugim spotkaniu punkt, jak dałeś mu szanse gry. Takie głupie zachowania Tosuna, jak w pierwszej kolejce, na pewno mu nie pomogą w zachowaniu miejsca w jedenastce.

Tak sobie spojrzałem na Lookmana, bo kojarzę go z wypożyczenia do RB Lipsk. Gościa sprzedasz w następnym sezonie za jakieś 100 mln. :D Potencjał ma wyborny.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2019, 11:08:03 wysłana przez Daro. »

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #6
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2019, 15:12:53 »

Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #7
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2019, 16:51:18 »
I super, że Koguty nie dali Ci rady! Pytanie, co by było gdyby mieli Kane'a w składzie, ale z racji tego, że nie mają, to trzeba było to wykorzystać. Ten remis z Arsenalem to taki trochę niedosyt, patrząc na tabele, gdzie zarówno Arsenal jak i Tottenham zaczęli sezon mocno średnio. Poza tym, jak się patrzy na skład Arsenalu i widzi się w linii ataku Hallera, to... to Arsenal nie mógł tego wygrać. :D

Fajnie, że w tak trudnym momencie, gdy graliście z mocnymi ekipami, trafiła Wam się taki treningowy mecz z wogóle nie znaną mi ekipą. Jestem zadowolony, że Tosun strzelił dwie bramki, choć z początku zmartwiło mnie to, że napisałeś, że "Everton wyszedł w rezerwowym składzie", co oznaczałoby, że Cenk nie jest traktowany, jako zawodnik pierwszego składu, ale spojrzałem na skład z Tottenhamem i odetchnąłem z ulgą. Takie 10. bramek Turka w sezonie będzie dla mnie wystarczająco akceptowalne. ; )

PS. Będzie podany pełny skład zespołu?

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #7
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2019, 18:16:59 »
Całkiem niezły start notujesz, pokonujesz Mistrzów Anglii, pewny awans w Pucharze, wygląda to naprawdę obiecująco. Oby Twoim podopiecznym dodało to sporo pewności siebie, a może być to niezapomniany sezon dla kibiców The Toffees. Póki co faworyci zawodzą Tottenham i Arsenal w strefie spadkowej, a zespoły Manchesteru w środku tabeli. Wiadomo to dopiero początek sezonu, więc myślę, że te drużyny zdołają się jeszcze rozpędzić :D

PS. Graficznie kapitalnie to wygląda :)

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #7
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2019, 01:09:32 »
Zacznijmy od odcinka inaugurującego rozgrywki Premier League. Na pierwszy rzut poszło spotkanie przeciwko Crystal Palace, w którym chyba nie bylo sie, do czego przyczepi. (No dobra czerwona kartka Tosuna :/ ) The Toffies tego dnia rozegrali fenomenalne zawody, gromiąc Orly aż 3-bramkowa różnica, nie tracąc przy tym ani jednego gola.

W drugiej kolejce rozegraliście pierwszy mecz w nowym sezonie przed własną publicznością. Niestety tu przyszedł pech i zawód. Bez jałowy remis z beniaminkiem Middlesbrough to niezbyt dobre chwile dla zespołu Silvy :/

Idąc dalej wciąż przecieram oczy. Wielka szkoda tego remisu z Kanonierami. Ewidentnie powinniście wygrać, ale niestety Florenzi uniemożliwił wam to.

Spotkanie pucharowe, w którym wygrywacie aż 5: 0 to raczej obowiązek niż jakaś niespodzianka. Od Evertonu na tym etapie tego sie wręcz wymaga. Fajnie ze znalazło sie aż czterech szczęśliwców wpisujących sie na listę strzelców.

Tak sie wam trafiło ze na 4 pierwsze spotkania ligowe, to aż trzy są z ekipami z Londynu. Chyba Everton lubi grać w stolicy :P Tak na powzięto gratulacje za zwycięstwo z Kogutami. Nie był to zapewne łatwy mecz i można lekko stwierdzić ze jest to małe zaskoczenie na wyspach. Co więcej mnie interesuje to to, czy Koguty odpaliły już swoja karuzele transferowa :D?

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #7
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2019, 10:12:31 »
Spoiler for Hiden:
Co więcej mnie interesuje to to, czy Koguty odpaliły już swoja karuzele transferowa :D?
Odpalili. :D Sprzedali Alliego do United i za te grosze sprowadzili sobie dwóch czy trzech gości, ale w porównaniu do innych drużyn, to i tak mało poszaleli. :D

PS. Będzie podany pełny skład zespołu?
Nie będzie : P


Dzięki za miłe komentarze, doceniam to bardzo! ;)






















Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #7
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2019, 23:35:54 »
Cytuj
Nie będzie : P
Dzięki : D

"Everton zakontraktował czterech zawodników za niespełna sześćdziesiąt milionów"
Nie przypominam sobie, bym kiedyś tyle wydał w jakiejś grze, w jednym oknie transferowym. :D Nie mniej okej, tu są nieco inne realia. Z pośród tych, co przyszli, liczę, że wypali Lobotka. To fajny piłkarz, ze sporym potencjałem. Mam nadzieje, że będzie to najlepszy deal, choć zauważyłem, że z początku ostrożnie dawałeś mu szanse. Gra od pierwszej z Arsenalem i Kogutami jednak napawa mnie optymizmem. Myślałem, że nieco większą ocenę ogólną ma Lookman, tak około 80 OVR.

Chelsea i City? Tosun musi spiąć poślady. Atak jest stosunkowo ubogi. Masz niby tego Wooda, ale czy może być lepszy? Nie wiem. Żeby się nie okazało, że w kolejnym okienku trzeba będzie rozglądać się za kolejnymi wzmocnieniami przedniej formacji.

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #8
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 18, 2019, 09:36:14 »

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #9
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 18, 2019, 11:24:58 »
Wchodzę w twój watek, aby zobaczyć nowy post i przecieram oczy ze zdziwienia. Myślę sobie, co tu do cholery sie od evertonilo?!?!?! Dwa bardzo ważne zwycięstwa z pretendentami do mistrzostwa, a tym bardziej pogrom na Stamford Bridge, jaki zaserwowaliście The Blues. Oooo cholera!

Na Stamford Bridge przetrwaliście mega ciężki początek spotkania, co przyniosło swoje efekty. Sprawdziło sie tu idealnie stare piłkarskie porzekadło - Niewykorzystane sytuacje lubią sie mścić. Takie zwycięstwo powinno umocnić wiarę w swoje możliwości piłkarzy The Toffies. I w sumie tak bylo patrząc na mecz z The Citizens.

W następnej kolejce mieliście kolejnego giganta angielskiego futbolu - Manchester City Pepa Guardioli. The Citizens na Goodison Park dość szybko zdobyli dwie bramki, co mogło początkowo znaczyć pogrzebane szanse na pozytywny rezultat Evertonu w tym meczu. Nie wiem, co Marco Silva powiedział swoim zawodnikom podczas przerwy, ale ewidentnie zaj*biscie na nich wpłynął. Bramka Islandczyka przywróciła wiarę w korzystny wynik i końcówka spotkania zostanie pewnie niezapomniana. Szczególnie gol w doliczonym czasie gry :D

Idąc dalej można stwierdzić lekkie szczęście patrząc na to, ze Zappacosta i Ederson zaliczyli po samobójczym trafieniu. Co bardziej mnie zdziwiło? Ligowa tabela! TOP3 składa sie z Watfordu, Evertonu i Brighton. WTF?! A na dnie Arsenal, blisko dna Tottenham, a w dolnej części tabeli Manchester City i Manchester United :o

Offline dr10

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 46
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 10.05.2012r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #9
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 23, 2019, 10:09:12 »
Everton, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili... ;D
Czy po drugiej stronie Liverpoolu powstanie projekt na miarę obecnego LFC, mam taką nadzieję, ale dla mnie osobiście Silvie jeszcze daleko do takich trenerów jak Pep, Jurgen, Allegri, więc wydaje mi się, że Everton potrzebuję głośnego nazwiska, aby przyciągnąć gwiazdy. RICHARLISON NOWA GWIAZDA Premier League, zaraz Real lub Barca zapuka. Plus za ofensywna grę mimo, że wg atak w porównaniu do reszty formacji to najsłabiej się prezentuje.

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #9
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 23, 2019, 21:57:58 »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Nil satis nisi optimum by Linkin | #9
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 23, 2019, 21:57:58 »