Autor Wątek: Borussia Dortmund  (Przeczytany 14840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chavez.

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2014
  • location:
  • Wiadomości: 60
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 21.12.2014r.
Borussia Dortmund
« dnia: Sierpień 19, 2019, 17:43:49 »


22.05.2018 | Oficjalnie: Wraz z przyszłym sezonem nowym trenerem BVB będzie Lucien Favre. Ten 60-letni Szwajcar podpisał kontrakt z Borussią Dortmund do 30. czerwca 2020 roku.

Lucien przychodzi do Dortmundu z francuskiego zespołu OSG Nicea, z którym w sezonie 2016/17 zajął sensacyjne trzecie miejsce w lidze. W tym sezonie natomiast mało zabrakło jego drużynie do awansu do kwalifikacji do UEFA Europa League. Bundesliga nie jest na pewno obca dla nowego trenera Borussii, gdyż trenował on już Herthę BSC Berlin, z którą zajął równie sensacyjne czwarte miejsce w sezonie 2008/09, natomiast w sezonie 2011/12 uratował on Borussię Mönchengladbach przed spadkiem, po przejęciu ich, gdy znajdowali się na miejscu 18. i wszyscy widzieli ich już w 2. Bundeslidze.

Lucien Favre mówi o swoim nowym wyzwaniu: „Trenowanie Borussii Dortmund to wspaniałe zadanie, którego bardzo chętnie się podejmnę. Chciałbym podziękować osobie odpowiedzialnej za zaufanie do mojej osoby. Teraz będziemy pracować razem nad nowym zespołem. BVB jest jednym z najciekawszych klubów w całej Europie i nie mogę się doczekać powrotu do Bundesligi, którą znam bardzo dobrze.”





01.07.2018 | Kicker: Borussia Dortmund jest zainteresowana ściągnięciem Juliana Brandta do siebie. Reprezentant Niemiec chce jak najszybszego rozwiązania sytuacji, żeby z nowym albo dotychczasowym zespołem przygotować się do sezonu.

Po 6 letniej dominacji Bayernu na podwórku krajowym Borussia Dortmund chce wreszcie przerwać passę swojego rywala, ale żeby to im się udało, potrzebują oni wzmocnień. Taki wzmocnieniem ma być właśnie ofensywny pomocnik Bayeru Leverkusen. Przekonać go ma do tego gra w przyszłym sezonie w lidze mistrzów, gdyż wiemy, że Bayer Leverkusen zajął jedynie 5. miejsce i rozgrywkami europejskimi w jakich będą grali, jest UEFA Europa League.

W mediach mówi się ostatnio jako o wzmocnieniach BVB o takich piłkarzach jak Thorgan Hazard, Mats Hummels, Nico Schulz czy Timo Werner. Warto podkreślić, że prezydenci klubu przyznali, że w tym roku liczy się tylko i wyłącznie zwycięstwo w Bundeslidze, a do tego będą potrzebni zawodnicy z doświadczeniem w Bundeslidze.

Offline veeq.

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2014
  • location: Polska
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 20.02.2014r.
  • HM¡
Odp: Borussia Dortmund
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2019, 19:03:12 »
Jakim cudem wy tu jeszcze coś piszecie... Myślałem, że to forum już dawno umarło.

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Borussia Dortmund
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2019, 19:34:50 »
Myliłeś się :)
   


Offline chavez.

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2014
  • location:
  • Wiadomości: 60
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 21.12.2014r.
Borussia Dortmund
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2019, 21:52:40 »


22.05.2018 | Miesiąc po rozpoczęciu okienka transferowego Borussia Dortmund ogłosiła wielki transfer – od nowego sezonu czarno-żółtego klubu będzie reprezentował Julian Brandt. Jego umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku

Chociaż Julian Brandt gra w Bundeslidze od dłuższego czasu i ma duże doświadczenie zarówno na krajowym, jak i europejskim podwórku, nadal jest bardzo młodym, 22-letnim piłkarzem z wielkim potencjałem. Może grać na kilku ofensywnych pozycjach i wzbogaci naszą grę swoją kreatywnością – skomentował Michael Zorc.

Lucien Favre mówi o swoim nowym wyzwaniu: „Trenowanie Borussii Dortmund to wspaniałe zadanie, którego bardzo chętnie się podejmnę. Chciałbym podziękować osobie odpowiedzialnej za zaufanie do mojej osoby. Teraz będziemy pracować razem nad nowym zespołem. BVB jest jednym z najciekawszych klubów w całej Europie i nie mogę się doczekać powrotu do Bundesligi, którą znam bardzo dobrze.”

Julian będzie mógł wystąpić w pierwszym meczu ligowym przeciwko RB Lipsk i Niemiec nie może się doczekać gry w swoim nowym zespole na poziomie rozgrywek krajowych, jak i europejskich.





25.07.2018 | Borussia Dortmund pokonuje Everton w finale towarzyskiego turnieju International Champions Cup.

W pierwszym meczu grupowym przeciwko SSC Napoli, trener Borussii postawił na młody skład, a w nim najważniejszym ogniwem okazał się 17 - letni Sergio Gomez, który zdobył w tym meczu bramkę oraz asystował przy trafieniu Sancho. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. W drugim meczu grupowym przyszło grać BVB przeciwko AC Milanowi. W tym meczu Lucien Favre postawił już na pierwszy skład i po tym jak Milan wyszedł szybko na prowadzenie, Borussia odrobiła straty po dwóch bramkach Mario Götze. W ostatnim meczu, gdzie sprawa wyjścia z grupy była już rozstrzygnięta, Favre wystawił bardzo eksperymentalny skład, który przegrał z Evertonem 4:2. Dla Dortmundu trafiali Gomez oraz Marco Reus.

W półfinale przyszło grać BVB przeciwko AS Romie, którą po zaciętym remisie 3:3, pokonali w rzutach karnych. Kluczowym zawodnikiem w tym meczu okazał się być Jadon Sancho, który zdobył dwie bramki. Finał tego turnieju zakończył się również w rzutach karnych, po tym jak w 90 minut żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki przeciwnika.



Pozostałe wiadomości:

24.07.2018 | Julian Weigl odchodzi do AS Monaco za 24 milionów euro, po tym jak nie widział już dla siebie miejsca w pierwszym składzie Borussii Dortmund, a Lucien Favre widział go bardziej jako środkowego obrońcę niż defensywnego pomocnika, jakim naprawdę Julian jest.

28.07.2018 | Kicker podaje, że Borussia Dortmund jest zainteresowana sprowadzeniem Jerome'a Boatenga, który przegrywa rywalizację o pierwszy skład przeciwko Niklasowi Süle oraz Matsowi Hummels. Transfer ma kosztować podobno około 30 milionów euro, a Niemiec ma być zainteresowany transferem.

31.07.2018 | Borussia Dortmund zastanawia się nad wprowadzeniem 17 - letniego Herve Pinota do pierwszego składu, gdyż uważają, że ten francuski środkowy pomocnik powinien zostać powoli wprowadzany do pierwszego zespołu. Michael Zorc widzi w nim wielki potencjał.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Borussia Dortmund
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2019, 21:52:40 »