Autor Wątek: Agata Mróz przegrała z białaczką  (Przeczytany 1371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline newsman

  • Redaktor pesleague.pl
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2007
  • location:
  • Wiadomości: 5111
  • Dostał Piw: 60
  • Na forum od: 20.10.2007r.
Agata Mróz przegrała z białaczką
« dnia: Czerwiec 04, 2008, 11:40:27 »
 Agata Mróz, złota medalistka mistrzostw Europy w siatkówce nie żyje - poinformowała w środę prof. Alicja Chybicka, szefowa Kliniki Transplantologii szpiku we Wrocławiu, gdzie 26-latnia siatkarka 22 maja miała zabieg przeszczepu szpiku kostnego.

Mróz była wielokrotną reprezentantką Polski w siatkówce. W 2003 i 2005 roku zdobyła złoty medal mistrzostw Europy. Występowała w BKS Stal Bielsko-Biała, z którym to zespołem w latach 2003 i 2004 wywalczyła mistrzostwo kraju, a w latach 2004 i 2006 Puchar Polski. Od 2006 roku grała w hiszpańskim Gruppo 2002 Murcia, zdobywając m.in. w 2007 roku mistrzostwo i Puchar Hiszpanii.

Na chorobę szpiku kostnego cierpiała od siedemnastego roku życia. Karierę sportową musiała przerwać w 2007 r. ze względu na pogarszający się stan zdrowia.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline Matip125'

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location: LUBIN
  • Wiadomości: 3541
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 10.11.2007r.
  • تختسلف الأسعار حسب اللغة والموعد ومستوى
    • Status GG
    • www.surfujesz.pl
  • Gram w: PES 2013
Odp: Agata Mróz przegrała z białaczką
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2008, 11:43:51 »
:(

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: Agata Mróz przegrała z białaczką
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2008, 11:52:25 »
wielka szkoda dal polskiego sportu, walczyła do końca... szkoda, że czasmi medycyna jest czasami bezradna :(

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: Agata Mróz przegrała z białaczką
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2008, 15:07:29 »
"Śmierć Agaty nie pójdzie na marne. Swoją wolą życia zaraziła tysiące chorych" - mówi Jacek Olszewski, mąż zmarłej siatkarki Agaty Mróz. "Była szansa, że wyzdrowieje. Zabrakło czasu" - dodaje. "Kocham Agatę. Pamiętajmy ją jako osobę ciepłą" - apeluje przez łzy jej siostra Katarzyna.

Najważniejsza była nadzieja, że wszystko będzie dobrze" - mówił mąż Agaty Mróz na spotkaniu z dziennikarzami we wrocławskim szpitalu. "Agata do końca powtarzała, że nigdy nie zmieniłaby decyzji o leczeniu. Córeczka Liliana była największym szczęściem, jakie ją spotkało. Do końca życia będzie mi przypominała Agatę. Nie mam do nikogo pretensji. Tak widocznie musiało być" - dodał Jacek Olszewski.

"Dla mnie wciąż żyje i walczy"

"Bardzo ją kocham" - powiedziała zapłakana siostra Agaty, Katarzyna. "Pragnę, żeby wszyscy zapamiętali ją taką, jaka była. Jako wspaniałą osobę" - zaapelowała.

Przyjaciele Agaty Mróz są w szoku. Nie mogą uwierzyć, że siatkarki nie ma już wśród nich. "Dla mnie Agata wciąż żyje, jest silna, ambitna i waleczna" - mówi ze łzami w oczach Dominika Leśniewicz, jej przyjaciółka z boiska. "To niemożliwe, nie wierzę w to. Rozmawiałam dzisiaj z jej siostrą, która była na spacerze z dwumiesięczną córeczką Agaty. Mówiłyśmy, że po przeszczepie pewnie wszystko się dobrze ułoży... Dla mnie ona ciągle jest. Nie mogę uwierzyć w to, że odeszła. Była ambitna, waleczna, nie tylko na boisku, ale również poza nim" - dodaje.

Także pozostałe koleżanki Agaty z drużyny są w szoku i nie wierzą w to, co się stało. "Nie bardzo mogę i nie chcę teraz rozmawiać. Przepraszam" - powiedziała dziennikowi.pl Milena Rosner.

"Ja w to po prostu nie wierzę i dlatego nie będę tego komentować" - dodaje Magdalena Śliwa.

Trener Agaty: Nie mogę się pozbierać

Małgorzata Niemczyk-Wolska rozmawiała z dziennikiem.pl cała w łzach. "Agata od dwóch dni była nieprzytomna. W nocy została przewieziona karetką do innego szpitala. Przez cały czas walczyła o życie. Była wspaniała i nikt jej nie zastąpi" - powiedziała córka trenera Niemczyka.

"Ta tragiczna informacja dotarła do nas w trakcie treningu. Jak to usłyszałyśmy, był jeden wielki płacz. Nie możemy myśli pozbierać, ciężko jest w coś takiego uwierzyć. Ja wciąż nie wierzę" - mówi środkowa reprezentacji i zawodniczka Aluprofu Bielsko-Biała, Katarzyna Gajgał.

"Na boisku była prawdziwym walczakiem. To wynikało pewnie z tego, że już wcześniej przeszła przez tę chorobę. Była świetną zawodniczką. W klubie zdobyłyśmy razem złoty medal. No i oczywiście w reprezentacji. Mimo choroby, miała pozytywne podejście do życia. Starała się korzystać z każdego dnia. Nie dawała po sobie poznać, że coś ją trapi. Na pewno jednak to przeżywała, bo przecież musiała być pod stałą kontrolą lekarzy" - wspomina koleżankę Gajgał.


 "Nie mogę się pozbierać. Usłyszałem to pół godziny temu. Ta wiadomość ścięła mnie z nóg. W oczach mam łzy. Przypomniałem sobie wszystkie momenty, które razem z Agatą spędziliśmy. Ta wiadomość mnie położyła" - wspomina w TVN24 pierwszy trener Agaty, Zbigniew Krzyżanowski.

"Ona cały czas borykała się ze swoją chorobą. Kiedy zaczęła pierwszoligową karierę, to była ciągła walka. Ja ją podziwiałem. Rozmawialiśmy o chorobie wiele razy, ale ona nie bardzo chciała o tym rozmawiać. Wierzyliśmy, że już za chwilę pokona chorobę" - dodał trener.


REJESTRACJA lub LOGOWANIE

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Agata Mróz przegrała z białaczką
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2008, 15:07:29 »