Autor Wątek: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a  (Przeczytany 11770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline newsman

  • Redaktor pesleague.pl
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2007
  • location:
  • Wiadomości: 5111
  • Dostał Piw: 60
  • Na forum od: 20.10.2007r.
Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« dnia: Luty 06, 2009, 12:01:38 »
 Samuel Eto’o przejmuje piłkę w pobliżu środka boiska, mija dwóch obrońców i biegnie prosto w kierunku bramki przeciwnika. Przed nim obrońcy… mija ich jak pachołki i mocnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. Bramkarz nie miał szans. Tłum szaleje, komentator nie może wyjść z podziwu. Brilliant. Absolutely brilliant! – krzyczy do mikrofonu.
Po dziesięciu minutach Eto’o dostaje podanie i popisuje się kolejnym rajdem. Pierwszy, drugi, trzeci zawodnik ominięty… Strzał… Bramkarz skapitulował. Radości kibiców nie ma końca. He did it again! – nie może wyjść z podziwu komentator. – Exactly the same way! He could pass but He just went ahead and scored. Dynamite
Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Lionel Messi konstruuje wspaniałą kontrę, przebiegają ¾ boiska i kompletnie rozmontowując obronę przeciwnika. Osamotniony Henry strzela z 6 metra – z tej odległości nie może chybić. I nie chybia.
Ostatecznie Barcelona wygrywa 6:0, Eto’o zostaje man of the match jako strzelec 4 bramek.
Żegnając się z telewidzami komentator mówi:
That was amazing. I don’t know how he (Eto’o) found strength to run past all those defender and took a shot. And he did it four times!

Obrońcy drużyny przeciwnej choć załamani porażką starali się wytłumaczyć swoją niemoc:
We don’t understand what have just happend. We’ve been trying to stop him, but he seems to be unstopped. We don’t know what to say… The only thing we can do it’s to apoligize our funs for being such cunts

W tym momencie zdenerwowany trener przegranej drużyny mówi do kamery:
Eto’o is incredible player. I don’t know who created him…

We did – przerywa mu mały Azjata w białej koszulce z napisem „KONAMI”.



Znacie to uczucie bezradności i rozczarowania, które towarzyszy Wam, kiedy przeciwnik po raz kolejny przebiega jednym graczem większą część boiska i pakuje piłkę do Waszej bramki? Zastanawiacie się może, co można było zrobić? Faulować? Nie wypada. Przecież fair play to podstawa zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.
Ile razy mieliście ochotę napisać w komentarzu do przeciwnika: „Eto’o, Messi, Eto’o, Messi – żenada”? Irytuje to, prawda?
Ha, pewnie że irytuje, ale z drugiej strony, ile razy złapaliście się na tym, że przegrywając automatycznie i podświadomie próbujecie uratować wynik grając do zawodników najlepszych, najpewniejszych. Gdzieś tam w środku rusza sumienie, bo przecież zawodnikiem X, z tej pozycji udaje Wam się trafić w 90% przypadków. No cóż, może akcja nie będzie zbyt piękna, ale przecież tu się gra o punkty, kruca bomba! Znacie to? Pewnie, że znacie, a jak nie znacie, to z pamięcią u Was słabo, albo doskwiera Wam hipokryzja. Z prostego powodu: PES nie jest grą w której gracz jest ograniczony jedynie własną kreatywnością. Zawodnicy nie zachowują się realistycznie, AI przeciwnika działa schematycznie, gracz graczowi nierówny (w złym rozumieniu tego słowa), bramkarze dają ciała w określonych warunkach, a do tego dochodzi zakichane 8 kierunków, w których można pobiec graczem, oraz problemy z podaniami. Wszystko to sprawia, że niemożliwa jest zabawa taka, jak w rzeczywistej piłce nożnej. Konsekwencją tego jest szukanie schematów, wzorcowych rozwiązań danych sytuacji. Ja wiem, że na tym również polega cała piłka nożna. Przecież nikt w tym sporcie nie sili się na oryginalność, ale grają w to ludzie, którzy mają zupełną swobodę ruchów i zagrań, co sprawia, że powstaje coś, co należy nazwać kreatywnością. Czy w PESie możemy popisać się kreatywnością? Możemy, ale tylko w wąskim rozumieniu tego słowa. I stąd schematy, oraz granie na łatwiznę, na pewniaki. Jak już wspomniałem, nie jest to nic złego, bo na prawdziwych boiskach gramy tak samo, tak samo grają zawodowi piłkarze. Gdyby było inaczej w ManU do rzutów wolnych nie podchodził by Ronaldo, tylko van Der Sar, bo przecież Cristiano wykonujący rzut wolny, to pójście na łatwiznę ;)
Podobnie jest z ustawieniem formacji – tak sobie grajków rozmieszczamy, żeby jak najlepiej wykorzystać ich indywidualne możliwości. Sam lubię atakować skrzydłami i moja formacja „przechylona” jest na jedno skrzydło, bo tam jest Walcott, a ten jak wiadomo jest szybki i łatwo może pociągnąć akcje do przodu. Paradoksalnie efekt nie jest taki, że strzelam bramki tylko po podaniach młodego Anglika – wręcz przeciwnie, nie jest on nawet liderem w asystach.

Wracając do tematu: gdzie leży granica między zdrowym wykorzystywaniem mocnych punktów drużyny a ślepym eksploatowaniem niedoróbek gry? Zastanówcie się nad tym, jakie bramki strzelacie. Piękna, składna akcja, czy może kolejny rajd przez połowę boiska? Odpowiedzi możecie wysyłać w komentarzach ;)

Wypada zakończyć jakoś górnolotnie, więc zakończę apelem :)

Apel do dryblerów: zastanówcie się co pięknego jest w takiej grze. Przecież biegnąć Messim, czy Eto’o macie 80% gwarancję, że będzie Was trudno zatrzymać (szczególnie on-line). W rzeczywistości takie rajdy jak np. ten:

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=1a472b240d440bc8c31ec531ab197daf&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=1a472b240d440bc8c31ec531ab197daf&amp;action=login">LOGOWANIE</a>&hl=en&fs=1"> <a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=1a472b240d440bc8c31ec531ab197daf&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=1a472b240d440bc8c31ec531ab197daf&amp;action=login">LOGOWANIE</a>&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">


zdarzają się niezmiernie rzadko. I ten fakt dodaje im urody. Gdyby Walcott co mecz robił kilka takich rajdów straciłyby one swoje piękno.

Apel do grupy narzekającej na grających Barceloną/ManU itd.: bądźcie sprawiedliwi w krytyce. Fakt, że ktoś gra najmocniejszą drużyną w PESie nie oznacza, że brak mu oryginalności. Podobnie fakt, że ktoś zagrywa na Ronaldo czy Eto’o nie oznacza, że do razu ma zamiar przebiec tym zawodnikiem pół boiska. A nawet jeśli przebiegnie raz czy dwa, to przecież na tym polega piłka nożna :)

autor: Gujet



Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2009, 12:08:27 »
rewelacyjny artykuł :) jak zawsze zresztą :)

Offline Gujet

  • Junior
  • *
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 110
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.05.2008r.
    • http://podobnie.pl
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2009, 12:09:42 »
Chciałbym dodać, że zostałem przez Maćka ocenzurowany i spałowany... wyciął mi pozdrowienia dla rodziny krzycząc coś, że zaprowadzi tu idealny prządek, idealny ład...  ;)

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2009, 12:12:35 »
Chciałbym dodać, że zostałem przez Maćka ocenzurowany i spałowany... wyciął mi pozdrowienia dla rodziny krzycząc coś, że zaprowadzi tu idealny prządek, idealny ład...  ;)


hihihi no dokładnie :D

Offline msciciel

  • Zarząd
  • *****
  • Join Date: Wrz 2005
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 2908
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 17.09.2005r.
    • http://dark-zone.eu
  • Gram w: ...
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2009, 12:22:31 »
Barcelona niebylaby taka trudna do zatrzymania gdyby nie fakt ze sedziowie tak czesto sie myla w spalonych przy pilkach zagrywanych gora.

Mozna tez i tak:

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=1a472b240d440bc8c31ec531ab197daf&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=1a472b240d440bc8c31ec531ab197daf&amp;action=login">LOGOWANIE</a>
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2009, 12:32:53 wysłana przez maciek_pl »

Offline PrzemekKar

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Gru 2007
  • location: Wisła
  • Wiadomości: 228
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.12.2007r.
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2009, 12:37:25 »
a ja sie z tym nie zgadzam ;/ w lidze pesleague ok 10% graczy moze mniej ,potrafi przechodzic całe  boisko jednym graczem. Nie dziwcie ze nie mozecie go zatrzymac nie potrafiąc sie bronic.Polowa graczy broniac sie leci na pałe na zawodnika z piłka odkrywajac przy tym cale pole karne ,wystarczy podwoic krycie i cofac sie w obronie wyczekac odp moment i robic wslizg, chyba ze gracz dysponuje internetem 512 to wtedy nic nie da sie zrobic.

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2009, 12:39:25 »
im lepszy zespoł tym trudnie go zatrzymać :)

Offline Kulfon3210

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Zawiercie
  • Wiadomości: 287
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.01.2009r.
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2009, 12:45:16 »
Słaby gracz zagra Barceloną i wygra. A jest granicą pomiędzy UMIEJĘTNOSCIAMi, a graniem ROBOTAMI!!!

Offline Gujet

  • Junior
  • *
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 110
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.05.2008r.
    • http://podobnie.pl
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2009, 12:49:04 »
a ja sie z tym nie zgadzam ;/ w lidze pesleague ok 10% graczy moze mniej ,potrafi przechodzic całe  boisko jednym graczem. Nie dziwcie ze nie mozecie go zatrzymac nie potrafiąc sie bronic.Polowa graczy broniac sie leci na pałe na zawodnika z piłka odkrywajac przy tym cale pole karne ,wystarczy podwoic krycie i cofac sie w obronie wyczekac odp moment i robic wslizg, chyba ze gracz dysponuje internetem 512 to wtedy nic nie da sie zrobic.

Bardziej chodziło o granie na zasadzie "podanie do cyborga i dalej na pałę cyborgiem". Jeśli ktoś przechodzi CAŁE boisko jednym graczem, nie mam nic przeciwko - jego fart :)

Offline buchos

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 291
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2007r.
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2009, 13:02:39 »
Tak zgadza się to jest plaga z tymi etoo i messi, jest na to jakis sposob a szczególnie mnie bawi jak jakis dzieciak bierze barce i mysli ze etoo i messim wydrybluje znów wygraną a tu muka, i zdenerwowanie u niego :D.  To co wychodziło wczesniej teraz jakos nie idzie. :D. Najwiecej frajdy mi takie zwyciestwa dają w pokonaniu nooba co drybluje wyżej wymienionymi zawodnikami.

tu coś z mojej stajni: Stary gol Weaha dla milanu, coś w podobie do Messiego i Etoo w PESIE.
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=1a472b240d440bc8c31ec531ab197daf&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=1a472b240d440bc8c31ec531ab197daf&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

p.s. Zaczynając czytać ten artykuł myślałem że KONAMI coś z tym zrobi w patchu a tu lipa

Offline PrzemekKar

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Gru 2007
  • location: Wisła
  • Wiadomości: 228
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.12.2007r.
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2009, 13:05:33 »
jak ktos tak gra to nie ma co przejmowac sie gra fair ,idzie eto to kosa ,gra cyborgiem to pograc na czas ciekawe czy tez by sie wkur...

Offline Deimian7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Kwi 2006
  • location:
  • Wiadomości: 2663
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.04.2006r.
  • Gram w: ...
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2009, 13:07:13 »
a ja sie z tym nie zgadzam ;/ w lidze pesleague ok 10% graczy moze mniej ,potrafi przechodzic całe  boisko jednym graczem. Nie dziwcie ze nie mozecie go zatrzymac nie potrafiąc sie bronic.Polowa graczy broniac sie leci na pałe na zawodnika z piłka odkrywajac przy tym cale pole karne ,wystarczy podwoic krycie i cofac sie w obronie wyczekac odp moment i robic wslizg, chyba ze gracz dysponuje internetem 512 to wtedy nic nie da sie zrobic.

dokładnie popieram całkowicie. Eto'o nie jest taki dobry jak potrafi się grać dobrze w obronie :P

Miałem taki przypadek: Grałem Anglią a przeciwnik Barceloną. Takich rajdów eto'o i messim to jeszcze nie widziałem :) Cud miód :P Jednak pomimo gry messim i eto nie udało mu się wygrać z 7:0 ale 4-3 po 2 połowie dogrywki.  ;) Po meczu z nudów zajrzałem w Ranking KONAMI - zajmował 8 miejsce ^^

Offline Deimian7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Kwi 2006
  • location:
  • Wiadomości: 2663
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.04.2006r.
  • Gram w: ...
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2009, 13:09:38 »
Tak zgadza się to jest plaga z tymi etoo i messi, jest na to jakis sposob a szczególnie mnie bawi jak jakis dzieciak bierze barce i mysli ze etoo i messim wydrybluje znów wygraną a tu muka, i zdenerwowanie u niego :D.  To co wychodziło wczesniej teraz jakos nie idzie. :D. Najwiecej frajdy mi takie zwyciestwa dają w pokonaniu nooba co drybluje wyżej wymienionymi zawodnikami.

tu coś z mojej stajni: Stary gol Weaha dla milanu, coś w podobie do Messiego i Etoo w PESIE.
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=1a472b240d440bc8c31ec531ab197daf&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=1a472b240d440bc8c31ec531ab197daf&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

p.s. Zaczynając czytać ten artykuł myślałem że KONAMI coś z tym zrobi w patchu a tu lipa

Konami go chyba nie robiło?  ::)  :P

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2009, 13:14:35 »
paradoksem jest to, że jak w prawdziwej pilece ktoś przejdzie całe boisko i strzeli bramkę jest kozak, a pesie jest noooobem :D

Offline Hubi89PL

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2008
  • location:
  • Wiadomości: 165
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 25.02.2008r.
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2009, 13:22:52 »
Gujet naprawde świetny Artykuł!! zgadzam się z tym co napisałeś, nic dodać nic ująć. Czekałem na to aż ktoś napisze o tym mądry artykuł :) Mam nadzieję że dzięki temu artykułu niektórzy gracze po myślą i wkońcu zrozumią oco biega w tej grze a nie ciągłego narzekania (nie trzeba pisać oco chodzi, wszystko jest świetnie opisane :) ). Ludzie właśnie oto chodzi w piłce że trzeba wykorzystywać swoich mocnych zawodników i dążyć do doskonałości :).... a największą sztuką jest odebrać piłke mocnemu zawodnikowi, nie jest to oczywiście łatwe ale możlliwe ;) (jeśli gracz się nauczy to przeciwnik który cały czas będzie jechać na chama mocnym zawodnikiem to wkońcu prędzej czy później zrozumie że  jednym zawodnikiem nie wygra się meczu ponieważ piłka nożna jest również grą zespołową i trzeba wiedzieć po prostu kiedy powinniśmy wykorzystywać swoich mocnych zawodników w drużynie) "JOGA BONITO" ! i niech tak zostanie hehe ;) pozdro !
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2009, 10:53:03 wysłana przez Hubi89PL »
REJESTRACJA lub LOGOWANIE Zapraszam :)

Offline unkas

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 486
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.03.2007r.
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2009, 13:46:12 »
już tak nie brońcie eto zdarza się ze nawet choćbyś nie wiem jak grał obrońcami ci zaczną go wpuszczać na pole karne dziwnym sposobem i jeszcze te strzały kolo słupka ...dla mnie tacy gracze którzy wykorzystują bugi gry zawsze będą cienkimi   

Offline Gujet

  • Junior
  • *
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 110
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.05.2008r.
    • http://podobnie.pl
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2009, 13:56:09 »
dla mnie tacy gracze którzy wykorzystują bugi gry zawsze będą cienkimi   

Zaprawdę powiadam Wam: nie wykorzystujcie bugów gry, bo przyjdzie czas Programistów Aniołów i powstanie gra bez bugów. I zostaniecie potępieni... bo nie będziecie mieli co robić w tej grze ;)

Offline Ivanek

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 124
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.10.2008r.
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2009, 14:20:27 »
I ja dorzucę swoje 3 grosze.

Jestem znany jakoś rajder i najlepiej chyba potrafię opisać sytuacje eto i messiego.

Często grałem Barca vs Barca, i często widziałem ludzi latających eto do przodu, na początku nie potrafiłem ich zatrzymać, jednak z biegiem czasu nauczyłem się sztuczek w obronie które potrafiły powstrzymać akcje.

Następnym typem graczy barcy jest gra messim która jest jeszcze trudniejsza do zatrzymania:
Wystarczą same strzałki, i na prawdę ciężko go zatrzymać...ale jest to możliwe, wystarczy wyczuwać jego ruchy.

Potem w grze z Rasowem pojawił się kolejny element, ciągłe wrzucanie piłki na wybieg (l1 i trójkąt)
Nie miałem na to długo sposobu, póki nie wpadłem na pomysł pokrywania eto i messiego ten pomysł wtedy bladł.

Aktualnie używam elementów dryblingu messim, eto jako egzekutor, jednak głownie gram CAŁYM zespołem, i to jest prawdziwy styl gry, fakt nie ma tak dużo goli, ale o dużo łatwiej się bronić i przeprowadzać akcje.

Wniosek jest taki:
"Jeśli chcesz strzelić bramkę, myśl jak bramkarz"
Czyli jeśli chcesz powstrzymać Barce myśl jak jej gracze, wtedy na prawdę wielu rajdowiczów zacznie myśleć co robią nie tak.

OPISANE SYTUACJE OBOWIĄZUJĄ W BEZ LAGOWYCH BOJACH.
CO INNEGO W LAGACH JAK Z NP. YEYAYEYA WTEDY NIE DA SIE ZATRZYMAĆ BARCY...

Offline unkas

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 486
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.03.2007r.
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2009, 14:21:14 »
xd  [święte słowa przyjdzie taki czas kiedy trzeba będzie starannie rozgrywać akcje i wtedy taki bug user
zamieni się w zwykłego chłopca do bicia i będzie płakał w niebo glosy i modlił się do pana boga  żeby ten zesłał mu parę bugów xd]

Offline saidac

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.01.2009r.
Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2009, 14:44:39 »
Dobry artykuł....fajna puenta ... gratuluje pomysłu.....nienawidze rajdowców czy tam czołgistów...pozdrawiam
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez linie obrony samolubnych i tyranie złego bramkarza, Błogosławiony ten, co w imię zwycięstwa i kilku goli, prowadzi słabych przez pole karne,bo on jest stróżem drużyny swojej i panem zagubionych piłek

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Sztuka czy rzemiosło? czyli nowy artukuł Gujet`a
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2009, 14:44:39 »