Autor Wątek: Monitor a PESv  (Przeczytany 1849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CC_Macu

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2009
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2009r.
Monitor a PESv
« dnia: Lipiec 21, 2009, 22:36:40 »
Z mojego doświadczenia wynika, że z niewiadomych przyczyn szybkość gry w PESie jest ściśle powiązana z ustawionym odświeżaniem ekranu i ilością kratek na sekundę. Obecnie posiadam ekran CRT. Przy rozdzielczości 1024 x 768 maksymalne jego odświeżanie to 85 MHz, co skutkuje maksymalną ilością 85 fps (w PESie). Przy takiej szybkości gra się w miarę dobrze, choć gra jest minimalnie za szybka. Z kolei rozdzielczość 1280 x 1024 i 60 MHz odświeżania powodują, że maksymalnie jest 60 fps i gra jest tragicznie wolna. Można podrapać się po nosie w polu karnym przeciwnika zanim odda się strzał.

Do czego zmierzam? Zastanawiam się jak sytuacja wygląda na panelach LCD. Byłem u dwóch kumpli na PESie, obaj mieli panoramiczne ekrany. U jednego gra chodziła niezwykle powolnie, tak jak u mnie na 60 fps. U drugiego było znacznie lepiej, powiedział bym, że prędkość gry była idealna. Niestety żaden z nich nie miał zainstalowanego programu do monitorowania ilości kratek, a jednocześnie nie zapytałem o ustawienia monitora.

Stąd moje pytanie: jak to wygląda u was - jakie macie ustawienia? Czy na LCD również odświeżanie ma przełożenie na szybkość gry? A może są jakieś programy do modyfikowanie jej? Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam, Macu.

RealGalacticos

  • Gość
Odp: Monitor a PESv
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2009, 01:27:17 »
Ja mam 1280x1024 i 60hz i gra Mi lata ze hoho

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Odp: Monitor a PESv
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2009, 08:33:44 »
Ja mam 1280x1024 i 60hz i gra Mi lata ze hoho
Potwierdzam 60 Hz przykłada się na 60 klatek na sekundę co jest rekomendowaną ilością owych fpsów w grach(czyli po prostu gra działa płynnie).
To nie zależy od odświeżania tylko od rozdzielczości ekranu ja mam taką przypadłość, że obraz w PESIE  niemiłosiernie szarpie przy rozdzielczości poniżej mojej natywnej czyli 1280x1024.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

Offline CC_Macu

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2009
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2009r.
Odp: Monitor a PESv
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2009, 13:37:37 »
Potwierdzam 60 Hz przykłada się na 60 klatek na sekundę co jest rekomendowaną ilością owych fpsów w grach(czyli po prostu gra działa płynnie).
To nie zależy od odświeżania tylko od rozdzielczości ekranu ja mam taką przypadłość, że obraz w PESIE  niemiłosiernie szarpie przy rozdzielczości poniżej mojej natywnej czyli 1280x1024.

Według moich testów zależy. Jak przestawiam odświeżanie w monitorze na 60 Mhz przy rozdziałce 1024x768 to mam 60 fps. Natomiast przy standardowym ustawieniu w tej rozdzielczości (85 Mhz) mam 85 fps.

60 kratek rzeczywiście jest ilością, która gwarantuje płynną grę. Ale nie znam żadnej innej gry, w której ilość fps przykładała by się na jej szybkość. W PESie tak właśnie jest.

RealGalacticos ---> ho, ho, czyli na ilu fps?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Monitor a PESv
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2009, 13:37:37 »