Autor Wątek: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010  (Przeczytany 5018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« dnia: Lipiec 24, 2009, 14:59:04 »
WITAM,

Chcialbym jeszcze raz, w nowym watku, przedstawic pokrotce moja propozycje odnosnie ligi pes 2009 i 2010. Prosze o dokladne przeczytanie i wypowiedzenie sie na ten temat, gdyz moja propozycja pozostaje bez echa, bez zadnych komentarzy czy to za czy przeciw.

We wrzesniu z tego co wiem startuje 4 sezon ligi pes 2009.Bedzie to ostatni sezon pes 2009, w pazdzierniku ukaze sie pes 2010 i rozpocznie sie liga pes 2010.

Zamiarem adminow (co z doswiadczenia podobno sie sprawdza) jest zlikwidowanie ligi 2009 i na jej miejsce wprowadzenia calkiem nowej ligi 2010. Znaczy to mniej wiecej tyle, ze wszyscy gracze ligowi, niezaleznie od tego, na ktorym miejscu skonczyli lige 2009 zostana wrzuceni do jednego worka, to tego wrzuceni zostana wszyscy gracze ktorzy nie grali ligi lub zapisza sie jako nowi i rozpoczna sie eliminacje do ligi 2010. Wszystko ladnie pieknie, niby sprawiedliwosc, niby kazdy ma rowne szanse, niby jest ok... Strona REJESTRACJA lub LOGOWANIE rozrasta sie pojawiaja sie nowi gracze,jest ich duzo, jak to zwykle bywa jak wychodzi nowy pes... wszyscy zadowoleni...

Tak patrza admini...

Ale to tylko pozornie wszyscy sa zadowoleni... Dlaczego?

Zadowoleni sa tylko gracze, ktorzy nie grali wczesniej ligi 2009 . Dla nich zasady, ktore maja zostac wprowadzone sa sprawiedliwe. wiekszosc z nich sugeruje sie srednio udanym powiedzeniem "kto byl dobry w pes 2009, nie musi byc dobry w pesa 2010", bo bardziej sprawdza sie "kto byl dobry w poprzednia czesc pesa, najpewniej bedzie dobry rowniez w aktualna". Ci gracze popieraja adminow i sa za.

Ale co z graczami co grali w pesa 2009 lige 4 sezony z rzedu i dorobili sie np. drugiej ligi lub nawet udalo im sie awansowac do pierwszej?Co z ich osiagnieciami?Co z ich trudem, potem, czasem lzami i nie przespanymi nocami, ktore poswiecili oczekujac na gracza, z ktorym sie umowili a on nie przyszedl na mecz??? Co z tymi graczami, ktorzy grajac w lige systemaczynie, sumiennie czesto przegrywaja, ale za to bawiac swoja obecnoscia w lidze innych graczy? Co z tymi graczami ktorzy zamiast wybierac przeciwnika za pomoca zakladki WYZWANIA graja lige czesto trafiajac na przeciwika, z ktorym maja male szanse na wygranie i awans dzieki punktom w rankingu?? Co wreszcie z tymi graczami, ktorzy graja sumiennie buduja prestiz tej strony REJESTRACJA lub LOGOWANIE, ktorzy nie sa niedzielnymi graczami, ktorzy przez caly rok grali, ktorzy zaczynali i konczyli rozgrywki??? Ci gracze dla mnie sa graczami godnymi szacunku, o najwyzszym stopniu prestizu. To sa gracze stali, niezalezni od mody, pogody, nastroju, ktorzy beda grac , bo PES to ich "milosc". Oczywiscie nie chce obrazic innych stalych , sumiennych i systematycznych graczy, ktorzy nie graja ligi, z roznych wzgledow, ale moim zdaniem gracz ktory rozegral w ciagu roku 4 pelne sezony ligowe, zasluguje na tylul gracza prestizowego.

Tacy gracze powinni zostac specjalnie traktowani. Niezaleznie od ich poziomu sportowego. Ich poziom spotowy tak czy siak wyznaczy liga.

Dla takich graczy ADMINI powinni przygotowac specjalna oferte, ktora wlasnie chcialem zaprezentowac ponizej.


PROPOZYCJA KSZTALTU LIGI PES 2010
[/b][/u]

W trakcie trwania 4 sezonu ligi 2009, czyli mniej wiecej od wrzesnia, kazdy gracz grajacy w lidze (niezaleznie od klasy rozgrywkowej), musialby sie zadeklarowac czy bedzie rowniez gral w lidze pes 2010. Deklaracja ta bedzie rownowaznie znaczyla, ze gracz ten bedzie gral w 1 sezonie ligi pes 2010 w tej lidze w ktorej udzial sobie wywalczyl w sezonie 4 ligi 2009 (uwzgledniajac zasady spadkow i awansow). Oczywiscie, termin zakonczenia deklaracji mozna ustalic, tak zeby kazdy gracz mogl przemyslec czy na pewno chce grac w lidze 2010.

I teraz uwaga:
Jesli gracz nie zdeklaruje sie w terminie, ze chce kontynuowac gre w swojej lidze pes 2010,to  staje sie graczem, ktory jesli bedzie chcial grac w lidze, bedzie musial grac w eliminacjach. Po teminie deklaracji admin zrobi liste graczy, ktorzy zadeklarowali sie do kontynuacji gry w pes2010 i Ci gracze obligatoryjnie zostana juz do swoich poszczegolnych lig przydzieleni.
W ten spodob w kazdej z lig zostana wolne miejsca o ktore nalezaloby rozegrac eliminacje. Pomijam sposob rozgrywania eliminacji, gdyz to powinno byc przedmiotem oddzielnej dyskusji.

Tak wiec, przykladowo: obecnie w 1 lidze jest 22 miejsc. 15 graczy deklaruje ze chce dalej grac w 1 lidze rowniez z sezonie 2010. Pozostali albo rezygnuja, albo nie wyrabiaja sie w terminie, wiec beda musieli grac w eliminacjach. Pozostaje wiec 7 miejsc do gry w 1 lidze. Tak samo z pozostalymi ligami,az do najnizszej.

Najgorsi gracze z eliminacji trafia do najnizszych lig, najlepi wypelnia luke po tych graczch ktorzy zrezygnowali. Moze zdarzyc sie sytuacja, ze np. taki yeyeyeyea , ktory obecnie jest w drugiej lidze, stwierdzi ze ma umiejetnosci na 1 lige, to rezygnuje on ze swojego miejsca w drugiej lidze i idzie walczyc w elimiancjach, w miejsce gracza, ktory zrezygnowal z 1 ligi.

W ten sposob mozna pogodzic interesy zawodnikow ligowych, stalych sumiennych, systematycznych z graczami nowymi, ktorzy twierdza wszem i wobec ze pes 2010 to zupelnie co innego niz pes 2009. Jesli gracz nowy jest dobry ,to wygra eliminacje i tak dostanie sie do pierwszej ligi.

Jest tylko jeden maly minus, ale przeciez nic nie jest idealne. Na dzis nie da rady powiedziec ile osob obecnych w biezacych rozgrywkach ligi 2009 zrezygnuje z gry w lidze 2010. To zawsze jest niespodzianka. Z doswidczenia adminow wiadomo ze duzo, a z moich obsewacji , mysle ze bedzie to okolo 50%. Tak wiec bez obaw, ze nowi gracze beda tutaj az tak mocno poszkodowani... Zreszta jak moze byc gracz nowy poszkodowany skoro jest graczem nowym na pesleague.pl??? Z jakiej racji jemu ma byc z gorki a graczom-wyjadaczom, systematycznym i sumiennym ma byc pod gorke???? nie rozumiem tego.


Mysle ze moja propozycja przekona Was, graczy REJESTRACJA lub LOGOWANIE, i "kupa mosci panowie" przekonamy adminow o slusznosci takiego rozwiazania.

Ewentualnei moznaby rozpisac ankiete na ten temat.

Jesli nie wytlumaczylem tego jasno ,bardzo chetnie odpowiem na pytania, bardzo chetnie wejde rowniez w dyskusje, moze ktorys z grraczy ma podobne odczucia , lub moze cos by zmodyfikowal.. bardzo chetnie wyslucham propozycji.

UFFF
Pozdrawiam
grzesiek ggman
gg: 3525606
 

POGON SZCZECIN

Offline patryk19784

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.10.2008r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2009, 15:31:29 »
tak jak kolega mam podobne odczucia troche bezsensu jest to przejście że jak się zaczyna grać w nową odsłone to wszystko od nowa się zaczyna bo tak będzie co roku że czego się dorobisz to będziesz musiał o tym zapomnieć bo będzie nowa odsłona wchodziła pes powinno być właśnie takzwane (łagodne przejście)część profilu powinna przechodzić razem z graczem do nowego pesa (wsumie wszystko bym przenióśł oprócz meczy towarzyskich )i faktycznie ja jak zaczynałem grać w pes 2009 zaczołem od 4 ligi teraz jestem w 2 i będe walczył w barażach o 1 ligei po tak długiej drodze w lidze będe musiał o wszystkim zapomnieć w nowej odsłonie a niedaj bóg znowu mi niepójdzie mi w eliminacjach i będe musiał zacząć od nowa w 4 lidze to znowu zanim się dodrapie do elity to będzie trzeba zmieniać wersje gry i tak w kółko czyli faktycznie ciekawa propozycja tylko czy to możliwe technicznie

Offline Givren

  • Junior
  • *
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Polska
  • Wiadomości: 97
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.03.2009r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2009, 16:02:13 »
popieram:)

Offline saidac

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.01.2009r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2009, 16:15:09 »
no no ... panie ggman szacun za ciekawy pomysł ... oczywiście jestem za (mimo że właśnie spadam do czwartej ligi :) ) aczkolwiek uważam że nie powinno być zerowania wyników czy tam pozycji w lidze... poza tym ciesze się, że są ludzie którzy mają ciekawe pomysły i próbują coś pozmieniać ( nie pije tu do nikogo że olewa żeby nie było) ale widać że chłopak się stara :) pozdro i mam nadziej że admini przemyślą tą propozycję bo naprawdę jest godna uwagi :)
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez linie obrony samolubnych i tyranie złego bramkarza, Błogosławiony ten, co w imię zwycięstwa i kilku goli, prowadzi słabych przez pole karne,bo on jest stróżem drużyny swojej i panem zagubionych piłek

Offline UniA_ZaRzyNa

  • Kapitan reprezentacji
  • ****
  • Join Date: Wrz 2008
  • location: londyn
  • Wiadomości: 446
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.09.2008r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2009, 16:22:33 »
POPIERAM ROWNIEZ NA MYSLILES SIE CHLOPIE  ;D ;D ;D  8) 8) 8)

Offline Cesc Fabregas

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Wejherowo
  • Wiadomości: 699
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2008r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2009, 16:31:45 »
Ggman przekonał mnie do tego pomysłu - jestem za. Ale co do przechodzenia rankingu jestem stanowczo przeciwny. Krótko :)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Cytuj
za dużo jest tutaj cienkich pipek

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - moje bramki online :)

Offline Deimian7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Kwi 2006
  • location:
  • Wiadomości: 2663
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.04.2006r.
  • Gram w: ...
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2009, 17:30:16 »
Jak dla mnie gracze, którzy będą grać w 1 lidze powinni utrzymywać poziom owej ligi. Pod koniec sezonu pes2009 dużo osób z wyższej ligi porezygnowało i Ci "słabsi" w ten  sposób poprzesuwali się w tabelach.

Jak to już nie raz zostało Ci powiedziane na forum...przed rozpoczęciem nowego sezonu jest okres na zapoznanie się z nowym pes'em, rozegranie kilka meczy itd. W następnym etapie rozgrywane są eliminacje, po których zostajemy przypisani do ligi, na którą zasłużyliśmy swoimi umiejętnościami.

W pes2009 mogło mi iść bardzo dobrze, mogłem wygrywać niemal wszystkie spotkania (byłem w 1 lidze). Z tego co mówisz w nowym pesie mógłbym również pozostać w 1 lidze - dużo słabiej grając. Rozgrywanie meczy w pes'a owszem sprawia przyjemność ale należałoby kilka z nich wygrać  ;)

Jest okres - pes2009 - ale jak wszystko kiedyś się kończy...trzeba zacząć nowy etap i dalej utwierdzać się w swoim prestiżu.

Offline patryk19784

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.10.2008r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2009, 20:00:56 »
to co ty deimian7 piszesz to są jakieś kompletne bzdury i tak się zastanawiam czy ty wogóle sam rozumiesz o czym piszesz?
jakieś dziwne wnioski wyciągasz
przecież tu chodzi o kontynuacje przygody z pesleague a nie w sumie już o gre bo kto umie grać w pes 06 to i tak samo w umie grać w pes 10 a jak ktoś obniży swoje loty w jakieś odsłonie to i tak liga to zwerfikuje
chodzi o to żeby dbać o swój profil i ośągnięcia a nie nowy pes wchodzi to i na peslegua zaczynamy wszystko od nowa (bezsensu)

Offline Ivanek

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 124
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.10.2008r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2009, 23:02:10 »
Jestem za ; )
Jest to dobre rozwiązanie które nie krzywdzi nikogo.
Powinno być zastosowane.
Pozdrawiam

Offline tokario

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2007
  • location:
  • Wiadomości: 134
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.05.2007r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2009, 23:17:36 »
ja również popieram przyda się zmiana 
<TSW-Tokario> the reds

Offline ElCapitano

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Mar 2008
  • location:
  • Wiadomości: 568
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.03.2008r.
  • The Show must go on!
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2009, 23:17:54 »
a mi to lotto ;]

Offline arapek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2007
  • location:
  • Wiadomości: 176
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.07.2007r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2009, 23:26:33 »
Powiem krótko.
Zgadzam się co do przeniesienia np. kogoś z 1 ligi pes09 do 1 ligi pes 2010 dobry pomysł, uczciwy i całkowicie możliwy technicznie.
Pamiętam jak ostatnio do pes 2009 były niby eliminacje zająłem w nich 2 lub 1 miejsce  w grupie a wylądowałem w 3 lidze, bo okazało się że nie są ważne eliminacje tylko wspłóczynnik ze wszystkich meczy łącznie z wyzwaniami.

Ale profil w nowej grze powinien być od zera.

A tak pozatym to jeszcze jedną lige zagramy do czasu ukazania się pes 2010.
GG 2336294

Offline cygan

  • Junior
  • *
  • Join Date: Sty 2007
  • location:
  • Wiadomości: 91
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.01.2007r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2009, 23:54:25 »
Choć nie gram w lidze, to sądzę ze to ciekawy pomysł :) jestem za a nawet przeciw;p nie no joke jestem  jak najbardziej za :)

Offline sebs24gda

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lut 2008
  • location: GDAŃSK
  • Wiadomości: 40
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.02.2008r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 25, 2009, 00:42:21 »
JESTEM ZA  :'( :'( :'( :'(

Offline jaca_gliwice

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2009
  • location:
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.07.2009r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 25, 2009, 00:52:31 »
Jestem świeżo zapisany do ligi, również uważam, że dorobek ligi powinien pozostać, trochę bez sensu jest kasowanie dorobku za każdym razem, kiedy pojawi się nowy PES

Offline msciciel

  • Zarząd
  • *****
  • Join Date: Wrz 2005
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 2908
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 17.09.2005r.
    • http://dark-zone.eu
  • Gram w: ...
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 25, 2009, 06:22:40 »
WITAM,

Chcialbym jeszcze raz, w nowym watku, przedstawic pokrotce moja propozycje odnosnie ligi pes 2009 i 2010. Prosze o dokladne przeczytanie i wypowiedzenie sie na ten temat, gdyz moja propozycja pozostaje bez echa, bez zadnych komentarzy czy to za czy przeciw.

We wrzesniu z tego co wiem startuje 4 sezon ligi pes 2009.Bedzie to ostatni sezon pes 2009, w pazdzierniku ukaze sie pes 2010 i rozpocznie sie liga pes 2010.

Zamiarem adminow (co z doswiadczenia podobno sie sprawdza) jest zlikwidowanie ligi 2009 i na jej miejsce wprowadzenia calkiem nowej ligi 2010. Znaczy to mniej wiecej tyle, ze wszyscy gracze ligowi, niezaleznie od tego, na ktorym miejscu skonczyli lige 2009 zostana wrzuceni do jednego worka, to tego wrzuceni zostana wszyscy gracze ktorzy nie grali ligi lub zapisza sie jako nowi i rozpoczna sie eliminacje do ligi 2010. Wszystko ladnie pieknie, niby sprawiedliwosc, niby kazdy ma rowne szanse, niby jest ok... Strona REJESTRACJA lub LOGOWANIE rozrasta sie pojawiaja sie nowi gracze,jest ich duzo, jak to zwykle bywa jak wychodzi nowy pes... wszyscy zadowoleni...

Tak patrza admini...

Ale to tylko pozornie wszyscy sa zadowoleni... Dlaczego?

Zadowoleni sa tylko gracze, ktorzy nie grali wczesniej ligi 2009 . Dla nich zasady, ktore maja zostac wprowadzone sa sprawiedliwe. wiekszosc z nich sugeruje sie srednio udanym powiedzeniem "kto byl dobry w pes 2009, nie musi byc dobry w pesa 2010", bo bardziej sprawdza sie "kto byl dobry w poprzednia czesc pesa, najpewniej bedzie dobry rowniez w aktualna". Ci gracze popieraja adminow i sa za.

Ale co z graczami co grali w pesa 2009 lige 4 sezony z rzedu i dorobili sie np. drugiej ligi lub nawet udalo im sie awansowac do pierwszej?Co z ich osiagnieciami?Co z ich trudem, potem, czasem lzami i nie przespanymi nocami, ktore poswiecili oczekujac na gracza, z ktorym sie umowili a on nie przyszedl na mecz??? Co z tymi graczami, ktorzy grajac w lige systemaczynie, sumiennie czesto przegrywaja, ale za to bawiac swoja obecnoscia w lidze innych graczy? Co z tymi graczami ktorzy zamiast wybierac przeciwnika za pomoca zakladki WYZWANIA graja lige czesto trafiajac na przeciwika, z ktorym maja male szanse na wygranie i awans dzieki punktom w rankingu?? Co wreszcie z tymi graczami, ktorzy graja sumiennie buduja prestiz tej strony REJESTRACJA lub LOGOWANIE, ktorzy nie sa niedzielnymi graczami, ktorzy przez caly rok grali, ktorzy zaczynali i konczyli rozgrywki??? Ci gracze dla mnie sa graczami godnymi szacunku, o najwyzszym stopniu prestizu. To sa gracze stali, niezalezni od mody, pogody, nastroju, ktorzy beda grac , bo PES to ich "milosc". Oczywiscie nie chce obrazic innych stalych , sumiennych i systematycznych graczy, ktorzy nie graja ligi, z roznych wzgledow, ale moim zdaniem gracz ktory rozegral w ciagu roku 4 pelne sezony ligowe, zasluguje na tylul gracza prestizowego.

Tacy gracze powinni zostac specjalnie traktowani. Niezaleznie od ich poziomu sportowego. Ich poziom spotowy tak czy siak wyznaczy liga.

Dla takich graczy ADMINI powinni przygotowac specjalna oferte, ktora wlasnie chcialem zaprezentowac ponizej.


PROPOZYCJA KSZTALTU LIGI PES 2010
[/b][/u]

W trakcie trwania 4 sezonu ligi 2009, czyli mniej wiecej od wrzesnia, kazdy gracz grajacy w lidze (niezaleznie od klasy rozgrywkowej), musialby sie zadeklarowac czy bedzie rowniez gral w lidze pes 2010. Deklaracja ta bedzie rownowaznie znaczyla, ze gracz ten bedzie gral w 1 sezonie ligi pes 2010 w tej lidze w ktorej udzial sobie wywalczyl w sezonie 4 ligi 2009 (uwzgledniajac zasady spadkow i awansow). Oczywiscie, termin zakonczenia deklaracji mozna ustalic, tak zeby kazdy gracz mogl przemyslec czy na pewno chce grac w lidze 2010.

I teraz uwaga:
Jesli gracz nie zdeklaruje sie w terminie, ze chce kontynuowac gre w swojej lidze pes 2010,to  staje sie graczem, ktory jesli bedzie chcial grac w lidze, bedzie musial grac w eliminacjach. Po teminie deklaracji admin zrobi liste graczy, ktorzy zadeklarowali sie do kontynuacji gry w pes2010 i Ci gracze obligatoryjnie zostana juz do swoich poszczegolnych lig przydzieleni.
W ten spodob w kazdej z lig zostana wolne miejsca o ktore nalezaloby rozegrac eliminacje. Pomijam sposob rozgrywania eliminacji, gdyz to powinno byc przedmiotem oddzielnej dyskusji.

Tak wiec, przykladowo: obecnie w 1 lidze jest 22 miejsc. 15 graczy deklaruje ze chce dalej grac w 1 lidze rowniez z sezonie 2010. Pozostali albo rezygnuja, albo nie wyrabiaja sie w terminie, wiec beda musieli grac w eliminacjach. Pozostaje wiec 7 miejsc do gry w 1 lidze. Tak samo z pozostalymi ligami,az do najnizszej.

Najgorsi gracze z eliminacji trafia do najnizszych lig, najlepi wypelnia luke po tych graczch ktorzy zrezygnowali. Moze zdarzyc sie sytuacja, ze np. taki yeyeyeyea , ktory obecnie jest w drugiej lidze, stwierdzi ze ma umiejetnosci na 1 lige, to rezygnuje on ze swojego miejsca w drugiej lidze i idzie walczyc w elimiancjach, w miejsce gracza, ktory zrezygnowal z 1 ligi.

W ten sposob mozna pogodzic interesy zawodnikow ligowych, stalych sumiennych, systematycznych z graczami nowymi, ktorzy twierdza wszem i wobec ze pes 2010 to zupelnie co innego niz pes 2009. Jesli gracz nowy jest dobry ,to wygra eliminacje i tak dostanie sie do pierwszej ligi.

Jest tylko jeden maly minus, ale przeciez nic nie jest idealne. Na dzis nie da rady powiedziec ile osob obecnych w biezacych rozgrywkach ligi 2009 zrezygnuje z gry w lidze 2010. To zawsze jest niespodzianka. Z doswidczenia adminow wiadomo ze duzo, a z moich obsewacji , mysle ze bedzie to okolo 50%. Tak wiec bez obaw, ze nowi gracze beda tutaj az tak mocno poszkodowani... Zreszta jak moze byc gracz nowy poszkodowany skoro jest graczem nowym na pesleague.pl??? Z jakiej racji jemu ma byc z gorki a graczom-wyjadaczom, systematycznym i sumiennym ma byc pod gorke???? nie rozumiem tego.


Mysle ze moja propozycja przekona Was, graczy REJESTRACJA lub LOGOWANIE, i "kupa mosci panowie" przekonamy adminow o slusznosci takiego rozwiazania.

Ewentualnei moznaby rozpisac ankiete na ten temat.

Jesli nie wytlumaczylem tego jasno ,bardzo chetnie odpowiem na pytania, bardzo chetnie wejde rowniez w dyskusje, moze ktorys z grraczy ma podobne odczucia , lub moze cos by zmodyfikowal.. bardzo chetnie wyslucham propozycji.

UFFF
Pozdrawiam
grzesiek ggman
gg: 3525606
 



Czy jestes swiadom faktu ze w eliminacjach ligowych gracze dostaje bonusowe punkty w zaleznosci od miejsca w lidze w poprzednim pes'e ?

Offline msciciel

  • Zarząd
  • *****
  • Join Date: Wrz 2005
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 2908
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 17.09.2005r.
    • http://dark-zone.eu
  • Gram w: ...
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 25, 2009, 06:28:35 »
Przeciez jak ktos jest dobry to wygra eliminacje dostanie bonusowe punkty i znowu bedzie w wysokiej lidze, co jest zlego w takim rozwiazaniu ? Przepisanie lig z poprzedniej wersji do nowej jest bardzo niesprawiedliwie dla nowych graczy a dobry gracz poradzi sobie w eliminacjach, dostanie bonusowe punkty i bedzie wysoko. Jak ktos wtopi eliminacje to najwyrazniej nie zasluguje na gre w wysokiej lidze mimo ze byl wysoko w poprzednim pes'e. Takie jest moje zdanie. Takie rozwiazanie pozwala godzic interesy zarowno starych jak i nowych graczy, kwestia dyskusysja pozostaje wysokosc punktowa bonusow za poprzedni sezon.

Offline paxx

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.03.2007r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 25, 2009, 10:15:02 »
Ja bym zostawił tak jak jest teraz osobiście wygrałem 2x z rzędu 1 ligę i miałbym dostać 0 pkt bonusowych za to że zrezygnowałem z ostatniego sezonu bezsensu trochę . Jeżeli ktoś jest dobry myślę że nie powinien mieć problemów z awansowaniem do 1ligi w końcu skilla się nie traci jak to niektórzy mawiają .

Bonusowe punkty do bzdura co z graczami pes6 którzy osiągają dobry wyniki w tą gre i chcą wrócić na pes2010 każdy powinien w nowego pesa zaczynać od zera
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2009, 10:21:51 wysłana przez paxx »

Offline antoniaczek

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.12.2008r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 25, 2009, 11:20:06 »
Po głębokiej lekturze propozycji ggmana i odpowiedzi innych użytkowników postanowiłem podzielić się z Wami moimi przemyśleniami.
Zacznę od tego, że na pesleague jestem raczej nowy i żadnej ligi nie rozegrałem.
Od razu pojawiła mi się w głowie myśl - w swoim profilu zaznaczyłem deklarację ligową, ale ggman piszę, że w październiku moja liga się skończy... Czyli co, teraz trenuję po to, żeby zagrać w lidze 3 mecze? propozycja ggmana jest dobrą alternatywą pod tym względem, bo uważam, że kasowanie ligi pesa 09 od razu jak wyjdzie 10 jest bez sensu. Każdy z nas jest miłośnikiem produktu konami, ale może się przecież okazać, że pes 10 na scenie online się nie przyjmie. Jak było z 2008? gameplay mocno różnił sie od pesa6. Dla przykładu counter-strike: 65% graczy to 1.6, 35% to nowy source, a o condition zero w ogóle nie wspomnę.
Krótko: tak jak ggman, jestem przeciwny zlikwidowaniu od razu ligi pesa 09.

Drugi poruszony aspekt to wspólny worek i eliiminacje. I tutaj akurat się zgodzę z adminami, ponieważ jak napisałem wyżej, nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy może konami nie obróci fizyki gry o 90 stopni. Jeśli bonusowe punkty faktycznie istnieją (nie wiedziałem o tym) to jest to rozwiązanie, które tak jak rozwiązanie ggmana, szanuje graczy z doświadczeniem. Pytanie tylko, czy bardziej miarodajne będą bonusy, czy pomysł ggmana.

Czy nie może być po prostu tak, że kliga pesa 09 będzie sobie szła swoim życiem, nadal będzie można rzucać wyzwania w 09, a kto będzie chciał, zarejestruje się na stronie dla pesa 10, zapisze się do ligi, zagra eliminacje, dostanie punkty bonusowe i będzie sobie grał w pesa 10? To daje szansę mieć, w zależności od potrzeb i chęci, 1 profil - pesa 09 albo pessa 10, albo dwa profile - dla obydwu gier.

Każdemu kto przeczytał te skromne wypociny, dziękuję za okazany szacunek.

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 25, 2009, 22:13:38 »
Przeciez jak ktos jest dobry to wygra eliminacje dostanie bonusowe punkty i znowu bedzie w wysokiej lidze, co jest zlego w takim rozwiazaniu ? Przepisanie lig z poprzedniej wersji do nowej jest bardzo niesprawiedliwie dla nowych graczy a dobry gracz poradzi sobie w eliminacjach, dostanie bonusowe punkty i bedzie wysoko. Jak ktos wtopi eliminacje to najwyrazniej nie zasluguje na gre w wysokiej lidze mimo ze byl wysoko w poprzednim pes'e. Takie jest moje zdanie. Takie rozwiazanie pozwala godzic interesy zarowno starych jak i nowych graczy, kwestia dyskusysja pozostaje wysokosc punktowa bonusow za poprzedni sezon.

hej msciciel..
Pamietaj ze eliminacje to nie to samo co liga, w eliminacjach rozgrywa sie mniej meczow, dzieki czemu jest wiecej zaskakujacych wynikow i przez to taki sposob podzialu na ligi jest troche przypadkowy. Oczywiscie, ze jakos tam sie dzieli graczy na lepszych i slabszych, ale moim zdaniem, nie jest to najlepsze rozwiazanie.. Chyba ze proponujesz zrobic eliminacje w formule ligi, czyli losowanie wszystkich graczy z jednego worka, podzial na ligi np. po 16 graczy, i po rozegraniu po 30 meczow nastepuje podzial.. ale co to bedzie??? to bedzie liga eliminacyjna do ligi... twor cokolwiek dziwny... to juz lepiej zastapic te eliminacje dotyczasowa liga pes 2009 i na jej podstawie przydzielic graczy a o wolne miejsca w poszczegolnych ligach zrobic kwalifikacje... tak jak proponowalem.
Msiciel, ja nie mowie, ze wszyscy gracz co grali w lidze 2009 i chca grac zostana przesunieci do gory i dokoptowani do nowej ligi.. to byloby niesprawiedliwe. Ja chcialem tylko wyselekcjonowac okreslona liczbe miejsc w kazdym poziomie rozgrywkowym po graczach ktorzy zrezygnowali lub costali wykluczeni.. wtedy w kazdej lidze znalazla by sie luka w postaci kilku-kilkunastu miejsc , i poprzez eliminacje dla nowych graczy zostalaby zapelniona. Czyli dobry gracz , ale nowy jesli jest dobry to poradzi sobie i awansuje do tej pierwszej ligi.. troche slabszy, ale tez dobry znajdzie miejsce np. w 2 lidze..

No mowisz o punktach bonusowych i ze to jest kwestia dyskusyjna.... myslalem o tym i uwazam ze jest to bardzo trudna sprawa przydzielic punkty w odpowiedniej ilosci graczom z ligi 2009 i  na tej podstawie i  na podstawie wynikow z eliminacji ustalac kolejnosc zawodnikow w nowej lidze pes 2010.. Jak to sobie wyobrazasz? Mozesz z krotka wytlumaczyc? Ile gracz z 1 ligi 2009 musi wygrac meczow lub ilu przeciwnikow wyprzedzic zeby znalezc sie w pierwszej lidze ponownie? a moze ile moze przegrac meczow zeby dalej grac w 1 lidze? od czego to zalezy?  albo czy jak nowy gracz wygra wszystkie mecze w eliminacjach to na 100% bedzie gral w 1 lidze? czy moze wyprzedza go gracze, ktorzy dostana punkty bonusowe??? to wszystko ladnie wyglada - przyznamy punkty bonusowe , rozegramy eliminacje i admini sami sobie dopasuja tak graczy do poszczegolnych lig jak im pasuje... Tak to widze, zero przejrzystosci.  A taka sytuacja rodzi co najmniej nieporozumienia nie mowiac juz o podejrzeniach malwersacji.. O wiele bardziej przejrzysta w tym wzgledzie jest moja propozycja... Kazdy gracz z gory bedzie wiedzial gdzie bedzie gral, czego ma sie spodziewac czy o co walczy w eliminacjach.

Mysle ze liga 2009 powinna byc zlikwidowana, ale nie powinna byc zapomniana... Powinnisice wprowadzic jakies archiwum, czy nie wiem zakladke, gdzie kazdy z graczy, bedzie mial swoja histore gry w pesa 2009, swoje osiagniecia, mecze itp. Nie wiem na ile wam wystarczaja serwery, ale mysle ze to nie jest az taka duza baza danych, zeby mogla zamulic strone.

Najwazniejsz rzecz: Liga 2010 powinna byc kontynuacja ligi 2009.
POGON SZCZECIN

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: 4 sezon ligi 2009 i 1 sezon nowej ligi pes 2010
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 25, 2009, 22:13:38 »