Autor Wątek: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu  (Przeczytany 4971 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline newsman

  • Redaktor pesleague.pl
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2007
  • location:
  • Wiadomości: 5111
  • Dostał Piw: 60
  • Na forum od: 20.10.2007r.
Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« dnia: Sierpień 14, 2009, 19:04:34 »
Konami postanowiło odkręcić butelkę. Zeszłoroczna gra była rozczarowaniem dla wielu, jednak podczas wiosny a szczególnie lata, Konami wypuściło zdjęcia i informacje na temat PES 2010, które są bardzo pozytywne. Gracze FIFA rozmawiają na temat przejścia na PES ponownie, bojkotowcy PES rozważają powrót do gry. Zatem najwyższy czas aby poznać nowego PES.

Nieskończony kod
Po pierwsze i przede wszystkich trzeba powiedzieć na temat kodu, nad którym spędziłem do tej pory, nie jest czysty. Wiele rzeczy zostanie poiprawiony przed wydaniem, zatem to co napisze może ulec zmianie. Ale nie oczekujcie rewolucyjnych zmian. Z drugiej strony, nie mogliśmy przetestować trybu online co dla wielu jest sensem gry i powinno działać bez lagów.

Konami się napracowało
W tym roku można wkońcu odczuc, że konami włożyło sporo wysiłku w nowego PES. Przez ostatnie 3,4,5 lat, seria PES podążała tymi samymi pewnymi wydeptanymi scieżkami bez żadnych drastycznych zmian. Jednak teraz nastąpił okres wielkich zmian. Licencje na Lige Mistrzów i Lige Europejską (wcześniej Puchar UEFA) są bardzo ważnymi elementami gry poprawiającymi jej odbiór. W tym roku po raz pierwszy będzie menu w języku szwedzkim, z wyjątkiem takich błędów jak Cup jest kupp, ale ogólnie jest w porządku. Nawet menu wygląda ładniej i jest łatwiejsze w nawigacji. Dodatkowo dodali dużo nowych drużyn, i możesz wierzyć lub nie, ale Master League doczekała sie znaczących usprawnień.

Po pięciu latach - nowa Master League
Jest to naprawdę patetyczne doświadczenie przeczytać recenzje PES4 i uświadomić sobie, że tak naprawdę nic się nie zmieniło w tym trybie gry przez 5 lat. Co inne sporty mogą o tym powiedzieć ? Lecz konami zmieniło teraz i to wiele. Zaczynasz od wyboru drużyny. Może wybrać dużą uhonorowaną drużynę z Twoimi ulubionymi piłkarzami lub wybrać małą ekipę do małych wyzwań. Możesz również stworzyć swoją własną drużynę z emblematami, strojami, nazwiskami i stadionem i umieścić ją we własnej lidze. Około 20 drużyn może być edytowanych i dodanych do ligi. Po wybraniu drużyny nadchodzi czas na formę przebiegu rozgrywek, ile kartek prowadzi do zawieszenia i kilka innych drobiazgów dotyczących ligi.

Sponsorzy
Następnie dostaniesz listę sponsorów. Kontrakt trwa określoną liczbę lat i zapewnia konkretną sumę pieniędzy, ale może również zawierać klauzule przewidującą dodatkowe pieniądze, dla przykładu zajęcie miejsca w pierwszej trójce tabeli lub bycie niepokonanym w 10 kolejnych spotkaniach. Mogą być również klauzule powodujące utratę sponsora np w przypadku odpadnięcia z Ligi Mistrzów w fazie grupowej ( tak, zarówno Liga Mistrzów jak i Liga Europejska występuje w Master League). Te przykłady dotyczą Liverpoolu. Czym słabszą masz drużynę tym niższe wymagania sponsorów.

Opłacenie sztabu
Ekonomia jest ważną częścią Master League. Pięniądze otrzymuje sie nie tylko od sponsorów ale również od fanow. Im więcej fanów tym więcej wpływów do kasy klubu. W pierwszej kolejności pieniądze idą oczywiście na pensje zawodników a następnie na różne części Twojego sztabu. Czy klubowy lekarz powinien kosztować 50 000 euro czy 10 miliionów ? Jak dużo powinien dostawać scout lub drużyna juniorów ? Każdy personel posiadać 5 poziomów, nie miałem czasu tego testować ale zapewne czym wyższy poziom tym lepszą jakość dostajesz.

Nowy system transferów
Kolejną ważną innowacją jest system transferów. Tym razem pierwsze okienko transferowe występuje Master League tuż przed sezone zatem masz szansę na pozyskanie nowych zawodników jeszcze przed startem rozgrywek. Ale nie wygląda to na takie proste jak wcześniej. Teraz skauci są bardzo ważni i bez nich nie dowiesz się niczego na temat wartości zawodnika. Dopiero po kilku meczach skaut jest w stanie coś powiedzieć o umiejętnościach obserwowanego piłkarza. Co więcej mija jakiś czas zanim dostaniesz informację o możliwości negocjacji kontraktu. Podczas naszego szybkiego testu negocjacji, zajęło to około 4 mecze zanim dostaliśmy informacje, że piłkarz nie jest zainteresowany kontraktem z nami. Sprawia to niepokojące wrażenie, że nie posiadamy w tej kwestii wystarczającej kontroli, lecz ten element gry należy jeszcze dokładnie przetestować zanim uznamy to za pewne.
Jest możliwość symulowania meczy, popatrz na średnie zawodnika aby uzyskać szybki przegląd jego zdolności, ustalić na czym powinny sie skupić indywidualne treningi i usłyszeć opinię skauta na temat zawodnika.

Gdzie jest Ruskin ?
Powinniśmy również wspomnieć o tym, że startowa drużyna nie składa się juz z Minanda, Rusking i innych wymyślonych zawodników. Teraz są prawdziwe drużyny i prawdziwy zawodnicy. Lecz będzie można ich odnaleźć i w drużynie juniorów, gdzie spędzą swój na przygotowanie się do roli zawodnika pierwszej drużyny. Nie wiemy dokładnie jak to działa. Ale rozsądnym domysłem jest to , że rozwijają się w drużynie juniorów w zależności od ilości pieniędzy wydanych na ich trening.

Zostać legendą ponownie
Pośród innych trybów gry "Become a legend" powróci i będzie wyglądał tak samo jak rok temu, ale testowałem ten tryb gry tylko przez parę minut.
Z głównego menu możesz wybrać rozegranie szybkiego meczu, pucharu i ligi.

Dodanie odgłosów trybun
Dla tych co lubią edytować drużyny i zawodników, dostępna jest spora liczba fryzur i twarzy tak jak rok temu, nadal można robić zdjęcia i dodawać je jako twarze i emblematy i nadal nie ma prawdziwej brody. Fajnym elementem jest możliwośc dodania 10 odgłosów trybun dla drużyny aby stworzyć bardziej unikalną atmosferę na stadionie.
Graficznie, wiele zostało poprawione w efektach świetlnych i detalach wielu zawodników na bosiku. Niektórzy zawodnicy wyglądają na przestraszony jak ich rzeczywiste postacie, podczas inni wyglądają na rozbawionych. Olof Mellberg z jakiegoś powodu stał się nierozpoznawalny a Erik Edman wygląda bardzo dziwnie z nowa fryzurą emo. Siatki zachowują sie dziwnie jak wcześniej i twarze zawodników reagują na to co się dzieje na boisku.

Licencje ruszyły na wchód
Kiedy przychodzi pora licencji, pojawią się szwedzkie drużyny Hammarby, AIK, IFK Gothenburg oraz Kalmar. W Anglii tylko Manchester United i Liverpool będą w pełni licencjowane a reszta będzie posiadać innej nazwy i stroje. Cała liga hiszpańska jest z wyjątkiem "jednej małej drużyny, która walczyła" według Konami. Wszystkie włoskie i holenderskie drużyny są, wiele rosyjskich i kilka drużyn z Europy Wschodniej, 4 greckie, 3 belgijskie, kilka portugalskich lecz w tej wersji liga niemiecka jest pusta. Nie wydaje mi się żebym widział chociaż jedną drużyne z tego kraju. Przyczyną jest to, że EA posiada licencje na Bundesligę.
Licence has moved east

Więcej FIFY ?
I najważniejsza sprawa, odczucia z boiska. To miejsce gdzie KONAMI było mocne. Za pierwszym większość nie odczuje natychmiast wielu usprawnień w grze. Zawodnicy są teraz troche cieżsi, trochę bardziej fizyczni. Nie jest takałatwo biegać teraz pomiędzy przeciwnikami jak w 2009, zwroty są teraż troszeczke wolniejsze. Aby wykonać podanie lub strzał zawodnik może potrzebować dziesiątą część sekundy aby uzyskać kontrole nad piłką lub aby animacja zaskoczyła. Zawodnicy nie sa tak szybcy w zmienianiu kierunków biegu i nie jest tak łatwo ruszyć z miejsca do pełnej prędkości. Jest to może bardziej realistyczne, ale daje odczucie wolniejszego tempa na bosiku. Z trudem ośmielę się powiedzieć że przypomina to troche FIFE.

Bramkarz
Czasami wygląda to dobrze, gdy zawodnik nie jest w stanie kontrolować piłki we wszystkich sytuacjach, jednak zdarza sie za często dla kiepskich zawodników z Premier League. Jest to ok, gdyż zdarza sie rzadko, ale moje odczucie jest takie po 10 grach, że zdarza się to za często. Zdarzyło się to kilka razy, że zawodnik kręcił sie przy liniii bocznej, gdy otrzymywał długie podanie, tak jakby nie wiedział gdzie jest boisko.
Widziałem wiele nowych animacji i pojedynków fizycznych, które wyglądają na bardziej żywe. Zdarzyło się to kilka razy, że zawodnicy stali i walczyli o piłkę zanim jeszcze ona dotarła. Brzydka animacja biegu z PES 2009 jest teraz znacząco poprawiona, ale nie wygląda jeszcze wystarczająco elastycznie. Jeden szczegół jest bardzo irytujący, iż bramkarze są bardzo powolni w podowaniu piłki do obrońców z piątki. Nie wygłąda też na to że jest on znacząco szybszy przy wyrzucaniu piłek.

Nowa taktyka i kartki
Jest to całkiem jasne, że nie możesz tak poprostu wrzucić sie w PES 2010. Nowy system taktyczny wymaga ostrożnego przetestowania. Możesz ustawić jakie wsparcie mają dawać zawodnicy , ja twardy pressing stosować i wiele innych. Wygląda to dobrze w menu z jasnymi intrukcjami i animacjami przedstawiającymi ich efekt w grze. Nowy system kartek z wieloma umiejętnościami specjalnymi, które zostały wprowadzone, ale szczerze nie rozumiem jeszcze za wiele z niego. Zawodnicy mają różne umiejetności takie jak bieganie wzdłuż boków boiska itp. Jest to sposób definiowania ich zachowania na boisku podobnie jak gwiazdki w PES 2009, ale o tym jak dokładniej działają muszę się jeszcze dowiedzieć.

Statystyki dla gier na kanapie.
Nie testowaliśmy trybu online, ale możemy powiedzieć dla tych co lubią grać z przyjaciółmi offline'owo, że można teraz stworzyć więcej profili i porownywać swoje osiągnięcia we wszystkich możliwych statystykach. Coś w stylu wersji na PS2.
Kolejną nowościa w porownaniu do PES 2009 jest to, że gra ładuje się szybciej i że możemy oglądać prezentacje meczu podczas oczekiwania. Drobny, fajny trick.
Nawet muzyka została poprawiona. Nie są to te same bolesny tony od najbardziej sadystycznej osoby w Konami. Jest nadal wiele muzyki stworzonej przez Konami ale brzmi już zdecydowanie lepiej.

Ostrożny pozytyw.
Moje dobre odczucia na , które zapracowało Konami jest pewną trudnością dla nich samych. Nerdowie Master League będą prawdopodobnie usatysfakcjonowani nowym, głębszym systemem rozgrywek, lecz Ci wszyscy , którzy chcą posiadać dokładną kontrolę, gdzie uważam że wersja na PS2 osiągnęła najlepszą, będą zapewne rozczarowani. PES 2010 nie jest grą w która stajesz sie mistrzem po 2 meczach. Potrzebuje jeszcze wielu godzin meczy aby upewnić się w swoich osądach. Ale do tej pory jestem ostrożnym optymistą

Źródło: REJESTRACJA lub LOGOWANIE

« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2009, 19:43:06 wysłana przez maciek_pl »

Bugi7

  • Gość
Odp: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2009, 19:22:11 »
Nowy system transferów
Kolejną ważną innowacją jest system transferów. Tym razem pierwsze okienko transferowe występuje Master League tuż przed sezone zatem masz szansę na pozyskanie nowych zawodników jeszcze przed startem rozgrywek. Ale nie wygląda to na takie proste jak wcześniej. Teraz skauci są bardzo ważni i bez nich nie dowiesz się niczego na temat wartości zawodnika. Dopiero po kilku meczach skaut jest w stanie coś powiedzieć o umiejętnościach obserwowanego piłkarza. Co więcej mija jakiś czas zanim dostaniesz informację o możliwości negocjacji kontraktu. Podczas naszego szybkiego testu negocjacji, zajęło to około 4 mecze zanim dostaliśmy informacje, że piłkarz nie jest zainteresowany kontraktem z nami. Sprawia to niepokojące wrażenie, że nie posiadamy w tej kwestii wystarczającej kontroli, lecz ten element gry należy jeszcze dokładnie przetestować zanim uznamy to za pewne.
Jest możliwość symulowania meczy, popatrz na średnie zawodnika aby uzyskać szybki przegląd jego zdolności, ustalić na czym powinny sie skupić indywidualne treningi i usłyszeć opinię skauta na temat zawodnika.

o tym kiedys pisałem na tym forum

Offline matys5919421

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.06.2009r.
Odp: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2009, 22:41:54 »
Zajefajnie będzie:D A mam pytanie co do kariery? czy jak wezmę Barce to będę w lidze hiszpańskiej? czy tak jak było to w 2009 i poprzednikach zaczynam od 2 ligi?

4Ever

Bugi7

  • Gość
Odp: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2009, 10:59:17 »
Chyba Hiszpańska tak mi sie wydaje...a moze byc tak jak w 2009

YEA nareszcie bedzie mozna symulować mecze w MAster League!!!

Offline Gipsu22

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2009
  • location: Londyn
  • Wiadomości: 159
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.07.2009r.
  • FC CHELSEA LONDYN FOREVER !!
Odp: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2009, 11:15:17 »
Nom super będzie już się nie mogę doczekać

Offline Mario44

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Mar 2009
  • location:
  • Wiadomości: 173
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.03.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2009, 11:56:41 »
Zajefajnie będzie:D A mam pytanie co do kariery? czy jak wezmę Barce to będę w lidze hiszpańskiej? czy tak jak było to w 2009 i poprzednikach zaczynam od 2 ligi?
przecież możesz przenieść zespół i od razu grac w 1 lidze

Offline cinosław

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1788
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.09.2008r.
Odp: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2009, 12:14:31 »
kurde nic nie piszą o Lechu ... będą Belgijskie, Greckie ...

Offline cube

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sie 2008
  • location: Londyn
  • Wiadomości: 711
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 11.08.2008r.
  • Gram w: ...
Odp: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2009, 14:36:37 »
A Lech??:D A Bundesliga??? Jaki wyjątek w La Liga znowu do k***y nędzy???
Ale dla mnie i tak najważniejszy gameplay i statsy piłkarzy, po filmikach na youtube stwierdzam, że gameplay w cale się nie zmienił tak bardzo i pewnie będzie zabugowany jak w 2009, chociaż chciałbym się mylić... a co do bramkarzy to wk****a mnie najbardziej jak się pół godziny zbierają z murawy zamiast rozpocząć szybka kontrę...
Dla mnie zamiast się bawić w jakieś głupie taktyki, karty specjalne itd. powinni się skupić na rozgrywce, aby przypominała prawdziwy mecz...
Rewolucji NIE BĘDZIE i koniec.

C2Q Q6600 4x2.4GHz;Gigabyte S-series;Gigabyte GF GTX260 896MB;4GB DDR2 OCZ 800Mhz;Samsung 320GB, OCZ 600W;DVD LG;MODECOM STEP

Bugi7

  • Gość
Odp: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2009, 16:08:34 »
jak ci sie cos nie podoba to kup sobie fife

ja nie moge grać w fife oczy mnie bola  :D

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2009, 16:16:03 »
jak ci sie cos nie podoba to kup sobie fife

ja nie moge grać w fife oczy mnie bola  :D
bugi co ty się tak wpieniasz? kolo sie wypowiedział a ty o fifie...sam pewnie grasz a warczysz tak
zreszta ja tez grałem w fifę kiedys...

Bugi7

  • Gość
Odp: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2009, 16:18:45 »
fife to ja nie gram...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2009, 16:26:31 wysłana przez Bugi7 »

Offline Marcenao

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Mierczyce
  • Wiadomości: 39
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.10.2008r.
Odp: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2009, 13:02:16 »
Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany wprowadzą PESa na sam szczyt... jak nie to będzie kolejny rok z PESem 6....

Offline matys5919421

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.06.2009r.
Odp: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2009, 10:48:03 »
No wiem...ale chciałbym widzieć taką karierę jak w fifie, bo tylko to tam jest dobre:D...waluta już będzie, szkółka juniorów i jest git majonez:P

4Ever

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Spojrzenie na PES 2010 przez Level7.nu
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2009, 10:48:03 »