Autor Wątek: Wszystko o Wiśle!  (Przeczytany 372938 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1400 dnia: Luty 26, 2011, 23:14:56 »
To było pewnego rodzaju podkreślenie sensu porównania Wisły z Pogonią, ale widzę, że zostało średnio załapane.

To ja w takim razie chciałbym wiedzieć, czy korzystasz z jakiegoś alternatywnego układu jednostek SI, że "co chwilę" ma dla ciebie tak surrealistyczne znaczenie.
" border="0

Offline kamileqPL

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 894
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.11.2008r.
  • Dawniej Kaka269 ;) Polonia Warszawa <3
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1401 dnia: Luty 27, 2011, 00:02:19 »
wiecie co prawda jest taka ze bedzie coraz wiecej obcokrajowcow i juz,bo jak sobiech poszedl za 1 mln(ja go wyceniam na 400 tys najwyzej)no to reszte sobie sami dospiwajcie.
a porownanie wisly do pogoni to lekka przesada,bedzie ze jestem nieobiektywny ale porownanujecie szczecinsko brazylijskiego szmelcu do skladu wisly do ktorej przychodza dobrzy zawodnicy?ilu jest obcokrajowcow w arsenalu?

eee?

Jestem kibicem Polonii Warszawa.
Sobiech = najskuteczniejszy zawodnik tej oto drużyny w rundzie jesiennej ^-^

Może lepiej żałowałbym 1mln euro na Vrdoljaka, który nic nie gra tak jak ten cały klubik w, np. derbach
1000 wiadomości na PESLeague.PL - 20:29, 01.09.2012r.!!!!

" border="0

Offline patryk'95

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1598
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.01.2009r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1402 dnia: Luty 27, 2011, 00:08:11 »
Vrdoljak nie jest wart miliona ze względu na jego wiek. Z kolei Sobiech mógł pójść za milion bo jest młody i najprawdopodobniej się spłaci. W tej chwili nie ma mowy, nie jest wart miliona ale za rok może być wart 2x tyle.
Lepszym porównaniem by był milion za Robaka. To była przesada. Przez te kosmiczne ceny polskie kluby sięgają po obcokrajowców. 

Offline furtak123

  • Asystent trenera
  • ****
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 569
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.06.2009r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1403 dnia: Luty 27, 2011, 08:45:44 »
eee?
Może lepiej żałowałbym 1mln euro na Vrdoljaka, który nic nie gra tak jak ten cały klubik w, np. derbach
moze i w derbach przegrali ale sa wyzej w tabeli :p zobaczymy jak bedzie za tydzien
"Drętwą mową ust nie kalać, wyjść na boisko i zapierdalać"

ale go w domu biją kablem bez przewodowym :D

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1404 dnia: Luty 27, 2011, 12:16:05 »
Vrdoljak nie jest wart miliona ze względu na jego wiek.

27 lat jak na defensywnego pomocnika to jeszcze z 6 lat gry na dobrym poziomie
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline patryk'95

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1598
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.01.2009r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1405 dnia: Luty 27, 2011, 12:49:15 »
Ale już nie ma za wiele do zaoferowania. Myślę że już wykorzystał cały swój potencjał.

-SENDER-

  • Gość
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1406 dnia: Luty 27, 2011, 20:40:43 »

Może lepiej żałowałbym 1mln euro na Vrdoljaka, który nic nie gra tak jak ten cały klubik w, np. derbach
Spójrz na tabelę ligi i historię Legii, bo jak na razie to ta twoja Polonia jest "klubikiem". Po za tym, zobaczymy za tydzień. 

PS:Sory że w temacie o Wiśle mu odpisałem

Offline patryk'95

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1598
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.01.2009r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1407 dnia: Luty 28, 2011, 00:35:00 »
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Ciekawy artykuł. Tylko współczuć Lechowi bo nie ma co, reklamę to im ładną zrobili...
Bo w Gdyni takie obyczaje są... :D

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1408 dnia: Luty 28, 2011, 20:00:19 »
Co do Wisły i jej nowych zawodników(nazwisko, ocena za mecz z Arką w skali 1/10, uzasadnienie)
Sergey Pareiko - 6 - Ogólnie nie za wiele roboty, pewne interwencje przy dośrodkowaniach, jest w stanie stać się pewnym punktem drużyny. Szkoda, że ma już 34 lata.
Kew Jaliens - 7 - Razem z Chavezem stworzyli mur, przez który Arkowcom nie udało się przebić ani razu. Przydarzyło mu się jedno niepewne zagranie w pierwszej połowie, jednak bez konsekwencji. Zobaczymy, jak zaprezentuje się na tle bardziej wymagających formacji ofensywnych(Arka = 9 goli w 16 meczach)
Michaił Sivakov - 5 - Zawiodłem się na tym zawodniku. Liczyłem, że wraz z Meliksonem będą stanowić o sile ofensywnej Białej Gwiazdy. Jednak Białorusin przez cały mecz wyglądał jakby nic nie jadł tego dnia. Bez większych błędów, ale oczekuję od niego więcej. Na tą chwilę tercet środkowych pomocników Wisły wyobrażam sobie bez byłego gracza Cagliari.
Maor Melikson - 8 - To będzie gwiazda Ekstraklasy. Żywy, przebojowy szybki, a do tego świetny drybler. Uważam, że to z niego Wisła będzie miała największą pociechę. To taki izraelski Messi(przy zachowaniu odpowiednich proporcji). Mam tylko nadzieję, że to nie będzie tylko chwilowy przebłysk, jak na przykład w 2006 w przypadku Matusiaka, ale myślę, że tak się nie stanie. Możemy tylko żałować, że nie chce grać w rep. Polski, bo to nie byłaby naturalizacja. Przecież Melikson ma matkę Polkę.
Tsvetan Genkov - 5+ - Słabo. Komentatorzy z C+ mówili, że nie traci piłek, że dobrze gra tyłem do bramki, ale to nie tego wymaga się od napastnika. Nie wiem, czy Bułgar przez cały mecz oddał chociaż jeden strzał na bramkę Moretto! Czy tak może grać snajper, który przygotowywany jest do roli jedynego, wysuniętego napastnika?! Nie sądzę. Boję się, że to będzie kolejny Christov, Beto, Svitlica i niestety itd. Obawiam się, że całą rundę na ataku będzie grał nieskuteczny Rios lub wymięty już Żurawski.

Na tę chwilę wyjściową "11" Wisły wyobrażam sobie tak:

Pareiko - Cikos, Chavez(Bunoza), Jaliens, Paljić - Wilk(Garguła), Sobolewski - Małecki, Melikson, Kirm - Genkov(Rios)

No, to tyle. Po kolejnych meczach będzie można powiedzieć więcej.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2011, 20:03:12 wysłana przez kmiron#10 »



Offline espree

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Lis 2010
  • location: Polska
  • Wiadomości: 477
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.11.2010r.
  • POLSKA !!!!
  • Gram w: PES 2013
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1409 dnia: Luty 28, 2011, 20:36:53 »
Jeśli chodzi o Sivakowa to w ogóle mi się nie podobał od początku, w meczu z Arką nie pokazał nic, ale we wcześniejszych sparingach też nie pokazał się dobrze. To chyba wypożyczenie na pół roku z opcją pierwokupu ale mam nadzieję że nie przedłużą z nim umowy.
Najlepiej spisuje się Melikson - zgadzam sie ze wszystkim co pokazałeś.
Co do Genkova to dobrze przyjmuje piłki, nie gubi ale nie pokazuje się jako napastnik. Pewnie będzie grał raczej regularnie no bo kto go zastąpi, jak już to pewnie Żuraw, bo na Riosa nie można liczyć
Pareiko  miał udany debiut. Ja też pokaże jak wyobrażam sobie podstawową jedenastkę:  ;D
Pareiko - Cikos, Bunoza(Chavez), Jaliens, Paljić - Garguła, Sobolewski, Melikson - Małecki, Genkow(Żurawski), Kirm

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1410 dnia: Luty 28, 2011, 20:54:15 »
Co do Garguły, to wielka niewiadoma. Ten zawodnik dwa razy grał na poziomie niebotycznym(2006/07, jesień 2008), ale nie umieściłem go w I składzie, bo na niego nie można specjalnie liczyć. Gra świetnie, potem doznaje super poważnego urazu i mijają dwa lata(nie przesadzam!), aż wróci do formy. Niemniej jednak marzyłby mi się taki Guła z BOT GKS Bełchatów...



Offline patryk'95

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1598
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.01.2009r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1411 dnia: Luty 28, 2011, 21:11:25 »
Proponuje obejrzeć Ligę + z soboty i wtedy oceńcie Sivakova. Po meczu też miałem takie sobie zdanie o nim, kilka zagrań a tak to niewidoczny ALE w w/w programie Mielcarski zachwycał się jego grą bardziej niż Meliksonem ! Pokazywał nawet na materiale że Sivakov mimo że nie jest to widoczne podczas meczu robi wielką robotę dzięki czemu m.in Meleks ma tyle swobody. Nie zgodzę się również z tym że Sivakov nic nie grał w sparingach. Z Valerengą zawalił bramkę - to fakt ale z BATE był aktywny. Nie pamiętam jak z Daugavą było.

 Co do Genkova - to nie jest słaby piłkarz. Wywalczył rzut karny już na początku, tyłem do bramki gra bardzo dobrze, Małecki wielokrotnie w sparingach dostawał od niego piłkę na czystą pozycje. Jedyne czego mi brakowało to strzałów na bramkę ale myślę ze to kwestia zgrania. Jak na razie woli wypracować sytuacje niż strzelać.

I co do Meliksona - widać ze ma bardzo duże umiejętności ale jak na razie zagrał tylko jeden mecz, co więcej po obejrzeniu filmu z jego zagraniami w meczu z Arką, kibic Beer Shevy napisał że to to jeszcze nic...
Więc poczekajmy na więcej :)

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1412 dnia: Luty 28, 2011, 21:27:39 »
Ale ja nie mówię, że Genkov jest słaby, tylko, że raczej nie jest to typ zawodnika na szpicę. Obawiam się tylko, co będzie z linią ataku. Bo sprzedali Brozia, a kupili człowieka z zagranicy, który zawsze będzie niewiadomą(może sobie nie poradzić w tak brutalnej lidze). Przecież jest tylu goleadorów w lidze do wzięcia... Choćby Vuk Sotirović, który niestety pokłócił się z Orestem Lenczykiem. A tak podebrał go kandydat do mistrzostwa, czyli Jaga. Myślę, że to byłaby po prostu dobra alternatywa dla Genkova.



Offline cinosław

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1788
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.09.2008r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1413 dnia: Luty 28, 2011, 21:54:29 »
Kurde, apetyty mamy wszyscy straszne, moim zdaniem wygląda to dobrze na przyszłość. 2-3 mecze i mam nadzieję, że się chłopy zgrają.
I mistrz Polski jak najbardziej w zasięgu ręki.

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1414 dnia: Luty 28, 2011, 22:34:13 »
Albo się zgrają, albo będzie powtórka z sezonu 2005/06. Trzymajmy kciuki za wszystkich, ale przede wszystkim za nowych, bo im jest najtrudniej w nowym otoczeniu!



Offline patryk'95

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1598
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.01.2009r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1415 dnia: Luty 28, 2011, 22:58:35 »
Dlaczego akurat 2005/2006 ? O ile pamiętam wtedy trenerem był Petrescu i przegraliśmy Mistrza o 1-2 pkt z Legią. Pamiętam że wygraliśmy bodajże 2:1 czy 3:1 z nimi w ostatniej kolejce ale to i tak juz nie miało znaczenia. Ten sezon wcale nie był taki zły więc nie wiem skąd takie porównanie ;)

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1416 dnia: Marzec 01, 2011, 14:09:40 »
Pewnie stąd, że wtedy Wisła miała, delikatnie mówiąc, słabszą wiosnę niż jesień. O ile dobrze pamiętam, to zawalili wtedy kilka meczów i spadli z fotela lidera, goniąc już tylko Legię. Nieskutecznie.
" border="0

Offline Janek994

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lip 2009
  • location:
  • Wiadomości: 120
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.07.2009r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1417 dnia: Marzec 01, 2011, 14:59:14 »
A ja obstawiam że Wisła wygra mistrza... w prawdzie jest dużo zmian ale Maskant pracuje już chwilę i chyba wie już jak za to się zabrać, na początku będzie im trudno ale piłkarze w kadrze Wisły mają spore umiejętności i doświadczenie i dobrze przygotowani powinni wygrać tą ligę, no chyba że Probierz znowu pokaże swoja klasę i Jagiellonia nie będzie odczuwać straty Grosickiego.  Legia jest zbyt chimeryczna jak na razie, potrafi wygrać wysoko by już w następnej kolejce doznać wysokiej porażki. Ale zobaczymy, to jest futbol.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 15:02:00 wysłana przez Janek994 »

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1418 dnia: Marzec 01, 2011, 15:29:39 »
No ja myślę, że szanse na mistrza przedstawiają się w ten sposób -
Wisła - 35%
Jagiellonia - 35%
Legia - 20%
Lech - 9% jeśli nadgoni, a zaczął(już nie trzeba rozwijać tabeli, żeby ich zobaczyć ;D)
Reszta mniej niż 1%

Ogólnie rzecz biorąc kluczowy powinien być mecz z Jagą w Krakowie. Po cichu liczę, że coś zamiesza mój Śląsk, ale myślę, że po rozstaniu z Sotirovicem nie ma na to najmniejszych szans. Szkoda.



Offline cinosław

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1788
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.09.2008r.
Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1419 dnia: Marzec 01, 2011, 15:36:34 »
No, mecz z Jagą na Reymonta. Jak mecz będzie w godz. 16-18 to raczej się wybiorę. Ostatni bus do domu z Krakowa mam o 21 ;)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Wszystko o Wiśle!
« Odpowiedź #1419 dnia: Marzec 01, 2011, 15:36:34 »