Autor Wątek: pes2010: Become a Legend  (Przeczytany 11682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline newsman

  • Redaktor pesleague.pl
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2007
  • location:
  • Wiadomości: 5111
  • Dostał Piw: 60
  • Na forum od: 20.10.2007r.
pes2010: Become a Legend
« dnia: Październik 20, 2009, 21:54:52 »
  Become a Legend był trybem w którego grałem najwięcej w PES 09, i mimo braku newsów o zmianach w tym trybie w najnowszej odsłonie, postawiłem sprawdzić co się zmieniło.

Początek wygląda tak samo jak w poprzedniej edycji. Wybór imienia, wyglądu a następnie mecz próbny z innymi młodzikami. Po paru eksperymentach nie wyglądą aby osiągnięcia z tego meczu miały wpływ na startowe statystyki zawodnika. W jednym meczu zdobyłem dwie bramki i dostałem ocenę 8.0 a statystyki różniły sie minimalnie w porównaniu do meczu w którym dostałem notę 6.0.

Wybrałem kontrakt z Le Mans z drużyn, które były dostępne, ale pożałowem tego wybór prawie w tej samej chwili po tym jak sprawdziłem ich formację, 4-5-1. Byłem napastnikiem. Przechodząc przez menu wszystko wyglądało bardzo podobnie lecz w nowych kształtach tak aby pasowało do reszty gry.

Aby dostać sie do pierwszej drużyny, trzeba przejść tę samą drogę meczy wewnątrz drużyny, gdzie dobra gra pchnie Cię do pierwszej drużyny a następnie na ławkę. Pierwsze co uderza podczas pierwszej gry jest poprawiona grafika. Wiem, że wszyscy o tym mówili od kilku miesięcy ale nawet na moim starym TV wygląda to imponująco. Stadion treningowy zmienił się w tym roku. Jest tylko jedna trybuna i murawa przypomina lokalny park bardziej niż Anfield, co dodaje realizmu.

Udało mi się zaliczyć asystę w pierwszym meczu co dało mi notę 7.5. Jak tylko wyjdzie z ekranu meczu, wyskakuje nowy ekran z Twoją oceną w oczach menadżera. To było coś czego brakowało w poprzedniej edycji. Zawsze żyłes w ciemnościach odnośnie tego jak długo musisz się wykazywać w meczach treningowych zanim dostaniesz szansę w pierwszej drużynie, a teraz masz do dyspozycji ten podręczny ekran z paskiem postępu, który daje podgląd na to jak bliski jesteś pierwszej drużyny. Ocena 7.5 wypełniła ten pasek prawie w 20% i zaliczyłem dobry start.

Następnie rozegrałem kilka przeciętnych meczy bez znaczącego wkładu w wynik spotkania lecz pasek nadal się wypełniał, wolniej ale się wypełniał. W 6 tygodniu wkońcu zagrałem w lepszej drużynie i dostałem note 6.5 co pozwoliło mi zająć miejsce na ławce w meczu przeciwko Bordeaux.

Po godzinie gry znalazłem sie na boisku jako osamotniony napastnik przy wyniku 0-0. Zaraz po wejściu na boisku miałem okazje do przejęcia piłki, która toczyła sie do osamotnionego obrońcy ale niestety minałem się z nią. Kilka minut zebrałem piłkę poza pole karnym, następnie minąłem jednego obrońcę i dośrodkowałem w pole karne, gdzie jeden z pomocników dostał piłkę i zamienił ją na jedyną bramkę  w meczu, która dała mojemu Le Mans wygraną.

Ten wyczyn dał mi notę 7.5 i pasek postępu wypełnił się do 60%. Po paru kolejnych meczach z ławki wkońcu załapałem się do pierwszej jedenastki,w której rozegrałem 10 spotkań mimo strzelenia tylko jednej bramki. Jeśli rozegra się bardzo kiepskie zawody to pasek postępu spadnie i można znaleźć się poza składem.

Jedną z nowych rzeczy jaką zauważylem podczas meczu jest dystans kamery podczas rzutów wolnych. Jako napastnik czekałem na piłke zazwyczaj w okolicy linii środkowej i w momencie gdy przeciwnicy wykonywali rzut rożny to kamera się oddała tak aby z widoku ptaka zapewnić mi możliwość śledzenia tego co dzieje się w polu karnym oraz ustawienia się na boisku. Niestety ta kamera nie jest dobra kiedy własna drużyna wykonuje rzut różny i stoi się na bliższym słupku. Będzie trudno Ci sie znaleźć na ekranie i strzelenie bramki głową przy krótkim słupku jest trochę trudniejsze niż w poprzedniej edycji.

Głównym problemem na jaki natrafiłem w PES 2009 była słaba inteligencja kolegów z drużyny i byłem miło zaskoczony gdy zobaczyłem jako moja drużyna w meczu otwarcia prezentuje łądną grę podaniami w celu strzownia sytuacji bramkowych. Nadal mają tendencję do atakowania flankami i wykonywania wrzutek bardziej z nadzieją niż oczekiwaniem na rezultat, ale są w stanie atakować również środkiem boiska. W obronie nadal zdarza im się stać jak kołki ale jako całość zachowują się w sposób bardziej zoorganizowany i bramkarz sprawuję się lepiej między słupkami. Zauważyłem, że za późno obrońcy atakują zawodnika biegnącego z piłką środkiem boiska dając szanse na oddanie strzału z dystansu dla piłkarza typu Gerrard, na szczęście działa to w obie strony dla obu drużyn.

Zarówna Liga Mistrzów jak i Liga Europejska jest wpełni wkomponowana tak jak ma to miejsce w Master League, ale prawdziwa nie jest używana tylko punkty. Oceny pomeczowa nadal zdarzają się dosyć dziwne dając wiele do myślenia z czego wynikają. Nie miałem szansy na przetestowanie trybu Legends online, gdyż nie był jeszcze dostępny. Nowa funkcją jest możliwość przeniesienia swojego zawodnika do innych trybów gry. Można to wykonać w menu Become A Legend i zawodnik będzie zajmował miejsce w sekcji 'Created Players'.

Podsumowując, tryb Become A Legend jest prawie identyczne jak wersja sprzed roku ale z kilkoma poprawkami. Intelegencja komputera jest poprawione, uzyskuje się więcej informacji od menadżera i można przenieść swojego piłkarza do innych trybów gry. Nie ma takich przełomowych zmian jak w Master League ale nadal daje dobrą zabawę kiedy się w to wejdzie.

źródło:pesfan.com

Offline czerwono-czarny

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Jelenia Góra
  • Wiadomości: 801
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.02.2009r.
  • Nick Ingman & Terry Devine-King - Mars
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2009, 22:01:26 »
Najlepsza zmiana to ten pasek...bardzo fajna rzecz....

Offline chunsoo19

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 127
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.01.2009r.
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2009, 22:46:40 »
Czekam jak wejdzie do sklepów u mnie lecz na prawdę przyznam, że artykuł ciekawy. Mało grałem w 09 w ten tryb a może teraz warto spróbować ;>

Offline Xawlo

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 50
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.01.2009r.
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2009, 08:16:24 »
A dostaje się kasę i można coś za nią kupić ? Typu buty itp.

Offline czerwono-czarny

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Jelenia Góra
  • Wiadomości: 801
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.02.2009r.
  • Nick Ingman & Terry Devine-King - Mars
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2009, 08:39:36 »
Nie...Buty,wygląd i inne rzeczy możesz zmienić,ale nie ma opcji kupna jakis rzeczy...

Offline vasyllo666

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.10.2009r.
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2009, 10:17:21 »
JUZ sie nie moge doczekac.
W Pes 2009 podobalo mi sie zakonczenie kariery. Ciekawe jak tutaj to bedzie wygladalo. Ale to daleka droga.

Offline czerwono-czarny

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Jelenia Góra
  • Wiadomości: 801
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.02.2009r.
  • Nick Ingman & Terry Devine-King - Mars
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2009, 10:21:44 »
A jakie jest zakonczenie? jest w ogóle? grac  20 sezonów w moim przypadku to straszna nuda....

Offline Czarno-Niebieski

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Dobre Miasto
  • Wiadomości: 81
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.10.2009r.
  • Serce nie jestCzerwone,serce jest CZARNOniebieskie
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2009, 10:51:17 »
też końca nie doczekałem w poprzedniej wersji :P
Cieakwe jak bedzie wygladala gra przez siec swoim zawodnikiem :D

Offline vasyllo666

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.10.2009r.
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2009, 11:54:54 »
No jest podsumowanie calej Twojej kariery, urywki najlepszych meczy. Wreczaja Ci medale, itp. Az sie lezka w oku kreci:)

Offline czerwono-czarny

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Jelenia Góra
  • Wiadomości: 801
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.02.2009r.
  • Nick Ingman & Terry Devine-King - Mars
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2009, 12:22:07 »
To fajnie tylko,że po 6 sezonie jak juz wygrasz wszystko LM mistrza kraju i puchar i w reprezentacj to juz potem sie grac nie chce...

Offline boniek1995

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 204
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.06.2009r.
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2009, 15:32:51 »
wiem że jest normalna kast w ML ale czy tutaj sie dostaje normalną kase czy te punkty jak w popżedniej części
rozdaje zaproszenia na lockerz.com pisać pw

Offline Ferdek

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Warszowice
  • Wiadomości: 73
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.04.2009r.
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2009, 22:08:02 »
Jest super  :D nareszcie moge być dumny z moich graczy, owszem zdarza im się popełnić błędy, ale nie są tak rażące, jak w 09. O pasku już było mówione, rzeczywiście dobre, podoba mi się też na głównej, jaka stamina, fatigue i condition. Klimat UEFA... wchodząc w UEFA CHAMPIONS/EUROPA mam szate graficzną oraz hymn z prawdziwego zdarzenia. Aż mnie ciarki przeszły ;) W 09 były 4 ligi, w tej odsłonie mamy ich 5! Na razie tyle :) Być może dojade dzisiaj do okienka transferowego, zobacz czy coś się zmieniło i dam znać.

Jest zajebiście!  8)

Offline czerwono-czarny

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Jelenia Góra
  • Wiadomości: 801
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.02.2009r.
  • Nick Ingman & Terry Devine-King - Mars
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2009, 08:53:04 »
Ferdek a w pośredniaku byłeś? :D

Offline kiper

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Polska
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.10.2009r.
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2009, 09:08:46 »
Mam pytanie czy w Become a Legend  pierwszy mecz ustawia do jakiej drużyny przejdziesz? np. strzelisz pare goli i możesz do lepszej drużyny jak to jest?

Offline czerwono-czarny

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Jelenia Góra
  • Wiadomości: 801
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.02.2009r.
  • Nick Ingman & Terry Devine-King - Mars
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2009, 09:12:02 »
Na początku grasz mecz i po tym meczu nawet gdybyś strzelił 100 goli to raczej nie dostaniesz odrazu oferty od realu czy Milanu ;]

Strzelac duzo goli,asystowac a juz w 3 sezonie zawita do ciebie Galiani z Ofertą Milanu ;)

Offline Czarno-Niebieski

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Dobre Miasto
  • Wiadomości: 81
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.10.2009r.
  • Serce nie jestCzerwone,serce jest CZARNOniebieskie
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 22, 2009, 11:44:11 »
jest 5 lig :D a w ML ? a w ML mozna zmieniac kluby po sezonie?

Offline Karczoch

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Gliwice
  • Wiadomości: 38
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.03.2009r.
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 22, 2009, 14:15:52 »
No raczej można zmieniać kluby inaczej nie byłoby sensu gry :D Bo wątpie żebyś dostał odrazu oferte z Realu i grał jak Raul xD

Marto_MU

  • Gość
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 22, 2009, 15:05:21 »
Heh ja zaczynam od Deportivo :P Co będzie potem to zobaczymy ;) Jak zadzwoni Galliani to się nie obrażę

Offline kiper

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Polska
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.10.2009r.
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 22, 2009, 16:12:02 »
Ja też zaczynam od Deportivo i czekam na ofertę od ManUtd lub Atletico Madryt :P
Karczoch on się pytał o Master League :P czy się da zmienić klub :P

Offline Kamyk

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2006
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.09.2006r.
Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 22, 2009, 19:25:25 »
Witam
ja mam taki problem, że nie działa mi przyspieszenie meczu w BAL jak jestem na ławce rezerwowych. Przełączam na 2.0x i ciagle tak wolno grają. Co zrobić?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: pes2010: Become a Legend
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 22, 2009, 19:25:25 »