Autor Wątek: Reprezentacja Polski - newsy, mecze  (Przeczytany 610735 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bartekeuro

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4280 dnia: Wrzesień 07, 2015, 23:40:04 »
Stracona bramka z Gibraltarem daje trochę do myślenia dodając te kilka sytuacji w których Fabiański się musiał wykazać. Szkocja u siebie pokazała dzisiaj jak jest groźna. No cóż za miesiąc prawdziwa wojna w Szkocji. Oby się udało awansować bo w tej grupie jeszcze różne cuda mogą się wydarzyć.

Na + Cała atmosfera w reprezentacji. Wywiad Szczęsnego z Krychowiakiem i Lewandowskim mega  >:D ;D 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2015, 23:44:25 wysłana przez Bartekeuro »
   


Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4281 dnia: Wrzesień 08, 2015, 10:14:00 »
Grosicki pogromca Gibraltaru  ;D

A tak na serio widać w tej ekipie drużynę walczącą dla reprezentowania narodu. Kapitalnie to wygląda. Te wymowne gesty (jak Kapustka pierwszą piłkę podał do Grosickiego źle, ten go instruuje ale i bije brawo; albo jak Kubie dali karnego; albo jak Lewy zmienia tego młokosa z Cracovii). Wszystko to sprawia, że po prostu chcę się patrzeć na tę kadrę.

Szkoda, że nie udało się 11:0, odczarowaliśmy byśmy słynny mecz Leo w Kielcach z San Marino  :)

Mam nadzieję, że ten Kapustka już zmądrzał i nie będzie szydzić z przeciwników (tak jak z Błękitnych). Może być z niego kawał gracza. I mówię to ja, kibic Wisły.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4282 dnia: Wrzesień 13, 2015, 21:14:02 »
A śmialiście się, jak mówiłem że Murawski przydałby się w kadrze. Widzieliście jego dzisiejsze popisy w Szczecinie? Tylko, że ja już widziałem wcześniej jak grał (naprawdę nieźle, dojrzale, ofensywnie) ::) Jak Nawałka nie chce Mierzejewskiego (nie wiem dlaczego) to niech spróbuje Murawskiego.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4283 dnia: Wrzesień 13, 2015, 21:57:22 »
Ale gdzie jest poziom reprezentacyjny, a gdzie polska liga, w której mistrz jest ostatni, a po 8 kolejkach prowadzi drużyna z jednym z najmniejszych budżetów. Może nie grał źle i zważywszy na to, że Krychowiak nadal nie ma wartościowego partnera w środku zawsze jest to jakaś opcja. Miałem podobną myśl co do Trałki. Wyróżniał się bardzo w poprzednim sezonie i dla Jodłowca w repie mógłby być dobrą alternatywą i wtedy przyszedł dwumecz z Basel i pokazał gdzie są wiodący polscy piłkarze ligi. Nie zagrał tragicznie, ale różnica klas była widoczna gołym okiem.

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4284 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:29:04 »
Ale sam Trałka mógłby dostać szansę, podobnie jak ten Murawski - skoro powoływany jest Mila, u którego w Lechii nie pamiętam prosto kopniętej, sensownej piłki...
Murawski też się już wyróżniał w poprzednim sezonie.

A zamiast tego Cionka można by spróbować jakiejś prawdziwej alternatywy dla Glika/Szukały/Pazdana - np. Fojut.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4285 dnia: Wrzesień 14, 2015, 15:30:40 »
Bez Lecha i Legii to my w pucharach będziemy mogli walczyć co najwyżej z ekipami z San Marino czy Kazachstanu, módlmy się o ich dobre występy w Ekstraklasie.


Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4286 dnia: Wrzesień 14, 2015, 19:09:33 »
Zwisa mi to! Ja jako kibic Wisły na pewno nie życzę Legii nic dobrego. A Lech? Już trochę byłbym bardziej skory do trzymania za nich kciuków, ale też bez przesady.

Punkt widzenia zależy do punktu siedzenia, czy jakoś tak.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4287 dnia: Wrzesień 14, 2015, 20:18:41 »
Ale sam Trałka mógłby dostać szansę, podobnie jak ten Murawski - skoro powoływany jest Mila, u którego w Lechii nie pamiętam prosto kopniętej, sensownej piłki...
Mógłby dostać szansę, ale kiedy ma ją dostać. Na meczu z Niemcami, Irlandią czy Szkocją gdzie ważą się losy awansu? Nie liczę Gibraltaru (chyba z wiadomych każdemu przyczyn). Nawałka wyselekcjonował sobie taką kadrę i się jej trzyma. Zresztą pisałem kilka postów wcześniej, że brak nam wartościowych zmienników.

Bez Lecha i Legii to my w pucharach będziemy mogli walczyć co najwyżej z ekipami z San Marino czy Kazachstanu, módlmy się o ich dobre występy w Ekstraklasie.
Święta racja. Jeśli żaden klub nie zrobi progresu (zarówno sportowego jak i finansowego) to nadal tylko te dwa zespoły jakoś mogą konkurować o LM, a przynajmniej LE.

Zwisa mi to! Ja jako kibic Wisły na pewno nie życzę Legii nic dobrego. A Lech? Już trochę byłbym bardziej skory do trzymania za nich kciuków, ale też bez przesady.

Punkt widzenia zależy do punktu siedzenia, czy jakoś tak.
Mi jest jak najbardziej obojętne kto wygra ligę -może nawet wygrać Wisła- byle Polska była godnie reprezentowana w Europie. No bo chyba o to chodzi, żeby mieć swoich przedstawicieli w pucharach, a nie zamykać się na własnym podwórku.

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4288 dnia: Wrzesień 15, 2015, 13:39:23 »
Mógłby dostać szansę, ale kiedy ma ją dostać. Na meczu z Niemcami, Irlandią czy Szkocją gdzie ważą się losy awansu? Nie liczę Gibraltaru (chyba z wiadomych każdemu przyczyn). Nawałka wyselekcjonował sobie taką kadrę i się jej trzyma. Zresztą pisałem kilka postów wcześniej, że brak nam wartościowych zmienników.
Na Niemcy za słaby, na Irlandię i Szkocję trzeba drwalów, więc fakt, o punkty raczej nie ma co mu dawać grać. Ale jako zmiennik, czemu nie? Podobnie jak ten Trałka czy Czarek Wilk.

Tak, Nawałka wybrał sobie grupę, której się trzyma, lecz i tak są w niej braki. Najbardziej właśnie na pozycji rozgrywającego. Murawski tej kadry nie zbawi, ale cały czas mówię też o Mierzejewskim.

Cytuj
Mi jest jak najbardziej obojętne kto wygra ligę 
A mnie nie  :)

Cytuj
No bo chyba o to chodzi, żeby mieć swoich przedstawicieli w pucharach, a nie zamykać się na własnym podwórku.
Tak jak napisałem, każdy ma swój kąt patrzenia.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4289 dnia: Wrzesień 15, 2015, 23:21:43 »
Tak, Nawałka wybrał sobie grupę, której się trzyma, lecz i tak są w niej braki. Najbardziej właśnie na pozycji rozgrywającego. Murawski tej kadry nie zbawi, ale cały czas mówię też o Mierzejewskim.
Mierzej generalnie to dobra opcja. Gra i statystyki w lidze to potwierdzają, chociaż poziom tej ligi też pozostawia trochę do życzenia.

Tak jak napisałem, każdy ma swój kąt patrzenia.
Serio nie chcesz, żebyśmy grali w LM?

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4290 dnia: Wrzesień 16, 2015, 09:48:55 »
Serio nie chcesz, żebyśmy grali w LM?

Chcę by grała Wisła. Albo Podbeskiedzie. Albo nawet Stomil Olsztyn. Byleby nie te kluby, których nie lubię (to się już nie zmieni, po prostu nie pałam do nich sympatią), czyli Legia, Cracovia i Arka. W ostateczności może być nawet ten Lech.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4291 dnia: Październik 11, 2015, 12:35:12 »
Dzisiaj jedenasty października. Nie chcę wspominać za rok meczy z Portugalią, Czechami czy Niemcami. Chcę wspominać awans na Euro 2016! Trzymam kciuki za Polaków.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4292 dnia: Październik 11, 2015, 19:40:41 »
Dzisiaj przyłączam się do narodowego kibicowania naszym Orłom.
Dzisiaj awansujemy, w innym przypadku nie wchodzę na to forum do końca roku.

#polskomusisz

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4293 dnia: Październik 12, 2015, 12:29:57 »
Ta drużyna po prostu musiała awansować. Należało im, nam, się to - jak psu buda.

Brawo, Polska!
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline gottsu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lut 2015
  • location: North Korea
  • Wiadomości: 84
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 09.02.2015r.
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2016
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4294 dnia: Październik 13, 2015, 22:46:29 »
Patrząc na potencjał całej polskiej drużyny, na nazwiska - powinna to zrobić z przysłowiowym palcem w ...

Patrząc po grze, wynikach - po prostu się udało.

Jak mówię to chyba wszędzie w internecie, gdzie się wypowiadam - Niech kibice i dziennikarze nie robią z ekipy Nawałki wielkiej drużyny, która do Francji autentycznie jedzie po medal. Nie jest jeszcze tak dobrze z naszą kadrą, choć jesteśmy na dosyć obiecującej drodze, indywidualności jakich posiadamy kilka są już w stanie uwalniać maksimum (lub przynajmniej więcej niż wcześniej) swoich możliwości i umiejętności podczas meczów reprezentacji, nie boimy się już akcji pozycyjnych jak diabeł święconej wody, lecz nawet strzelamy z nich bramki, pojawiają się młode, perspektywiczne talenty jak Krzysztof Mączyński, do tego doprawiamy to wszystko kosmiczną grą Lewandowskiego, który rozgrywa absolutnie swój sezon życia, tak w kadrze jak i w klubie, ale z drugiej strony dobra gra Polski w meczu trwa zwykle nie dłużej niż 25-30 minut, żeby potem absolutnie się "wyłączyć" i dopuszczać do strzelania bramek przez przeciwników. Tyle mówi się o tym, jaki ta reprezentacja ma kręgosłup, jaki on stabilny, jaki cudowny itp. Problem tylko jest taki, że jak przesuniesz nawet jedną kostkę z niego, to on zaczyna się walić, bo powiedzmy sobie jasno: Lewandowski, Krychowiak, Glik czy Piszczek nie mają zmienników na względnie porządnym poziomie - to jest problem, bo kto wie, co może zdarzyć się w trakcie albo przed turnieju nad Sekwaną za nieco ponad pół roku.

Kończąc, dużo dowiemy się, gdy 12 grudnia zostaną rozlosowane grupy ME. Oby Polska nie trafiła zarówno na europejskie potęgi rzecz jasna (które mogą mieć problemy w eliminacjach, ale to są drużyny turniejowe), jak i groźnych europejskich średniaków, z którymi Polska raczej sobie nie poradzi jak Walia, Albania, Islandia czy Chorwacja.

Moim osobistym celem minimum na te mistrzostwa dla Polski będzie ćwierćfinał, ale i tak z tyłu głowy czuję, że znowu zagramy nasze sławne trzy mecze...

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4295 dnia: Październik 14, 2015, 10:43:59 »
Zgadzam się z Tobą. Oni nie są jeszcze Mistrzami Świata, a pochwały są przesadzone.

Ale z tym "młodym Mączyńskim" to przesadziłeś. Facet ma 28 lat.  :P
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4296 dnia: Październik 15, 2015, 11:13:08 »
Zgadzam się z Tobą. Oni nie są jeszcze Mistrzami Świata, a pochwały są przesadzone.

Ale z tym "młodym Mączyńskim" to przesadziłeś. Facet ma 28 lat.  :P

Say what? Mączyński ma 28 lat? O kurde stawiałem, że ma 19 lat.  :o :o

Offline Bartekeuro

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4297 dnia: Październik 15, 2015, 14:04:25 »
Patrząc na potencjał całej polskiej drużyny, na nazwiska - powinna to zrobić z przysłowiowym palcem w ...

Patrząc po grze, wynikach - po prostu się udało.

Jak mówię to chyba wszędzie w internecie, gdzie się wypowiadam - Niech kibice i dziennikarze nie robią z ekipy Nawałki wielkiej drużyny, która do Francji autentycznie jedzie po medal.


Nie zgodzę się z wypowiedzią ponieważ:

1. Sam Robert Lewandowski mówił: Nie ma co popadać w hurra optymizm i mówić, że jedziemy do Francji po finał bo tak nie będzie. - Jego słowa.
2. Sami zawodnicy już chyba znają swoje miejsce w szeregu i wiedzą, że mówienie o medalach na EURO jest nie taktem.
3. Nie zauważyłem, żeby panowała moda na robienie z tej drużyny - wielkiej drużyny. Obecnie jest TEAM 'SPIRIT' jak ktoś kiedyś uprawiał jakiś sport DRUŻYNOWY to wie, że atmosfera po za boiskiem jest czasami ważniejsza od tego co się dzieje na boisku. 50% sukcesu jest budowana po za boiskiem. Wreszcie widać to, że oni są DRUŻYNĄ a nie jednostkami.
4. Piłkarze sami jadą z nastawieniem wyjścia z grupy a teraz wychodzą z grupy 3 zespoły na 4 ( jedynie 2 najgorsze drużyny nie wyjdą z 3 miejsca ) więc nie dziwota, że ten cel jest do spełnienia.

5. Tak to prawda, że obecnie jest około 14 zawodników a jeszcze potrzeba 9 aby był skład. Jednak nie ma co się oszukiwać, że wiele zależy od owych kontuzji - tylko czy najlepsze drużyny świata nie mają podobnie? - przykład Argentyna bez Messiego w el do MŚ 2018 0 strzelonych bramek w 2 meczach.

6. Nie zgodzę się, że powinna to zrobić z przysłowiowym palcem w d... DLACZEGO? - byliśmy losowani z 4 koszyka to raz, dwa byliśmy po totalnej klapie na EURO i po jeszcze gorszych eliminacjach do mundialu 2014. Adam Nawałka jest takim typem gościa który wszystko ma zaplanowane chwała, że zrobił z tych piłkarzy DRUŻYNĘ i to słowo jest kluczem w tej kadrze.

Na koniec pozwolę sobie nie zgodzić z tym, że są tak zwane drużyny które grają słabo w eliminacjach a potem na turnieju grają och i ach. Holandia miała tak przejść eliminacje , na początku mówili tam jak Ty - wychodzą 2 ekipy i straty da się odrobić. No i odrobili tak, że EURO obejrza w TV.

Czy Hiszpania, Włochy, grały słabe eliminacje? Obie wygrały grupę a to właśnie ich uważam o ile można tak powiedzieć, że są turniejowymi zespołami. Hiszpania po porażce ze Słowacją się obudziła i zrobiła swoje. Reszta podobnie - przed nami EURO i znowu czeka nas pompowanie balonika... bo przecież ilu ludzi tylu będzie znawców i trenerów.

Życzę piłkarzom aby dotarli chociaż jak siatkarze na nieszczęsnym EURO 2015 gdzie już nie mieli sił po Pucharze Świata do 1/4 finału.

   


Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4298 dnia: Grudzień 14, 2015, 14:42:34 »
Co do losowanie, bo nikt się nie wypowiedział, a w środowisku słyszę przeważnie hurraoptymizm. Po mojemu to będzie bardzo trudno. Irlandia to drwale, na turniej się zmotywują poczwórnie, nie będą kalkulować. Mogą połamać nam Lewego, Glika i tak dalej... Później Niemcy, czyli umówmy się... Statystyka i historia mówi, że nie wygramy z nimi co najmniej pięćdziesiąt lat. Więc, załóżmy wymęczony remis z Irlandią i cud - jeden punkt z Niemcami. Co wtedy mamy? Dwa punkty. I mecz o wszystko z Ukrainą, która ostatnio nam nie leży, no i ma dobre skrzydła, a my na bokach obrony bida. No dobra, może wygramy z Irlandią Płn., ale potem z pewnością dostaniemy bęcki od szwabów, skoro nie będziemy mieli noża na gardle... Także nie widzę tego tak super, jak wszyscy.

Oczywiście, wierzę i liczę na awans. A może coś więcej.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Palacio

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Buenos Aires
  • Wiadomości: 27431
  • Dostał Piw: 300
  • Na forum od: 04.03.2009r.
    • Status GG
    • Steam
    • BOCA JUNIORS
  • Gram w: eFootball PES 2022
Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4299 dnia: Grudzień 15, 2015, 17:19:00 »
Polska jest zdecydowanie słabsza od Niemców i słabsza od Ukrainy z Irlandią powinni wygrać.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Reprezentacja Polski newsy, mecze
« Odpowiedź #4299 dnia: Grudzień 15, 2015, 17:19:00 »