Autor Wątek: Problem z PESem (ścinka)  (Przeczytany 2289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Master88Ruda

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.09.2008r.
Problem z PESem (ścinka)
« dnia: Luty 07, 2010, 22:54:41 »
Witam mam problem z PESem. A więc przed wyjściem Ekstraklasa Patch posiadałem PESedit Patch jakąś starszą wersje 0,coś i wszystko chodziło ładnie pięknie. I w momencie jak wyszedł Ekstraklasa Patch  ja zmieniłem monitor na Full HD.Po zainstalowaniu patcha  zmieniłem roździelczość w Kitserverze na 1920x1080. I teraz zaczyna się mój problem jak włączam mecz to jest wszystko ładnie pięknie ale w końcówce zaczyna ekran skakać a dokładnie kursor i zawodnicy koło piłkarza który jest przy piłce.Więc zainstalowałem program Fraps żeby zobaczyć ile mam FPSów. Średnia przez 60 sekund to 73 FPS i nie spada poniżej 60 ale mimo tego wyniku postanowiłem grać z Frapsem włączonym. I podczas "normalnej" gry cały czas pokazuje 60 FPS ale jak zaczyna się ciąć to pokazuje od 50 do 59 FPSów.Według mnie nawet to 50 powinno zupełnie wystarczyć ( grałem w NBA 2k10 na tym samym PC miałem 30 FPS i grało się bardzo dobrze bez ścinek ). Ale jak wyjdę do pulpitu przyciskiem windows (ten między control a alt). to gra przestaje ciąć i za chwilę znów zaczyna więc podczas meczu musze wychodzić do pulpitu od 3 do 7 razy.

No właśnie czy potraficie temu zaradzić?? Czy to wina Ekstraklasa patcha a może nowego monitora i wyższej roździelczości?? Ale jeśli to byłaby wina którejś z tych 2 rzeczy to powinno od początku ciąć i nie przestawać nawet po wyjściu do pulpitu. Przeinstalowałem PESa i też nic nie pomogło. Komputera czysty  (z wirusów jak i z brudu w środku :) ).


Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Offline Matip125'

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location: LUBIN
  • Wiadomości: 3541
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 10.11.2007r.
  • تختسلف الأسعار حسب اللغة والموعد ومستوى
    • Status GG
    • www.surfujesz.pl
  • Gram w: PES 2013
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2010, 23:01:32 »
Moze byc wina karty graficznej :)

Offline Master88Ruda

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.09.2008r.
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2010, 23:26:57 »
Karta możliwe... Nie jest to jakaś nowa karta bardziej można zaliczyć ją do staroci (kupiona 2-3 lata temu 8600 gt) .Jakiś czas temu dosłownie zainstalowałem i odnistalowałem gre Piła (Saw the game) a dlatego że wyskakiwały mi się artefakty. Na początku tylko w grze a poźniej nawet na pulpicie podczas nic nie robienia :). Ale dzień później po wyrzuceniu tej gry z komputera wszystko wróciło do normy. i teraz każdą grę jaką odpalam to chodzi bez problemu na prawie najwyższych detalach. Call of Duty Modern Warfare 1 i odziwo 2 na najwyższych też chodzi tylko trochę się zatnie od czasu do czasu (lekko i za chwile przestaje nie to co PES).Resident Evil 5 też chodzi na najwyższych i też się lekko zatnie(podobnie jak COD MW 2). I to wszystko z moich gier które posiadam i nie ma z nimi problemu. Ale teraz przypomniałem sobie że mam problem  Football Managerem 2010 ( trochę śmieszne że wcześniej wymienione gry chodzą na max a z tą są problemy ) a mianowicie musiałem obniżyć poziom szczegółów z wysokich na średnie bo zaczeło ciąć strasznie. Ale to z FMem to zaczęło się po wymianie monitora.


Z góry dzięki i pozdrawiam

Offline Master88Ruda

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.09.2008r.
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2010, 13:12:48 »
Witam ponownie.Sorry że odkopałem ale wolę ten temat pociągnąć niż zakładać kolejny . Zacznę od tego że ani problem ani specyfikacja mojego komputera(AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200 2,21 GHz, 2GB RAM, karta graficzna 8600gt.) się nie zmieniła ale przez ten czas zdążyłem zauważyć że karta graficzna mimo że jest stara to jednak chodzą na niej gry dużo bardziej wymagające do PESa. Gra została kilkukrotnie przeinstalowana przeszedłem z Ekstraklasa Patch na PRO EVO MOD z nadzieją że będzie lepiej ale nic z tego. Dzisiaj zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej na komputerze porządek dużo miejsca wolnego zero wirusów i wszystkie wiatraczki czyste i  przewiewne .

Z tym zacinaniem to chodzi mi o to <a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=406e367c78a6b57a58b5c93ee3520075&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=406e367c78a6b57a58b5c93ee3520075&amp;action=login">LOGOWANIE</a> . Proszę spojrzeć na 3 minutę co się dzieje z jedynką nad zawodnikiem .

Ostatnio nawet bawiłem się lodmixerem wszystkie ustawienia dałem na jak najniższe(wszystkie suwaki w lewo). Gra wyglądała fatalnie ale pomyślałem sobie że jak przestanie ciąć to będzie ewidentnie wina mojego sprzętu... I jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem że gra na NAJNIŻSZYCH  możliwych ustawieniach dalej się przycina w ten sposób co podałem na filmiku.

Więc wychodzi na to że komputer chodzi jest OK bo na samym początku przygody z PESem wszystko działało bez zacięcia.

Ja już nie mam pojęcia co może być nie tak więc proszę uprzejmie o jakieś porady.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Offline kamileqPL

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 894
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.11.2008r.
  • Dawniej Kaka269 ;) Polonia Warszawa <3
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2010, 14:45:29 »
Może zmniejsz detale w PESie ;]  Też tak mam na full ;]
1000 wiadomości na PESLeague.PL - 20:29, 01.09.2012r.!!!!

" border="0

Offline Master88Ruda

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.09.2008r.
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2010, 18:05:58 »
Jak pisałem zmniejszyłem wszystko w lodmixerze i nic nie pomogło... A co tych detali które się ustawia w settings to wolałbym tam nie zmniejszać chociaż później sprawdzę ustawię na medium i ciekawe czy będzie zacinało... Ale co dziwne kiedyś płynnie chodziło na full  dokupiłem tylko monitor i już nie chodzi płynnie... Dziwna sprawa.

Dzięki za odpowiedź i liczę na więcej może ktoś rozwiązał podobny problem .Pozdrawiam

Offline chyzy

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.04.2009r.
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2010, 19:00:38 »
Może procek sie za bardzo grzeje albo karta graficzna. Sprawdź temperature everestem bądź czymś podobnym.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu publikacji.

Offline Master88Ruda

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.09.2008r.
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2010, 12:53:18 »
Dopiero teraz mogłem wszystko posprawdzać i.... znowu lipa. Zmieniłem ustawienia w settings na medium i dalej tnie i  to tylko wtedy jak strzele bramkę zrobię zmianę lub jest przerwa i po przerwie zaczyna się ciąć.

Co do temperatur to po pierwsze nie wiem jak się powinno sprawdzać a po drugie to inne gry chodzą bez zarzutu i to dużo bardziej wymagające! Więc ja już nie rozumiem w czym może tkwić problem.

Nikt nie miał podobnego problemu??

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Offline serkowski

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Lut 2007
  • location: Brave Boys From Musiała
  • Wiadomości: 520
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.02.2007r.
  • Piłka jest okrągła a bramki są dwie"...[*]
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2010, 12:58:53 »
Dopiero teraz mogłem wszystko posprawdzać i.... znowu lipa. Zmieniłem ustawienia w settings na medium i dalej tnie i  to tylko wtedy jak strzele bramkę zrobię zmianę lub jest przerwa i po przerwie zaczyna się ciąć.

Co do temperatur to po pierwsze nie wiem jak się powinno sprawdzać a po drugie to inne gry chodzą bez zarzutu i to dużo bardziej wymagające! Więc ja już nie rozumiem w czym może tkwić problem.

Nikt nie miał podobnego problemu??

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Co do temperatur w Pc to REJESTRACJA lub LOGOWANIE sprawdzisz jaką masz temperaturkę ( gf 8600 dochodzą nawet do 100 ' :) )

Offline Master88Ruda

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.09.2008r.
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2010, 13:16:15 »
Mam ten program ale jak już pisałem nie wiem co mam zrobić ... Czy ktoś łaskawy może mi napisać co mam teraz zrobić??

Jeśli już zrobię to dostanę  log tak?? I jeśli ewentualnie go dostanę to mam go tu całego wkleić czy jak??


Sorry za takie pytania ale ja nigdy tego nie sprawdzałem bo nie miałem problemów z żadną grą i ogólnie z komputerem.

Pozdrawiam

Offline chyzy

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.04.2009r.
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2010, 16:47:26 »
Po uruchomieniu powinny sie na pasku pokazać temp. Sprawdź jaka jest czego i napisz.
Możesz też sprawdzić speedfan'em-uruchamiasz program i Ci pisze.
Screen:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Tylko temp. sprawdź przy WŁĄCZONYM PESIE!!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2010, 17:07:02 wysłana przez chyzy »
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu publikacji.

Offline Master88Ruda

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.09.2008r.
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 16, 2010, 13:57:47 »
Według speedfana tak prezentują się temperatury karty graficznej:

Po włączeniu komputera 70C
Po włączeniu PESa  78C
Po 15 minutach meczu 91C
W przerwie (w menu gdzie się robi zmiany) 103C
Podczas ścinki po przerwie 102C


Nie wiem który to procesor w tym programie (CPU ma -64C wiec to chyba nie to ).

Czyli chyba karta się nie przegrzewa bo w przerwie było 103C później zagrałem z 10 minut(nie zacinało się) w tym czasie zrobiłem zmiany i strzeliłem bramkę (żeby wymusić ścinkę) i temperatura była prawie taka sama czyli 102C.

Pozdrawiam

Offline chyzy

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.04.2009r.
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2010, 16:57:18 »
CPU-to jest procesor.Jak ja miałem temp. na procku ponad 70 stopni to mi sie cięło jak nie wiem, a powodem takiej wysokiej temp. był źle przymocowany radiator po wymianie płyty gł. (konkretnie dwa ząbki nie trzymały). Wg mnie to wysoka temp na karcie gr. może być powodem że ci sie tnie.A inne gry Ci się tną? Jakiego masz procka i jaki zasilacz (firma i moc)?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2010, 18:00:37 wysłana przez chyzy »
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu publikacji.

Offline Master88Ruda

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.09.2008r.
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 16, 2010, 18:09:56 »
Wiem że Cpu to procesor ale ten program dziwnie pokazuje bo minus 64 stopnie więc mnie to zdziwiło... I cały czas taka temperatura -64 i nie ważne czy po włączeniu komputera czy podczas grania...

Wszystko jest dobrze przymocowane na 100% ten problem mam od dawna i sprawdzam od czasu do czasu w środku czy się coś nie poluzowało...

Tuż po włączeniu komputera wg. speedfana tylko przy karcie graficznej mam płomień co pewnie znaczy że za bardzo jest nagrzana... Po włączeniu PESa Temp1 też ma płomień. Po 15 minutach gry GPU Temp 1 i 2 oraz Internal Temp  mają płomień.

Więc co oznacza Temp 1 i 2 oraz Internal Temp?? Może to przez to bo jak pisałem karta się grzeje do 100 i się nie tnie ale tamte wartości rosną więc to pewnie przez to.

Co do innych gier to mi się nawet na chwilę nie zatną... A grałem w dużo bardziej wymagające gry.

Dzięki chyzy za pomoc widzę że też miałeś taki problem. Może wspólnymi siłami go rozwiążemy...Oby... Pozdrawiam

Offline chyzy

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.04.2009r.
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 16, 2010, 18:51:04 »
Pokaż screen z otwartym speedfan'em. Tylko przy włączonym PESIE.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu publikacji.

Offline Master88Ruda

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.09.2008r.
Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2010, 19:22:04 »
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

To jest screen z chwili kiedy się tnie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2010, 19:24:05 wysłana przez Master88Ruda »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Problem z PESem (ścinka)
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2010, 19:22:04 »