Autor Wątek: Neostrada czy Netia?  (Przeczytany 2293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dominior87

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 18
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.10.2009r.
Neostrada czy Netia?
« dnia: Marzec 30, 2010, 15:08:56 »
Witam!

Jestem zmuszony do zalozenia neta wlasnie od tych dwoch providerow. Mieszkam na lekkim zadupiu no i mozliwosci sa tylko 2. Mianowicie z Neostrady i Netii moge zamowic opcje 1 albo 2 mega... Pytanie moje jest nastepujace:
Ktorego dostawce wybrac?
Jak wyglada gra online?
Czy laguje bardzo?
Jaki jest ping?
Dodam ze raczej gram 2v2 mecze i tel mam na kablach tp.

Prosze osoby ktore posiadaja neta u ktoregos z dostawcow o szczere opinie. Z gory dzieki za pomoc przy wyborze. Pozdrawiam i zycze powodzenia w grze;)

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2010, 16:16:34 »
Jakie prędkości tych poszczególnych internetów i ich ceny ???
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline marcin8

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 249
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.10.2008r.
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2010, 20:58:31 »
Mam neta w orange i w netii, dwie osoby obok mnie mają neo.Netia na pewno jest tańsza od neo ale neo wydaje mi się pewniejsza.Ja strasznie długo czekałem na netie, jak już włączyli to drugie tyle czekałem na modem.Na początku pingi były ok ale po jakimś czasie zaczęły dochodzić do 130, właśnie mam na dniach do nich dzwonić w tej sprawie.Ja na twoim miejscu brałbym neo, u nikogo innego nie będziesz miał raczej niższych pingów.To jaki będziesz miał ping to już zobaczysz jak założysz bo to zależy od wielu rzeczy.Weź 2mb i spokojnie sobie powinieneś pograć bez większych problemów.
kto wie jak sie gra w tą gre i co mam dac

Offline kaka175

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2008
  • location: Rogów
  • Wiadomości: 16
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.04.2008r.
  • Chelsea FC is the best of clubs!!!
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2010, 15:12:43 »
Więc jest tak... Netia jest tańsza, ale gdy masz problem z netem i zadzwonisz do nich to oni nie będą wiedzieli co robić...
Neo jest trochę droższa, ale przynajmniej coś ci tam poradzą...

Jeżeli dobrze znasz się na internecie (jak naprawić) to polecam Netię.

Neo dla tych, którzy mają małe pojęcie o tym co robić gdy net nie działa.

PS. Ja mam neo i jestem zadowolony xD Rzadko laguje, dosyć niski ping... ogólnie polecam xD

Pozdro xD

Offline kozaczek

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 732
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.05.2009r.
  • Arsenal-Lech-Borussia
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2010, 15:42:49 »
ja miałem netie ale zmieniłem na neo i nie żałuje , żadnych problemów nie mam a z netiom albo lagi takie ze nie da sie nic zrobić a jak chce zgłosić problem to sekretarka mówi mi zebym później zadzwonił . Neo troche droższe ale lepsze
" border="0

Offline dimiC

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 118
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.10.2009r.
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2010, 15:43:30 »
tez polecam neo:) Nie mam tp żadnych problemów. Przeciwnicy chyba w pes tez nie maja:P

Offline Matip125'

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location: LUBIN
  • Wiadomości: 3541
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 10.11.2007r.
  • تختسلف الأسعار حسب اللغة والموعد ومستوى
    • Status GG
    • www.surfujesz.pl
  • Gram w: PES 2013
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2010, 15:50:14 »
Netia jest tańsza, ale gdy masz problem z netem i zadzwonisz do nich to oni nie będą wiedzieli co robić...
Neo jest trochę droższa, ale przynajmniej coś ci tam poradzą...

Jeżeli dobrze znasz się na internecie (jak naprawić) to polecam Netię.


Hęę.. Jak naprawic internet? Jezeli internet nie dziala tzn. jest to tylko i wylacznie wina dostawcy i takie przypadki to tylko chyba przy awari u NICH :D twierdzac "Jeżeli dobrze znasz się na internecie (jak naprawić)" to chyba chodzilo Tobie o to, iz jestes pracownikiem neti i sam sobie pojedziesz i zrobisz :D hehe bo nie wiem jak to mam rozumiec ::)

Offline anhviet

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Belfast
  • Wiadomości: 143
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.03.2010r.
  • Sinä sanoit menkäämme maalle meidän landelle...
    • Strona kapeli...
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2010, 17:49:17 »
Otoz sprawa wyglada nastepujaco:

1) predkosc na lini zalezy od dlugosci lini od centrali (chyba, ze jest na swiatlowodzie) ale skoro mieszkasz na "zadupiu" jak twierdzisz watpie by tak bylo.
2) im dluzsza linia tym mniejsza predkosc... z reguly np w UK, gdzie internet jest bardziej rozwiniety (tak mysle) na dlugosci do 5km-6 km dostaniesz najwyzej do 1MB - w zaleznosci od jakosci lini. Jesli stare kable - to duzy szum na lini i trzeba "ciac" predkosc itp...wiec nie licz na duzo...

3) w relacji do pkt.2 jesli chcesz miec niski ping to automatycznie predkosc idzie Ci w dol...bo mniejszy ping oznacza mniej czasu na tzw korekcje bledow danych przesylanych linia. Im dluzsza linia i nizszy ping predkosc jest czasami masakrastycznie mala. Radzilbym Ci to u nich potwierdzic zanim podejmiesz decyzje ...czasami dwaj rozni operatorzy moga Ci na tej samej lini podac inna predkosc itp... anyway NETIA raczej jedzie na kablach TePSY wiec TePsA pewnie ma sztuczki na "oslabienie" konkurencji...chociaz nie wiadomo...
ad.3 moze zapytaj sasiadow w okolicy (zrob testa na speedtest.net i porownaj zebys potem nie zalowal.)
4) Modem tez jest wazny...dupny modem moze Ci obnizyc jakos polaczenia... to w sumie tyle co mi do glowy przychodzi z doswiadczenia pracujac w systemach telekomunikacyjnych.

Nie wiem jak to wyglada dokladnie w PL, tak przynajmniej jest w UK ... a tutaj Net jest troche bardziej rozwiniety wiec sytuacja w PL moze byc jeszcze gorsza...
512 mojej siory przez ASTER to istna porazka...z kolei UPC kumpla na innym osiedlu ...rewelka ...

Tylko Polonia Warszawa!


Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2010, 20:02:59 »
co do neti to jak jest jakiś problem to dzwonisz do pomocy technicznej a oni podeślą kogoś(pracownika TP) po netia jest na liniach TP,więc żadnych problemów nie ma bo sam już dzwoniłem to wiem. a co do lagów to ja mam 2mb i raczej jest wszystko ok,nie laguje. no może raz na kilkanaście meczy ale to przez przeciwnika bo ma słabsze łącze.

Offline mefioo

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 207
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.06.2009r.
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2010, 23:13:51 »
NETIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NETIA!!!!!
i bez 2 zdanc

Offline GACEK300

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Kraków
  • Wiadomości: 452
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.11.2008r.
  • Serce mam pasiaste !!!
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2010, 08:33:21 »
Moim skromnym zdaniem nie ma co liczyć iż Neostrada lub Netia,opierająca się na starym okablowaniu Tepsy będzie dobrym rozwiązaniem,proponuje poszukać dostawcy internetu z np Aster lub Upc ( lub innych z miasta w którym mieszkasz  ) ponieważ oni już przeważnie opierają się na swoim nowszym okablowaniu.
Co do problemów z dostawcami internetu były one, są i będą ,ale czasem jak się ich przyciśnie dość ostro tak jak ja to uczyniłem w Aster,internet mi śmiga aż miło.
Ostatnio wymieniałem ich modem,poprzedni się zepsuł,przyszedł spec podłączył i mówi wszystko ok , ja z uśmiechem na twarzy mówię iż raczej nie iż powinien wszystko skonfigurować ,jeśli tego nie uczyni nie podpiszę mu iż odebrałem modem od niego, a wtedy zaczęła się jazda , koleś siedział godzinę u mnie i za pomocą kolegów z Aster przez komórkę robił to o co prosiłem.Na zakończenie sprawdziłem wszystko programikami jak to chodzi,i dalej było gorzej niż poprzednio co mu pokazałem za pomocą zrobionych screenów, i znów zaczął działać,aż w końcu efekt był taki jak oczekiwałem !!!!
Fakt iż to trwało dość długo ,ale koleś przekonał się iż nie ma do czynienia w tym temacie z byle jakim Kowalskim ,któremu można wcisnąć z uśmiechem na twarzy chłam mówiąc wszystko ok !!!!!

Głupotę i chamstwo należy tępić w zarodku !!!

Offline anhviet

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Belfast
  • Wiadomości: 143
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.03.2010r.
  • Sinä sanoit menkäämme maalle meidän landelle...
    • Strona kapeli...
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2010, 11:55:35 »
Dokladnie. Wlasnie oto chodzi. Operatorzy maja naprawde mozliwosci skonfigurowania Waszej lini do maximum, oczywiscie "maximum" dla danej lini, trzeba ich po prostu meczyc... Oni ida na latwizne badz maja  DLM (dynamic line management) zapiety na lini. Caly fikus polega na tym, ze ten program sam sobie wyszkuje najlepszej predkosci na laczu w zaleznosci od tego jakie dane splywaja z lini. Niestety jest to tylko bezduszna maszyna i "tnie" predkosc z dnia na dzien tak, ze ludzie majacy po 16-20MB na lini po tygodniu wracali na 512kb !!!, bo program wykrywal jakies bledy... generalnie dobrze jest dowiedziec sie czy operator z czegos takiego korzysta i jesli tak zmusic ich do tego by to swinstwo zostalo wylaczone ( odbywa sie to za jednym kliknieciem). Jezeli juz to zostanie ustawione to dobrze jest zresetowac/wylaczyc modem raz na jakis czas na pare sekund wtedy bledy na lini sa zerowane i nic sie nie dzieje zlego.
Rowniez wplyw na ping i predkosc ma dlugosc kabla telefonicznego w domu...tzn "im krotszy kabel od gniazdka telefonicznego do modemu/rutera, tym lepiej." ...ethernet kabel moze byc juz dlugi i nie bedzie mial w zasadzie wplywu na spadek jakosci polaczenia.
Generalnie jesli operator doprowadzi nam do gnizadka, to co chcemy, reszta zalezy juz tylko od nas i wlasciwego poprowadzenia kabelkow, wlasciwe zastosowanie mikrofiltrow (zawsze bezposrednio do gniazdek tel bez zadnych przedluzaczy, rozgaleziaczy itp przed nimi) , unikanie "magicznych" rozwiazan lutowanie kabli itp... i najwazniejsze lokalizacja pierwszego gniazdka w domu (tzw Master ), gdyz w dodatkowych gniazdkach predkosc polaczenia jest czasem o pare "megsow" mniejsza, a wszystko przez jakosc kabli poprawadzonych od "mastera" ...
To chyba tyle rad od strony technicznej.
Jak jeden z kolegow tutaj zaznaczyl, rozwiazanie typu ASTER, UPC jest bardzo dobre (chociaz wciaz maja ograniczony zasieg), gdyz kable sa raczej nowe i wydaje mi sie, ze na swiatlowodach wiec to juz o niebo lepiej niz rodzima "TeleKOMPROMITacja".

pozdrawiam
Tylko Polonia Warszawa!


Offline unkas

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 486
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.03.2007r.
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2010, 12:15:16 »
miałem kiedyś netie i nieraz pingi miałem po 100 strasznie mnie to wkurwiało dzwoniłem w tej sprawie do nich i  gówno  na to poradzili
koleś mi tłumaczył że to od odległości od serwera xd aż mi ręce opadały a najlepsze jak tam dzwonisz to 10 minut cie ciągle przekierowują do innego gościa teraz mam upc i bez dwóch zdań to najlepszy dostawca w Polsce a konkurencje wyprzedzają o lata świetlne   nie wspominając o cenie

Offline Bayern

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Sie 2006
  • location: Chełm
  • Wiadomości: 248
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.08.2006r.
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2010, 13:04:18 »
miałem kiedyś netie i nieraz pingi miałem po 100 strasznie mnie to wkurwiało dzwoniłem w tej sprawie do nich i  gówno  na to poradzili
koleś mi tłumaczył że to od odległości od serwera xd aż mi ręce opadały a najlepsze jak tam dzwonisz to 10 minut cie ciągle przekierowują do innego gościa teraz mam upc i bez dwóch zdań to najlepszy dostawca w Polsce a konkurencje wyprzedzają o lata świetlne   nie wspominając o cenie
Mi w multimedii wmawiali ze to wina mojego komputera i zebym postawil system nowy, wiec nie jestes tym ktoremu wcisneli najglupsza bajke ;]

Offline anhviet

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Belfast
  • Wiadomości: 143
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.03.2010r.
  • Sinä sanoit menkäämme maalle meidän landelle...
    • Strona kapeli...
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 01, 2010, 13:22:47 »
Znajac fachowosc ludzi z Supportu Technicznego to wierze Wam w to co piszecie. Raz pamietam laska od nas z departamentu miala goscia na lini, ktoremu nie dzialal net. W "bylej" pracy uzywalismy takiego komunikatora do wymiany wiadomosci miedzy soba i laska pisze: "Zrobilam juz wszystko, nie wiem co sie dzieje, nic nie dziala, co robic ?". Zazartowalem sobie na i napisalem: " niech wejdzie do wiersza polecen i wpisze format c:". I co ? nie uwierzycie ale powiedziala mu to i odpisuje: "powiedzialam mu zeby to wpisal  ale wyskakuje mu " ACCESS DENIED !!!". Wszyscy zamarali na chwile ... Manager byl na mnie lekko zly ale sytuacja dosc komiczna, nie sadzicie ? I dodam, ze byl to 2 level Technical Support wiec wyobrazcie sobie jakie jaja odchodzily w pierwszym :) ... dodam wiecej ona wciaz tam pracuje... tyle, ze to nie w Polsce wiec mozecie spac spokojnie.
 ;D :D
Tylko Polonia Warszawa!


Offline piotrstce

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Starachowice
  • Wiadomości: 272
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.10.2009r.
  • Forza Parma !!!!
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2010, 14:28:11 »
Jeśli mieszkasz na zadupiu to masz lipe tak jak ja chociaż nie mieszkam w zadupiu tylko mieście 50 tys mieszkańców...i do wyboru mam opcje Netii lub Neo i co najlepsze nie wszystkie oferty;/ teraz mi się kończy umowa mam 1mb Netie i będę  "zmuszony " wsiąść Netie 2 mb chociaż za tą cenę jest juz w innych miastach po 6mn czy 8 mb mowie oczywiście o Neti bo o innych takich jak UPC mogę pomarzyć....ja mam Netie i jak na 1mb jest bardzo zadowolony...

Offline sZyMoNeQ

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 226
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.12.2009r.
  • Let there be Rock
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 03, 2010, 08:37:49 »
U mnie mozna miec tylko 512 xD

Offline Lusik16

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1286
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.02.2009r.
  • FLY HIGH :)
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2010, 15:05:14 »
Pewnie słyszałeś wiele złych opinii na temat Neostrady, przez niektórych zwaną także "Nerwostrata". A ja powiem, że 60% kumpli, którzy mają Netie narzekają bardzo, a szczególnie weekendy, to podobno masakra. Ja mam Orange Freedom 1.3 to mniej więcej to samo co Neo. Nigdy nie narzekałem ! Naprawdę. Nie chce tutaj psuc opinii netii, ale mówie tylko to co słyszałem !:)
<<<We make the history >>>

 I am CAPTAIN CHARISMA !!!!!!

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 07, 2010, 16:21:18 »
Wczoraj skontaktował się ze mną konsultant Netii i zaproponowano mi promocje "Super Router w Super Cenie - LLU" internet 4MB+telefon na łączach TP pierwsze 4 miech 49 zł a następne 108.
Z racji że jeszcze nie zdecydowałem i nie jestem zbyt bystry w tych sprawach może ktoś przybliżyć coś o Netii. Teraz mam radiówkę 1MB a radiówka jak radiówka ;)
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Neostrada czy Netia?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 07, 2010, 16:21:18 »