Autor Wątek: Drybling i Obrona w PES 2011  (Przeczytany 19520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline newsman

  • Redaktor pesleague.pl
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2007
  • location:
  • Wiadomości: 5111
  • Dostał Piw: 60
  • Na forum od: 20.10.2007r.
Drybling i Obrona w PES 2011
« dnia: Sierpień 19, 2010, 10:00:44 »
Podczas moich stu godzin w grze najtrudniejsze było pięć pierwszych. Tylko ucząć się krok po kroku można opanować PES 2011, a będzie to wymagać wielkiej cierpliwości. Jeśli sądzisz, że umiesz grać w PES 2010 lub starsze wersje gry zostaniesz niemile zaskoczony, ponieważ PES 2011 jest nie z tej ziemi.Dwa najważniejsze elementy gry, których musisz nauczyć się od nowa (poza podaniami) to drybling i obrona. Zapraszam do krótkiego opisu zmian jakie zaszły w tych elementach.



Obrona w PES 2011

Kiedy Seabass ogłosił, że taktyka obronna w PES została gruntownie przebudowana powinienem być bardziej ostrożniejszym podczas wykonywania pierwszego wślizgu w PES 2011. Bez żadnych pytań i bez zastanowienia zaczniesz grać w PES zupełnie tak samo jak robiłeś to do tej pory. Dotyczy to zwłaszcza tych graczy, którzy są wierni tej serii już od dawna

Od czasów PES3 nie czułem potrzeby zmiany sposobu gry, a analizując głębiej od czasów PES5 nie potrzebowałem uczyć się jak grać w obronie. PES 2011 wprowadził trzy sposoby grania w obronie i im szybciej zdasz sobie sprawę z ich przydatności, tym szybciej zrozumiesz ten aspekt gry. Grając tak samo jak do tej pory szybko zauważysz, że przeciwnicy mijają Cię z łatwością pomimo Twoich najlepszych chęci. To właśnie zmusiło mnie do większego przywiązania wagi taktyki defensywnej, która przeszła prawdziwą metamorfozę.

Mogłem to dokładniej zaobserwować podczas meczu Milanu z Barceloną, gdzie tacy gracze jak Iniesta i Messi byli praktycznie nie do zatrzymania. Atak za atakiem, tylko fartem przegrałem 3-0. Decydując się na mecz Barcelony przeciwko Sevilli zrozumiałem, że ta otoczka niezwyciężoności dotyczy każdej drużyny. Będąc w stanie uniknąć wślizgów i powstrzymując napastników w końcu to do mnie dotarło. To jest prawdziwy futbol.

Odłożyłem więc pada na bok i zacząłem myśleć o tym wszystkim. Jak Ty będąc trenerem przeciętnej drużyny zagrałbyś przeciwko takiego zespołowi jak Barcelona? Chwila zastanowienia. Zwróć uwagę na to jak Inter rozegrał spotkanie na Camp Nou podczas ostatniego półfinału Ligi Mistrzów, a zrozumiesz o co mi chodzi. Tutaj nie chodzi już o zatrzymanie piłkarza wślizgiem, ale o umiejętne ograniczenie ich pola gry i zdolności do szybkiego rozgrywania piłki.

To właśnie jest PES 2011.

Na początku powiedzmy parę słów o tym nowym systemie obrony i o tym jak należy używać go podczas gry. Pierwszy wariant to naciskanie klawisza X (nominalnie jest to podanie) i strzałek lub gałki w kierunku własnej bramki. Jest to kluczowe narzędzie przeciwko szybkim i zwinnym piłkarzom. Zdolność do unikania fauli  i przyzwoitej precyzji jest dostępna dla każdego gracza ze średnią techniką, a to oznacza, że każda próba wbiegnięcia w pole karne skończy się stratą piłki, dlatego więc ten manewr ma kluczowe znaczenie podczas meczu. Dodatkowo naciskając Kwadrat przywołujemy do pomocy kolegę z drużyny i również ten element działa bardzo dobrze.

Drugi manewr obrony nazywany jest śledzeniem i wykonuje się go przez samo przytrzymanie klawisza X. A teraz duża zmiana do której długo będziecie się przyzwyczajać: wciskając X nie wykonamy wślizgu! No właśnie, od teraz sprawiamy, że nasz gracz będzie bieg blisko nie próbując sfaulować przeciwnika, odebrać mu piłki czy zastawić drogi.

Ostatni manewr to właściwie walka bark w bark, a wykonuje się ją poprzez naciskanie przycisku X i skierowaniu gałki bądź krzyżaka w stronę piłkarza drużyny przeciwnej, który w danym momencie jest w posiadaniu piłki. I to jest właśnie klucz do zrozumienia zasad nowej taktyki obronnej. I pomimo tego, że te manewry są łatwe do wykonania to godzinami będziecie doprowadzać ich znajomość do perfekcji.

Jak pomyślimy na spokojnie, ten nowy system jest wprost genialny i wprowadza ten ważny aspekt symulacji, którego od dawna brakowało w PESie. Nie jest on zbyt skomplikowany, a jest wprowadzony w taki sposób, że zwiększa poczucie realności rozgrywanego spotkania. Nie ważne jak dobrym graczem jesteś to i tak tacy piłkarze jak Messi i Iniesta miną Cię jak tyczkę treningową jeśli ruszysz na nich bez żadnego planu - zupełnie jak w prawdziwym świecie. Oczywiście że lepsi obrońcy są w stanie podjąć walkę ze słabszymi napastnikami, dlatego że indywidualność zawsze będzie w PESie najważniejsza, ale piłkarze z wysokim współczynnikiem techniki i dryblingu zawsze będą w stanie zrobić sobie miejsce na boisku. To ile miejsca pozostawisz przeciwnikowi na boisku zależy już tylko od Ciebie.



Drybling w PES 2011

Chciałoby się krzyczeć na głoś, że PES 2011 ma 360 stopniowy drybling w grze. I zostało to wprowadzone dokładnie w taki sposób jakiego każdy oczekiwałby po grze PES. Każdy najdrobniejszy ruch jest kluczowy i jest wpływa na to co dzieje się na boisku.

Jeden z kluczowych powodów dla których Seabass wprowadził nowy system obrony jest właśnie drybling i pełna swoboda zagrań tych najlepszych piłkarzy świata. On zawsze chciał, aby każdy z piłkarzy mógł pokazać to w czym jest najlepszy i dlatego tak wiele pracy zostało włożonej w ten nowy system dryblingu.

Iniesta i Messi mają fantastyczne umiejętności w posiadaniu piłki, trzymaniu jej blisko nogi i poruszaniu się z nią z łatwością w każdym możliwym kierunku. Nawet wtedy, gdy stawiasz czoło kilku otaczającym Cię obrońcom, możesz próbować manewrować pomiędzy nimi, jeśli tylko postanowią odebrać Ci piłkę. Jeśli nie to zawsze masz opcję, że możesz oddalić się od zagrożenia i zagrać piłkę do lepiej ustawionego partnera z drużyny.

Taki rodzaj zagrywki sprawia, że obrona przeciwnika może zostać rozbita, ponieważ przeciwnik nie jest w stanie ruszyć na Ciebie i siłą odebrać piłki nad, którą masz pełną kontrolę. Sensem takiej taktyki jest wycofanie się i wyczekiwanie aż przeciwnik popełni błąd, dając Ci szansę na odebranie mu piłki. Zupełnie jak w realnym świecie.

Ten nowy drybling bardziej polega na technice niż dokładności zagrań, dlatego nawet powolny pomocnik wysokiej klasy może uniknąć wślizgu, obrócić się szybko i zagrać podaniem do innego piłkarza.

Dopiero pełne zrozumienie dryblingu pozwoliło mi opanować grę w obronie i poczuć respekt do wysoce technicznych piłkarzy oraz nauczyło jak wykorzystywać drybling i jak się przed nim bronić.

>Źródło: REJESTRACJA lub LOGOWANIE


REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
[/quote]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 11:15:29 wysłana przez maciek_pl »

Offline Miszczu11

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1016
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 30.11.2009r.
  • VR46
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2010, 10:48:49 »
łoo czyli znów będą piłkarze nie do okiwania :/

Offline Cesc Fabregas

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Wejherowo
  • Wiadomości: 699
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2008r.
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2010, 10:50:26 »
Tylko ucząć się krok po kroku można opanować PES 2011, a będzie to wymagać wielkiej cierpliwości.

Może to dziwne, ale wcale się nie zdziwiłem :D
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Cytuj
za dużo jest tutaj cienkich pipek

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - moje bramki online :)

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2010, 12:21:31 »
łoo czyli znów będą piłkarze nie do okiwania :/
Jak nie umiesz kiwać to nie okiwasz i tyle.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

Offline vares999

  • Amator
  • *
  • Join Date: Maj 2010
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.05.2010r.
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2010, 12:29:53 »
Ło, z tego tekstu wynika, że PES to najlepsza kopanka na rynku. Trzeba kombinować, myślec, ustawiać taktykę... Tylko dlaczego w żadne słowo nie wierzę? Cały tekst pisany z mitomańską manierą, przywoływanie prawdziwych spotkań, żeby pokazać zawiłości taktyczne, blah. I ten drybling 360* - dlaczego na żadnym gameplayu tego nie widać? Wszyscy grają na krzyżakach?

Offline decxs

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Goleniów
  • Wiadomości: 114
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.11.2009r.
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2010, 14:17:40 »
wszystko wyjdzie w praniu:P

Offline Shakur77

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 160
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.06.2009r.
  • I Belong To Jesus
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2010, 15:29:03 »
Wkońcu nooby przestaną podawać cały czas na Messiego i lecieć przez całe boisko, mijając obrońców jak tyczki...

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2010, 15:33:22 »
Na tych gemeplayach 360 stopniowego dryblingu nie widziałem;)
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline unkas

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 486
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.03.2007r.
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2010, 20:06:30 »
to co ogłasza sebass to pic na wodę fotomontaż i powtórka jak co roku '' kupcie wszystko poprawiliśmy  lepiej się kiwa podaje itp.itd....'' po paru meczach online można stwierdzić czy ta gra jest ok czy nie z tych wszystkich gameplayow raczej się na hit nie zanosi a juz na pewno nie na poprawę obrony i bramkarza ...

Offline Miszczu11

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1016
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 30.11.2009r.
  • VR46
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2010, 21:07:12 »
Jak nie umiesz kiwać to nie okiwasz i tyle.
na razie sam nie umiesz ;p bo nie grałeś w 2011
ale jak jest napisane, że z trudem się okiwa ;/

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2010, 08:44:57 »
a ja uważam, że już samo to iż coś kombinują z nowymi sposobami obrony jest naprawdę świetne, poza tym pisaliśmy już że nawet w BaLu będzie taka opcja, że naciskasz przycisk i cały zespół wywiera pressing na przeciwniku a tego w PESie nigdy nie było

Offline cola-GKS

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 44
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.12.2009r.
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2010, 11:10:34 »
nawet w BaLu będzie taka opcja, że naciskasz przycisk i cały zespół wywiera pressing na przeciwniku a tego w PESie nigdy nie było

Jak nie było? Zagraj sobie w PES 10 drużynami i naciskaj kwadrat (strzał) gdy rywal ma piłkę :P Jak naciskasz krzyżyk (podanie) to też kontrolowany przez Ciebie gracz wywiera presing :P

Offline mari19

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Zielona Góra
  • Wiadomości: 29
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.10.2008r.
  • Imp@s$ible I$ N@th!ng
    • http://img36.imageshack.us/i/gifbinmuhammadalidodgin.gif/
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2010, 14:33:59 »
Jeżeli to co piszą jest prawda, to znaczy że moja obrona będzie praktycznie nie do przejścia, grając ulubionym zespołem czyli Atletico Madryt stosuje regularnie pressing, albo podbiegając do skrzydła obrońcą zostawiam go bez kontroli(sam walczy), a jak ktoś kombinuje to z powrotem kontroluje zawodnika w najlepszy dla mnie możliwy sposób gdyż pressing przydaje się do naciskania na zawodnika, a w sytuacji 1vs1 obrońca na napastnika lepiej się trochę cofać, próbować przewidywać ruchy przeciwnika i/lub wślizg. Ten cały X czy kwadrat to standard pressingu w PES 2010, więc jeżeli obrona ma grac jeszcze lepiej jest to dla mnie bardzo dobra wiadomość. A jeżeli chodzi o atak stylu jestem pewien na 99% że go zmienię, gdyż gram nietypowo, i gram tak dobrze na ile mi przeciwnik pozwoli i oczywiście jaki styl preferuje. Tyle. PES 2011 jak nie będzie miał tych przestojów zawodników, zwody będą szybsze, strzały bez opóźnienia a do tego realna obrona i ustawienia zawodników gra będzie doskonała.

Offline vares999

  • Amator
  • *
  • Join Date: Maj 2010
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.05.2010r.
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2010, 11:48:21 »
Doskonała? Oj, marna ta twoja idealna gra widzę, oj marna.

Offline Marcin250

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2010
  • location:
  • Wiadomości: 78
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.05.2010r.
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2010, 22:24:03 »
Powie Mi ktos dokladnie,bo nie zbyt zrozumialem.Czy po nacisnieciu kwadratu na padzie,nasz zawodnik bedzie stosowal pressing czy juz nie? I czy ta opcja bedzie mozliwa ,czy pozostanie tylko galka od pada?

Offline Matikte

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.11.2009r.
  • I like to smoke weed ;]
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2010, 09:51:24 »
Naciskasz kwadrat - jeden z zawodników twojej drużyny wywiera pressing na rywalu
Naciskacz krzyżyk - KONTROLOWANY przez Ciebie zawodnik stara się odebrać piłkę

To JUŻ JEST w PES 2010.

Offline Bayern

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Sie 2006
  • location: Chełm
  • Wiadomości: 248
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.08.2006r.
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2010, 12:43:50 »
hahhahahahha co to jest ???? Nie podchodzic do przeciwnika bo cie minie???? To mam kryc na radar i czekac az kolega pobiegnie skrzydlem i wrzuci do niekrytych (jak zawsze) napastnikow??

Offline falcon87pl

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 194
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.10.2008r.
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 29, 2010, 13:52:01 »
hahhahahahha co to jest ???? Nie podchodzic do przeciwnika bo cie minie???? To mam kryc na radar i czekac az kolega pobiegnie skrzydlem i wrzuci do niekrytych (jak zawsze) napastnikow??

Wyjasnie Ci na przykladzie. Zalozmy ze grasz ManU. Twoj kolega leci prawym skrzydlem zeby wrzucic do niekrytych napastnikow i strzelic Ci 5 takiego samego gola w meczu. Ale Ty poczytales na forum jak sie przed tym bronic i sie nie dasz !!!

TRZYMASZ KWADRAT dzieki czemu Evra leci jak szalony osioł za Twoim kumplem probujacym wrzucic(jak dogoni to bedzie automatycznie probowal zabrac pilke), a Ty sobie sterujesz Ferdinandem, którym wbiegasz w srodek pola i czekasz na jego wrzutke.

Jezeli sytuacja wyglada tak ze Ferdinand jest niedaleko Evry, a kolega rezygnuje z wrzutki to masz 2 opcje:

a) Dalej TRZYMASZ KWADRAT (Evra dalej cisnie skrzydlowego), a Ty podbiegasz Ferdinandem i cisniecie go we dwoch zeby zabrac pilke.
b) Przejmujesz sterowanie nad Evra i TRZYMASZ IKS (klasycznie) zeby mu zabrac pilke.

Jezeli tego nie stosowales do tej pory, to Twoja gra obronna byla uboższa o jakieś 50 % :) I duzo osob co narzeka ze nie da sie zatrzymac Messiego czy Ronaldo to wlasnie tego nie stosuje i wtedy nie ma sie co dziwic ze bez ASEKURACJI ciezko ich zatrzymac.

Wiadomo ze wymaga to wprawy bo jak bedziemy ciagle kwadrat trzymac to nam sie luki bede robic, ale jak juz sie opanuje to jest to wspaniale narzedzie ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 13:54:01 wysłana przez falcon87pl »
"FIFA still does a good job, but it just doesn't seem to tweak our footballing nipples the same way."

Offline Matikte

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.11.2009r.
  • I like to smoke weed ;]
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 29, 2010, 16:02:30 »
No właśnie, ten element u mnie to po części podstawa np. mojej gry ale i katastrofa. Gdy cofam się do obrony to praktycznie ciągle trzymam i R1 i kwadrat, a potem dochodzi jeszcze X i tylko wystarczy w PES 2010 trzymać te przyciski a odbieramy piłkę. Dlatego czekam na nowe warianty obronne w 11 ;p

Offline paxx

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.03.2007r.
Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 31, 2010, 12:13:30 »
hahahahahah

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Drybling i Obrona w PES 2011
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 31, 2010, 12:13:30 »