Autor Wątek: Problem z pamięcią wirtualną  (Przeczytany 9571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kalul92

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2012r.
Problem z pamięcią wirtualną
« dnia: Styczeń 14, 2016, 15:04:26 »
Mam problem z odpaleniem PESa 2010 w pełnej rozdzielczości. Otóż mam monitor który bez problemu powinien odpalić PESa w rozdzielczości 1920x1080. Wcześniej gdy miałem podłączony inny komputer na Win7 problemów nie było. Teraz podłączyłem laptopa z Win10 i problem jest. Jeśli chodzi o kartę graficzną to wykrywa ją bez problemu. Jedynie z VRAM ma problem:
CPU: Intel(R) Core(TM) i5-3317U CPU @ 1.70GHz x 4 (1.70Ghz) - OK
RAM: 11.9 GB - Good
GPU: NVIDIA GeForce GT 740M    (PS3.0/VS3.0) - OK
VRAM: 32 MB - Unable
Ktoś wie jak przydzielić więcej tego VRAM? Bo w tym chyba jest problem.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Problem z pamięcią wirtualną
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2016, 15:14:40 »
Problemem może być sam system i sterowniki.

Cytuj
Ktoś wie jak przydzielić więcej tego VRAM? Bo w tym chyba jest problem.

Nieraz aby znaleźć odpowiedz na swoje pytanie, trzeba wiedzieć co znaczą pewne pojęcia :) VRAM to pamięć współdzielona grafiki i ramu w pcie, w tym przypadku błędnie odczytuje settings.exe pamięć domyślna twego procesora CPU i grafiki zintegrowanej, a nie karty graficznej geforce.

Ustaw w opcjach karty graficznej, GeForce aby była ona główną kartą graficzną dla systemu. Ustaw też dla 3D all na wydajność.

Kliknij prawym myszy na settings.exe > właściwości > zgodność > i na dole zaznacz "Wyłącz skalowanie..." i OK
Teraz sprawdź dla opcji medium i high, czy masz max rozdzielczość, jaka chcesz, w settings.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2016, 15:15:21 wysłana przez we'street »

Offline kalul92

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2012r.
Odp: Problem z pamięcią wirtualną
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2016, 15:47:45 »
Pozmieniałem tak jak mówiłeś jednak bez efektu. Jednak ten plik settings kartę GeForce widzi bo wyświetla się NVidia GeForce... a nie Intel HD Graphics tylko jakoś nie może przydzielić tego VRAM.

W międzyczasie udało mi się zmienić w BIOSie opcję DVMT Pre-Allocated z 64MB na 512MB i teraz w VRAM mam 480MB i jest już OK, natomiast nadal nie ma dostępnych większych rozdzielczości niż 1280x720.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Problem z pamięcią wirtualną
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2016, 16:47:50 »
Odinstaluj sterowniki od karty graficznej.
Ściągnij najnowsze ze strony producenta karty, poz win 10 i zainstaluj, po resecie pcta sprawdź czy dobrze settings przypisuje rozdzielczość. Pamiętaj aby na monitorze też ustawić max rozdzielczość.

Ewentualnie ustaw rozdzielczość też poprzez kartę graficzną, nie systemowy panel sterowania.

Jak nic nie pomaga, to nie wiem, pytaj na forach komputerowych.

Offline kalul92

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2012r.
Odp: Problem z pamięcią wirtualną
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2016, 16:57:04 »
Ok.
Generalnie mimo że pokazuje VRAM Unable to gra się odpala. Jednak obraz zdecydowanie słabej jakości, taki rozmazany.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Problem z pamięcią wirtualną
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2016, 17:00:32 »
Rozmazany pewnie przez efekt zwany Blur, są cracki przerobione aby taki efekt usunąć, nie pamiętam czy ten pes miał to.

settings pes'a zawsze ma problemy z rozpoznawaniem sprzętu, nie patrz na to (zwłaszcza na VRAM), grę uruchamiaj z "procesem nvidia" zawsze, dla pewności :)

Offline kalul92

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2012r.
Odp: Problem z pamięcią wirtualną
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2016, 18:02:10 »
No tak też uruchamiam. Wyświetlił się błąd, że niby niespełnione wymagania sprzętowe, ale gra się uruchomiła i działała. Przeinstalowanie sterowników nie pomogło. Spróbuję wyeliminować efekt blur i zobaczymy czy coś pomoże. Będę szukał dalej.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Problem z pamięcią wirtualną
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2016, 18:02:10 »