Autor Wątek: TAKTYKA - PES 2011  (Przeczytany 85620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lukaszeq

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 872
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2008r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 15, 2010, 03:00:41 »
To nowoczesna piłka że obrona podłącza się do ataków. Akurat u mnie grając Chelsea po skrzydłach wbiegają Bosingwa i Ashley Cole ale automatycznie Malouda i Anelka delikatnie się cofają. Tak to teraz w piłce wygląda :P

Offline bikerek

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Gru 2006
  • location: Wrocek
  • Wiadomości: 155
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.12.2006r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 15, 2010, 22:33:54 »
wiem że tak to wygląda, ale ja lubię mieć wpływ na to co robią moi zawodnicy.

Offline SirMaślak

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.06.2010r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 15, 2010, 19:26:06 »
Mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi zrobić screeny przedstawiające poszczególne umiejętności piłkarzy: Higuaina, Musta Ozila i Angela DiMarii? Potrzebne jest mi to do PESa 2010. Jak się nie mylę, to trzeba wejść w Edit -> Players -> Edit Player -> Real Madryt -> wybrany zawodnik -> Ability Settings.
Byłbym bardzo wdzięczny!

Offline Sprinter.

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Dęblin k. Warszawy
  • Wiadomości: 731
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.04.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 16, 2010, 08:28:11 »
Mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi zrobić screeny przedstawiające poszczególne umiejętności piłkarzy: Higuaina, Musta Ozila i Angela DiMarii? Potrzebne jest mi to do PESa 2010. Jak się nie mylę, to trzeba wejść w Edit -> Players -> Edit Player -> Real Madryt -> wybrany zawodnik -> Ability Settings.
Byłbym bardzo wdzięczny!

3maj

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline SirMaślak

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.06.2010r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 16, 2010, 10:09:28 »
Naprawdę wielkie dzięki! :)

Offline Roter80

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.10.2009r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 20, 2010, 19:51:30 »
Witam. Zastanawiam się jak dużo w sobie symulator jakim jest pes ma w sobie prawdziwej piłki pod względem taktyki. Zobaczcie ten film, polecam ( o taktyce 4-3-3 Fc. Barcelony)
 Gramy często tym ustawieniem, może coś Wam to wniesie do gry. Napiszcie co myślicie. Pozdrawiam
Uefa.com

REJESTRACJA lub LOGOWANIE


ps. Ściągnąłem pirata, fife11, żeby sprawdzić o co tyle szumu.
I po pierwsze musiałem skonfigurować pada bo grałem pierwszy raz w fife. Jest po prostu inna. Moim zdaniem mniej grywalna a to jest najważniejsze. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2010, 19:58:42 wysłana przez Roter80 »
Chodzi o to żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika.

Offline Scarface

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 179
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.01.2009r.
  • first you get the money, then you get the power...
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 20, 2010, 20:24:57 »
Ja, niestety znam sposób na pewne tak na 70% zdobycie bramki na najwyższym poziomie trudności z najlepszymi drużynami. Grałem w ML mecz moim Auxerre z mistrzem z mojego pierwszego sezonu - Marsylią. Pobiegłem skrzydłowym przy linii bocznej na skrzydło aż do końcowej linii i zamiast wrzucać obróciłem się o 180 stopni (obrońca stał blisko ale nie atakował), obróciłem się znów w stronę linii końcowej, i wrzuciiłem. Główka, gol. Potem strzelili mi bramkę wyrównującą, następnie znów pobiegłem na skrzydło, poodwracałem się kilka razy patrząc jak Jeleń i koledzy są ustawieni i gdy dobrze się ustawili wrzuciłem. Główka, gol. Potem jeszcze tak cztery razy i było 6:1 na koniec. Następny mecz z Manchesterem United. Schodzę na skrzydło,obracam się 2 razy, wrzutka, Dzeko, gol z główki, potem ta sama akcja, Dzeko gol z nogi, a obrońcy śpią.
      Napisałem to żeby pokazać że szkoda że taką fajną grę (dość trudne tworzenie akcji środkiem) skopali takim elementem. Mógłbym nie schodzić na skrzydło, ale kurde, czy ja sam mam sobie utrudniać grę?

Offline kuba_kg

  • Amator
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.05.2009r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 21, 2010, 14:13:10 »
Ja nie rozumie gra nie ma jeszcze miesiąca, a co niektórzy się rozpisują, że coś zostało "skopane". Trzeba trochę więcej pograć w PES'a żeby wysunąć takie stwierdzenia. Moim zdaniem ogólnie Pro Evolution Soccer jest genialną symulacją piłki nożnej. Moja ocena najnowszej części jest bardzo dobra pod względem wizualnym. A co do reszty to trochę się pozmieniało ale to dla tego, że kipa z KONAMI chce cały czas rozwijać tą grę (moim zdaniem duży + dla nich za to). Trzeba się trochę przyzwyczaić do zmian ale to z czasem, a nie pisać, że coś jest skopane.
W tej części trzeba się więcej namęczyć żeby ładnie skonstruować akcję i mi to pasuję!
Fakt, że ciężej póki co się gra, ale jak się dojdzie wprawy i pozna wszystkie możliwości zachowania w grze ( bo póki co cały czas ją poznaję ) to gra będzie jeszcze piękniejsza.

Offline Bogo_Chelsea

  • Amator
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Zamość
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2009r.
  • ONLY ONE DI MATTEO
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 21, 2010, 15:06:58 »
Ja mam jedno pytanie dotyczace zawodnika bo widzialem na trailerze ze da sie graczowi ustawic 4 tricki i on je wykonuje po wciscnieciu danego przycisku tylko ze nie moge tego znalezc i nie wiem gdzie to sie szuka jesli ktos wie to niech napisze z gory dzieki.
Co do naśladowaniu NEDERLANDA- tak.. muszę się przyznać. To mój osobisty bóg, jest moim guru! Jak można go nie wielbić?!

Offline kuba_kg

  • Amator
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.05.2009r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 21, 2010, 15:30:37 »
opcje przypisywania tricków  masz chyba w dolnym menu gdy już wybrałeś drużynę jaką grasz

Offline Proti#13

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location: Ostrów Wielkopolski
  • Wiadomości: 391
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.10.2010r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 21, 2010, 16:14:25 »
A jest jakaś opcja odpowiadająca za zmienianie się pozycjami na boisku? Jeśli gram Barcą, chociaż w tej odsłonie gry zrobiłem to parę razy dopiero, to D. Alves zamienia się pozycją z Xavim, Iniesta czasami schodzi na stopera...to jest strasznie denerwujące, gdy widzi się żółwia Puyola np. na skrzydle... ciągle gram BVB Dortmund i jakoś jest mniej takich zamian, aczkolwiek też się zdarza, że Piszczek z prawej obrony wędruje na środek napadu, zmieniając się przy tym z Owenem...

EDIT: Co to jest tryb "Coach mode" podczas wyboru składu? Jeśli jest OFF, tzn., że nie mogę zmieniać ustawień podczas meczu?
EDIT 2: Już wiem, Coach mode włączony oznacza, iż nie mamy kontroli nad zawodnikami.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 17:49:59 wysłana przez Proti#13 »

Offline ~Ferdynand

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.09.2010r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 21, 2010, 21:01:27 »
Wszystko ładnie pięknie, ale gdzie się podziała forma piłkarza, bo w online to ja nie wiem, który zawodnik powinien zejść na ławke.

Offline Proti#13

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location: Ostrów Wielkopolski
  • Wiadomości: 391
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.10.2010r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 21, 2010, 23:05:27 »
Wszystko ładnie pięknie, ale gdzie się podziała forma piłkarza, bo w online to ja nie wiem, który zawodnik powinien zejść na ławke.
Zmienia się pozycja/forma/umiejętności klawiszem Z i C lub Q i E.

Offline kristof26

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 235
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.04.2009r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 21, 2010, 23:58:36 »
A jest jakaś opcja odpowiadająca za zmienianie się pozycjami na boisku? Jeśli gram Barcą, chociaż w tej odsłonie gry zrobiłem to parę razy dopiero, to D. Alves zamienia się pozycją z Xavim, Iniesta czasami schodzi na stopera...to jest strasznie denerwujące, gdy widzi się żółwia Puyola np. na skrzydle... ciągle gram BVB Dortmund i jakoś jest mniej takich zamian, aczkolwiek też się zdarza, że Piszczek z prawej obrony wędruje na środek napadu, zmieniając się przy tym z Owenem...

EDIT: Co to jest tryb "Coach mode" podczas wyboru składu? Jeśli jest OFF, tzn., że nie mogę zmieniać ustawień podczas meczu?
EDIT 2: Już wiem, Coach mode włączony oznacza, iż nie mamy kontroli nad zawodnikami.
Jest taka opcja ustawienia zmiany pozycji zawodnikow.Jak wybierzesz druzyne to wchodzisz w game plan-choose manually dajesz yes.Pozniej zjezdzasz na dol i dajesz team style-position switch i tam ustawiasz czestotliwosc zmiany pozycji wedle zyczenia.Mysle ze pomoglem.

Offline Proti#13

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location: Ostrów Wielkopolski
  • Wiadomości: 391
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.10.2010r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 22, 2010, 14:29:55 »
O tak! Pomogłeś i to bardzo. Dziękuję bardzo :)

Offline Scarface

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 179
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.01.2009r.
  • first you get the money, then you get the power...
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 22, 2010, 15:37:21 »
Ja nie rozumie gra nie ma jeszcze miesiąca, a co niektórzy się rozpisują, że coś zostało "skopane". Trzeba trochę więcej pograć w PES'a żeby wysunąć takie stwierdzenia. Moim zdaniem ogólnie Pro Evolution Soccer jest genialną symulacją piłki nożnej. Moja ocena najnowszej części jest bardzo dobra pod względem wizualnym. A co do reszty to trochę się pozmieniało ale to dla tego, że kipa z KONAMI chce cały czas rozwijać tą grę (moim zdaniem duży + dla nich za to). Trzeba się trochę przyzwyczaić do zmian ale to z czasem, a nie pisać, że coś jest skopane.
W tej części trzeba się więcej namęczyć żeby ładnie skonstruować akcję i mi to pasuję!
Fakt, że ciężej póki co się gra, ale jak się dojdzie wprawy i pozna wszystkie możliwości zachowania w grze ( bo póki co cały czas ją poznaję ) to gra będzie jeszcze piękniejsza.
kuba_kg proszę Cię naucz się czytać ze zrozumieniem. Ja jestem wielkim fanem serii PES/ISS od wersji '98 a w mojej wypowiedzi nie napisałem że trudno zdobywać bramki środkiem więc gra jest "głupia", tylko napisałem że to dobrze, a co do kwestii tych wrzutek to nie muszę grać w grę rok aby stwierdzić że ten element jest skopany, skoro zdobywam 6 bramek w jedny meczu w ten sam sposób (ps. rozegrałem już półtora sezonu).

Offline zujakvip

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Barcelona:D
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.11.2009r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 23, 2010, 14:07:38 »
Widzę że w tym roku taktyka jest ROZBUDOWANA i to w dużej ilości...Btw. Nie da się ustawić tego paska z nazwiskami koło "boiska" tego na dole ? Teraz zawodnicy biegają z nazwiskiem na głowie, nie da się ustawić tak jak kiedyś ?

a co Ci w tym przeszkadza ;)

Offline Mario7777777

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.11.2009r.
  • I Love this game
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 24, 2010, 11:00:27 »
Witam
Lubię pobawić się trochę taktyką przed meczem ale za bardzo nie kumam o co chodzi w ustawieniach "management seting"
Fajna opcja że z góry można zaplanować na cały mech różne sposoby gry, ale są tam trzy zakładki "LEADING" "LEVEL" "TRAILING" - do czego one służa jaką mają funkcję.
I jeszce małe pytanko co oznacza "sliding tackle" w auto trigger setting. Z góry dziękuję lepiej zorientowanym za odpowiedź.

Offline sumik175

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Przeworsk
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.02.2010r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 24, 2010, 14:13:52 »
a tak wogóle to nie ma zabardzo jak pobawić się w taktyki w pes 11 , mało jest tyych opcji :( chodzi mi głównie o indywidualne taktyki dla zawodnika , fakt jest krycie , pozycja ale to tylko tyle :(((
moje gg 7428724

Offline smietanka

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.09.2010r.
Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 25, 2010, 19:05:52 »
No są to opcje taktyki :
"LEADING" - gdy prowadzisz
"LEVEL" - gdy remisujesz
"TRAILING" - kiedy przegrywasz (czyt. gonisz wynik:D)

Chyba, że źle czytam w myślach KONAMI ;P bo nigdzie tego nie pisali...

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: TAKTYKA - PES 2011
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 25, 2010, 19:05:52 »