Autor Wątek: Tiki-taka  (Przeczytany 1670 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Fabregas4

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 10
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.01.2011r.
Tiki-taka
« dnia: Luty 26, 2011, 21:19:39 »
Witam ;)

Założyłem już podobny temat w dziale PES 6 ale tam to już chyba nikt nie siedzi  :(
No,więc chciałem powiedzieć ,że gram w swojego ukochanego PES 6(uważam ,że to najlepsza gra o futbolu) na konsoli około 2 lata ;D Świetnie sobie radzę na Topplayer.
Choć nie jestem fanem Barcelony to uwielbiam oglądać jej grę ;D Zainspirowany jej stylem ,postanowiłem ich grę przenieść na konsole.Wychodzi mi to całkiem dobrze. 8)
Ale co to jest do cholery ta tiki-taka?
Tiki-taka to gra polegające na wymianie dużej ilości krótkich podań w celu stworzenia sobie przestrzeni na boisku,do tego do chodzi jeszcze gra wysoko pressingiem oraz utrzymanie się przy piłce(moje średnio to około 60-66%).
Moja formacja wygląda tak:
---------DMF------------
-------CMF--------------
------------AMF---------
------SS----SS----SS---
Oczywiście obrona(4) standard :)

Założyłem ten aby spytać co sądzicie o tej taktyce oraz powiedzieć coś o waszym stylu gry ;)

Moim zdaniem to bardzo efektowna i efektywna taktyka ale jak jej dobrze nie opanujemy i nadziejemy się na kontrę(w dodatku z mądrym przeciwnikiem)to mamy ciężką sytuację  :D
Uwielbiam tak grać,mając ciągle piłkę i kontrolę nad meczem,preferuje grę środkiem oraz ustawiam aby wszyscy mieli obronne na maksa(futbol totalny).
To chyba tyle jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to napisze :)
Pozdrawiam  ;)

PS: Jeżeli wybrałem zły dział to wybaczcie ,jestem tu od niedawna  :P
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 21:22:24 wysłana przez Fabregas4 »

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Tiki-taka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2011, 17:32:21 »
Dopiero teraz znalazłem ten temat i mam takie przemyślenie... ile minut masz mecz? Bo jak standardowo 10 min. to raczej przy utrzymywaniu się przez 60% przy piłce nie strzelasz więcej niż 1/2 gole na mecz?... tak ja mam przynajmniej w 2011, bo w 6 zbyt dużo nie grałem
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline paxx

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.03.2007r.
Odp: Tiki-taka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2011, 22:41:53 »
hyhy z kompem może i dobra takta lecz na online już nie pograsz sobie tak :)

Offline Fabregas4

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 10
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.01.2011r.
Odp: Tiki-taka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2011, 16:38:04 »
Dopiero teraz znalazłem ten temat i mam takie przemyślenie... ile minut masz mecz? Bo jak standardowo 10 min. to raczej przy utrzymywaniu się przez 60% przy piłce nie strzelasz więcej niż 1/2 gole na mecz?... tak ja mam przynajmniej w 2011, bo w 6 zbyt dużo nie grałem

No,więc mecz ustawiam na 10 min. ,średnio strzelam 2 gole nam mecz.Tak,po za tym nie gram już w PES 6 ,gdyż spaliła mi się płytka  :D

paxx

Grałem z kuzynem i bratem ,rożnie to wyglądało,raz potrafiłem całkowicie zdominowac grę a raz grałem kompletny piach :( Więc,jeżeli dobrze opanujesz ten styl to jesteś wręcz nie pokonany ;D

Tak,po za tym,gdy grałem z nimi to czasami wystarczył jedna kontra i było po mnie.Straciłem i piłka od razu do skrzydła,potem wiecie jak to musiało wyglądac...Strasznie byłem tym zdenerwowany :)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Tiki-taka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2011, 16:38:04 »