Autor Wątek: Internet 1mb  (Przeczytany 8001 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Przemo1994

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 701
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Fc Barcelona - Wszystkich Pokona !
Internet 1mb
« dnia: Lipiec 28, 2011, 16:23:42 »
                                                                                   Witam

         Posiadam (narazie) internet od neostrady (telefoniczny) 1mb, w tym roku moze bede mial zmieniony na troche wyzsza predkosc, ten 1mb  podzielony jest aktualnie na dwa kompy, tzn podlaczony routerem i w trakcie grania online, jak hostuje tzn ja jestem gospodarzem, to nie mam zbytnio lagow, moze minimalne sie zdarza ale nie ma meczu bez minimalnych lagow ale lagow prawie nie mam, natomiast regularnie scina obraz, czasem pojawiaja sie zwolnienia, nie duze ale sie pojawiaja, nie caly czas ale co kilkanascie sekund co 20-30 sekund, da sie grac bo nikt nie narzeka ale ja bym nie chcial tych zwolnien, lekkiego scinania obrazu, ma ktos moze pomysl co by z tym zrobic ? Tylko nie mowcie o czyszczeniu rejestrow, wirusow, defragmentacji dyskow itp. bo to juz robilem. Mierzylem ping na speedtest.net ale nie wiem dokladnie czy dobrze zmierzylem wzialem wybralem moja miejscowosc (Lublin) i cos pisalo pomiar przez Vip-net, przez taka firme , dobra zmierzylem i ping wyskoczyl 101 ale jak wzialem np Rzeszow kolo Lublina prawe, to wyskoczyl ping 60, natomiast jak zmierze na innej stronie to wyskoczylo 48, ma ktos pomysl jak pozbyc sie scin ? Zmiana Windowsa cos pomoze ? W sierpniu sobie kupuje oryginalny Windows 7 Home Premium 32 bit, aha i przypominam, ze gram z ludzmi przez: Pesleague.pl, kompa mam w miare mocnego, na Pesa napewno. Procesor Intel Pentium Dual Core e2220 2,4 ghz (dwurdzeniowy oczywiscie), 4 gb ram ddr 2, Karta Graficzna: Ati Radeon HD 4670 512 mb ddr 3 , Płyta głowna Gigabyte GA-G31M-S2L.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2011, 16:32:25 wysłana przez Przemo1994 »

Offline L.A.

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2010
  • location: Złotoryja
  • Wiadomości: 268
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.07.2010r.
  • Thug Life
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2011, 16:44:29 »
no komp jest dobry jeśli chodzi o grę w PES'a

natomiast martwi mnie twój ping ;]

o ile dobrze się orientuję PES wymaga 192 kb/s a w Neo przy 1mb masz 128 kb/s może to jest przyczyną tego...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2011, 16:47:46 wysłana przez L.A. »
Gdzie Twoje berło? Berło i korona. Gdzie Twoje mistrzostwo? Wisło pier*olona!

Offline Przemo1994

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 701
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Fc Barcelona - Wszystkich Pokona !
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2011, 18:31:24 »
Ehh i pomyslec, ze 1mb kiedys to byl taki dobry internet ...

Offline L.A.

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2010
  • location: Złotoryja
  • Wiadomości: 268
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.07.2010r.
  • Thug Life
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2011, 21:04:53 »
Nie powiem Ci jak PES sprawuje się na 1mb bo nigdy nie grałem na takim łączu...
Gdy miałem 2mb było ok czasami lagi i krótkie zwiechy ale to wiadomo że muszą być bo online w PES nie jest idealny...
Od dziś mam 6mb jest różnica nie powiem ale nadal lagi występują bo muszą :D
Gdzie Twoje berło? Berło i korona. Gdzie Twoje mistrzostwo? Wisło pier*olona!

Offline Przemo1994

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 701
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Fc Barcelona - Wszystkich Pokona !
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2011, 21:08:34 »
Nie powiem Ci jak PES sprawuje się na 1mb bo nigdy nie grałem na takim łączu...
Gdy miałem 2mb było ok czasami lagi ale to wiadomo że muszą być bo online w PES nie jest idealny...
Od dziś mam 6mb jest różnica nie powiem ale nadal jaki występują bo muszą :D

      Ja na wsi mieszkam, wiec mam pare opcji wyboru neta ale nie tak duzych mozliwosci, jak w miescie, moze zaloze radiowke, znajomy ma 8mb i pingi po 23 podobno, wiec pieknie ale ja tam bede sie cieszyl nawet z 2mb, jest chyba pare mozliwosci zalozenia netu roznymi sposobami, a to radiowka, a to vi-max, a to to, a to tamto. Tak pomyslalem aby napisac do Konami poprosic aby obnizyli wymagania (jakims cudem) internetowe Pesa, poniewaz wiele ludzi posiada lacze 1mb i aby idealnie chodzilo na takim łączu ale nie wiem czy to glupie, napisalem tak niedawno, ciekawe czy otrzymam odpowiedz ale to tylko raczej łudzenie sie, o czym ja w ogole mysle ... i tak pewnie nic z tym nie zrobia ale napisalem , poprosilem , zobacze co odpisza ale to raczej czekanie na cud ..., za jakis czas powinienem miec zmieniany internet (chyba).

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2011, 22:23:27 »
Na to raczej nie licz, że KONAMI będzie pod Ciebie jednego robić takie łącze - niestety... :-\ Ja Ci proponuje - wez z salonu PLAY... Nie ma znaczenie czy mieszkasz na wsi, modem jest bezprzewodowy - 3,6 Mb/s, raczej najlepsza oferta na rynku, z tych co inne sieci mają do zaoferowania...
" border="0" border="0

Offline Przemo1994

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 701
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Fc Barcelona - Wszystkich Pokona !
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2011, 22:38:20 »
Na to raczej nie licz, że KONAMI będzie pod Ciebie jednego robić takie łącze - niestety... :-\ Ja Ci proponuje - wez z salonu PLAY... Nie ma znaczenie czy mieszkasz na wsi, modem jest bezprzewodowy - 3,6 Mb/s, raczej najlepsza oferta na rynku, z tych co inne sieci mają do zaoferowania...

Ok, dzieki. Napewno sie zastanowie :P

Offline dusiek800

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2008
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.03.2008r.
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2011, 22:56:57 »
Ja miałem nie tak dawno łącze 1mb (Netia) i grało się ok. Wydaje mi się, że twój problem leży po stronie routera, a dokładniej osoby która w tym samym czasie korzysta z drugiego komputera. Spróbuj grać, kiedy masz pewność, że nikt oprócz ciebie nie korzysta z łącza (2 komputer, telefon z wifi), no i nie zapomnij powyłączać programów, które mogą korzystać z internetu (w tle).

Offline Przemo1994

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 701
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Fc Barcelona - Wszystkich Pokona !
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2011, 09:35:26 »
Najgorsze jest to, ze Neostrada, nie wiem albo sie nie wywiazuje z tego internetu co jeszcze mam, albo nie wiem... bo jak mierzylem sobie przedkosc, to pokazuje mi caly czas 0,85, max 0,90, a wiec do 1mb jeszcze brakuje ... ,a umowa jest na 1mb podpisana. W tym roku moze bd mial nowy net ale dlaczego nie mam pelnego 1mb póki co ? ...  :-\

Offline L.A.

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2010
  • location: Złotoryja
  • Wiadomości: 268
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.07.2010r.
  • Thug Life
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 29, 2011, 12:31:06 »
Najgorsze jest to, ze Neostrada, nie wiem albo sie nie wywiazuje z tego internetu co jeszcze mam, albo nie wiem... bo jak mierzylem sobie przedkosc, to pokazuje mi caly czas 0,85, max 0,90, a wiec do 1mb jeszcze brakuje ... ,a umowa jest na 1mb podpisana. W tym roku moze bd mial nowy net ale dlaczego nie mam pelnego 1mb póki co ? ...  :-\

w umowie masz zapisane "do 1mb" :P więc oni wywiązują się z umowy...
gdy wejdzie ustawa rodem z unii gdzie mówi ona o tym że dostawca musi przynajmniej z oferowanej opcji prędkości dostarczyć 90%...

przykład obecnie:
Pan X ma internet 6mb w umowie jest zapisane że TP zobowiązuje się do wysyłania internetu "do 6mb" czyli może być 4mb, 3mb, 5mb a oni wywiązują się z umowy... gdy wejdzie ta ustawa ww. to np. nie będzie mogła zaistnieć sytuacja w które przy transferze 6mb dostawca będzie dostarczał 3mb bo to już poniżej 90%... a póki co TP ma to w dupie i może napisać że z powodu kiepskiej linii łącze nie pozwala na dostarczanie a że w umowie jest do 6mb to nic z tym nie zrobisz...
Gdzie Twoje berło? Berło i korona. Gdzie Twoje mistrzostwo? Wisło pier*olona!

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2011, 12:37:50 »
Na żadnej radiówce nie pograsz - to co on mówi że ma pingi 23ms to zwykła ściema :D
Niestety do grania w PESa ale i większość gier 2mb to minimum i to obowiązkowo po kablu.

Co z tego, że weźmiesz internet 6mb z PLAY??
Taki internet jest liczony inaczej - on w "porywach" może mieć 6mb.
W internetach radiowych czy komórkowych nie masz pojęcia "gwarantowana prędkość".
Raz masz 6mb, po chwili 2mb, potem 0,5mb itd itd.

Offline Lukaszeq

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 872
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2008r.
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:17:18 »
Poza tym ludzie (w tym także ja) mają neta 20-25 mega, przy ściąganiu dochodzi nawet do 30 megabitów. PES taki już jest że momentami gra spowalnia, czasem coś przeskoczy. W tym pesie może 5 razy miałem warunki czysto lanowe, na około 700 rozegranych spotkań :)

Offline Przemo1994

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 701
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Fc Barcelona - Wszystkich Pokona !
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:56:11 »
Na żadnej radiówce nie pograsz - to co on mówi że ma pingi 23ms to zwykła ściema :D
Niestety do grania w PESa ale i większość gier 2mb to minimum i to obowiązkowo po kablu.

Co z tego, że weźmiesz internet 6mb z PLAY??
Taki internet jest liczony inaczej - on w "porywach" może mieć 6mb.
W internetach radiowych czy komórkowych nie masz pojęcia "gwarantowana prędkość".
Raz masz 6mb, po chwili 2mb, potem 0,5mb itd itd.

Raczej sie z tym nie zgodze, znajomy z wsi kolo Wroclawia ma Radiowy 4mb/s i jakos nie narzeka, gramy ze soba i co najdziwniejsze z zadnym czlowiekiem z pesleague.pl nie mam tak pieknej i plynnej rozgrywki jak z nim, a mieszka odemnie z 500-600 km ale to nie ma roznicy ;p, no w kazdym badz razie musze jakis wziac internet czy radiowy z wyzsza predkoscia, czy z czyms innym, bo ten co mam teraz to moge miec max 1mb bo linia czy cos jest za daleko podciagniete z tp czy cos takiego, do miasta mam aby 5-10 km, ale to za jakis czas bede zmieniac, bo narazie da sie grac w Pes'a ale wolalbym szybsze lacze. Sa rozne sposoby do podlaczenia sie pod internet, takze ... Pozatym technologia idzie caly czas do przodu takze, co jakis czas sa zasiegi zwiekszane i w ogole ale narazie bede musial pomyslec o jakiejs szybszej radiowce, czy cos takiego albo innego typu internetem. Dzisiaj np sciagam najnowsze stery do grafy sciaga sie z predkoscia 30 kb\s ........... i ostatnio w ogole, nie przekracza mi predkosc 100 kb\s sciagania, a w 1mb jest do 128kb\s. Czasami tez zalezy od serwera np. z Rapidshare predkosc mi skacze od 111 kb\s do 20kb\s, na fileserve caly czas plynie po 111kb\s ale ostatnio jakos skacze ta predkosc.  :( Sabbi po kablu sie na wsi nie da zalozyc raczej, a przynajmiej chyba nie u mnie, chyba w ogole na wsi sie nie da kablowego, przynajmiej jak narazie.  :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 15:01:13 wysłana przez Przemo1994 »

Offline Przemo1994

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 701
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Fc Barcelona - Wszystkich Pokona !
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2011, 15:18:24 »
Przepraszam, ze post pod postem ale chyba jest szansa, ze Konami zmniejszy albo poprawi rozgrywke online bo napisalem wczoraj o tym i mi dzisiaj odpisali cos, ze bardzo im zalezy na opinii itd, itp. poniewaz to co gracze mowia, bedzie poprawiane w przyszlosci, cos takiego i cos tam na koniec jezeli dobrze zrozumialem to napisali, ze beda cos tam przyspieszac, nie rozumie za bardzo tekstu, zreszto nie wiem wezcie to przetlumaczcie dobrze: Napisalem im aby zrobili cos z online, aby obnizyli jakos wymagania internetowe do Pes'a, poprosilem poniewaz wiele osob posiada internet o predkosci 1mb i nie moze w danej chwili miec sybszego itd, itp. Oto co odpisali:

Dear customer,

Thank you very much for contacting the Konami customer support team.

Also thank you for your interest in Konami products and for taking the time to send us your feedback.

Feedback and opinions from our players is very import_ant to us in continuing to provide a positive gaming experience, so we will forward your feedback to the appropriate department.
 



Best regards,

Your Konami Support Team

Konami Digital Entertainment GmbH
Berner Str. 103-105
60437 Frankfurt am Main
Germany

Local Court of Frankfurt am Main: HRB Nr. 24990
Managing Director: Kunio Neo, Fumiaki Tanaka
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 15:21:44 wysłana przez Przemo1994 »

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2011, 16:10:34 »
Tak super to angielskiego nie znam, ale z tego co tu widze, to piszą że dziękują Ci za Twój kontakt i czas na wysłanie do nich Twojej opini i że dla nich jest to bardzo ważne... :P ::) (pewnie to jest wzór dla wszyskich odpowiedzi z ich strony...) A na ten adres pod spodem przekazali twoją opinie...
" border="0" border="0

Offline Przemo1994

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 701
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Fc Barcelona - Wszystkich Pokona !
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 29, 2011, 18:09:44 »
Tyle to i ja wiem ale nie bylem pewien jednego zdania ale napisze im jeszcze cos, czy poprawia te online.

Offline franekdolas

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.02.2011r.
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 30, 2011, 08:37:42 »
Ja mam też net 6mb orange po kablu i mam spore lagi , jedna czerwona kreska połączenia w inne gry online mam normalny ping, podczas gry wszystko powyłączane, dzwoniłem do obsługi technicznej routera powiedzieli router jest dobrze skonfigurowany więc jest to widocznie wina twórców gry źle zoptymalizowany multiplayer i nic się na to nie poradzi:D

Offline kozaczek

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 732
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.05.2009r.
  • Arsenal-Lech-Borussia
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 30, 2011, 09:22:56 »
neostrada ma zawsze wysoki ping
" border="0

Offline L.A.

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2010
  • location: Złotoryja
  • Wiadomości: 268
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.07.2010r.
  • Thug Life
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 30, 2011, 12:25:07 »
neostrada ma zawsze wysoki ping
bla bla bla
nie znasz się to lepiej milcz...

mój ping waha się 15-25 i to nie jest dużo...

w niektórych miejscach jest duży w innych mniejszy nie ma na to reguły... to zależy od kilku czynników
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2011, 13:49:35 wysłana przez L.A. »
Gdzie Twoje berło? Berło i korona. Gdzie Twoje mistrzostwo? Wisło pier*olona!

Offline Przemo1994

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 701
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Fc Barcelona - Wszystkich Pokona !
Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 30, 2011, 20:04:38 »
Ja mam też net 6mb orange po kablu i mam spore lagi , jedna czerwona kreska połączenia w inne gry online mam normalny ping, podczas gry wszystko powyłączane, dzwoniłem do obsługi technicznej routera powiedzieli router jest dobrze skonfigurowany więc jest to widocznie wina twórców gry źle zoptymalizowany multiplayer i nic się na to nie poradzi:D

Z ta zle skonfigurowana gra to sie zgodze bo np. wiele osob ma jedna kreske wlasnie w grze online, natomiast np. ja mam czerwona kreske ale jak tworze pokoj to swiatelko polaczenia miga na zolto, a czasami nawet zielono, wiec widac, ze gra, online jest zle skonfigurowane. Mogli by sie za to wziac.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Internet 1mb
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 30, 2011, 20:04:38 »