Autor Wątek: PES 2012: Król powrócił??  (Przeczytany 32707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mar15

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2008
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.06.2008r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 24, 2011, 01:08:25 »
nie da się czytać tego fanboizmu recenzenta do PESa. Wypraszam sobie. Nie mam 12 lat (w tym roku stuknęło 18 :) i nie jestem niedzielnym graczem, a mimo to gram w Fifę i będę w nią grał. Nie uważam broń boże, że PES jest grą do dupy i nadaje się do śmieci, a Fifa w tym roku wygra zdecydowanie. Szanuje fanów kopanki od Konami, ale recenzent jest strasznie nieobiektywny pisząc te brednie na końcu, o tym że "fifa jest dla 12 latków i niedzielnych graczy". Grałeś chłopie w ogóle w Fifę kiedyś ? Może na amatorze tak, ale na Legendarnym wątpię, bo dostałbyś baty. Ale i tak sądzisz, że kopanka EA jest dla dzieciaków z podstawówki...

Beznadziejnie nieobiektywna recenzja. Strasznie głupio recenzować grę, będąc fanbojem serii... Sorry. Ale nie o to chodzi w recenzji panie recenzencie.

Offline vrah

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2011r.
  • leaguehax.pl
    • Status GG
    • Liga HaxBall
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 24, 2011, 01:40:11 »
Bez kitu pes mnie uroczył. Gram w demo potem wlanczam 11 to aż mi sie odechciało. PES 12 bardzo mi sie podoba, nie wiem co pisać, szkoda że nie ma licencji jak fifa ale co. Pes wypalił w tym roku, może i fifa bedzie lepsza ale i tak nie pogram bo moj komputer to juz rupieć ;d

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Liga HaxBall

Offline damianq87

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 342
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.10.2010r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 24, 2011, 02:10:38 »
grywalnoscia tzn poruszaniem sie samym zawodnikiem (plynność) to pes jest lepszy od fify..
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline Pietras8963

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.08.2011r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 24, 2011, 04:22:41 »
Haha PES lepszy od FIFY nie wiem w którym miejscu?.
               Pes   Fifa
Grafika       -      +
Licencja     -      +
ilośc lig      -      +
grywalnosc -      +
naturalnośc -     +
Już nie chce szukac kolejnych atutów FIFY względem PESA bo nie chce pesa już bardziej pogrążac. I teraz zanim coś powiecie negatywnego nt. FIFY PESmaniacy to popatrzcie na swojego "wspaniałego" Pesa który na te lata to jest antykopanka na wszelkie konsole i PC. Jak mam Grac Meyerside Red zamiast Liverpool lub North London zamiast Manchesteru United to dzieki bardzo wolę właczyc FIFE 98 i mam to samo tyle że z licencjami i co widzicie dzisiejszy pes by robił furore w latach 90.

Offline makabra1988

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location: N.M.L
  • Wiadomości: 16
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.03.2011r.
  • only Milan ...
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 24, 2011, 07:41:29 »
Tu kolega, który nap posta prze moim z tym plusem przy grafice na korzyść Fify to przesadził, bo akurat pes ma lepszą oprawę graficzną i choć w tym roku Fifa poszła do przodu i twarze piłkarzy są lepiej animowane to mimo wszystko Pes rządzi, świetnie odwzorowane twarze, piękne powtórki. Oprawa naprawdę powala, ale czas trochę pojechać bo pewne komentarze mnie $!$@#%@!!!!!!! ok.


Es_Sabi czytając Twoją recenzję dema Pro Evo 2012 nie zgodzę się z jednym stwierdzeniem. Mianowicie rozchodzi mi się o kilka zdań odnośnie tezy na temat Fify,a dokładniej stwierdzenia, iż Piłka od EA jest robiona pod niedzielnych graczy tzw. Casuali.Owszem Fifa jest przystępniejsza , łatwiejsza w pierwszych chwilach zapoznania się z grą dla nowych graczy, którzy początkowo nie kumają co się z czym je. Pytanie brzmi czy to źle? Ja zaliczam to na plus.Przecież pierwsze wrażenie z gry decyduje o tym czy ją zakupimy czy też nie. Gra ma nas przyciągać od samego początku obcowania z nią. EA chce przyciągać nowych graczy, i doskonale im to wychodzi dzięki ciężkiej pracy na każdym szczeblu produkcji.Posiadają świetny marketing (reklamy, zwiastuny), dużą i porządnie zrobioną lokalizację(dla przykładu Borek w pesie6 raczej nie wymiatał jako komentator), licencję (duża liczba lig  w tym nasza), gra jest łatwo dostępna w każdej sieci sklepów(dla przykładu pesa 2011 nie kupicie w żadnym empiku) i co najważniejsze sam gra jej gamepaly,miodność feeling, przyjemność z  grania czy to w trybie kariery, czy z kolegami w domu lub przez internet. A im większa liczba konsumentów(graczy), tym dla nas lepiej!!! Dlaczego? Już odpowiadam duża liczba nabywców produktu, którym jest Fifa równa się dużej liczbie graczy, a co za tym idzie większej rywalizacji mnóstwa przeciwników z którymi możemy się zmierzyć, ogrom wyzwań a przecież o to właśnie chodzi a tego typu grach. Po co komu Pes 2015, w którego będzie grać na polskich serwerach 100 osób a w skali światowej zaledwie kilka tysięcy . Konami z pewnością nie chce też aby się stało. Nasi koledzy z kraju kwitnącej wiśni również dążą do pozyskania jak największej liczby fanów. Tylko, że im to tak dobrze nie wychodzi jak chłopakom z EA. Problemem nie jest tu fakt, że Pes nie jest robiony dla casuali tylko fakt, iż seria PRO EVO opuściła poziom. Przestała się rozwijać- 8,9 i 10 odsłona piłki z pod szyldu Japończyków  no cóż były słabe przez co Pes stracił wielu fanów, którzy wybrali Fife ponieważ ta poszła w tym czasie w dobrym kierunku. I co teraz powiecie o dawnych fanach pesa, że mają po 12 lat i są casualami po zamienili PRO EVO na Fife . Stwierdzenie,że Fifa jest grą dla casuali to tak jakby powiedzieć, że gra Counter Strike jest dla niedzielnych graczy bo jest łatwy do ogarnięcia, prosty w obsłudze, tani, ma małe wymagania sprzętowe  i przyciąga rzesze ludzi.  Nonsens Fifa jest z typu gier easy to play hard to master, jest ona przyjemna dla każdego gracza na początku przygody, jednak jeśli chcemy się podszkolić musimy jej poświecić naprawdę duża czasu i trenować. A jeśli dla kogoś Fifa jest zbyt łatwa to przypominam, że jest opcja wyłączenia asyst podczas podawania, oddawania strzałów itp.
Sam jestem fanem Pesa mam 2011(wersja pc)- gram  w tę serie od ISS PRO EVOLUTION SOCCER 2 i cieszę się, że pes ma słabsze lata za sobą i robi kroki w dobrym kierunku. Jednak mam również Fife 2011 na xboxa 360 i na zmianę sięgam po jedną i drugą grę. I żadna z tych piłek nie jest robiona pod casuali. 
To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę.

— Muhammad Ali

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 24, 2011, 07:47:36 »
gra jest łatwo dostępna w każdej sieci sklepów(dla przykładu pesa 2011 nie kupicie w żadnym empiku)

nie zgadzam się z tym... ja PESa widzę w każdym Empiku przynajmniej w tych w których bywam czasami... ---> Kraków
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline makabra1988

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location: N.M.L
  • Wiadomości: 16
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.03.2011r.
  • only Milan ...
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 24, 2011, 08:04:47 »
Dziwne stary bo z tego co wiem Pes 2011 nie sprzedaje żaden Empik na terenie kraju ;p
To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę.

— Muhammad Ali

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 24, 2011, 08:06:35 »
możliwe że się mylę, ale mam wrażenie że 2011 widziałem...;]
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline adrianmlawa

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 392
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 11.12.2010r.
  • MŁAWIANKA MŁAWA
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 24, 2011, 08:07:38 »
Oooo co to za problem że gry niema w empiku carrefourze czy gdzie tam chcecie można zamówić przez neta i czasami to nawet jest lepsze rozwiązanie bo mniej zapłacicie

Offline Risto-pl

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location: Wałbrzych
  • Wiadomości: 506
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.03.2007r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 24, 2011, 08:18:27 »
Dziwne stary bo z tego co wiem Pes 2011 nie sprzedaje żaden Empik na terenie kraju ;p
  koleś gdzie ty mieszkasz była empiku  i w każdym markecie  tylko że ceny od 170 zł to trochę za dużo gdzie na ultimie było taniej pozdro

Offline AdissJuve

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Turyn
  • Wiadomości: 382
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.01.2009r.
  • GRANDE ALEX!!! DEL PIERO SIMPLY THE BEST!!!
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 24, 2011, 09:25:44 »
Haha PES lepszy od FIFY nie wiem w którym miejscu?.
               Pes   Fifa
Grafika       -      +
Licencja     -      +
ilośc lig      -      +
grywalnosc -      +
naturalnośc -     +
Już nie chce szukac kolejnych atutów FIFY względem PESA bo nie chce pesa już bardziej pogrążac. I teraz zanim coś powiecie negatywnego nt. FIFY PESmaniacy to popatrzcie na swojego "wspaniałego" Pesa który na te lata to jest antykopanka na wszelkie konsole i PC. Jak mam Grac Meyerside Red zamiast Liverpool lub North London zamiast Manchesteru United to dzieki bardzo wolę właczyc FIFE 98 i mam to samo tyle że z licencjami i co widzicie dzisiejszy pes by robił furore w latach 90.
HAHA!!!
Grafika to plus dla PES-a. Zobacz na te mierne facjaty fify i nie dopracowane stroje. Grywalność także dla PES-a więc...
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
JUVE PER SEMPRE!!!

Offline Maczeti

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 17
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2009r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 24, 2011, 10:13:52 »
Aż i ja musiałem wejść, hasło sobie dawno zapomniane przypomnieć, żeby dodać swoją opinię.

Zacznę od tego, że miałem okazję ostatnio pograć w Fife11 (za darmo). Ustawienia grafy na maks itd. itp. No cóż co do grafiki nie wiem czym się ludzie podniecają, żadna rewelacja. Zresztą akurat oprawa graficzna dla tego typu gier przynajmniej dla mnie ma znaczenie marginalne niemniej czytam o superowości grafiki i cóż wywołuje to u mnie uśmiech politowania na twarzy. Kto się w ogóle przygląda twarzom zawodników podczas meczu?
Co do samej rozgrywki, to niestety w ogóle mi nie szło. Pewnie dlatego, że w to nie gram tylko w PES. Jedyne co przyszło mi do głowy sensownego to to, że są to przecież 2 różne gry i gra się w nie zupełnie inaczej.
Próbowałem parę meczy rozegrać, ale cierpliwość moja niestety została do tej gry wyczerpana. Stwierdziłem jednoznacznie, że nie ma się co w nią zagłębiać, bo wolę PES.

Ściągnąłem wczoraj demo PES-a i po uruchomieniu poczułem się jak ryba w wodzie. Fakt, faktem trzeba poczekać jeszcze chwilę na demo "właściwe", ale już widać, że gra będzie zajefajna. Czekam z niecierpliwością.

Na koniec tylko informacyjnie powiem, że mam 31 lat i na samym początku grałem w Fife (najpierw 96, aż do World Cup 98), ale potem zagrałem w PES wtedy jeszcze na PS1 (Winning Eleven 7 bodajże) i wpadłem po uszy w PES'a :-)


Offline kdetys

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 386
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.10.2009r.
  • Fair Play !!!
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 24, 2011, 10:52:17 »
  koleś gdzie ty mieszkasz była empiku  i w każdym markecie  tylko że ceny od 170 zł to trochę za dużo gdzie na ultimie było taniej pozdro

nie ma pesa 2011 na PC w sklepach w polsce...

to o czym mówicie i mogliście widzieć to konsolowy PES :)

Haha PES lepszy od FIFY nie wiem w którym miejscu?.
               Pes   Fifa
Grafika       -      +
Licencja     -      +
ilośc lig      -      +
grywalnosc -      +
naturalnośc -     +
Już nie chce szukac kolejnych atutów FIFY względem PESA bo nie chce pesa już bardziej pogrążac. I teraz zanim coś powiecie negatywnego nt. FIFY PESmaniacy to popatrzcie na swojego "wspaniałego" Pesa który na te lata to jest antykopanka na wszelkie konsole i PC. Jak mam Grac Meyerside Red zamiast Liverpool lub North London zamiast Manchesteru United to dzieki bardzo wolę właczyc FIFE 98 i mam to samo tyle że z licencjami i co widzicie dzisiejszy pes by robił furore w latach 90.

no cóż... fanboy fify dał plusy fifie, a pesa pewnie nawet nie widział :D grafika, grywalność i naturalność dla fify ? reszta tak, ale te trzy najważniejsze to niestety pes.




Beznadziejnie nieobiektywna recenzja. Strasznie głupio recenzować grę, będąc fanbojem serii... Sorry. Ale nie o to chodzi w recenzji panie recenzencie.
Przeczytaj jakąkolwiek recenzję fify np na onecie :) wychwalanie pod niebiosa jaka ona wspaniała, realistyczna jakbyśmy sami byli na boisku :D

Offline Pietras8963

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.08.2011r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 24, 2011, 11:12:16 »
Poczytajce mnie. Ja zawsze byłem fanem fify do 2009 roku. Bo pes w porównaniu z Fifą wymiatał. Gamepay w fifie był schematyczny w 2007,08,09 taki sam. Wiec nie bylem antyfanem Pesa. Grałem w to co było lepsze. Bo na tym to polega. Nie bejdzide slodzil fifie jak bedzie słaba ani nie bede slodzil Pesowi tylko dlatego ze jestem ich fanem. W tym momencie niezaprzeczalnie lepszą grą jest Fifa. Co do pesa nie podoba mi sie bardzo dużo. Zwłaszcza to ze dodają piękne trailery a gra się nie zmienia. Zachowanie bramkarzy jest dramatem jezeli ja ide sam na sam a on czeka w ktory rog mu strzelę nawet nie wyjdzie. To jak bramkarze zamiast na pilke bokiem rzucają się na brzuch. Bardzo drażni mnie również bieganie. W Fifie wygląda to bardzo płynnie nie ma naglej zmiany  biegu jak to ma w pesie. Lecz jest to płynnie. W Fifie widac walke. Podkreslam nie jestem fanem Fifiy. Jestem fanem doibrej kopanki na konsole i PC. Bo Fifa ta z konsoli nie wiele rozni sie od tej z PC bo w domu mam to i to wiec dobrze wiem. Podsumowując mój monolog. Wy "co niektórzy" fani Pesa. Zainstalujcie sobie Fife i spójrzcie obiektywnie nie jako fan Pesa. Zagajcie z 10 meczów i wyciagnijcie wnioski. A smarowanie i słodzenie Pesowi a co za tym idzie biegnięcie do lokalnego empiku po grę. Tylko dlatego ze jestem fanem Pesa. Do niczego nie prowadzi. Bo nie moobilizuje to Konami do robienia dla nas leposzego produktu!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2011, 11:25:01 wysłana przez Pietras8963 »

Offline paxx

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.03.2007r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 24, 2011, 11:28:16 »
jaki król jaki powrót ??

tu prawie nie ma nic nowego przynajmniej po demie i wątpię czy coś dodadzą chodzi mi tylko o gameplay

- poprawiono przełączanie zawodników  (fajnie ale to powinno być juz 1miesiąc po premierze pesa 2011 poprawione wraz z jakimś patchem)
- markowanie z pesa 2009
+nowy system strzałów

W tym roku widzę to słabo długo na mircu będzie trzeba szukać wyzwania bo myślę że większość  wybierze fife .

Offline mieciu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.08.2011r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 24, 2011, 11:30:23 »
dokładnie, nie ma tutaj nic nowego, co mogłoby zaskoczyć..

Etir

  • Gość
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 24, 2011, 11:30:55 »
Król powrócił? No nie za bardzo mi się wydaje. Zgadzam się z paxxem, że poprawili przełączanie zawodników i strzały spoko fajnie. Ale wole poczeka na demo Fify, nadal widac braki w PESIE i bugi. Zobaczymy co pokaże EA w demie.



Offline mieciu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.08.2011r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 24, 2011, 11:33:08 »
a kiedy demo od EA, wiadomo już?

Etir

  • Gość
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 24, 2011, 11:34:03 »
13 września.

kokus98

  • Gość
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 24, 2011, 12:22:17 »
Szkoda, że "król" nie powrócił  :( Ale z tobą to się nie zgodzę pawlodar_10. A akurat wolę PESa na konsoli(Xbox 360) niż na PC. Każdy wybierze komu odpowiada.

Pozdrawiam

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 24, 2011, 12:22:17 »