Autor Wątek: PES 2012: Król powrócił??  (Przeczytany 32702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline newsman

  • Redaktor pesleague.pl
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2007
  • location:
  • Wiadomości: 5111
  • Dostał Piw: 60
  • Na forum od: 20.10.2007r.
PES 2012: Król powrócił??
« dnia: Sierpień 22, 2011, 22:01:30 »
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Od wielu lat trwa zażarta walka pomiędzy dwiema wielkimi "kopankami": PES od KONAMI i FIFA od EA. Wielbiciele FIFY chełpią się podbojem rynku i dominacją podczas gdy PES niczym Reprezentacja Polski wspomina minione wygrane wojny i bitwy. W tym roku dzięki wsparciu znajomych, pesleague.pl postanowiło osobiście przekonać się kto wygra bitwę o graczy we wrześniu 2011 roku. I jak ocenia to nasz obserwator "es_sabbi" zwycięży ją... Ale może o tym później :)
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=91eacc8cc5964fcfcc0d310b7cfcb858&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=91eacc8cc5964fcfcc0d310b7cfcb858&amp;action=login">LOGOWANIE</a>
Gamescom, największe targi gier w Europie, które trwały przez 5 dni przyciągnęły miliony fanów elektronicznej rozgrywki. Atmosferę "wojny" czuć było na każdym kroku. BF3 vs. MW3, Diablo 3 vs. Guilty Wars 2, NFS: Street vs. FORZA 4... itd. itd. Trzeba zwrócić jednak uwagę iż rośnie grono graczy "casual", którzy chcą pograć w gdy łatwe i przyjemne. Niestety wielu producentów gier zwraca się w ich stronę.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Ale dość off-topu. Pierwsze kroku skierowałem oczywiście do Hali Nr. 7 gdzie swoje stoisko miało KONAMI. Wielki telebim już z daleka pokazywał w którą stronę się udać. Również stanowisk z PESem nie można było ominąć gdyż nad telewizorami z grą górował C.Ronaldo - nowa stara twarz PESa (to nie jego debiut - już w PES6 można było oglądać go na okładkach). Szybki rzut okiem - około 12 stanowisk, pół na pół PS3 i X360. I... dłuuugie kolejki ;( Jako, że było to demo czasu meczu nie można było zmienić i wszyscy grali po 10min. A więc z godzina czekania, abym mógł dopaść pada w swoje ręce :) W międzyczasie nagrałem kawałek meczu oraz strzeliłem parę fotek. Możecie to wszystko obejrzeć poniżej.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Wreszcie po godzinie czekania pad jest mój. I niestety już na wstępnie mała/wielka przeszkoda - gra dostępna jest wyłącznie po niemiecku. Ale damy radę. Nie będę się powtarzał, gdyż każdy już zna zespoły jakie były dostępne, więc nie pozostało mi nic innego jak wybrać zespół. Zagraliśmy (moim przeciwnikiem był mój brat) FC Porto vs. AC Milan. Celowo wybrałem słabszy zespół, gdyż chciałem sprawdzić celność podań, zagrywek i strzałów. Układ menu, wyboru strojów, ustawiania taktyki w większości pozostaje bez zmian - niestety ze względu na nieznajomość języka niemieckiego nie mogłem doszukać się nowości w nim zawartym.
Ale nie oto nam chodzi :) Wybrałem ustawienie Manualne, sprawdziłem zawodników, którym chce się grać i zaczęło się :)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Pierwszy element, który mnie urzekł to ekran towarzyszący powtórkom. Składam się on z takich łatek jak piłka, które się rozsypywały i widać było powtórkę. O wiele ładniejsza była również tablica na której gra pokazywała składy - ładna dzięki tle w postaci czarnej siateczki. Mała rzecz a cieszy. Gwizdek sędziego i początek spotkania: krótko mówiąc jest to stary dobry PES 2011. Kto grał w PES 2011 od razu poczuje się jak w domu :)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Kolejne spostrzeżenia - gra jest bardziej dynamiczna, zawodnicy o wiele szybciej się przełączają. Jedna rzecz, którą zauważyłem i nie wiem czy to moje błędne obserwacje ale wydaje mi się że gra sama wspomaga grę w obronie. Nie mogłem wyciągnąć na skrzydło środkowego obrońcy podczas ataku przeciwnika. Gra usilnie przełączała mnie z powrotem na bocznego obrońcę, który biegł za napastnikiem. Z jednej strony jest to "gwałt" na idei Totalnej Kontroli, a z drugiej pomoc dla nowych graczy. Może w pełnej wersji gry będzie można wyłączyć tę opcję. Ja odbieram to jako "+" gdyż wiele razy głupio traciłem bramki wyciągając środkowego obrońcę i zostawiając dziurę w środku obrony.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Kolejny element o którym już troszku wspominałem to większa dynamika gry. Gra jest wizualnie szybsza, ale równocześnie można grać na o wiele mniejszym polu. Przeciwnik mocno mnie naciskał a mimo to podawałem dokładnie piłkę do moich piłkarzy. Skoro jednak nie udało mi się przebić środkiem pola wykonałem wrzutkę górą na wybiegającego gracza i wykonałem akcję, po której do tej pory uśmiech mam na twarzy. Piłkę przejął skrzydłowy i popędził ostro wzdłuż linii by dosłownie centymetry od linii końcowej dośrodkować wprost na głowę niezawodnego Falcao :) Wiem, że KONAMI pisało już, że jest to bug i w normalnej grze skrzydłowi nie będą tak ofensywni dopóki sami im nie każemy, ale dzięki tej usterca gra jest naprawdę szybka. Można iść środkiem, zagrać na skrzydło - jednym słowem zespół stanowił całość a zawodnicy się lepiej ustawiali na boisku.
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=91eacc8cc5964fcfcc0d310b7cfcb858&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=91eacc8cc5964fcfcc0d310b7cfcb858&amp;action=login">LOGOWANIE</a>
Kolejnym elementem, który nie wiem jakim cudem pojawił się dopiero w PES2012 jest manualne przełączanie na dowolnego piłkarza podczas rzutów wolnych, rożnych, z autów czy od bramkarza. Wystarczy użyć prawego trigera (klawisz "R" na padzie) a mamy pewnośc iż w 99% piłka dojdzie tam gdzie chcemy. Koniec głupich strat piłki przy podaniu od bramkarza!!! Do tej pory większość z Was wykopywała piłkę bramkarzem, teraz możecie sami określić do którego z piłkarzy ma ona lecieć :) Jest to tak oczywisty element, że nie wiem jak do tej pory radziłem sobie bez niego :) Oczywiście nie jest on obowiązkowy - większość ludzi na targach nawet chyba nie wiedziało, że jest taka opcja.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Na razie opisałem same zalety... co do wad. Wiele z Was powie, że to powinien być PES 11,5 a nie PES12. Po części macie rację. Te elementy spokojnie mogły zostać dodane do aktualnej wersji gry, jednak prawdzili fani docenią to, że KONAMI dopieszcza ich ukochaną kopankę. Pojawiło się kilka nowych animacji. Jednak, która zapadła mi w pamięc, a której nie kojarze z PES11 to widok Ibrahimovica (mój 2 mecz), który podnosił rękę, że jest wolny i żeby dograć do niego - i ta złość, że jednak piłki nie dostał :)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Największą chyba wadą PESa jest to, że wciąż jest grą trudną, a więc taką którą omijają "niedzielni" gracze. Stojąc w kolejce dało się słyszeć, że "Was ist das?? PES?? Scheise!" Dzięki przypadkowi udało mi się również rozegrać kilka meczy w FIFE 12 na PC. Jest ładniejsza, dostępniejsza, bardziej popularna, łatwa. Szybciej zdobędziesz gola w FIFIE niż w PESie. Zawodnicy też są tacy więksi i w moim odczuciu mniej zwrotni. Jednym słowem Król nigdy nie wróci. Jednak rośnie nam piękny książe jakim jest PES 2012. Znów wygra FIFA dzięki niedzielnym graczom i 12-latkom. Prawdziwi fani symulatora piłki kopanej wybiorą jednak PES 2012!!!

Zapraszamy Was do testowania dema i do wypowiadania się :)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 17:20:32 wysłana przez msciciel »

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2011, 22:10:39 »
Proste

PC - Pesik

Xbox - FIFA

:)
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2011, 22:40:36 »
Racja Pawlodar ;)
Tak wogóle to dzięki bardzo za tą recenzje ;) Od kiedy się dowiedziałem że istnieje takie coś jak Pes i liga pesleague, to popieram twoje zdanie w 100%
PS: No to instalujemy demo :)
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2011, 22:55:45 »
es_sabbi ciekawy opis
co do jednej z wad którą wymieniłeś czyli "trudność" to nazwał bym to zaletą ale to kwestia gustu
dobra robota

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2011, 22:56:22 »
Bardzo ciekawa relacja es_sabbi.  ;) Może i Fifa wygra, ale ja i tak zostanę przy PES. ;]

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2011, 22:59:43 »
es_sabbi ciekawy opis
co do jednej z wad którą wymieniłeś czyli "trudność" to nazwał bym to zaletą ale to kwestia gustu
dobra robota

jak pisał, ta trudność na pewno odstraszy dzieciaki

dla mnie to lepiej, nie będzie trzeba żadnych yairów, ani yankeeyow
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline d-note

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2010
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.08.2010r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:02:00 »
Proste

PC - Pesik

Xbox - FIFA

:)

Dlaczego na PC wygrywa PES a na XBOX'a FIFA skoro na wszystkich platformach PES jak i FIFA są identyczne?!

Offline kdetys

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 386
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.10.2009r.
  • Fair Play !!!
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:02:22 »
Proste

PC - Pesik

Xbox - FIFA

:)

podobno mają być fify w tym roku identyczne na konsole i PC... w co nie wierze ale kto wie :D

A PES to PES. trudniejszy przez co mniej lubiany przez, jak to określił es_sabbi, niedzielnych graczy i 12-latków no i rodziców kupujących grę dzieciom... no bo PESa na półce obok nie ujrzą niestety

Offline Cesc Fabregas

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Wejherowo
  • Wiadomości: 699
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2008r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:02:23 »
Proste

PC - Pesik

Xbox - FIFA

:)

W tym roku obie wersje (PC i konsole) będą identyczne, co zostało potwierdzone 5234 razy oficjalnie przez EA i inne portale.

Ale PES poczynił postęp, właśnie rozegrałem pierwszy mecz w demko 2012 i jestem w szoku. Gra się bardzo przyjemnie :) Na głębsze wnioski poczekam, gdy rozegram kilkanaście meczów. Spodziewałem się, że Fifa w tym roku z łatwością pokona PESa, a tu zanosi się na trudny wybór :)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Cytuj
za dużo jest tutaj cienkich pipek

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - moje bramki online :)

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:02:57 »
Cytuj
Jednym słowem Król nigdy nie wróci.
Eee ;)
Cytuj
Największą chyba wadą PESa jest to, że wciąż jest grą trudną
Bez przesady ;]
" border="0" border="0

Offline Cesc Fabregas

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Wejherowo
  • Wiadomości: 699
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2008r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:03:09 »
Proste

PC - Pesik

Xbox - FIFA

:)

W tym roku obie wersje (PC i konsole) będą identyczne, co zostało potwierdzone 5234 razy oficjalnie przez EA i inne portale.

Ale PES poczynił postęp, właśnie rozegrałem pierwszy mecz w demko 2012 i jestem w szoku. Gra się bardzo przyjemnie :) Na głębsze wnioski poczekam, gdy rozegram kilkanaście meczów. Spodziewałem się, że Fifa w tym roku z łatwością pokona PESa, a tu zanosi się na trudny wybór :)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Cytuj
za dużo jest tutaj cienkich pipek

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - moje bramki online :)

Offline Anelka39

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2008
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 145
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.09.2008r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:05:37 »
Znów wygra FIFA dzięki niedzielnym graczom i 12-latkom. Prawdziwi fani symulatora piłki kopanej wybiorą jednak PES 2012!!!
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Ależ Ty obiektywny. Wyłącz sobie w fife wszystkie asysty i sobie pograj i wypraszam sobie. Nie mam dwunastu lat i nie jestem niedzielnym graczem. Przeczytałem tylko końcówkę tej recenzji bo nie warto czytać całości. Dla Ciebie nawet jakby konami dało gre niczym PES 3 to i tak dla was by było super hiper władca piłkarskich gier.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 23:07:15 wysłana przez Anelka39 »

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:07:04 »
Fantastyczna recenzja, wielkie dzieki es_sabbi;p

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:09:13 »
po prostu na Xboxa nie mam innego wyboru, a na PC jest sentyment do Pesa
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline Silverado77

  • Junior
  • *
  • Join Date: Maj 2010
  • location:
  • Wiadomości: 117
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.05.2010r.
    • E&S FASHION 4YOU
  • Gram w: PES2016
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:11:24 »
Brawo es_sabbi,super relacja,ty to się napracujesz a i przy okazji trochę przyjemności zaczerpniesz  :)

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:19:31 »
Dla Ciebie nawet jakby konami dało gre niczym PES 3 to i tak dla was by było super hiper władca piłkarskich gier.
Tą część zostaw w spokoju, bo akurat ten PES, niszczył FIFĘ w tamtych czasach!
" border="0" border="0

Offline piterekMNH

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location: CW
  • Wiadomości: 115
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.07.2010r.
  • piterek - zajebisty koleś ! ^^
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:36:20 »
FIFA 12 w pierwszej kolejności na xbox, poczekam aż PES 12 stanieje i też go kupie na konsole. Nie kupie go ze względu na sentyment tylko dlatego, że gra mi przypadła do gustu ;) tyle



Offline mushys27

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Kraków
  • Wiadomości: 142
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.05.2009r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:37:20 »
Ależ Ty obiektywny. Wyłącz sobie w fife wszystkie asysty i sobie pograj i wypraszam sobie. Nie mam dwunastu lat i nie jestem niedzielnym graczem. Przeczytałem tylko końcówkę tej recenzji bo nie warto czytać całości. Dla Ciebie nawet jakby konami dało gre niczym PES 3 to i tak dla was by było super hiper władca piłkarskich gier.

A czego się spodziewałeś na forum PES'a? Tu są jego fani, którzy wolą grę Konami, subiektywna ocena. Proste. Tylko nie wiem na ch.j jest tu taki ktoś jak ty?


Offline Anelka39

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2008
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 145
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.09.2008r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:43:05 »
Tylko nie wiem na ch.j jest tu taki ktoś jak ty?
Aby życie miało smaczek.

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:58:28 »
Pes jest gra trudniejsza i widac roznice zagralem w demo12 kilka meczy i porownujac do 11 widze ,ze gracz ,,komputer,,lepiej gra i nie bedzie tak juz latwo konstruowac akcji, przelaczaniem jest jedynym slowme kapitalne-natychmiastowe,wrzuty z autu i sterowanie do  kogo ma byc pilka podana rowniez,ogolnie widac lepiej graja bramkarze, zawodnicy sie dobrze pokazuja aby im dograc pilke,a takze ciekawie wyglada opcja rzutow wolnym,zawodnicy lepiej sie zastawiaja i nawet jak odepchnie jego przeciwnik to nie traci kontroli nad pilka
A co do fify napisze tylko jedno:Niech sobie graja w nia dzieci ktorzy sadza, ze jest to gra lepsza a czemu lepsza bo prosciej zdobyc gola, to powinna byc wada gry ,dlatego wole pesa jest znaczna poprawa co do wersji pes11 mimo iz to dopiero 1 wersja previev -80%,a bedzie jeszcze 2 wersja gry oparta na wersji finalnej
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 00:00:48 wysłana przez jozin666 »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2012: Król powrócił??
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:58:28 »