Autor Wątek: zmiana rankingu pes2012 pesleague.pl  (Przeczytany 2724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline paxx

  • I - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.03.2007r.
zmiana rankingu pes2012 pesleague.pl
« dnia: Październik 20, 2011, 09:46:10 »
Witam czy jest planowana zmiana ranking na pesleague.pl w pesa 2012 ??

błędy tego rankingu

- gracze powinni dostawać i tracić tyle samo punktów nie ze wygrany dostaje 300 a przegarny traci 120 np ( to promuje tych co wiecej graja a nie co sa lepsi )
-pkt przyznawane zamiast 300 ,200, itp powinno być dużo mniej np 20 , 30 ewentualny bonus z gre loswymi to po 2 lub 3 pkt  ( te 200 , 300 pkt znowu promuje tych co wiecej graja a nie co są lepsi przykład grajać ulubionymi  dostanie się  polowe tych punktów co losowymi a zbyt duża róznica  )
-itp

Wypadało by zmienić ten ranking na ten z esl , clanbase który sprawdza się bardzo dobrze , bo ten ranking nie ma jakiegokolwiek sensu


proszę o rozpatrzenie tej sprawy i nie branie tego jako ataku na stronę pozdrawiam :)

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: zmiana rankingu pes2012 pesleague.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2011, 10:16:04 »
coś jestw  tym :)
na pewno powinna być taka sama ilośc pkt za wygrany i przegrany.

tylko jaki zastosowac przelicznik...?

przecież jak ktoś bedzie gral duzo to co za różnica czy bedzie zdobywal 200 czy 30 pky jak i tak odskoczy jak bedzie wygrywał?

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: zmiana rankingu pes2012 pesleague.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2011, 10:35:17 »
paxx ja od dawno twierdze, że coś mi nie gra z tym rankingiem ale nie mam dowodów :)

* to czy będziemy dawać 300 punktów czy 30 to bez różnicy :) wystarczy, że podzielisz sobie wszystkie wyniki przez 10 ;]

- gracze powinni dostawać i tracić tyle samo punktów nie ze wygrany dostaje 300 a przegarny traci 120 np ( to promuje tych co wiecej graja a nie co sa lepsi )
uważam, że nie masz racji :)

PlotekWSZ9 jest obecnie pierwszy w rankingu. Ja np. jestem nr. 100. Uważam, że takie sprawy też muszą być brane pod uwagę. Powinienem dostać więcej punktów za wygraną z nr. 1 niż z nr. 99.
W końcu Podbeskidzie więcej kasy dostanie za wygrany mecz z Barceloną niż np. z Cracovią.

Obecnie ranking liczony jest na podstawie:
Ranking:
1. Punktacja w rankingu:
 - na starcie każdy dostaje 1000pkt, ale dopiero po rozegraniu jakiegoś spotkania.
 - wygrana w meczu ligowym 120pkt, remis 40pkt, przegrana 0pkt. Mnożnik dla 1 ligi x 1.8, dla 2 ligi x 1.4, dla 3 ligi x 1.1, dla 4 ligi x 0.8, dla 5 ligi x 0.55, dla 6 ligi x 0.4, dla 7 ligi x 0.3 .
 - wygrana w meczu pucharowym 120pkt + 10pkt za każdą runde, przegrana to strata połowy punktów zdobytych przez przeciwnika.
 - wygrana w meczu ligi mistrzów 200pkt, remis to 80pkt, przegrana to strata połowy punktów zdobytych przez przeciwnika. Bonus do wygranej za każda rundę pucharową to 20pkt.
 - wygrana w meczu pucharu UEFA 140pkt, remis to 50pkt, przegrana to strata połowy punktów zdobytych przez przeciwnika. Bonus do wygranej za każda rundę pucharową to 10pkt.
 - wygrana w meczu towarzystkim 120pkt, remis 40pkt. Na podstawie różnicy pozycji w rankingu wyliczany jest modyfikator dla punktacji.

Dla wygranej:
 Pierwiastek ( Różnica miejsc * 2 ) * 4

Dla remisu:
 Pierwiastek ( Różnica miejsc * 2 ) * 2

 Wygrana z przeciwnikiem z wyższą pozycja w rankingu to bonus w postaci modyfikatora. Wygrana z przeciwnikiem z niższa lokatą w rankingu to odjęcie modyfikatora, ale minimalna zdobycz za wygranie meczu to 20 pkt. W przypadku remisów z przeciwnikiem z wyższą lokatą mamy dodanie modyfikatora.
 - W przypadku przegranej tracimy 1/2 punktów , które zyskał przeciwnik.
2.Rażdy rozegrany mecz to strata 20 pkt.
3. Oficjalna klasyfikacja powstaje na podstawie sumy zdobytych punktów z ostatnich 3 miesięcy.

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: zmiana rankingu pes2012 pesleague.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2011, 14:14:21 »
Można zastosować np. Ranking FIFY (organizacji a nie gry)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

tutaj możecie sobie poczytać o sposobach jego obliczania :)

tylko, że dla pesleague.pl wydaje mi się, że będzie on nieprzydatny ponieważ jak zawsze pojawia się problem ilości rozegranych meczy. Reprezentacje na całym świecie grają zbliżoną liczbę meczy i jest to porównywalne i sprawiedliwe w takim wypadku.
A u nas?? Ja zagram w miesiącu 10 meczy. A np. tokario rozegra ich 100 :)
Aha i co najważniejsze ten rodzaj rankingu nie uwzględnia ilości strzelonych bramek: liczy się jedynie wynik końcowy, pozycja graczy w rankingu i klasa spotkania.

Chwalony przez Ciebie paxx ESL opiera się na: Rankingu szachowym (ELO) – metodzie obliczania relatywnej siły gry szachistów w punktacji elo.

Zaznajomię się również z nim i wtedy wypowiem :)
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2011, 14:17:13 wysłana przez es_sabbi »

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: zmiana rankingu pes2012 pesleague.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2011, 14:57:01 »
es sabbi "ale nie mam dowodów" ;)
paxx bardzo dobra inicjatywa - na dniach się tym zajmiemy raczej nie powinno być problemów ze zmianą, kwestia jakich dokonać zmian tak aby było najsprawiedliwiej


Offline paxx

  • I - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.03.2007r.
Odp: zmiana rankingu pes2012 pesleague.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2011, 15:11:45 »
myślę że najlepszy byłby ranking szachowy elo  znany z esla

+trochę zmniejszenie róznicy między graniem ulubionymi a bonusem ,żeby nie było takiej przepaści jak teraz tylko najlepiej zmniejszyć tą róznicę punktową o 15-40% żeby wciąż było bardziej opłacalne  granie bonusowymi  temami .

That`s all

Offline Lukaszeq

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 872
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2008r.
Odp: zmiana rankingu pes2012 pesleague.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2011, 16:00:45 »
Bonusy powinny być nadal takim jakby priorytetem. W lidze gramy ulubionymi to wyzwania grajmy innymi. Bo jak by różnica punktów była w 20-30 punktach to nikt by nie grał jakimś Rosenborgiem tylko cały czas walił mecze Barca - Barca, Real - Barca itd. A wyzwania losowymi są właśnie fajną odskocznią od tych najmocniejszych klubów, można poznać inny klub i wypatrzeć jakiegoś zawodnika ;)
Co do reszty się zgodzę, ranking pokazuje tylko kto ma najwięcej spotkań rozegranych a nie kto tak naprawdę jest najlepszy. Z całym szacunkiem dla Plotka bo jest naprawdę dobrym graczem :) Ale 100 spotkań w 8 dni?! :O

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: zmiana rankingu pes2012 pesleague.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2011, 17:47:15 »
mozna podyskutowac o "rangach" spotkan

Za bonusy dostajesz 300-400 punktow a za lige o wiele mniej a liga czy puchary to sa wazniejsze mecze :)

Offline msciciel

  • Zarząd
  • *****
  • Join Date: Wrz 2005
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 2908
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 17.09.2005r.
    • http://dark-zone.eu
  • Gram w: ...
Odp: zmiana rankingu pes2012 pesleague.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2011, 14:16:38 »
myślę że najlepszy byłby ranking szachowy elo  znany z esla

+trochę zmniejszenie róznicy między graniem ulubionymi a bonusem ,żeby nie było takiej przepaści jak teraz tylko najlepiej zmniejszyć tą róznicę punktową o 15-40% żeby wciąż było bardziej opłacalne  granie bonusowymi  temami .

That`s all

Ranking szachowy promuje male granie i ktos z wysokiej pozycji nie bedzie gral z niska Bo duzo straci.

Offline msciciel

  • Zarząd
  • *****
  • Join Date: Wrz 2005
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 2908
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 17.09.2005r.
    • http://dark-zone.eu
  • Gram w: ...
Odp: zmiana rankingu pes2012 pesleague.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2011, 14:23:19 »
A generalnie i tak kazdy chcialby taka zmiane rankingu aby bylo mu jak najkorzystniej. Juz wiele razy byla inicjatywa ze ktos by chcial grac 10 meczy na miesiaci byc pierwszy w rankingu ale tak sie nie da. Punktacja zalezy od pozycji graczy, druzyny, rozgrywek i to jest chyba wystarczajaca liczba modyfikatorow. Ja dobrze wiem jak wygladal ranking szachowy na clanbase, efekt byl taki ze jak miales niski rank to nikt z toba nie gral bo malo zyskiwal a ewentualnie duzo tracil.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: zmiana rankingu pes2012 pesleague.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2011, 14:23:19 »