Autor Wątek: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Bardzo ważny mecz z Werderem  (Przeczytany 36257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Borussia Dortmund by Emilek1908 | Bardzo ważny mecz z Werderem
« dnia: Październik 26, 2011, 19:29:25 »
Tak więc w ankiecie w poprzednim wątku wybraliście mi nowy klub. Walka rozegrała się pomiędzy dwoma niemieckimi zespołami i ostatecznie zagram Borussią, która dostała jednie głos więcej od Schalke. Będę grał niestety w Lidze Europy a nie w Lidze Mistrzów... Z pięć razy włączałem (bo w 11 czasami się to zmieniało) i nic nie dało, więc nic z tym nie zrobię chyba, że da się jakoś to zmienić to z chęcią was wysłucham. ;)

Oto wyniki ankiety:
Schalke 04 Gelsenkirchen - 8 (42.1%)
Borussia Dortmund - 9 (47.4%)
Atletico Madryt - 2 (10.5%)


Gra: PES 2012
Patch: PESEdit Patch 2.0 + Fix
Poziom: Professional
Reset prevention: Włączone
Transfery: Low

Borussia Dortmund

Pełna nazwa: Ballspiel-Verein Borussia 1909 e. V. Dortmund
Przydomki: "BVB", "Die Borussen", "Die Schwarzgelben"
Barwy: czarno-żółte
Data założenia: 19 grudnia 1909 r.
Liga: 1. Bundesliga
Stadion: Signal Iduna Park (miejsc: 80 720)
Prezes: Reinhard Rauball
Trener: Jürgen Klopp

Klub rozwiązał kontrakty z:
Florian Kringe
Antonio da Silva
Johannes Focher

Kadra na rundę wiosenną 2011/2012
Kadra na pierwszej stronie będzie aktualizowana w przypadku każdej zmiany. Zmieniał się będzie także tytuł np. "Kadra na rundę wiosenną sezonu 2012/2013."

Bramkarze:
1. Roman Weidenfeller
12. Sergio Romero
20. Mitchell Langerak
35. Marko Meerits

Obrońcy:
2. Julian Koch
4. Neven Subotić
15. Mats Hummels
24. Chris Lowe
25. Patrick Owomoyela
26. Łukasz Piszczek
27. Felipe Santana
28. Marc Hornschuh
29. Marcel Schmelzer

Pomocnicy:
5. Sebastian Kehl
6. Sven Bender
7. Moritz Leitner
8. Paulo Ganso
11. Mario Gotze
14. Ivan Perisić
16. Jakub Błaszczykowski
19. Kevin Grosskreutz
21. Ilkay Gundogan
22. Grzegorz Krychowiak
23. Shinji Kagawa
31. Marvin Bakalorz

Napastnicy:
9. Robert Lewandowski
10. Mohamed Zidan
13. Damien Le Tallec
17. Vedad Ibisević
18. Lucas Barrios
30. Pierre-Michel Lasogga

Obronić mistrzostwo, wywiad z Kloppem

Dziennikarz: Witam. Niebawem rozpocznie Pan swój czwarty sezon pracy w Dortmundzie. Jak nastroje przed nim?

Jurgen Klopp: Dzień dobry. Cieszę się, że zagościłem tutaj na dłużej, jest tutaj naprawdę świetna atmosfera. W sumie - szczerze mówiąc - głupotą byłoby zwalniać trenera po mistrzostwie kraju, ale wiem, że w piłce wszystko jest możliwe. Mam jednak pełne zaufanie zarządu i jestem bardzo z tego zadowolony. Nastroje na pewno dobre, w końcu zostaliśmy mistrzami Niemiec, ale trzeba powoli zacząć o tym zapominać i przygotowywać się do nowego sezonu, abym za rok powiedział to samo, co teraz. Jesteśmy dobrej myśli.

Dziennikarz: Jak pracuje się Panu w Dortmundzie?

Jurgen Klopp: Wspaniale! Mam świetne relacje z zawodnikami, wiedzą, że mogą przyjść do mnie z każdym gryzącym ich problemem, jednak nie zawsze jestem miły i przyjemny, lecz gdy na nich krzyczę to oni wiedzą, że naprawdę było nie tak i ta atmosfera się utrzymuje. Dortmund jest świetnym miastem, Borussia ma znakomitych kibiców. Stadion także jest świetny, czego chcieć więcej?

Dziennikarz: Jak wygląda sytuacja kadrowa przed tym sezonem? Planujecie jeszcze jakieś wzmocnienia?

Jurgen Klopp: Kadra jest młoda, zdolna i już potrafiąca grać na wysokim poziomie. Ale o to przecież chodziło w budowie tego zespołu. Do rozpoczęcia ligi mamy jeszcze 3 tygodnie, także na pewno postaram się jeszcze wzmocnić zespół. Oczywiście główną uwagę będę zwracać na piłkarzy młodego pokolenia a takich już mam kilku na oku. Nazwisk oczywiście nie mogę zdradzić, ale powiem, że być może w Dortmundzie poszerzy się polska kolonia, z której jestem bardzo zadowolony.

Dziennikarz: A odejścia? Ktoś jeszcze odejdzie przed sezonem?

Jurgen Klopp: Rozwiązaliśmy już kontrakty z da Silvą, Kringe oraz Focherem. Da Silva oraz Kringe zostali przeze mnie poinformowani, że wolę stawiać na młodszych zawodników i będą mieli raczej mniejsze szanse gry. Oni są już doświadczonymi graczami i chcieli jednak grać a nie siedzieć na ławce i doszliśmy do porozumienia. Natomiast Focher nie był zadowolony z pozycji trzeciego bramkarza... No trudno się mówi, pozycja bramkarza to pozycja dla cierpliwych. Bo przecież np. kreatywny pomocnik może grać na wielu pozycjach natomiast dla dwóch bramkarzy miejsca na boisku nie znajdę. Więcej odejść nie będzie, rozmawiałem z piłkarzami, każdy chce tu grać, każdy chce być częścią tej drużyny, także przynajmniej do zimy nikt nie odchodzi.

Dziennikarz: Ustalił Pan jakieś oczekiwania względem zespołu na nadchodzący sezon?

Jurgen Klopp: Na pewno bardzo chcielibyśmy obronić mistrzostwo, jednak spina się Bayern, są jeszcze także inne, reprezentujące bardzo wysoki poziom niemieckie ekipy także będzie nam bardzo ciężko. Ale w sumie skład wiele się nam nie zmienił, to dlaczego nie mielibyśmy powtórzyć tego w tym roku, co w sezonie poprzednim. Chciałbym poruszyć jeszcze jedną, istotną sprawę. To, co namieszała FIFA wraz z UEFĄ w tych europejskich pucharach to w tym sezonie jest skandal! Jakieś śmieszne rewolucje przepisowe, sam nie wiem. Jednak nieporozumieniem jest to, żeby Mistrz Niemiec grał w Lidze Europy, zamiast w Lidze Mistrzów. No, ale cóż poradzić... Mam nadzieję, że godnie się zaprezentujemy w tych rozgrywkach a w przyszłym sezonie już normalnie będziemy mogli zaprezentować się w Lidze Mistrzów.

Dziennikarz: Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w nadchodzącym sezonie.

Jurgen Klopp: Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2011, 10:16:45 wysłana przez Emilek1908 »

Offline TekU

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1154
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.07.2010r.
  • Never Say Never <3
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2011, 20:15:51 »
Dzięki mnie grasz Borussią :D. Powodzenia

Offline ekstraklasa

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.03.2011r.
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2011, 20:30:00 »
Powodzenia!

Offline Michal16ZenitSP

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 353
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 15.01.2009r.
  • Aktualny awatar, chyba nie znajde lepszego.
    • Moja strona o futbolu, robię ja sam, więc sorry za brak newsów, postaram sie je nadrobić.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2011, 20:33:45 »
Pierwsza kariera Borussią na forum ;). Życzę wygrania Ligi Europejskiej i jak najwyższego miejsca w Bundeslidze ;D.
Wiem,że są duże zaległości na stronie, jeżeli uważasz, że warto kontynuować pracę nad nią wyślij opinię na PW ;).

Offline Aljonam

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.02.2011r.
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2011, 20:35:06 »
Była już kariera BvB co ty gadasz :P ?

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2011, 20:54:47 »
Oo Borussia tuż po Bayernie moja najlepsza drużyna ze swojej ligi.
Myślę, że jak się dobrze postarzasz do obronienie tytułu nie będzie większym problemem. Dobrze, że będziesz szukał graczy młodego pokolenia. Młodzi gracze mogą się szybko rozwinąć i stać naprawdę kimś znaczącym w futbolu. Mam nadzieję, że będziesz dawał regularnie szanse do gry trójce polaków.

Offline Kuchar

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2008
  • location: Bytom
  • Wiadomości: 57
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.05.2008r.
  • Zapraszam www.fcbobrek.net
    • FC BOBREK
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2011, 20:55:06 »
Czekam i czekam i się może doczekam czegoś co potrwa dość długo .. Nie żebym marudził bo twoje kariery są genialne ale czasem szybko się kończą. Teraz jednak myślę ze z BVB to trochę pociągniesz:)

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2011, 21:26:42 »
Polska kolonia się powiększa! Trzech nowych w BVB!

15 sierpnia o godz. 14:00 Borussia zorganizowała specjalną konferencję prasową, na której zaprezentowanych zostało trzech nowych zawodników zespołu Jurgena Kloppa. Trzeba przyznać, że nie są to jacyś wielcy piłkarze, tylko młodzi zawodnicy, którzy na pewno będą graczami na przyszłość, no chyba, że któryś sprawi niespodziankę i przebije się do pierwszego składu jednak będzie całej trójce o to bardzo trudno. Pierwszym zaprezentowanym graczem był młodziutki estoński bramkarz Marko Meerits. Golkiper ten ma zaledwie 19 lat i został sprowadzony przez Kloppa z Flory Tallin. Był już ponoć dogadany z holenderskim Vitesse, jednak gdy pojawiła się bardziej atrakcyjna finansowo - zarówno dla klubu jak i dla samego zawodnika - oferta postanowił z niej skorzystać, chociaż na pewno wie, że nie będzie raczej podstawowym zawodnikiem tego klubu. Chociaż Klopp lubi stawiać na młodych graczy, więc kto wie... BVB musiało wydać ok. 400 tysięcy euro, a sam zawodnik podpisał kontrakt na 2 lata. W klubie z Dortmundu będzie grać z numerem 12. Drugim zaprezentowanym zawodnikiem okazał się napastnik - Pierre-Michel Lasogga. Jest to ledwie 18-letni piłkarz, który sprowadzony został z Herthy Berlin. W poprzednim sezonie, gdy Hertha grała w 2. Bundeslidze był jednym z czołowych strzelców drugiej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Borussia zapłaciła za niego ok. 1,5 miliona euro a zawodnik podpisał kontrakt na 3 lata. Niemiec będzie grał w Borussii z numerem 30. Trzecim i ostatnim zawodnikiem przedstawionym na konferencji był polski pomocnik Grzegorz Krychowiak. Jest on uważany za bardzo duży talent, jednak w Bordeaux, z którego został kupiony do Borussii nie miał wielkich szans na grę. W BVB ma mieć tych szans więcej. 21-letni defensywny pomocnik sprowadzony został za ok. 850 tysięcy euro i podpisał roczny kontrakt. W zespole z Dortmundu będzie czwartym Polakiem, obok Piszczka, Lewandowskiego i Błaszczykowskiego. Widać, że w Borussii na Polakach się nie zawiedziono i postanowiono ściągnąć kolejnego naszego rodaka. Krychowiak będzie grał z numerem 17. Całej trójce życzymy powodzenia w Dortmundzie!

- Bardzo cieszę się, że tacy młodzi, zdolni zawodnicy jak cała kupiona przez nas trójka chce dołączać do naszego zespołu. Wiadomo, że nie będą mieli tutaj łatwo, jednak chyba wszyscy wiedzą, że lubimy tutaj stawiać na młodych graczy, więc super, że tacy jak oni chcą tutaj przychodzić. Wiem, że zawodnicy Ci nie wyglądają na jakieś super wzmocnienia godne Mistrza Niemiec, ale skoro zarząd mimo dwóch sezonów bez sukcesów dalej mi ufał aż w końcu udało się wygrać ligę to zaufajcie mi i w tej sprawie. Bacznie przyglądaliśmy się tym graczom i naprawdę wyglądali oni świetnie, mam nadzieję, że szybko dostosują się do stylu gry naszego zespołu i będą walczyć o miejsce w składzie. - mówił na konferencji trener BVB, Jurgen Klopp.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2011, 22:27:40 wysłana przez Emilek1908 »

Redboy1993

  • Gość
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Terminarz | Nowi zawodnicy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2011, 21:37:28 »
Powodzenia moim (drugim) ulubionym zespołem z Bundesligi :) Jeśli chodzi o transfery to gości nie kojarzę, nawet tego Polaka bo już od dawna nie śledzę ligi polskiej ani francuskiej.

Widzę, że forma kalendarza jaką zrobiłem w karierze Wolverhampton już się przyjęła. Chyba ją opatentuję :D

Powodzenia w karierze i obrony tytułu mistrzowskiego :)

Offline Kuchar

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2008
  • location: Bytom
  • Wiadomości: 57
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.05.2008r.
  • Zapraszam www.fcbobrek.net
    • FC BOBREK
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Terminarz | Nowi zawodnicy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2011, 21:45:48 »
No no nowe twarze na Wesfalii  ;D na pewno przyniosą korzyści .. Młodzi piłkarze ostatnio w Borussii robią furorę . A że Borussia jest jednym z moich ulubionych zespołów wiec na pewno będę czesto wpadał :)

PS. Myślę Nasze Borussię niedługo zagrają ze Sobą  :D

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Terminarz | Nowi zawodnicy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2011, 22:09:52 »
Fajnie, że grasz Borussią. Lubię ich. cieszę się, że powiększa się Polska kolonia w klubie. Grzegorz Krychowiak nie znam go, ale jeśli uważają go za talent to wystarczy go oszlifować i będzie mocnym wzmocnieniem  ;)

PS: Masz błąd w pierwszym poście. W wywiadzie w trzecim pytaniu zamiast Jurgen Klopp napisałeś imię i nazwisko trenera Chelsea.

Offline Aljonam

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.02.2011r.
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Terminarz | Nowi zawodnicy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2011, 22:11:49 »
Pewnie z przyzwyczajenia napisał. W końcu dużo miał karier z Chelsea :P.

Offline thomas1345

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Husów (podkarpackie)
  • Wiadomości: 156
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Terminarz | Nowi zawodnicy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2011, 14:50:30 »
No i super, że wybrałeś wybraliśmy (ja też jestem w tych 47,4% :D) BVB. Klopp wciąż stawia na młodzież. Nowi zawodnicy jeszcze bardziej obniża średnią wiekową zespołu. Cieszy, że kolejny Polak znalazł uznanie w oczach niemieckiego szkoleniowca, że ten był wstanie sprowadzić go do swojej drużyny, oby tylko Krychowiak wykorzystał nadana mu szansę.

Offline CJKarl

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 391
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.02.2010r.
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Terminarz | Nowi zawodnicy
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2011, 15:49:35 »
Cieszę się że wybrałeś właśnie BVB.Masz już pewne komenty ode mnie ;).Coraz więcej naszych w Borussi.Mam nadzieje że Krychowiak przebije się do pierwszego składu.

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Terminarz | Nowi zawodnicy
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 27, 2011, 16:11:08 »
No, no ładnie. Widzę, że stawiasz na młodzież, w przyszłości powinno to dać efekty, fajnie, że stawiasz na polaków, chociaż napastnik nie był Ci tak bardzo potrzebny. Rozumiem, że zaopatrujesz się w przyszłe lata, musisz przedłużyć kontrakty z tymi piłkarzami, a najważniejsze - z polakiem.. Może Ci uciec i będzie wydana kasa w błoto.

Offline Carlos

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Głowno
  • Wiadomości: 1517
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.01.2009r.
  • Vamos Blaugrana ! ! !
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Terminarz | Nowi zawodnicy
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 27, 2011, 17:36:18 »
Początek bardzo dobry, jak widze stawiasz na młodzież w przyszłości napewno to może sie okazać strzał w 10 a teraz żeby obronić tytuł potrzeba też doświadczenia ale mam nadzieje że dasz sobie rade :)

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | Terminarz | Nowi zawodnicy
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 27, 2011, 21:20:59 »
1 kolejka
Niesłuszna czerwień i porażka...

1. FC Nurnberg          2:1          Borussia Dortmund

Zmiany:
Nurnberg:
-

Borussia:
54' LeitnerGrosskreutz

W pierwszej kolejce Bundesligi sezonu 2011/12 Borussia Dortmund na wyjeździe podejmowała 1. FC Nurnberg. Faworytem byli mistrzowie Niemiec, jednak nowy sezon przynosi nowe niespodzianki i niestety do Dortmundu piłkarze Kloppa udali się bez punktów. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą grę ledwie 18-letniego Moritza Leitnera, który jednak w obliczu czerwonej kartki dla Perisicia musiał przedwcześnie opuścić boisko.
Nurnberg wyszedł na to spotkanie bez jakichkolwiek kompleksów do Borussii i to oni jako pierwsi strzelili bramkę. W 26 minucie Frantz dośrodkował w pole karne, tam głową świetnie zgrał Pekhart na 14 metr do Feulnera, który wolejem huknął z pierwszej piłki nie dając żadnych szans Romanowi Weidenfellerowi. Borussia jednak wzięła się do roboty i jeszcze przed przerwą udało im się wyrównać. W 44 minucie świetnym podaniem na skrzydło do Schmelzera popisał się Perisić. Boczny obrońca urwał się obrońcy i bardzo ładnie dośrodkował w pole karne. Tam obrońcę gospodarzy przechytrzył Lewandowski, który bardzo dobrze ustawił się do tego dośrodkowania i głową nie dał żadnych szans Schaferowi na interwencję. Niestety w 54 minucie sędzia zburzył widowisko. Na skrzydle szarżował Frantz, piłkę wślizgiem chciał odebrać Perisić, jednak w futbolówkę nie trafił i niczym rażony piorunem piłkarzy gospodarzy padł na murawę. Sędzie ku zaskoczeniu wszystkich pokazał Chorwatowi czerwoną kartką i na nic zdały się protesty piłkarzy Borussii. Niestety słuszności w tej decyzji nie było, maksymalną karą powinna być tutaj żółta kartka, jednak sędzia zadecydował tak jak zadecydował. Zaczęła się niestety obrona tego remisu, w obronie dwoił się i troił świetnie grający Hummels ale niestety to nie pomogło. W 82 minucie Pekhart wyszedł sam na sam, Weidenfeller zdołał odbić tą piłkę, ale ta trafiła wprost pod nog Maka, który z 15 metrów nie miał problemów ze skierowaniem piłki do pustej bramki. Niestety mistrz Niemiec musiał pogodzić się z porażką, szkoda, że musiał ten mecz (niesłusznie) kończyć w 10 bo mogłoby się to inaczej potoczyć gdyby siły były wyrównane.

Strzelcy:
1-0 Markus Feulner (Tomas Pekhart) 26'
1-1 Robert Lewandowski (Marcel Schmelzer) 44'
2-1 Robert Mak 82'

Kartki:
brak
Ivan Perisić (Borussia)

Pochwała od trenera Moritz Leitner, Mats Hummels (+1)
Nagana od trenera Ivan Perisić (-1)

Niestety musiałem dać naganę Perisiciowi, przez tą czerwoną kartkę. Głupio osłabił zespół, słusznie czy nie, w sumie nie powinien popełniać takiego faulu w tej strefie boiska. Do momentu czerwieni grał dobrze, ale niestety kartka zepsuła jego ocenę.


Wyniki 1. kolejki 1. Bundesligi

Schalke 1-2 Augsburg, HSV 2-3 Borussia M., Wolfsburg 2-3 Freiburg, Hannover 3-3 Bayer, Hertha 1-3 Werder, Stuttgart 1-1 Kaiserslautern, Mainz 1-2 Koeln, Hoffenheim 1-3 Bayern, Nurnberg 2-1 Dortmund


Robert Lewandowski udanie rozpoczął sezon strzelając bramkę. Niestety nie pomogła ona zdobyć choćby punktu z Nurnberg.


Następny mecz

vs

W drugiej kolejce Borussia na wyjeździe podejmie zespół VFB Stuttgart. Obie drużyny kiepsko zainaugurowały sezon bowiem Borussia przegrała z Nurnberg zaś gospodarze najbliższego spotkania jedynie zremisowali z Kaiserslautern. Będzie to na pewno ciekawe spotkanie. Drużyna, która przegra już na początku "zapewni" sobie kiepską pozycję już na starcie. Na pewno będzie to ciekawe starcie, miejmy nadzieję, że tym razem sędzia nie zepsuje widowiska...

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | 1 kolejka vs Nurnberg
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2011, 21:37:18 »
No to widzę,że wybrałeś polską Borussię do pisania kariery. Hmm było już 3 naszych, a tu widzę że doszedł jeszcze kolejny. Grzesiek Krychowiak, pamiętam tego gola strzelonego Brazylii to było coś pięknego. Hmm ja powiem tak, bardzo cięzko będzie wam obronić tytuł w tym roku. Myślę że pokonanie bardzo mocnego Bayernu będzie kluczem do wygrania ligi.

Mecz z Nurnberg był bardzo ciekawy dla postronnego widza. Obie ekipy walczyły o pełną pulę. Fajnie, że Robert strzelił gola. Hmm takie kartki jak dziś dostał Perisić, zdarzają się w tym PESie dość często. Czerwień ustawiła mecz. Rywale na pewno się ucieszyli z tej kartki. Grało im się łatwiej i udało im się zdobyć zwycięską bramkę. Mecz ze Stuttgartem zapowiada się bardzo ciekawie. Jestem ciekaw jak wam pójdzie.

Offline Kuchar

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2008
  • location: Bytom
  • Wiadomości: 57
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.05.2008r.
  • Zapraszam www.fcbobrek.net
    • FC BOBREK
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | 1 kolejka vs Nurnberg
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2011, 21:37:39 »
O kurcze ... Niezły falstart się zrobił ... Fajnie że Lewandowski strzelił... Szkoda tej porażki ale niestety tak to bywa..Jak sędzia pokaże czerwień. 2 kolejka też zapowiada ciekawy mecz VFB Stuttgart to na pewno bardziej wymagający rywal do FC Nurnberg. Do tego piłkarze Labadilli nie zagrali dobrze 1 kolejki. Czyli szykuje się myślę hit 2 kolejki..

Markus Feulner jak kojarzę grał rok temu na Westfali? ;D czy mi się wydaje..

Offline Carlos

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Głowno
  • Wiadomości: 1517
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.01.2009r.
  • Vamos Blaugrana ! ! !
Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | 1 kolejka vs Nurnberg
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2011, 21:42:24 »
Falstart Borussi ale nie ma co sie martwić to dopiero początek, cieszy fakt że Lewy już strzela od samego początku jednak ta czerwona kartka chyba was zdeprymowała, nie dotrzymaliście do końca i niestety mecz zakończył się porażką choć napewno przeciwnik był do pokonania. Myśle że to tylko wypadek przy pracy i dalej już w każdym meczu będą was interesować 3 pkt

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Borussia Dortmund by Emilek1908 | 1 kolejka vs Nurnberg
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2011, 21:42:24 »