Autor Wątek: Ranking pesleague - potrzebne zmiany !!  (Przeczytany 910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Ranking pesleague - potrzebne zmiany !!
« dnia: Styczeń 03, 2012, 09:33:43 »
Ranking w pesleague do najlepszych nie nalezy poniewaz faworyzuje on graczy ktorzy rozegrali wiecej spotkan mowie o tym z wlasnego doswiadczenia jestem w czolowce tylko dlatego poniewaz mam rozegranych sporo wyzwan. Tytul gracza miesiaca dostalem rowniez w ten sam sposob mialem rozegranych najwiecej spotkan a tak naprawde nie zasluzylem na to miano poniewaz w tym miesiacu byli znacznie lepsi gracze ode mnie.
W takim systemie rankingowym nie powinny byc brane w ogole pod uwage mecze towarzyskie jak wyzwania tylko rozgrywki pucharowe jak liga, puchar ligi turnieje dnia itp itd. Albo chociaz dla wyrownania szans np 10 ostatnich meczy tygodniowo lub cos w tym rodzaju, bo jeden gracz rozegra 10 meczy na tydzien a drugi 100 ;]
Mogli byscie zasugerowac sie takimi rankingami jak ranking FIFA tam mecze towarzyskie sa brane pod uwage ale wszyscy maja ich mniej wiecej tyle samo.
Poruszylem ten temat poniewaz startujaca niedlugo Liga Mistrzow i Europy faworyzuje nie najlepszych graczy tylko tych co maja najwiecej rozegranych spotkan.
Mowie tez o tym poniewaz chcialbym znac swoje prawdziwe miejsce w rankingu i mysle ze wiele innych graczy rowniez, obecnie w ogole sie nie sugeruje rankingiem tylko % wygranych jak dla mnie to
gracze posiadajacy od 0 do 30% sa slabi, od 30-40% przecietni, 40-50% sredni, 50-60% niezli, 60-70% bardzo dobrzy a powyzej 70% to juz prawdziwi wyjadacze ;]
Osobiscie uwazam ze wyzwania moga byc brane pod uwage do rankingu jednak sa one zbyt wysoko nagradzane wystarczy udoskonalic punktacje.
Takie rozgrywki jak MS ME LM i LE powinny byc najlepiej platne potem Liga, Puchar Ligi, Turnieje Dnia itd i tak jest ale z ta roznica ze jesli za wygranie w 1 lidze jest ponad 1000pkt to za wyzwanie powinno byc znacznie mniej. Dla przykladu ja bym to widzial tak za wygrany mecz w rozgrywkach Mistrzostwa Swiata 300pkt, ME 250, LM 200, LE 150, Liga 100 nizsze ligi 90, 80, 70 itd TD TP 50pkt a za wyzwania bonusowe gora 5pkt za ulubione 1. Zmniejszenie zer w punktacji wyszlo by rowniez na lepsze. Mysle ze system rankingu FIFA jest ciekawy (na wikipedii fajnie jest wszystko opisane jak przyznawane sa punkty). Uwazam ze juz nawet ranking konami jest lepiej zorganizowany i nim mozna sie lepiej sugerowac kto jest lepszy a kto gorszy.
A wy co o tym myslicie ??

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Ranking pesleague - potrzebne zmiany !!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2012, 10:43:58 »
ale o czym Ty piszesz?? bo chyba jestes kompletnie nie zaznajomiony z rankingiem....

Użyj opcji SZUKAJ na forum a nie poruszaj temat który miesiąc czy dwa temu był poruszany i ranking był zmieniany.

Temat do zamknięcia -> poszukaj sobie 2 tematów: jeden z ogłoszeniem o zmianie w rankingu a drugi a propozycjach graczy i co z tego wyniklo

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Ranking pesleague - potrzebne zmiany !!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2012, 10:43:58 »