Autor Wątek: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !  (Przeczytany 8694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« dnia: Luty 26, 2012, 12:58:19 »
Zastanawia mnie po co w pesleague jest system wpisywania zoltych i czerwonych kartek jak to sie do niczego nie ma... nic nie znaczace statystyki z meczu ;/
Czy nie realistycznie by bylo jak by sie wprowadzilo kary i absencje za czerwone kartki ?? Przeciez w prawdziwej pilce tak jest. Moglo by to zmniejszyc zakres chamstwa typu awek panujacego na pesleague. Ilu z was zdarzyla sie sytuacja ze lecicie z akcja sam na sam w 89 minucie meczu przy stanie 2:1 dla przeciwnika a on wchodzi chamska kosa od tylu prosto na nogi gdzie takie sytuacje w prawdziwej pilce nie maja miejsca.
Pomyslcie gdyby za takie cos wprowadzilo sie wykluczenia zawodnikow taki agent pomyslal by 2 razy zanim skosil by Cie chamsko od tylu. Mozna by zastosowac system jaki istnieje w realnej pilce 5 zoltych kartek pauza na 1 mecz a za czerwona zastosowac np pauze na 2 mecze pomyslcie jak bardzo zmniejszylo by to chamska gre.
Problem mogl by sie pojawic z liczeniem kartek kazdego pilkarza trzeba by bylo liczyc z osobna wiec mozna by to uproscic w taki sposob ze jesli gracz dostanie 5 zoltych kartek nie wazne jakimi zawodnikami wtedy w nastepnym meczu jego przeciwnik moze mu wykluczyc jednego zawodnika w przypadku czerwonej moglo by to byc 2 zawodnikow.
Co o tym myslicie ??

Offline Eduardo0

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2009
  • location:
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.03.2009r.
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2012, 13:01:32 »
jestem za, dobry pomysł.

Offline Gap12

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Biskupice
  • Wiadomości: 693
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 01.01.2010r.
  • Visca El Barca
    • Status GG
    • jawajezuickamix.dbv.pl
  • Gram w: ...
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2012, 13:02:19 »
Ta tylko wiele ludzi po prostu wpisuje 0 żółtych i czerwonych bo nie chce im się sprawdzać ile było naprawdę.


Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2012, 13:10:14 »
Ta tylko wiele ludzi po prostu wpisuje 0 żółtych i czerwonych bo nie chce im się sprawdzać ile było naprawdę.

zgadza sie masz racje sam zawsze wpisuje 0 bo to nie ma znaczenia ile wpiszesz ;]
ale pomysl ze jesli grales mecz z zawodnikiem ktory dostal 2 czerwone kartki za kosy od tylu to czy ich nie wpiszesz
zeby dostal za to kare wykluczenia w nastepnym meczu ?? w ten sposob moze sie oduczyc takiej chamskiej gry trzeba jakos z tym walczyc ;] w prawdziwej pilce zawodnicy staraja sie unikac kartek bo wiedza czym to grozi tutaj wszyscy czuja sie bazkarni ;]
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 13:14:30 wysłana przez inovation2 »

Offline karol..pl

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 48
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.03.2007r.
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2012, 13:10:39 »
pomysł ciekawy, ale uważam ,że w pesleague sie nie sprawdzi dlatego mysle że powinno zostac tak jak jest

Offline krychu1021

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 106
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.11.2009r.
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2012, 13:11:40 »
pomysl dobry ale jak wszystko ma swoje minusy... ile razy jest tak za przez przypadek wlaczy sie inny zawodnik zupelnie w innej czesci boiska niz toczy sie akcja zrobi jakos glupi wslizg i czerwona kartka za atak na nogi bez pilki lub gdy bramkarz wychodzi do pilki w sytuacji sam na sam i nie trafi w pilke tylko w nogi;/ i w takiej sytuacji gracz ma ponosic odpowiedzialnosc za bugi w grze? ma grac nastepny mecz oslabieniem tak naprawde nie z jego winy? ten pomysl co inovation przedstawil sprawdzilby sie gdyby kazdy byl uczciwy i wpisywal tylko te kartki ewidentnie z winy gracza a nie to co zrobi komputer tylko ilu graczy bedzie sie do tego stosowac kazdy dla kazdego bedzie chcial jak najgorzej ( oczywiscie nie mowie o wszystkich bo sa gracze na pesleague ktorzy sa naprawde uczciwi)

Offline wilku070888

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.12.2011r.
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2012, 13:13:29 »
Jestem za jezeli ktos by sie tym konkretnie zajal i poprowadzil... nie wiadomo jakby to sie sprawdzilo czy nie byloby przez to dodatkowych problemow miedzy graczami, natomiast mozna sprobowac ale ja podnioslbym ilosc kartek z 5 na 10 bo to jednak ciagle sie gra inna druzyna i niektore osoby graja sporo meczy wiec uzbieranie 5 zoltych to nie problem faulujac nawet sporadycznie nie majac takiego zamiaru, a tak czeste absemcje to naprawde problem dla gracza grajac w 10 na 11 a co dopiero w 9 na 11... mozna sprobowac ale trzeb to jeszcze dopracowac :) pozdro

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2012, 13:18:05 »
Ta tylko wiele ludzi po prostu wpisuje 0 żółtych i czerwonych bo nie chce im się sprawdzać ile było naprawdę.

Bo teraz nie ma to żadnego znaczenia, a jak były by jakieś kary,ostrzeżenia itp. to inaczej by to wyglądało, bo przecież to żaden problem sprawdzić ile kartek było w meczu, a poza tym to teraz te wpisywanie nie ma żadnego sensu, bo nawet potem nie ma nigdzie w statystykach ile dosłałeś czerwonych czy żółtych kartek

Jestem jak najbardziej, za  by coś pomyśleć nad jakimiś karami za czerwone kartki. Może np, za każdą czerwoną kartkę powiedzmy - 200 pkt w rankingu?

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2012, 13:21:31 »
pomysl dobry ale jak wszystko ma swoje minusy... ile razy jest tak za przez przypadek wlaczy sie inny zawodnik zupelnie w innej czesci boiska niz toczy sie akcja zrobi jakos glupi wslizg i czerwona kartka za atak na nogi bez pilki lub gdy bramkarz wychodzi do pilki w sytuacji sam na sam i nie trafi w pilke tylko w nogi;/ i w takiej sytuacji gracz ma ponosic odpowiedzialnosc za bugi w grze? ma grac nastepny mecz oslabieniem tak naprawde nie z jego winy? ten pomysl co inovation przedstawil sprawdzilby sie gdyby kazdy byl uczciwy i wpisywal tylko te kartki ewidentnie z winy gracza a nie to co zrobi komputer tylko ilu graczy bedzie sie do tego stosowac kazdy dla kazdego bedzie chcial jak najgorzej ( oczywiscie nie mowie o wszystkich bo sa gracze na pesleague ktorzy sa naprawde uczciwi)

mi sie takie faule nie zdarzaja bo gram na manualu i sam sobie zmieniam zawodnikow takze nie mam sytuacji ze zmieni mi sie zawodnik a akurat nacisne przycisk wslizgu poza tym nawet jesli to jest to tylko i wylacznie Twoja wina ;] zreszta ile jest takich przypadkowych sytuacji o ktorych mowisz 1 na 100 czerwonych kartek ??? moze nawet mniej
Jesli chodzi o bramkarzy faul to faul dlaczego w prawdziwej pilce klub i trener musza ponosic odpowiedzialnosc za to ze bramkarz glupio faulowal ?? tak samo jest i u nas bramkarz ratujac sytuacje fauluje dostaje kartke a ze gra w Twojej druzynie musi poniesc kare poza tym takie sytuacje sa zadkoscia ja na 1500 meczy widzialem moze z 5 razy jak bramkarz zobaczyl kartonik ;]
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 13:23:39 wysłana przez inovation2 »

Offline Risto-pl

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location: Wałbrzych
  • Wiadomości: 506
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.03.2007r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2012, 13:22:37 »
gdyby to wprowadzono napewno ludzie by zaczeli to wpisywać żóte i czerwone kartki i by można to stosować ale jest jedno ale na tylu graczy ile gra w ligach kto to by pilnował  >:(

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2012, 13:25:39 »
nie ma co mówić, w PES 2012, jak się dostaje czerwona kartkę to za naprawdę groźny faul, jest tu mało przypadkowości,  a jak sfaulowałeś niechcący to toja wina i twój problem, kartki przecież to tez część gry.

Offline BORYS82

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.11.2007r.
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2012, 13:26:46 »
Uważam to za dobry pomysł ale tylko w TD, PD ligach i innych pucharach natomiast w wyzwaniech moim skromnym zdaniem nie to sensu gramy różnymi zespołami i dlaczego inny gracz miczym nie zwiazany w wyzwaniach z nami miałby uzyskiwac korzyść wykluczając nam zawodnika co innego w różnego rodzaju pucharach, ligach. Fajnym pomysłem byłby jak oczywiście jest to możliwe że np. gramy lige i w wyzwaniach po rozegraniu kilku meczy (tylko ligowych) np.trzech meczy pokazywałoby się obok kolejnego(czwartego) info ( - 1 zaw. , -2 zaw).

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2012, 13:27:13 »
gdyby to wprowadzono napewno ludzie by zaczeli to wpisywać żóte i czerwone kartki i by można to stosować ale jest jedno ale na tylu graczy ile gra w ligach kto to by pilnował  >:(

takie kartki mogly by sie pojawiac w tabeli obok bramek albo na stronie glownej gracza albo nawet w info o meczu ;]
wtedy tylko wchodzisz i patrzysz czy mozesz graczowi kogos wykluczyc poniewaz ma kare za karki ;]
kazdy by tego sam pilnowal bo nadarza sie okazja do oslabienia przeciwnika i zwiekszenia swoich szans w meczu.
Jestem pewien ze kazdy by to sprawdzal wiedzac ze moze kogos wykluczyc ;]

Offline ElShaarawy92

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.02.2010r.
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2012, 13:28:11 »
Każda czerwona kartka -100 pkt tyle.
Masz oryginalną wersję PES'a 2013, a nie grasz online? Zgłoś się do mnie, chętnie odkupię online pass.

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2012, 13:28:22 »
gdyby to wprowadzono napewno ludzie by zaczeli to wpisywać żóte i czerwone kartki i by można to stosować ale jest jedno ale na tylu graczy ile gra w ligach kto to by pilnował  >:(

każdy sam musiał by sobie pilnować, tzn, patrzę na profil przeciwnika i tam mam opcję gdzie pisze ile dostał kartek. Jeśli zapomniałeś to twój problem. Tak bym to widział.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 13:55:35 wysłana przez Ukassiu »

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2012, 13:29:39 »
Uważam to za dobry pomysł ale tylko w TD, PD ligach i innych pucharach natomiast w wyzwaniech moim skromnym zdaniem nie to sensu gramy różnymi zespołami i dlaczego inny gracz miczym nie zwiazany w wyzwaniach z nami miałby uzyskiwac korzyść wykluczając nam zawodnika co innego w różnego rodzaju pucharach, ligach. Fajnym pomysłem byłby jak oczywiście jest to możliwe że np. gramy lige i w wyzwaniach po rozegraniu kilku meczy (tylko ligowych) np.trzech meczy pokazywałoby się obok kolejnego(czwartego) info ( - 1 zaw. , -2 zaw).

dokladnie o tym mowie o ligach pucharach LM LE i podobnych rozgrywkach w zwyklych wyzwaniach nie ma sensu tego stosowac to tak jak mecze towarzyskie a wazniejsze sa mecze o stawke ;]

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2012, 13:30:40 »
Każda czerwona kartka -100 pkt tyle.

no o to mi chodzi, ale to w każdym meczu, a w lidze ponadto możliwość wykluczania dodatkowego zawodnika za np. 1 czerwoną i 10 żółtych.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 13:33:12 wysłana przez Ukassiu »

Offline Gap12

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Biskupice
  • Wiadomości: 693
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 01.01.2010r.
  • Visca El Barca
    • Status GG
    • jawajezuickamix.dbv.pl
  • Gram w: ...
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2012, 13:41:37 »
Każda czerwona kartka -100 pkt tyle.
I myślisz że ktoś by się tym przejmował gdyby dzięki temu wygrał mecz i dostał około 400pkt??


Offline jarekblasi

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 53
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2011r.
    • Jarek Blasi - fotografia
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2012, 13:43:44 »
innovation napisal: "mi sie takie faule nie zdarzaja bo gram na manualu i sam sobie zmieniam zawodnikow takze nie mam sytuacji ze zmieni mi sie zawodnik a akurat nacisne przycisk wslizgu poza tym nawet jesli to jest to tylko i wylacznie Twoja wina ;]"

Zgadzam się z tym. Wystarczy wyłączyć auto wślizgi nawet. Każde naciśnięcie wślizgu będzie używane przytomnie i rozsądnie. Jest przecież wiele innych sposobów na odebranie piłki, chociażby zmuszenie rywala do błędu, czy korzystanie z RT2/R2. Ja mam bardzo mało kartek w meczach i jak już dostaję to wiem za co. Jak ktoś gra uczciwie to nie powinien doszukiwać się bugów w grze.

W wyzwaniach jestem za tym by za każdą czerwoną kartkę były pkt karne w rankingu. Ilośc do ustalenia. W rozgrywach pucharowych i ligowych zrobić system gdzie te kartki będą widoczne obok rozegranego meczu a nie oddzielnie w tabeli gdzieś. Najlepiej czerwona kartka i dla kogo. Wtedy wiadomo czy gracz dostał ją 5 meczów temu czy w ostatnim i zawodnik ten powinien pauzować. To samo z żółtymi. Nie wiem jak to technicznie jest możliwe ale wypadałoby coś z tym zrobić.

Offline PiNk!

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 177
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.10.2010r.
Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2012, 13:45:12 »
A moim zdaniem powinno być tak że jak ktoś w meczu dostanie czerwoną to powinien być WO na korzyść przeciwnika. :) Może to trochę ryzykowne (bo czerwoną możesz dostać przez bug w grze) ale zmniejszyło by liczbę chamstwa. Jednak jak ktoś gra fair i dostał by wo raz na 100 meczy to nic by się nie stało. :) A taki Awek by dostawal WO w co 2 meczu.:)

Pozdro

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: KOSY OD TYLU, CZERWONE KARTKI, FAULE TAKTYCZNE !
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2012, 13:45:12 »