Autor Wątek: S.S.C Napoli by reddevil8911 Juventus vs Napoli komu 1/2?/ 2 Tygodniowa przerwa!  (Przeczytany 40391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Gra : PES 2012
Patch : Fire Patch 2.2.
Czas : 10 minut
Poziom : Top Player
Rozwój graczy : Normalny
Transfery : normal
Reset Prevention : ON



Kilka informacji o klubie:

Pełna nazwa: Società Sportiva Calcio Napoli SpA
Przydomek: Azzurri (Błękitni), Partenope
Barwy: niebieskie
Data założenia: 1 sierpnia 1926
Stadion: Stadio San Paolo
Prezes: Aurelio De Laurentiis
Trener: Walter Mazzarri

Lavezzi już graczem PSG!



Ta wiadomość  bardzo zmartwiła fanów stołecznego zespołu. 27 letni argentyński napastnik Ezequiel Lavezzi, ulubieniec tutejszych kibiców po pięciu sezonach rozstaję się z klubem z południa Italii. El Pocho  za 30 mln euro (25 mln transferu + 5 wszelkich bonusów) przenosi się do stolicy Francji, Paryża. Z PSG podpisał czteroletnią umowę. W barwach Azzurich rozegrał 188 spotkań, strzelił w nich 48 bramek i zaliczył 49 asyst. Jak sam zapowiedział w pożegnalnych słowach: Napoli to wielki klub i mam nadzieję, że będzie mi dane jeszcze kiedyś tutaj zagrać. Powodzenia we Francji, osiągnij coś tam! - skandowało podczas jego pożegnania tysiące ludzi.

Kto będzie nowym nr 10 w drużynie Mazzariego?



Po sprzedaży Lavezziego , przed sztabem szkoleniowym widniało zadanie odnalezienia godnego następcy. Trener zespołu postanowił, że koszulkę z numerem 10 otrzyma ktoś z obecnej kadry Azzurich. Zastanawiano się pomiędzy Cavanim a Hamsikiem. Ostatecznie wybór padł na Słowaka. Mózg Azzurich został tym samym doceniony za swój wkład w sukcesy osiągane przez swój zespół. Sam gracz ostrożnie wypowiada się na temat nowego numer na koszulce: Będzie nam brakowało Ezqiego, to fajny kumpel. Dostałem "dychę" i jestem wielce zaskoczony tym wyborem trenera, ale ją szanuję i przyjmuję tą decyzję. Od dziś możecie na mnie mówić Mr. Napoli#10 (śmiech). Dobrze czyli jedna zagadka jest już rozwiązana, ale nadal nie wiem kto będzie nowym napastnikiem Azzurich. Ogłoszenie jego nazwiska miało nastąpić dopiero za kilka dni...

Ostatnia zagadka rozwiązana!



Zarząd klubu zaskoczył chyba prawie wszystkich, kiedy około godziny 13 w poniedziałek 16 lipca, zaprezentowano oficjalne nowego zawodnika Azzurich. Został nim były mistrz świata z 2006 roku, 29 letni włoski napastnik Alberto Gilardino. Negocjacje z jego poprzednim pracodawcą były bardzo długie. Kluby nie mogły najpierw dojść do porozumienia w kwestii odstępnego a potem agent zawodnika stwarzał problemy przy ustalaniu kontraktu indywidualnego. Po intensywnych rozmowach udało się dojść do porozumienia. Kwota transferu wyniosła 5 mln euro, ale może wzrosnąć o dodatkowy milion jeśli Gilardino zagra 50% spotkań w sezonie. Umowa została zawarta na rok z opcją przedłużenia o kolejne dwa.



Imię i nazwisko: Alberto Gilardino

Narodowość: Włochy

Wiek: 29 lat

Wzrost: 184 cm

Waga: 76 kg

Ilość występów i bramek: 373/ 145

Kwota transferu: 5 mln € + 1 mln € bonusów

Czas trwania kontraktu: 30 Czerwiec 2013

Numer na koszulce: 11


Mówią, że jesteśmy potęgą? My ją dopiero budujemy!



Ciągle słyszę i czytam. Napoli to czwarta siła Serie A, na południu Włoch budowana jest nowa potęga kraju. Czy media naprawdę nie mają o czym pisać? Ja nie czuję, że stworzyliśmy tutaj potężny zespół. Oczywiście jesteśmy silną drużyną, ale do krajowych potęg nam wiele brakuję. W jakimiś dzienniku słyszałem, że niedługo zastąpimy wypalony Inter. Słucham? Czy w tych gazetach oraz mediach pracują sami idioci, ja się pytam? Nie wiem dlaczego tak wysoko nas cenicie. Wiem to miło jak mówią o tobie i twoim zespole w samych superlatywach, ale ludzie bez przesady. Przez to, że wygraliśmy puchar Włoch i byliśmy w Lidze Mistrzów mamy być uznawani za potęgę? Spokojnie spokojnie moi drodzy na wszystko będzie czas. My dopiero tutaj tworzymy piłkarską potęgę, ale do poziomu: Interu, Juventusu, Milanu czy nawet Romy jeszcze długa droga. Mniejsza o to, działacze PSG wyrwali nam ząb w postaci Lavezziego. Długo zastanawiałem się kto ma go zastąpić. Faworytem był Giuseppe Rossi, ale doznał strasznej kontuzji i musiałem poszukać gdzie indziej. Myślałem o Diamantim, ale jakoś mnie nie przekonał. Wybrałem Alberto. W końcu jeśli ten człowiek potrafił zdobyć 145 w ciągu 13 lat to nie może być złym napastnik. Poza tym jest bardzo ograny we Włoszech. Nie wahałem się ani chwili, bo widziałem, że francuskie Monaco też wyciąga po niego łapska. Byliśmy szybsi i jestem zadowolony z tego transferu. Kadra jednak jeszcze nie jest kompletna. Potrzebujemy jeszcze skrzydłowego i środkowego obrońcę. Mamy już pewne namiary, ale nazwisk nie zdradzę.


_____________________________________________________________________________________________________________________

Dlaczego nie prowadzę już Reading? No cóż mam już serdecznie dość Anglii. Postanowiłem coś zmienić, wybór padł na Napoli. Lubię ten zespół i dobrze mi się nimi gra. Mam nadzieję, że ta kariera w końcu będzie długa, bo jeśli nie wypali to zobaczymy się dopiero w PESie 2013.To tyle ode mnie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2012, 15:33:23 wysłana przez reddevil8911 »

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
 :o  :o  Czyli jednak Napoli? Jest już Inter, Juve, Milan więc czas na Napoli :D Lavezzi odszedł do PSG więc trzeba było szukać nowego napastnika. Takowym okazał się Alberto Gilardino. Ja osobiście mam nadzieje, że Hamsik, którego lubię będzie motorem napędowym waszej drużyny ;) powodzenia no i wytrwałości ;)

Offline Emilek1908

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 729
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 08.11.2009r.
  • Support your local football team!
  • Gram w: FIFA 16
Ciekawie będzie zobaczyć Cię w Serie A. Życzę Ci z całego serca wicemistrzostwa (bo mistrzem będzie Inter :D). Nie no, żartuję. Mam nadzieję, że uda Wam się wywalczyć scudetto, chociaż rywale na pewno mają taki sam cel i łatwo nie będzie. Fajnie, że koszulkę z numerem 10 dostał Hamsik. To mózg tego zespołu i należało mu się, chociaż oczywiście numer na plecach nie gra, ale to na pewno miłe. Gilardino... Gilardino... Na pewno to ciekawy, bardzo doświadczony zawodnik i to doświadczenie na pewno nieraz się przyda. Oby godnie zastąpił Lavezziego, chociaż zadanie ma dosyć trudne. Powodzenia!

Offline BaKuSManUtd

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 61
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.10.2010r.
  • I <3 Manchester United
Prowadzisz klub który bardzo lubię, i na pewno będę czytał twoją karierę. Szkoda że Lavezzi odszedł do PSG, niewątpliwie bardzo osłabiłeś swój zespół przed nowym sezonem, ale jego miejsce zajmie Gilardino. Nie lubię tego zawodnika, ale mam nadzieje że u Ciebie będzie strzelał wiele bramek i doprowadzi Cię na sam szczyt Serie A. "10" dla Hamsika jest bardzo dobrym posunięciem, od jakiegoś czasu to on jest liderem Napoli i należała mu się koszulka z tym właśnie numerem.

Offline Matth3w

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Białystok
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.07.2012r.
Wybrałeś sobie niewątpliwie ciekawy zespół. W którym młodość i doświadczenie idą w parze. Odejście Lavezziego według mnie jest podyktowane rządzą pieniądza przez Argentyńczyka ale cóż miejmy nadzieję,iż Gilardino lub Chavez go zastąpią. Hamsik od kilku ładnych sezonów jest jednym z kreatorów gry Napoli lecz ta magiczna "10" z którą kiedyś grał Maradona na pewno doda mu skrzydeł. Bardzo mądrze i do rzeczy gada Walter Mazzarri. Widać,że jest osobą mówiącą to co myśli i to się ceni,ponieważ uwielbiam takich trenerów. Życzę sukcesów bo Napoli na owe zasługuje.

leoarsalan90

  • Gość
Bez Lavezziego w Napoli będzie niebywale trudno, ale czy Gilardino podoła zadaniu uzupełnienia luki po Lavezzim ? Szczerzę w to wątpię. Ja na twoim miejscu kupiłbym innego zawodnika, młodszego, ale z umiejętnościami, ale obym się mylił i oby Alberto sprostał zadaniu  :)

Offline Przemek112

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 466
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2010r.
  • Gracias Raul ! ♥
Napoli to klub który moim zdaniem bardzo do ciebie pasuje , podobnie tak jak Manchester ;) Strata Lavezziego chyba nie będzie aż tak groźna dla zespołu , ponieważ do waszych szeregów przyszedł Gilardino. To gracz takiego typu ,że jeśli powiesz mu dokładnie co trzeba zrobić, On swoje zadanie wykona w 100%. Ma cie silną i mocną drużynę , ale tak jak jest powiedziane - wy dopiero budujecie swoją potęgę. Powodzenia w zdobyciu Ligi Włoskiej. ;)

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Treningowo - sparingowo



Już w połowie lipca Walter Mazzari zebrał prawie całą kadrę swojego zespołu i wyruszył z nimi na dwutygodniowe zgrupowanie w Szwacjarii. Zabrakło tylko dwójki graczy, którzy byli z kadrą Włoch na Euro 2012. Morgan de Sanctis, Christian Maggio dostali od trenera wolne na pierwszy mecz okresu przygotowawczego i mieli stawić się później. Rywalami Azzurich byli w nim mistrzowie Szwajcarii FC Basel. Grając w mocno okrojonym składzie zdołaliśmy tylko zremisować 3:3, a dwa gole strzelił Gilardino. Kolejnym rywalem był mistrz Szkocji Celtic Glasgow. W tym spotkaniu mogli już wystąpić Maggio i de Sanctis i widać było różnicę. Wygraliśmy 2:1 po dwóch trafieniach Hamsika. Ostatnie sprawdzianem przed meczem z Juventusem o Super Puchar Włoch był rosyjski Lokomitv Moskwa. W którym zagrała żelazna jedenastka. Nie daliśmy im szans rozbijając ich 3:0, a łupem bramkowym podzielili się Hamsik, Cavani i Pandev. Pod koniec miesiąca wróciliśmy do Neapolu, a za tydzień mieliśmy wyruszać do Chin...

Miały być wzmocnienia, proszę oto one!



Tydzień podczas konferencji prasowej opiekun Napoli zapowiedział, że chce pozyskać środkowego obrońcę i skrzydłowego. Obietnicy dotrzymał. Po przejściu niezbędnych badań, a także dostarczenia wszystkich dokumentów nowym graczem Azzurich został 28 letni kongijski środkowy obrońca, Christopher Samba. Jak sam mówi powodem opuszczenia Rosji jest bardzo rasistowskie zachowanie wobec jego osoby ze strony kibiców wielu klubów w tym kraju. Obiecywano mi tu złote góry, ale ten klub oprócz pieniędzy nic sobą nie reprezentuję. Mam dopiero 28 lat i jeszcze sporo lat gry przede mną. To był błąd, ale kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu moją osobą przez Napoli i zrobiłem wszystko by stamtąd odejść. Anżhi otrzymało od nas 10 mln euro + 2,5 mln bonusów. Umowa została zawarta na 2 lata.



Imię i nazwisko: Christopher Samba

Narodowość: Kongo

Wiek: 28 lat

Wzrost: 194 cm

Waga: 83 kg

Ilość występów i bramek: 222/18

Kwota transferu: 10 mln € + 2,5 mln € bonusów

Czas trwania kontraktu: 30 Czerwiec 2014

Numer na koszulce: 44



Ostatnim pozyskanym zawodnikiem przez klub z Neapolu jest skrzydłowy. Konkretniej mówiąc jest nim reprezentant Beninu, 28 letni Stéphane Sessègnon. Były już gracz Black Cats, z którymi rozstał się w przyjaznych relacjach będzie od teraz biegał po włoskich boiskach. Nie chciał już grać w Anglii, miał dość tego klimatu. Wybrał południowe Włochy. Kwota jaką zapłacili działacze Azzurich angielskiemu klubowi wyniosła 8 mln funtów + 3 mln bonusów.  Umowa została na rok z opcją przedłużenia o kolejny.



Imię i nazwisko: Stéphane Sessègnon

Narodowość: Benin

Wiek: 28 lat

Wzrost: 172 cm

Waga: 72 kg

Ilość występów/bramek/asyst: 282/36/61

Kwota transferu: 8 mln € + 3 mln € bonusów

Czas trwania kontraktu: 30 Czerwiec 2013

Numer na koszulce: 17

Oficjalna prezentacja kadry S.S.C. Napoli na rundę jesienną sezonu 2012/13:

Bramkarze:

1. Morgan De Sanctis

15. Roberto Colombo

83. Antonio Rosati

Obrońcy:

2. Gianluca Grava

3. Ignacio Fideleff

6. Salvatore Aronica

8. Andrea Dossena

14. Hugo Campagnaro

18. Juan Zúñiga

19. Christian Maggio

21. Federico Fernández

28. Paolo Cannavaro

44. Christopher Samba

85. Miguel Britos

Pomocnicy:

4. Marco Donaadel

5. Davide Barriti

10. Marek Hamšík

17. Stéphane Sessègnon

20. Blerim Džemaili

23. Walter Gargano

31.  Jacopo Dezi

88. Gökhan İnler

Napastnicy:

7. Edison Cavani

9. Lorenzo Insigne

11. Alberto Giladrino

16. Eduardo Vargas

29. Goran Pandev

32. Cristian Chávez

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przed nami mecz o Super Puchar Włoch!





Juventus F.C. - S.S.C. Napoli

Chińscy handlowcy już zacierają ręce. W dniach 11-13 sierpnia będą zjeżdżać się do nich sympatycy Juventusu  i Napoli. Włoska federacja piłkarska uznała, że dobrze będzie powtórzyć rozgrywanie meczu o super puchar kraju w Azji. Areną zmagań będzie położony w Pekinie Stadion Narodowy, który gościł już takie mecze w latach: 2009,2011. Szacuję się, że na spotkaniu będzie komplet, czyli 80 000 oglądających. Mistrz Włoch i zdobywca pucharu kraju skrzyżują swoje miecze 13 sierpnia o godz. 21.00. Według bukmacherów faworytem starcia są gracze Starej Damy, ale Błękitni nie są bez szans. Finał poprowadzi Rawszan Irmatow z Uzbekistanu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 22:11:05 wysłana przez reddevil8911 »

Offline Mac-PC

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 28
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.09.2010r.
Ja ciekaw jestem twoich wzmocnień, i czy się sprawdzą. Gilardino niby dobry zakup, ale nie jest tak świetny jak Lavezzi. Zobaczymy jak ci się będzie powodzić w najbliższych meczach ;) Powodzenia.

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
Bardzo ciekawe transfery przeprowadziłeś :D Sessegnon na pewno Ci się przyda bo to dobry zawodnik. Co do Samby to muszę, zobaczyć jak będzie się spisywał w meczach :D Devil popraw tam dwie rzeczy, które zauważyłem:
1. Przy transferze Samby w tekście napisałeś 1,5 mln € bonusów, a w tej rubryczce poniżej 2,5 mln € bonusów ;)
2. Przy transferze Sessegnona, zresztą patrz:
Cytuj
Azzurich angielskiemu klubowi wyniosła 8 funtów + 3 mln bonusów
za 8 funtów nie wiem czy byś go kupił :D

PS: może się czepiam, ale chce wyłapać takie drobniutkie błedy bo wszystko wygląda bardzo fajnie ;)

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
fajny klub, z fajną kadrą. w dodatku grał tu przed laty Boski Diego. mimo, że odchodzi Lavezzi, to czuję, że wcale na tym nie stracisz, od razu zakontraktowując Gilardino. Samba to też mocny zawodnik i solidne wzmocnienie. ale zjechałeś Ruskich :D

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Bardzo dobre wzmocnienia. Świetnie wykorzystałeś pieniądze PSG i uzupełniłeś osłabione formację.
Czekam na pierwszy mecz. Zdradzisz nam jaką formacją będziesz grał? Czy zostanie to tradycyjne dla Napoli 3-4-3?

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Bardzo się cieszę Marek, że piszesz Napoli bo jest to jeden z bardziej cenionych przeze mnie klubów. Transfery jakie dokonałeś wpłyną tylko na plus drużynie. Kupiłeś świetnych piłkarzy, szczególnie cieszę się ze sprowadzenia gracza Sunderlandu. Sparingi przed sezonowe również dobre, także jesteś w pełni przygotowany na Super puchar Włoch :D.

Ps. Swoją drogą PSG robi niezłą pakę. Lavezzi, a zaraz dojdzie pewno Ibra i Silva :o

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Cytuj
Zdradzisz nam jaką formacją będziesz grał? Czy zostanie to tradycyjne dla Napoli 3-4-3?

Napewno nie będę grał 4-4-2 jak to mam w zwyczaju. Myślę, że będzie to 4-5-1 z wysuniętym Cavani i dwoma DP lub 4-3-3 (Sessegnon-Cavani-Pandev). Muszę się z tym przespać. ;)

Offline LaCoka

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 11.09.2010r.
Napewno nie będę grał 4-4-2 jak to mam w zwyczaju. Myślę, że będzie to 4-5-1 z wysuniętym Cavani i dwoma DP lub 4-3-3 (Sessegnon-Cavani-Pandev). Muszę się z tym przespać. ;)

Jeśli miałbym podpowiedzieć, to optowałbym za tym 4-3-3. To świetne ustawienie moim zdaniem, tym bardziej że Cavani to urodzony zdobywca bramek, jeśli będzie miał okazję to z pewnością ją wykorzysta.

Cieszę się bardzo, że wybrałeś Napoli. Jestem strasznie ciekaw jak ta drużyna zaprezentuje się w tym sezonie. Sessegnon - sam pamiętam, jak ze 2 lata temu miałem go w Millwall. Sprawdzał się idealnie, w ogóle plus dla Ciebie za szukanie ciekawych rozwiązań i zawodników. Dodaje to realizmu karierze, która - prowadzona w takiej formie - będzie jedną z najlepszych, a może i najlepszą! Świetna robota i czekam na oficjalny sprawdzian formy. Powodzenia!

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Sessegnon dobrze spisuje się na OP, pod napastnikiem, taki wolny elektron :) Masz mocną kadrę, a Samba to niezła skała w obronie, nie chciałbym grać przeciwko niemu :P Jestem ciekaw jak zestawisz pierwszą jedenastkę :)

leoarsalan90

  • Gość
Może Sessegnon razem z Gilardino w ofensywie załatają jednak dziurę po Lavezzim, miejmy taką nadzieję. Dobre wzmocnienie w linii defensywnej z pewnością pomoże ci bronić bramkę w drodze mam nadzieję jak na razie po superpuchar a później po mistrza Włoch  :)

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Super Puchar Włoch



13.08.2012, 21.00 - 11°C (pogodnie)/ Chiny (Pekin) - Stadion Narodowy/ Widzów - 78 800/ Sędzia spotkania - Rawszan Irmatow (Uzbekistan)



Koncert Gillardino zapewnia nam trofeum!



Juventus C.F. 2:4 S.S.C. Napoli

37' Matri (Vucinić), 67' Matri (Giovinco) - 17' Hamšík (Pandev) 90+1' Gilardino (Cavani), 100' Cavani (Pandev), 106' Gilardino (Insingne)

Brak - 20' Inler, 31' Zúñiga

Brak

51' Pepe (Krasić), 51' Chiellini (De Ceglie), 66' Vucinić (Giovinco) - 88' Dzemaili (Gilardino), 103' Inler (Dossena), 105' Pandev (Insigne)



Przed prawie wypełnionym po brzegi stadionem  na murawie którego, swoje mecze na co dzień rozgrywa reprezentacja Chin spotkały się dwa włoskie zespoły. Mistrz kraju podejmował zdobywcę pucharu, w spotkaniu o Supper Coppa Italiana, czyli Super Puchar Włoch. Kibice liczyli na dobre spotkanie i się chyba nie zawiedli.

Uzbecki sędzia dał sygnał do rozpoczęcia gry i od początku z wielkim animuszem na Juventus ruszyli podopieczni Mazzariego. Przed szansą zdobycia bramki stanął Cavani, ale jego uderzenie ostrego kąta zatrzymał Buffon. Kolejne minuty upłynęły na grze w środkowej części boiska. Defensywa mistrza Włoch spisywała się bez zarzutu, aż do 17 minuty. Po kiksie Barzagliego, piłkę przejmuję Pandev i wykłada ją na 6 metr do Hamsika. Mr. Napoli#10 ze stoickim spokojem pakuję futbolówkę do siatki. Ta bramka podziałała na piłkarzy Starej Damy jak czerwona płachta na byka. Formacja ofensywna raz za razem urywała się naszej obronie i musieliśmy uciekać się do fauli. Gracze Conte dopięli swego pod koniec pierwszej połowy. Vucinić z dziecinną łatwością ograł Zunigę i wrzucił w pole karne, a tam niepilnowany Matri nie dał szans na interwencję de Sanctisowi. W drugiej części gry nadal atakowali piłkarze Juventusu, ale ich wykończenie pozostawiało wiele do życzenia. Niestety ich wysiłki zostały nagrodzone w 67 minucie. Akcja łudząco podobna do bramki na 1:1, ale tym razem dośrodkował Giovinco. Ta bramka obróciła sytuację na boisku o 180° i to my ruszyliśmy do szaleńczych ataków. Cudów w bramce dokonywał Buffon, a jego obrońcy byli niczym Chiński mur nie do ruszenia. Wybijały ostatnie minuty regulaminowego czasu gry i opiekun Azzurich postanowił postawić wszystko na jedną kartę. W 88 minucie zmienił styl gry na 4-3-3, a Dzemailiego zastąpił Gilardino. Kibice Starej Damy będący na trybunach rozpoczęli świętowanie, ale kilka sekund później mieli nietęgie miny. Na zegarze 91 minuta, Hamsik podaję na wolne pole do Cavaniego. Urugwajczyk wychodzi oko w oko z Buffonem, ale kątem oka dostrzega biegnącego za akcją Gillardino i wystawia mu piłkę tak,że musiał tylko dostawić nogę i zrobiło się 2:2. Szał radości w sektorach zajmowanych przez fanów Błękitnych. To nie był jednak koniec, gdyż kilkaminut później rozpoczęła się dogrywka. W niej widzieliśmy już tylko jedną drużynę, która niczym wytrawny gracz wypunktowała rywala. Najpierw mocny cios zadał Cavani, który zabawił się z Buffonem i wpakował piłkę do siatki po podaniu Pandeva. Na początek drugiej części posłaliśmy już oponenta na deski, z których się już nie podniósł. Wprowadzony sekundy wcześniej Insigne urwał się lewą stroną i dośrodkował na długi słupek. Centrę w kapitalny sposób zamknął Gillardino i uderzeniem głową zakończył emocję w tym spotkaniu. Sam zawodnik miał szansę na hat-tricka, ale w ostatniej chwili piłkę z bramki wybił Barzagli. Arbiter zakończył mecz i chwilę później cała ławka rezerwowych Napoli wbiegła na murawę i zaczęło się istne szaleństwo. Kibice odśpiewali chóralne pieśni, piłkarze i sztab szkoleniowy cieszyli się wraz z nimi. Przegrani powoli podnosili się z murawy i podchodzili do sektorów kibiców dziękując za im nieustanny doping.

Azzuri zaczynają sezon z przytupem. Wygrane spotkanie o Super Puchar Włoch może dać im wielkiego kopa na dalszą część sezonu. Jak to się wszystko potoczy? Czas pokaże. Prawdą jest, ze Mazzari trafił w "dziesiątkę" ze zmianami. Doświadczony Gillardino zrobił to co do jego należy i zapewnił puchar.


Najlepszy na boisku:



Alberto Gillardino (8,5/10): Niektórzy fani Azzurich dziwili się, że Mazzari sprowadził tego doświadczonego napastnika do drużyny. Mówiono, że się już wypalił, a on wszystkich zaskoczył i zamknął usta krytykom. Zdobył dwie bramki i był blisko ustrzelenia Hattricka. Świetny Joker w talii Mazzeriego.

Co to było za spotkanie. Wszystko zmieniało się jak na jakimś rollercoasterze. Przegrywaliśmy i gasła nadzieja, ja w tym czasie cały czasie uprawiałem rozgrzewkę, ale nagle słyszę: "Alberto wchodzisz, zrób to co umiesz robisz najlepiej. Możesz mieć jedną szansę i musisz ją wykorzystać". Dobra trenerze, postaram się. Wchodzę biegam po boisku i widzę Edek wbiega w pole karne to ja pokazuję mu i długa na przód. Ten mi zagrał taką piłkę, że żal było nie trafić. Druga bramka to też super podanie. Jeśli będzie takich więcej to możemy być mocni w tym sezonie. Ale dobra dość już o mnie, ważna jest drużyna. Oby to nie jedyne trofeum wygrane przez nas w tym sezonie.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapowiedź 1 kolejki Serie A





S.S.C. Napoli - A.C. Siena

Po udanym wyjeździe do Chin, gdzie Azzuri wywalczyli Super Puchar kraju, czas na powrót do Włoch. Przed nami inauguracja ligowego sezonu. Podopieczni Mazzariego na starcie zmierzą się na swoim obiekcie ze Sieną. Rok temu wygraliśmy 2:1, ale jak będzie teraz czas pokaże.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2012, 14:32:18 wysłana przez reddevil8911 »

MK99

  • Gość
Odp: S.S.C Napoli by reddevil8911 Kapitalny mecz z Juve, koncert Gialloblu!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 13, 2012, 14:30:28 »
Tak właśnie miało być! Klubowi z Neapolu w ciągu zaledwie 2 miesięcy udało się zdobyć 2 puchary, to niesamowity wyczyn jak na standardy tego zespołu. Całe przedstawienie zaczęło się od doliczonego czasu, kiedy to Gilardino uratował temu zespołowi ''tyłek'' i doszło do ważnej dogrywki, gdzie za sprawą Cavaniego i Gilardino doszło do niesamowitego wyczynu w historii tego teamu. Fani muszą być dumni z nowego Alberto, że w debiucie strzelił dwie bramki dające triumf w Superpucharze Włoch.

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
Odp: S.S.C Napoli by reddevil8911 Kapitalny mecz z Juve, koncert Gillardino !!!
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 13, 2012, 17:02:30 »
Ależ spotkanie :O Bez wątpienia ten mecz był bardzo dobrą reklamą dla Chińczyków :D Niesamowicie ten mecz się toczył. Słusznie określił ten mecz Gilardino, że to było jak jazda na rollercoasterze :D W ostatniej akcji mecz zdobyliście gola, który dał prawo gry w dogrywce, w której okazaliście się katem dla Starej Damy. Po tym co pokazał dzisiaj Gilardino, możecie być spokojnie, że ten sezon będzie bardzo ciekawy :D

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: S.S.C Napoli by reddevil8911 Kapitalny mecz z Juve, koncert Gillardino !!!
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 13, 2012, 17:02:30 »