Autor Wątek: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual  (Przeczytany 13326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OnoMatoPeja

  • Gość
PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« dnia: Wrzesień 19, 2012, 18:01:40 »
Jak mniej więcej temat mówi, chciałbym rozwinąć temat upodobań w czasie gry Offline bądź Online względem Support Settings.
Jak prawie każdy mógł zaobserwować do opcji Support Settings doszło trochę opcji, manualnych i automatycznych które możemy względem własnego upodobania ustawić.

Jest wiele opinii na temat gry wsparciem podań (pass support) oraz do tego dochodzą nowe opcje Manual Shot oraz Manual-guidance gdzie mamy wpływ na pewne elementy przebiegu spotkania z naszej strony.
Większość graczy raczej nie rusza tych ustawień grając tak jak jest domyślnie ustawione.
Ale nie każdemu to wystarcza.
Gra przy Manual Shot/Pass/Guidance staje się bardziej atrakcyjna, sprawia większą satysfakcję ale przy czym dla niewypraktykowanego gracza to prawdziwa męczarnia na początku.

Reasumując, jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie Support Settings. Jakie preferujecie na co dzień ustawienia itd.

Od siebie dodam moje ustawie (na którym nabieram wprawy aby następnie przejść na pass support 100% manual).
Dodam też że gra przy pass support 2 jest słabo wyważona, niekiedy delikatne wciśniecie podania daje odwrotny efekt jak była zamierzany, jak by nie zostało to w pełni dopracowane. Dochodzi do tego przy tym wybór zawodnika do którego chcemy podać, czasami plącze się przełączanie.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 18:09:12 wysłana przez OnoMatoPeja »

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2012, 20:19:25 »
ja mam to samo tylko Cursor Name na None i 1 kreskę mniej
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2012, 00:01:28 wysłana przez Artur 7 »
" border="0" border="0

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2012, 21:44:25 »
Hm... widzę temat to aż rozpycha...
Wniosek nasuwa się tylko jeden. Nie ma to jak iść na łatwiznę. Zapewne 98% gra na pełnym wspomaganiu, no bo jakoś trzeba grać...

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2012, 21:52:13 »
To już nie można grać na automacie? Ja prdle...

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2012, 21:58:30 »
Nikt ci nie broni, nakazuje grać na automacie. Twa decyzja.
Ale najwidoczniej nawet nie próbowałeś tak grać.

Po za tym temat jest o tym jak kto gra a nie o przekonywaniu kogoś do zmiany przyzwyczajeń.
Ale jeżeli nikt nie odpisuje, to chyba logiczne w większej mierze że na automacie leci i kozaczy jaki to kox (czyt. laik) z niego.

Offline Uxi

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 84
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.08.2012r.
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2012, 22:17:50 »


Dla mnie takie ustawienie jest najlepsze. Gdyby nie to, że
klawa to pewnie strzały manualne byłyby na on, póki nie
odzyskam xklocka musze na off :P

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2012, 22:23:20 »
Nikt ci nie broni, nakazuje grać na automacie. Twa decyzja.
Ale najwidoczniej nawet nie próbowałeś tak grać.

Po za tym temat jest o tym jak kto gra a nie o przekonywaniu kogoś do zmiany przyzwyczajeń.
Ale jeżeli nikt nie odpisuje, to chyba logiczne w większej mierze że na automacie leci i kozaczy jaki to kox (czyt. laik) z niego.
To chyba Ty tutaj bardziej przekonujesz, ja chciałem tylko napisać, że niektórzy grają dla rozluźnienia, i nie mają czasu grać na manualu. (czyt. uczyć się)

Zaatakowałeś mnie, więc odpowiem. Kreski mam na 0, pół-wspomaganie, autopassing/shooting... na OFF i manual shot i guidance także na OFF, ponieważ gram na klawie.

Offline jointmaster

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.01.2012r.
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2012, 22:44:05 »
mnie osobiscie denerwuje jak gram z kims przez neta i sie musze natrudzic troche ze strzalami, a taki noob ze wszystkimi asystami wsadza mi bramke z niemozliwej pozycji. aczkolwiek w 2013 z manual shoota nie korzystam

Offline longfly

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 379
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.02.2010r.
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2012, 22:49:38 »
sie zaraz zacznie wyskocza pro gracze mistrzowie  i beda ludziom mieszac w glowach jak sie powinno grac a jak niewolno. Napiszcie petycje do konami ze dala za duzo ustawen i ludzie wam robia krzywde bo sobie wspomaganie wlaczaja i po sprawie;p ;D ilu graczy ttyle sobie niech ustawia jak najwtgodniej

Offline Uxi

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 84
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.08.2012r.
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2012, 22:52:47 »
na mój gust, to jak ktoś dobrze opanuje manuale, to
może mieć większego asa w rękawie niż automaty...

Offline jointmaster

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.01.2012r.
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 19, 2012, 22:59:27 »
Napiszcie petycje do konami ze dala za duzo ustawen
akurat to dali za malo ustawien :) przy tworzeniu pokoju powinna byc opcja "assists allowed" albo nie, tak jak to ma miejsce podczas dolaczania do serwerow gier wyscigowych podchodzacych pod symulatory. Nie wspomne juz ze szkoda ze sie nie da grac meczykow rankingowych na poziomie Top Player, tylko regular jest wymuszony

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2012, 00:05:38 »
Opcje podglądu asyst w profilu gracza to podstawa. A po drugie ludzie nie chcą męczyć się myśląc przed każdym podaniem, więc namawianie ich jest bezsensu i coś o tym wiem... Temat rzeka.
" border="0" border="0

jabloon30

  • Gość
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 20, 2012, 07:00:45 »
moze ktos podac takie ustawienia zeby gralo sie jak najbardziej realistycznie bardzo bym prosil co na ON co na OFF itd :P

Offline Mychus

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.09.2012r.
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 20, 2012, 07:50:14 »
Witam ja zawsze staram się grać od początku na manualnych ustawieniach, a to dlatego że szybciej się człowiek uczy grać , jak się zaczyna od auto to naprawdę ciężko się przestawić , poza tym gra na manualnych ustawieniach wbrew pozorom daje dużo większe możliwości i motyw nieprzewidywalności . Podkreślam jednak ,że trzeba się nieźle namęczyć na początku ale trud się opłaca . Często grałem jak równy z równym z osobami które miały auto jednak było to w fife 12 nie wiem jak to będzie w tym roku z PESem .

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 20, 2012, 15:07:45 »
moze ktos podac takie ustawienia zeby gralo sie jak najbardziej realistycznie bardzo bym prosil co na ON co na OFF itd :P
to co kolega Uxi ma na zdjęciu tylko w Pass Support 1 kreskę mniej w Auto Sliding OFF a w Teammate Controls Manual wtedy masz pewność, że grasz sam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2012, 15:09:44 wysłana przez Artur 7 »
" border="0" border="0

Offline Mychus

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.09.2012r.
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 21, 2012, 12:15:20 »
Panowie w PES 2013 można spokojnie grać na ręcznych ustawieniach bez pomagaczy , wczoraj rozegrałem kilka meczy po sieci na ręcznych , fajnie się grało tylko czasami nie trafiałem do bramki ale podania łatwizna :D

Po przechwycie piłki (na ps3 to x na xbox a) czasami jakoś dziwnie się piłkarze zachowują po przejęciu piłka się odbija i zamaist zawodnik za nią lecieć to on ją zostawia to samo jest przy przechwytach dalekich podań po ziemi tylko tu mi sie kursor sam przełącza pewnie jak przestawie na ręczne będzię ok .

Offline Bayern

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Sie 2006
  • location: Chełm
  • Wiadomości: 248
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.08.2006r.
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 21, 2012, 12:15:32 »
Prawdą jest, że każda osoba grająca na wynik nie będzie grała na manual passach bo to kolosalnie utrudnia strzelanie bramek. Opowieści o łatwości konstruowania akcji można między bajki wsadzić. Na turniejach gra się w 95 % na asystach w podaniach, a na manualu to się gra tylko do kawy lub Wyborowej. Gracz który gra na asystach zawsze będzie miał przewage bez względu na to jak opanuje się manual. Dlatego to niech Konami się zdecyduje czy asysty czy manual.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 21, 2012, 12:45:43 »
Cytuj
Prawdą jest, że każda osoba grająca na wynik nie będzie grała na manual passach bo to kolosalnie utrudnia strzelanie bramek. Opowieści o łatwości konstruowania akcji można między bajki wsadzić. Na turniejach gra się w 95 % na asystach w podaniach, a na manualu to się gra tylko do kawy lub Wyborowej. Gracz który gra na asystach zawsze będzie miał przewage bez względu na to jak opanuje się manual. Dlatego to niech Konami się zdecyduje czy asysty czy manual.

I o to w tym wszystkim chodzi. Konami powinno trochę pomyśleć nad tym, a jak już mają zamiar dawać ten wspomagacz, tak np. pass support to aby był w skali od 1 do 2/3 max.

Offline Mychus

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.09.2012r.
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 21, 2012, 12:51:28 »
Mi to nie przeszkadza naprawdę można grać na ręcznych jest trochę trudniej ale przy dobrej wprawie gra się lepiej sam się wczoraj przekonałem jak przeciwnik był zaskoczony moimi podaniami 2 kontry 2 bramki :D

Co do KONAMI to się już zdecydowali na asysty
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 12:53:30 wysłana przez Mychus »

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 21, 2012, 13:03:22 »
Cytuj
Co do KONAMI to się już zdecydowali na asysty

Ale jak pisałem, jak ma już być to z mniejszym lvl. Bo jak wiadomo im mniejszy lvl pass support tym podania nie są już tak dokładniejsze.

Zaś strzałka L2 ma za zadanie podania/zagrania piłki 100% manualem przy widoku w jaką stronę poleci piłka.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2013 - Support Settings / Automat czy Manual
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 21, 2012, 13:03:22 »