Autor Wątek: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania  (Przeczytany 397421 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline APATOROWIEC

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2006
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 50
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.12.2006r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1480 dnia: Marzec 09, 2013, 19:40:26 »
Teraz to zrobiłem i również to samo, ściągnąłem tego Patcha 1.03, skopiowałem do folderu z grą, uruchomiłem... Włączyłem ściąganie tego DLC z poziomu gry i nadal to samo...

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1481 dnia: Marzec 09, 2013, 19:52:22 »
Teraz to zrobiłem i również to samo, ściągnąłem tego Patcha 1.03, skopiowałem do folderu z grą, uruchomiłem... Włączyłem ściąganie tego DLC z poziomu gry i nadal to samo...
paczą musisz wgrać a nie skopiować do folderu...a DLC możesz ręcznie pobrać i wleć... REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline APATOROWIEC

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2006
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 50
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.12.2006r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1482 dnia: Marzec 09, 2013, 22:48:25 »
Wielkie dzięki za pomoc Panowie! :) Udało się!


A tak jeszcze ostatnie pytanie, różnice w zachowaniu się piłkarzy to zapewne dzięki temu patchowi i tym aktualizacjom, dosyć wyraźne jak ktoś grał w wersję 1.00 i przeszedł teraz na te najnowsze, trzeba się od nowa, niektórych zachowań uczyć ;) ale nie o tym... Wszystko dzieje się z takim sekundowym opóźnieniem... Nacisnę guzik, zawodnik dopiero po chwili wykonuje ten ruch, gra niby chodzi płynnie, ale jednak momentami jakby zamulała, te opóźnienie jest widoczne, stąd pytanie, dlaczego tak może się dziać? I jeszcze jedno, w prawym górnym rogu momentami pokazują się takie 3 kreseczki, jakby od połączenia, to spowodowane słabym łączem, czy czym? I czy to moja wina, czy być może przeciwnika?


Z góry dzięki za odpowiedź. ;)

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1483 dnia: Marzec 10, 2013, 13:25:48 »
jest inny gameplay, więc moze takie wrażenie tylko masz.


I zapraszam do gry z nami:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline C-Note

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2012
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.06.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1484 dnia: Marzec 10, 2013, 13:38:18 »
PESowcy mam pytanko, a w zasadzie problem na który nie znalazłem odpowiedzi, chodź być może się gdzieś tutaj takowa pojawiła.
Otóż problem polega na tym, że po prawidłowym i bezproblemowym zalogowaniu się w grze, system nie wyszukuje mi żadnego przeciwnika w trybie rankingowym. Miesza, miesza, mieli, mieli by za każdym razem wyświetlić komunikat o nieznalezieniu oponenta... I tak cały czas od samego początku.
W trybie "FRIENDLY MATCH LOBBY" gdy wyszukam kogoś "wolnego" z dobrym połączeniem dzieje się podobnie, nie mogę się połączyć z przeciwnikiem.

Co robiłem:
1) Porady od KONAMI - bezskuteczne,
2) Przeinstalowałem grę - dalej to samo,
3) Antywirusy i firewalle odpowiednio skonfigurowane - nic,
4) Oczywiście wszelkie aktualizacje - patch 1.03 i DLC, też nic nie dało.

Dodam jeszcze (o ile ma to znaczenie), że mam system Win7 i internet 16Mb-24Mb (kablówka).

Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem i co ważniejsze zna ktoś rozwiązanie?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1485 dnia: Marzec 10, 2013, 14:15:55 »
Temat wałkowany wiele razy i nie ma na to skutecznego lekarstwa.
Jest to spowodowane niedbałością Konami.
A tłumaczą się zawsze tym samym: wina operatora lub pakiety pokonują zbyt wiele tras.


Pozostaje jedynie konfiguracja routera/modemu, jak: przekierowanie portów (listę portów i protokołów znajdziesz w temacie przyklejonym FAQ na różne platformy) oraz wyłączenie firewalla w routerze/modemie.
Nic nie zaszkodzi Ci spróbować.


Jeśli wyżej wymienione czynności nie zadziałają, ściągnij program REJESTRACJA lub LOGOWANIE.
Zainstaluj, uruchom i włącz grę.
Jeśli w tym przypadku zacznie wyszukiwać w końcu przeciwników i łączyć się z zawodnikami z Lobby, znaczy to że w ustawieniach systemowych windowsa jest coś namieszane, aczkolwiek nie musi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 14:48:27 wysłana przez Mahadew »

Offline C-Note

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2012
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.06.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1486 dnia: Marzec 10, 2013, 22:19:48 »
Tak ja myślałem, nie pomogło... Trudno, ale dzięki za pomoc.

19MarciN89

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1487 dnia: Marzec 10, 2013, 23:34:39 »
witam, mam problem.

polega on na tym żee dotychczas grałem na firepatch zgodnym z dlc 3.0 i mogłem bez problemów grać online i wiadomo stroje wszystko oryginalne były. natomiast po wejściu dlc 4.0 jak je zainstalowałem to stroje stały się już nieoryginalne .. więc poszukałem jakie patche już wyszły zgodne z DLC 4.0 i okazało ię że jest PED EDIT 3.2
tylko że po zainstalowaniu tego patcha (wcześniej zainstalowałem PES 2013 od podstaw , i wyczyściłem wszystkie foldery KONAMI... mianowicie po uruchminiu meczy w trybie Online zaraz po gwizdku sędziego i 1 dotknięciu piłki mnie wyrzuca... 2 mecze z rzeduu tak było wiec co jest nie tak. dlatego moej pytanie kto orientuje się co należny zrobić żeby pozbyć się tego problemu??!
proszę o odpowiedzi.

pozdrawiam.

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1488 dnia: Marzec 11, 2013, 15:41:54 »
witam, mam problem.

polega on na tym żee dotychczas grałem na firepatch zgodnym z dlc 3.0 i mogłem bez problemów grać online i wiadomo stroje wszystko oryginalne były. natomiast po wejściu dlc 4.0 jak je zainstalowałem to stroje stały się już nieoryginalne .. więc poszukałem jakie patche już wyszły zgodne z DLC 4.0 i okazało ię że jest PED EDIT 3.2
tylko że po zainstalowaniu tego patcha (wcześniej zainstalowałem PES 2013 od podstaw , i wyczyściłem wszystkie foldery KONAMI... mianowicie po uruchminiu meczy w trybie Online zaraz po gwizdku sędziego i 1 dotknięciu piłki mnie wyrzuca... 2 mecze z rzeduu tak było wiec co jest nie tak. dlatego moej pytanie kto orientuje się co należny zrobić żeby pozbyć się tego problemu??!
proszę o odpowiedzi.

pozdrawiam.
a przełączasz w pesedit selector na opcje online jak chcesz grac online???

Offline APATOROWIEC

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2006
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 50
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.12.2006r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1489 dnia: Marzec 11, 2013, 20:33:03 »
To jednak nie wina gameplaya... Włączyłem sobie dla porównania zwykły mecz, nie przez neta, wszystko śmigało elegancko, ta gra była płynna, miało się pełne sterowanie nad zawodnikiem...


Jak gram przez neta to dosłownie ta gra to loteria... Te wszystkie ruchy są o 1-2 sekundy opóźnione, np. sytuacja sam na sam, jestem na linii 16m, naciskam strzał, a zawodnik wbiega w bramkarza... Tak się nie da grać, podobnie jest z karnymi, np. robię czysty wślizg przed 16, a tu nagle faul od tyłu w polu karnym, czym to jest spowodowane?


Dodam kilka istotnych szczegółów, w lewym górnym rogu (tam gdzie godzina, itp.) mam "3 kreski zasięgu" (nie wiem jak to nazwać, ale wiadomo o co chodzi), gdy włącza się mecz ciągle miga te okienko i jest 0 lub 1 kreska... To wina moja, czy rywala? Ja próbowałem już połączenia za pomocą wifi, za pomocą kabla, ściągałem jakieś programy typu pinger, cfosspeed, itp. itd. żadnych efektów nie ma...


Mógłby ktoś mi pomóc? Może być PW, żebym ciągle nie zaśmiecał tego wątku, bo naprawdę strasznie nakręcony byłem na grę online, a tak naprawdę to nie jest gra tylko męczarnia.


Pozdro!

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1490 dnia: Marzec 11, 2013, 20:58:52 »
Te miganie ikonki jest spowodowane wzajemnym połączeniem między graczami. Serwery Konami są tylko pośrednikami.
Mogą być zapchane ilością graczy lub przeciwnik zapycha upload (wysyłanie), wysokie pingi.
Jeśli miga to wina raczej jest twego przeciwnika i zaczynają się opóźnienia (wolna reakcja zawodników).

Pamiętaj że też może być twoja wina, jeżeli dzielisz łącze. Ale w tedy tobie by się zacinała gra.
Więc staraj się grać mając wolne łącze i nie korzystać z programów do ściągania, komunikatory itp.

Musisz trafić na dobrego typka co nie zamula łącza.
A jak by to ujął Ukassiu, graj przez pesleague.pl jak masz czas.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 21:07:00 wysłana przez Mahadew »

Offline APATOROWIEC

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2006
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 50
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.12.2006r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1491 dnia: Marzec 11, 2013, 21:05:07 »

Czyli tak naprawdę co... Nic się nie da zrobić z tym? Tylko liczyć, że w końcu trafię na kogoś z dobrym łączem?

Czas bym miał, tylko po tych meczach, które odbyłem odechciało mi się grać, a nie chce się zapisywać, wkurzać się, że zamula i rezygnować w trakcie. ;)

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1492 dnia: Marzec 11, 2013, 21:10:16 »
Nic z tym nie zrobisz. Samo konami nie kwapi się do naprawy tego, jak należy.


Możesz umówić się z jakimś polakiem z kanału pesleague MIRC na testową gierkę. Byś się przekonał jak to wygląda grając z polakami.
A lekkie opóźnienia zawsze będą odczuwalne... nawet te w milisekundach.

IRC >> REJESTRACJA lub LOGOWANIE
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 22:02:49 wysłana przez Mahadew »

Offline Majkel21

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 10
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 14.11.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1493 dnia: Marzec 11, 2013, 21:43:44 »
Powiem tak, dla mnie ta zamula to poprostu niesprawiedliwosc, staram sie gram a kolo sobie lata i strzela ile wejdzie bo zamula, poprostu porazka ze strony konami i ogolnie te oszustwa typu dziwny spalony i faul, mowie powaznie dla mnie zawodnicy wyzszej klasy maja cos tzw jak fory nie mozna normalnie grac, poprsotu porazka, za rok napewno nie wydam grosza na to :/:/

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1494 dnia: Marzec 11, 2013, 22:01:56 »
Za parę miesięcy, może być znacznie lepiej lub bez zmian.
Jedni poczekają tydzień, dwa po premierze na opinie dla rozgrywki online, potem zdecydują.
Piracić grę dla offline czy wydać kasę dla gry online.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 22:04:02 wysłana przez Mahadew »

Offline bonio236

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2013
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.03.2013r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1495 dnia: Marzec 12, 2013, 16:56:29 »
Mam problem....
Gdy właczam mecz w trybie on-line, nie zależnie czy jest to zwykły mecz czy masterliga, to wyskakuje mi bład, the match will be abandoned due to unforeseen circumstanses, czy jak kto woli mecz zostal przerwany z niewyjaśnionych przyczyn, moze mi ktos pomoc rozwiazac ten problem?

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1496 dnia: Marzec 12, 2013, 17:34:06 »
Mam problem....
Gdy właczam mecz w trybie on-line, nie zależnie czy jest to zwykły mecz czy masterliga, to wyskakuje mi bład, the match will be abandoned due to unforeseen circumstanses, czy jak kto woli mecz zostal przerwany z niewyjaśnionych przyczyn, moze mi ktos pomoc rozwiazac ten problem?
wina jakiegoś pacza coś nie pasuje...ja jak wgrałem buty do kitsa to tak mi robiło i id tamtej pory gram na czystym:)

Offline bonio236

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2013
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.03.2013r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1497 dnia: Marzec 12, 2013, 17:49:27 »
czyli inny patch moze rozwiazac problem?:)

Offline lukasz199307

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location: Wincentów/Lubartów
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.10.2012r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1498 dnia: Marzec 12, 2013, 18:36:58 »
Albo pobierz z menu gry nowe dlc 4.0 i patcha pesedit 3.2

Offline bonio236

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2013
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.03.2013r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1499 dnia: Marzec 12, 2013, 18:40:00 »
ok, dziala, poprostu usunalem kitservera z folderu z gra

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1499 dnia: Marzec 12, 2013, 18:40:00 »