Autor Wątek: Statystyki - pesstatsdatabase.com  (Przeczytany 13558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shoxik

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2010r.
Statystyki - pesstatsdatabase.com
« dnia: Wrzesień 26, 2012, 11:24:22 »
Cześć. Zwracam się głównie z pytaniem do PatchMaker'ów, ale nie tylko. Czy korzystacie ze statystyk z REJESTRACJA lub LOGOWANIE ?
Odkąd pamiętam, zawsze, czy to w pesie 6, 2011, 2012, zawsze używałem tych statystyk. Przeważnie sam wszystko (ręcznie klepałem) przez programik oczywiście - PesEditor.
Zawsze ściągałem jakiegoś patcha, najczęściej z PESEdit.com, no ale gdy aktualizowałem patch to statystyki za każdym razem się kasowały, no ale to jest logiczne, bo zmieniał się option file.. Oczywiście nie robiłem tego za każdym razem, nie jestem idiotą ;P
Obecnie gram w pesa 2013, na patchu PESEdit 1.0 i zrobiłem sobie całą ligę angielską wg tych statystyk + transfery + nowi, dodani przeze mnie piłkarze. I oczywiście poczekam na jakiś ciekawszy patch, wówczas zrobię wszystkich piłkarzy w pesie..

Co mnie męczy? Nie jestem maniakiem, żeby ciągle grać jedną mocną drużyną i klepać słabszych. KONAMI robi statystyki piłkarzy tak beznadziejnie.. w naszych i zagranicznych patchach też przeważnie nie ma wiele zmian. (chyba że się mylę?). Piłkarze ze słabszych drużyn przeważnie są tak beznadziejni w porównaniu do tych mocnych. Jest coś takiego:  Ci najmocniejsi są za mocni, a Ci słabsi są za słabi. Traci na tym trochę gra, dlatego bawię się w te statystyki, żeby gra słabszymi drużynami była bardziej wyrównana a gra mocniejszymi drużynami, nieco trudniejsza.

Statsy z wyżej wymienionej stronki, wg mojej opinii robią ludzie, którzy się naprawdę na tym znają. Wszystko jest okey i przeważnie nie mam większych zastrzeżeń. Ale to, co domyślnie ustawia KONAMI, jest po prostu katastrofą.. (mimo że w pesie 2013 troche lepiej ze statsami niż w poprzednich wersjach..).  

Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę wysłać option'a z fajnie zrobioną ligą angielską na patchu PESEdit 1.0.
Robi też ktoś tak jak ja? Czy to ma sens? Poradzicie coś? Jestem strasznym pedantem, jeśli chodzi o statystyki.. pozdro ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2012, 11:30:00 wysłana przez shoxik »

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2012, 11:28:43 »
Przenosze do odpowiedniego dzialu.
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline Klocek12355

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 550
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.10.2009r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2012, 11:43:07 »
Zrobisz upload tego ofa? Chętnie pobiorę. Tyle, że dziś albo jutro ma wyjść patch 1.1 z 2 ligą hiszpańską już, więc szkoda tego już bardziej ulepszać, następnego możesz. :P bo też wolę staty z w/w stronki, ale nie chce mi się tego wszystkiego klepać. ;p I szkoda, że nie robiłeś stat dla La ligi. ;c

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2012, 11:44:38 »
Tamten dzial nie sluzy do dyskusji.
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline shoxik

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2012, 11:49:17 »
pawlodar_10 - ok.

Klocek -
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Jestem fanem ligi angielskiej, dlatego l.ang tu jest tylko zrobiona. Dużo czasu to zajmuje, ale warto.. (statsy, transfery, nowi piłkarze ok. 6h na całą ligę ang.)  np w szoku byłem, że np. Bosingwy, Owen'a, Saha'y nie było w grze ;|  mordek nie mają rewelacyjnych u mnie ;)
Następnego za jakiś czas też wrzucę, będzie więcej drużyn zrobionych.
Ale nie nastąpi to zbyt szybko.

Offline Klocek12355

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 550
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.10.2009r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2012, 11:51:50 »
Dzięki wielkie. ;)

Offline Patryk19210

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2011
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.04.2011r.
  • De las glorias deportivas que campean por España v
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2012, 12:04:31 »
szkoda że ligi brak ale po co wam liga jak macie lige, lige mistrzow i puchary w football life master league ? :D
¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!
Noble y bélico adalid,
caballero del honor.
¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!
A triunfar en buena lid,
defendiendo tu color
¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!

Offline shoxik

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2012, 12:07:04 »
szkoda że ligi brak ale po co wam liga jak macie lige, lige mistrzow i puchary w football life master league ? :D

chodzi Ci o la ligę ;] ?
mi jest po to l. ang., bo gram z kuplami więcej niż kompem. losujemy sobie drużyny z l.ang i gramy kim popadnie ;P   poza tym gramy w obstawianie typów w lidze angielskiej (ale to osobny temat). Ogólnie, lubimy tą ligę ;)

Offline Klocek12355

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 550
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.10.2009r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2012, 12:47:02 »
"Przeważnie sam wszystko (ręcznie klepałem) przez programik oczywiście - PesEditor."
No właśnie chce się pobawić teraz w staty la ligi i nie działa opcja "Copy to clipboard." ;( Samemu trzeba teraz wszystko wpisywać?

E: działa, mój błąd.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2012, 12:52:10 wysłana przez Klocek12355 »

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2012, 13:19:24 »
Tamten dzial nie sluzy do dyskusji.
Jeden (dwóch), którzy tu coś robią... Brawo.
chodzi Ci o la ligę ;] ?
mi jest po to l. ang., bo gram z kuplami więcej niż kompem. losujemy sobie drużyny z l.ang i gramy kim popadnie ;P   poza tym gramy w obstawianie typów w lidze angielskiej (ale to osobny temat). Ogólnie, lubimy tą ligę ;)
niestety brak League w 13... ::) Też z moim ziomkiem z którym siekaliśmy w nią dostaliśmy wielką niespodziankę od KONAMI!! :)


A co do tych statów dla niektórych piłkarzy na tej stronie, to powiem tyle - tragedia... Benzema kontrola piłki - 96 bodajże Ronaldo 93. Taki tylko pierwszy przykład z brzegu na który spojrzałem... Jest tam wiele wiele innych nieścisłości
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2012, 13:23:55 wysłana przez Artur 7 »
" border="0" border="0

Offline shoxik

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2012, 15:38:08 »
niestety brak League w 13... ::) Też z moim ziomkiem z którym siekaliśmy w nią dostaliśmy wielką niespodziankę od KONAMI!! :)


A co do tych statów dla niektórych piłkarzy na tej stronie, to powiem tyle - tragedia... Benzema kontrola piłki - 96 bodajże Ronaldo 93. Taki tylko pierwszy przykład z brzegu na który spojrzałem... Jest tam wiele wiele innych nieścisłości

no spoko, ale jeśli mówiąc League, masz na myśli ligę angielską, to przecież napisałem wyżej, że do patcha PESEdit 1.0, w której jest już w miare zrobiona ta liga.
A co do statsów na stronce, to masz jakieś przestarzałe dane, bo Ci piłkarze oboje mają ball control po 95.
Uważam, że jest dobrze. Benzema ma dobrą technikę, umie się przytrzymać przy piłce. Ronaldo, też owszem, ale jest lepszy w dryblingu, no i to statsy potwierdzają. Wiadomo, że pare niedociągnięć będzie (większość statystyk nie jest mierzalnych), ale nigdy mi nie wmówisz, że oryginalne statsy od KONAMI są lepsze ;] .
Niektóre statsy dałoby się zmierzyć, takie jak szybkość, wytrzymałość, ale kuuurde, to by trzeba było robić testy na każdym piłkarzu, a to jest niemożliwe. Technikę byłoby już gorzej zmierzyć. Wszystkie statsy wynikają z obserwacji.. pozdro.  ;)

Offline soniakos

  • Amator
  • *
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 29
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.05.2011r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2012, 16:01:48 »
Bardzo dobrze że ten temat założyłeś,jak każdy wie liga angielska stoi na bardzo wysokim poziomie a w pes`ie jest ona bardzo słabo zrobiona,podobnie jak francuska nie jest tak dobra ale jest bardzo wyrównana

Offline shoxik

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2012, 16:35:41 »
dzięki. no ja w poprzednich wersjach pesa praktycznie każdą drużynę miałem zrobioną wg statystyk z pesstatsdatabase.com
No ale teraz nie mam na tyle czasu, żeby siedzieć i klepać wszystko po kolei..
Pewnie i tak troche zrobię, chociaż wszystkie kluby, te sensowniejsze, tylko ligi europejskie. No ale to jak wyjdzie jakiś nowszy, lepiej zrobiony patch, w którym będą wszystkie transfery itd. Bo gdy "teraz" robiłem ligę angielską to była masakra. Nawet patch PESEdit 1.0 miał straszne dziury ;)
Co do francuskiej się zgodzę ;) no ale jest odstające PSG, kilka też mocnych klubów, no ale potem w rzeczywistości nie ma takiej przepaści jak robi to Konami..

Offline MaddiMNagic

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 26, 2012, 16:59:00 »
Haha uff... Myślałem że tylko ja zmieniam sobie ligę na PSD  ;D

Offline shoxik

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2012, 17:20:40 »
Rzucę kiedyś temat, żeby jakoś wspólnie zrobić pod konkretny, duuuużo lepszy patch, statystyki z PSD.
Byłoby fajnie i mniej czasochłonne. Oczywiście nie dałoby się edytować w tym samym czasie, każdy by musiał po kolei, no ale jest to do ogarnięcia, myślę. ;)

No ale poczekajmy na ciekawszy patch..

Offline MaddiMNagic

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 26, 2012, 18:19:29 »
Jestem za co do patcha. Wgl, uważaj jak edytor podpisuje karty umiejętności, bo robi to źle i np bramkarze mają Scisorss itp.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 26, 2012, 18:24:56 »
no spoko, ale jeśli mówiąc League, masz na myśli ligę angielską, to przecież napisałem wyżej, że do patcha PESEdit 1.0, w której jest już w miare zrobiona ta liga.
Myślałem, że chodzi Ci o tryb League, którego już nie ma...
" border="0" border="0

Offline shoxik

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 26, 2012, 18:32:30 »
Jestem za co do patcha. Wgl, uważaj jak edytor podpisuje karty umiejętności, bo robi to źle i np bramkarze mają Scisorss itp.

hmmm... dzięki za info. całkiem możliwe, czytałem też o tym na jakimś zagranicznym forum.
Ale to dlatego, że stronka PSD nadal jest dla Pesa 2012.
Współpracuje, wiadomo, bo dużo te pesy się nie różnią. Ale warto zwrócić uwagę na detale. dzięki.

co do tryb League, to spoko. Wiem, faktycznie nie ma. Przyznam, zamotałem się. Ale chodziło mi o ligę angielską. Gram normalne mecze, z kumplami. Żeby grać jakąś ligę mistrzów, czy karierę, to trzeba by zrobić najlepiej wszystkie, europejskie drużyny. Co zrobię na pewno. Ale tak ja wyżej napisałem, zważywszy na dysonanse podczas robienia tylko ligi angielskiej, wolę poczekać, na lepszy patch. ;)

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 26, 2012, 18:37:19 »
Oczywiście nie dałoby się edytować w tym samym czasie, każdy by musiał po kolei, no ale jest to do ogarnięcia, myślę. ;)
Każdy może robić w tym samym czasie, tyle, że na końcu trzeba by było to skleić, bo w końcu Pes Editorem można importować drużyny z innych ofów
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline shoxik

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 26, 2012, 18:46:17 »
Mówisz drużyny.
No to wówczas nie można by było dodawać nowych piłkarzy. Dopiero na sam koniec.
Każdy zawodnik ma swoje ID.
Załóżmy że ja robię l.francuską, dodaję sobie jakiegoś Muembe do Lille na ID 190092         (abstrakcyjny przykład)
A ktoś robi ligę hiszpańską i dodaje jakiegoś Nacho do Malagi na ID 190092 ?

Wówczas jeśli dodam drużyny z ligi hiszpańskiej, usunie mi się "mój Muemba". Bo podmieni się na tego Nacho, którego nie będzie w Lille, a w Maladze ;P
Dobrze myślę?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 26, 2012, 18:46:17 »